Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz kovy79 #76 üzenetére

    „Attól, hogy adott valamilyen jogszabály (amit ugyebár be kell tartani), attól az lehet hülyeség.”

    Valóban. Csakhogy az eredeti - igaz implicit - felvetés az volt, hogy ezek a „jogvédő” szervezetek jogilag minimum tisztázatlanul, a saját akaratukból játszanak a pályán, lásd „hogyan lehet törvénybe sarcoltatni egy civil szervezetet, kik ezek, ki hatalmazta fel őket stb.?”
    Ezt cáfoltam meg a működésük alapjául szolgáló jogszabály megnevezésével.

    „Ez a baj, hogy mi (pl zenei fogyasztók) »kismillió« ingyenélővel kerülünk kapcsolatba, nem pedig az előadóval.”

    A popszakma sajátosságaiból következően viszonylag ritkán fogsz közvetlenül az előadóval kapcsolatba lépni. De abban a folyamatban, amíg eljut hozzád a zene, nem sok ingyenélőt lehet felfedezni, mert így vagy úgy mindenki munkáját és/vagy pénