Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Penge_4 #8 üzenetére

    Egyetértek.
    Szép felsorolás és szerintem lehetne is bővíteni...
    Meglepett ez a kijelentés.
    Azért kíváncsi lennék mikorra fog olyan szintre fejlődni ez az érintőképernyős mizéria, hogy egy tervező képes legyen mm pontosan dolgozni vele mondjuk AutoCad-ben vagy ArchiCad-ben vagy akár Photoshopban.
    Szal az, hogy eltűnik a PC, talán az otthoni felhasználásnál tudnám elképzelni, de az általad felsorolt okokból kifolyólag még azt se.

    Elég megnézni az egeret. Az alapkoncepciója ~ 30 éve változatlat! Fejlesztik, tökéletesítik, kiegészítik folyamatosan, de az alap ugyan az maradt. Gondolom nem véletlenül.

    Megaztán mivan akkor, ha elromlik az a bizonyos kijelző, mert mondjuk a nagy igénybevételt már nem bírja éveken át, ami érthető is. Akkor nincs más megoldás, mint go szerviz, új kijelző megrendel, jópénzért kifizet, majd szintén jópénzért kicseréltet és már lehet is használni.
    Ezzel szemben ha az egerem elromlik, akkor benyúlok a fiókba és kiveszek egy régebbit, de legrosszabb esetben elszaladok a boltba és veszek egy 2-3000 forintosat azt kész.

    Szóval jódolog az érintőkijelző, bizonyos esetekben praktikus is a használata, de biztos, hogy nem fogja felváltani / kiváltani a komplett PC-t.

  • Dany007

    veterán

    válasz evone #60 üzenetére

    De pedig öngól.
    Thome kollega pontosan leírta a lényeget.
    Amúgy itt pont a tablet / ipad vs PC-ről volt szó. Laptoppal ugyan olyan szívás az egész.
    Viszont asztali PC-vel simán megtudod csinálni azt a fent vázolt lehetőséget, hogy bemész a sarki boltba (nálunk pont a sarkon van egy) és veszel 10-15 ért egy másikat és sima csillagcsavarhúzóval kicseréled.
    Egy iPaddel vagy laptoppal ez már egy kicsit komplikáltabb, de nem ismétlem amit Thome leírt.
    Szóval ne keverd a laptopoddal, mert nem laptopról volt szó, hanem asztali PC-ről.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz evone #71 üzenetére

    Szintén nem jó példa. A lacikát most hagyjuk, én inkább sarki boltról beszéltem.
    A céges felhasználás megint más.
    Nálunk ez úgy megy, ha a cégnél elromlik valami, akkor telefon a rendszergazdának és kb 30 percen belül ottvan a cuccal, kicseréli azt kész.
    Nincs leonovo meg HP szervíz mert addig megállna a munka! Ha mégis ez szükséges akkor hozzák a cseregépet.

    A PC-n is elromolhat bármi, nem ezt mondjuk. De - a példánál maradva - sokkal egyszerűbb, gyorsabb, és olcsóbb kicserélni egy egeret, mint egy érintőkijelzőt! Ezt szerintem te is elismerheted.

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #80 üzenetére

    Ezért van az, hogy az esetek 100%-ban egy boltból veszek konfigot, nem 3-4ből összeválogatva. Így bármi elromlik, az csak az ő cuccuk közül lehet :)

    Az ilyen dell meg hp, meg stb gyártók garanciális szervizéről meg már épp elég szépet olvashattunk itt a PH!-n. És a napokat is inkább heteknek nevezhetjük.

    De szerintem fölösleges túlkomplikálni. A lényeg, hogy egy PC-t még mindig sokkal egyszerűbb szervizelni, mint egy iPad-et, vagy hasonlót, vagy mondjuk egy laptopot.

    @evone: szeritnem nincs értelme a részletekbe belekötni. De akkor nevezzük Asztali PC-nek, a PC-t. A laptopot meg hordozható PC-nek, de szerintem te is tudod mire akartunk utalni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #90 üzenetére

    Igaz, de nem kötekedésből, de szerintem még mindig olcsóbb egy helyről venni mindent asztali PC-nek, mint ugyan azt laptopban, vagy iPad-ben egybe megvenni.

    Tény, jókat is írtak a szervizekről. Ez is igaz.

    "egyszerűbb házilag szervizelni, ez tény (mivel a másikat kvázi nem lehet). A helyzet viszont az, hogy a legtöbb ember nem akarja házilag szervizelni. "

    Sajnos ez is igaz. Ilyen szinten viszont már tökmind1 melyiket válassza az ilyen ember! És talán az összeállított PC még olcsóbb kategória. Fejleszthető is egy szintig.

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #95 üzenetére

    Nekem pont ez a bajom. Hogy sajnos a legtöbb ember már most is úgy tekint a PC-re, mint mondjuk a mikrosütőre. Nyomkodom a gombokat, aztán teszi a dolgát...
    Ezért van annyi zombigép, ezért terjednek a vírusok 10x gyorsabban és így tovább. Pedig szerintem egy sz.gép sokkal összetettebb annál, hogy úgy vezéreljük, mint egy mikrót (kivéve ha célgépről van szó). És ez nagyon nem jó irányvonal.
    Ha az egeres példámat nézzük, akkor ilyen téren viszont még mindig előnyös a sima PC. Elvégre ilyen apróságokat szakértelem nélkül is tud cserélni, még anyám is(!), nemhogy egy mai fiatal.
    Szóval az tény, hogy ha komolyabb hardver sérül, akkor így is, úgy is nehézkes a garanciális csere. Csak a garanciális, mert amúgy tényleg érvényesül a sarki bolt esete, ami iPadnél sosem lesz...

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #109 üzenetére

    Megintcsak igaz.
    De attól még nemjóirány. Persze ez az én szubjektív véleményem :)
    Előbb utóbb a faluban élő is rá fog jönni, hogy az egyszerűbb perifériákat (bill / egér / hangfal kamera, ilyesmi) sokkal egyszerűbb cserélni, mint egy komplett gépnél. Ezt az előnyt nemfogja tudni elvenni az iPad.

    "Ahol meg ezek össze vannak építve (pl. notebook ->billentyűzet), ott már nem periféria, hanem konkrétan hardveres alkotóelem :)"

    Igen, keverem a kompletten kapott PC-t és az iPad típusú gépeket, sorry.
    Szóval iPadnél maradva, a probléma lényegét tökéletesen megfogalmaztad. Ott alkotóelem egy olyan periféria, ami PC-n jobban is használható és olcsóbban cserélhető.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #116 üzenetére

    "Az iPad valóban nem tudja elvenni ezt, de azért az iPad nem is egy desktop gép ellenfele.

    Hogy az irány jó-e vagy nem, azon lehet filózni, de szerintem felesleges. Te értesz a PC-hez, így azt mondod, hogy jó lenne, ha a használók értenének a PC-hez. Ha én meg teszem azt hűtőszerelő vagyok, akkor meg mondhatnám, hogy mindenkinek van otthon, értsetek már hozzá."

    Steve bácsi pedig pont azt akarja. Vagyis költőien feltette a kérdés, hogy ez vajon az iPad lesz-e azt még nemtudja... Tehát ezt azért én erős célzásnak veszem. :)

    Amúgy ha elromlik a hűtőben a villanykörte (égő), akkor azt én fogom kicserélni és nem hívok szerelőt. Vagy ha a szigetelés kezd tönkremenni, esetleg az ajtó megvetemedik akkor azt megoldom én, nem hívok szerelőt. A szerelő majd akkor jön ha valami komolyabb probléma adódik. iPadnél viszont bármi probléma adódik, oda mindenképpen szerviz kell, meg több hetes rendeléses procedúra.

    @marcias: nem akarom cserélni ha nem muszáj, de ha mégis, sokkal egyszerűbb lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz evone #120 üzenetére

    Igen, mert ha minden tökéletes lenne, akkor nem lenne miről beszélni.
    Ne csak a hibát vedd figyelembe, vedd azt is, hogy sokkal jobb egy egérrel dolgozni, mint egy touchpaddal.
    És nem, nem ingyen. És nem is a szomszéd. De bemegyek a boltba és veszek egy alkatrészt. ipadnél meg vihetem a szervizbe és várhatom amíg kicserélik, de ezt már kibeszéltük :)

    "Ha neked ugyanolyan proci van a desktop gepedben, mint nekem a notiban, akkor a tied az PC, az enyem az nem PC? :)"

    Azért kíváncsi lennék, hogy mondjuk egy LGA775-ös foglalatú quadot hogyan nyomorítanál be a laptopodba :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz evone #125 üzenetére

    "arrol beszelek bazmeg, hogy van core i5 2.4ghz proci desktopra is meg notebookba is....."

    De mégse ugyanaz bazdmeg! Azért laptop a laptop azért mobil a mobil proci, mert nem desktop! Erről van szó,de szerinted ugyan az...

    "Gondolom abban a boltban ahol osszeallitottad a PC-det, mindig van cserealkatresz, hiszen gondolom garis dolgokrol beszelunk ha mar az ipadnel is szoba hoztad a szervizt."

    Igen, egy átlag számtech. boltban azért sorakozik 8-10 alaplap a polcon, meg még pár a raktárban. De iPad kijelzőből nemhiszem! Ipad-et v.színű külön el kell küldeni szervizelni. Ellenben nálam már volt olyan, hogy ott helyben kicserélték az alaplapot.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #156 üzenetére

    Na épp ez a gond.
    ... megnézed iPaden aztán meg asztalin...
    Pont ezt akarják elérni ezzel a kismillió kütyüvel. Önmagában, amilyen konkrét célra szánják mindegyik tökéletesen megfelel. Ami viszont majdnem mindent lefed, az egy asztali PC, vagy htpc kinek ahogy tetszik.
    Van pár eszement hozzá nem értő ismerősöm, akik pontosan úgy gondolkodnak ahogy korábban beszéltük. Mind1 nekik hogyan, csak működjön az eszköz, kb egy mikrosütő szintjén.
    Ezért van szerencsétlennek egy DvD lejátszója. Van egy divxes hdd-s lejátszója, médiabox, meg külön minihifi ipod dokkolóval meg persze házi-mozi rendszer.
    És így is problémázik, mert nem minden divxest játszik le az asztali lejátszója, ha le is játssza feliratból csak minden 2.-at jeleníti meg. HD filmeket nem tud nézni, max a média boxon keresztül, meg a ~ 30Gb-s hdd-s felvevő is mindjárt megtelik... :U Szóval jó nagy káosz van nála.

    Én ezt úgy oldom meg, hogy fogom az asztali PC-met (mert nincs pénzem külön htpc-t venni) és beépítem a TV-s nappalibútorba. Egyedül egy wireless billt.+egeret kellett hozzá vennem. És ennyi. Tv-tuner, tudok tv-t nézni, HD, divx, bármit letudok játszani, bármilyen felirattal, bármikor. 1,5 terra tárhelyre meg szerintem "a jövő hetet" is feltudnám venni ha akarnám. Digitális kimenetről a házi-mozi. Zenét hallgatok, netezhetek, netrádió, torrent, szóval bármi! És mindez egy (ál)fiók mögé "rejtve". Úgymond egy dobozban minden.
    Mert nem fogok megvenni 4-5 különböző céleszközt, amikor egy pc mindet egyben tudja, sőt még többet is, sokkal lazább korlátokkal.
    De persze a gyártóknak pont az a célja, hogy minden apróságra külön eszközt vegyél.

  • Dany007

    veterán

    válasz Penge_4 #178 üzenetére

    Na pontosan ez a helyzet nálunk is, illetve a tágabb családi körben.
    Aztán meg jön a nyavalygás, hogy nemtudok neki filmet kölcsönadni mert az mkv-t nem játssza le a DvD-je... :U Meg a divx-nél a feliratos mizéria ha épp az van.
    Szal én is ezt szoktam nekik mondani, de nem tudják megérteni. Ennyi pénzből, ha HD tv + házi-mozi adott, egy kis htpc aztán megy minden ami kell!

    @Morden24:

    "Mínusz mobilitás"

    Pontosan. Ezért írtam, hogy 'majdnem'. :) A htpc-t voltaképp egy jobb laptoppal ki lehetne váltani, és akkor mobil is ha akarom, de én mondjuk konkrétan otthoni multimédiára gondoltam. Meg laptopban szerintem jóval drágább is lenne.

    Amúgy tény, hogy nyugatabbra kevesebbet szaroznak az árakon, meg a praktikumon. Simán megveszik az imacet, macbookot hordozhatónak, ipadet ha 'csak sétálni megyek'... médiabox, blueray lejátszó, ipod dokkolós minihifi házimozi, konzol, stb aztán már csak hely kell mindehhez meg pénz... Ettől függetlenül azért nyugaton sincs kolbiból a kerítés :) Ezt ott se engedheti meg magának mindenki. És voltaképp a mobilitás kivételével mindent lefed egy jobb PC.
    Amúgy a konzolt még én is eltudom képzelni egy htpc mellé. Főként azért mert azt egy jóideig nem kell fejleszteni / cserélni. Minden másra meg tényleg elég a htpc szintén jóideig.
    Erősítő + hangfalas dologgal is egyetértek, csak az már költségekben horribilis. (jobb erősítő ~ 70k, + hangfalszett mégtöbb) Nekem megteszi a sima samu házi-mozi is kis lakásba.

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #199 üzenetére

    Jah, hát az tény. Nem igazán hasonlítható össze a kettő.
    Bár én a kis 60 ezres samu házimozira auxon simán rákötöm a gépet. Igaz, hogy nincs igazi 5.1, csak ilyen virtuális, de ettől még élvezetes.
    Sajnos amikor vettem, nem voltam elég körültekintő a megfelelő bemenetet illetően =/ Én hibám, nem a technikáé vagy a lehetőségeké.
    Amúgy egy idő után a csatlakozás is változik. Bár tény, hogy még mindig vannak jó régi lehetőségek egy erősítőn és van hdmi is.
    Na, meg nagy előny a hangfalak. Egyénileg ki lehet választani és akár cserélni is a későbbiekben.
    Én olyan közepesre ítélem az én otthonimat, figyelembe véve, hogy egy ~ 4x5méteres nappalit kell, hogy bezengjen. (ezt nem hangerőre értem, hanem hogy azért egy kis asztali sz.gépes 5.1-nél jóval komolyabb.)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #202 üzenetére

    Én most pont azon gondolkozom, hogy megcsinálom a házi-mozit wifis-re.
    Részben azért, mert ugye drága lenne újrakábelezni az alapból gagyi kábeleket, másrészt meg elkerülni a kábeldzsungelt, ami leginkább a hátsó hangfalaknál okoz gondot.
    Elvileg a rendszer wifi-ready, vagyis csak valami wifis adaptert és vevőt kéne hozzá venni. A hozzávalót. Fogalmam sincs mennyibe fájna. Lehet nem lenne drágább, mint egy jó minőségű kábelrendszer.

  • Dany007

    veterán

    válasz Integra #211 üzenetére

    Így van.
    Eleve konzolon kezdődött a játék biznisz. Az egész ipar.
    Majd a 80-as vége, inkább a 90-es évek elején elterjedtek a PC-k és átvették az uralmat úgy ahogy volt.
    Sok évnek kellett eltelnie, mire a PS1-re adott játékok megközelítették egy korbeli PC grafikai minőségét. Majd jött a PS2 meg a box, de még az se volt az igazi.
    Az igazi vetélytársa a PC-nek az elmúlt 20 évben, szerintem első ízben a PS3 és xbox360 lett.

    "amíg konzolon nem lehet fps-t normálisan klavi+egérrel játszani, csak azzal a buzi kezelő szarral, nem is értem miről beszélnek..."

    Ezt hajtogatom én is :) Egyszer próbáltam csak, de kiröhögtem. Sajna tényleg kegyetlen. Ezzel szemben autókázni talán feelingesebb :) (de ahhoz meg ott a kormány..)

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #215 üzenetére

    Az a gond, hogy ebben is van igazság.
    A számok nem hazudnak. De lehet, hogy a konzolosok java részének nincs PC-s egeres tapasztalata. Így nem biztos, hogy tudnak mihez viszonyítani.
    Szerintem most van a fordulat. Átfordulhat a konzol javára - részben a wareznek is köszönhetően - de akár a PC javára. Az egyén dönti el neki melyik verzió nyújtotta előny a fontosabb. De ha a konzol javára is dől, akkor egy idő után úgyis visszafordul az a bizonyos kocka.
    A PC ipar nemcsak a játékgyártásról szól. Sőt, ahogy látom javarészt inkább a játékokhoz gyártandó hardverekről.
    Tehát amíg Kozol Pistike megveszi az Xboxot 3 évvel ezelőtt és legalább még 3 évig azon nyomja, addig Pc Pista megvesz ~ 3 komplett sz.gép konfigurációt, hogy az aktuális legjobb játék fusson max grafikán. És szerintem a hardvergyártóknak pont erre van szüksége.
    Tény, hogy konzolra több az eladott játék, amiből a játékgyártók többet profitálhatnak, mint a PC-s piacból. De ahogy fent említettem a konzolos 1x költ hardverre. A PC-s meg valószínű 6 év alatt többször is.

  • Dany007

    veterán

    válasz Morden24 #220 üzenetére

    Ez relatív. Kinek mi a szórakozás.
    Nekem gamepad-dal lövöldözni inkább szenvedés lenne, mint szórakozás. Auto aim pedig már inkább a 80-as évekbeli játéktermeket idézné (nemtom van-e még ilyen konzolon?).

    "Ugyanis a konzolok elemeit is azok a hardvergyártók gyártják ám..."

    Ez világos. De épp arra akartam rámutatni, hogy amíg egy konzolos 1 konzolt vesz meg magának (meg max 2 kontrollert) az adott időszakon belül, addig a PC-s összességében jóval többet költ fejlesztésre meg magára a konfigra is.

    "Ezért nem az nV vagy az ATi adja el a legtöbb vga-t, hanem az Intel."
    Ebben igazad van.
    Persze én fejlesztés alatt nem csak VGA-t értettem. Ram, proci, hdd, akár egy új ház vagy hasonló. Ezekből egyiket se tudod megcsinálni konzolon (talán hdd-t lehet bele venni? passz).

    Én azt mondom, várjuk meg mit hoz a Natal. Mert ha az tényleg olyan sikeres és jó lesz, mint ahogy azt hirdetik, akkor nagyot lendül a mérleg nyelve. Elvégre nemcsakhogy a mai divatos high-tech feelinget adja meg, hanem kiküszöbölné az irányításból adódó nehézségeket is, és sokkal multifunkcionálisabb lenne, mint manapság egy konzol.

Új hozzászólás Aktív témák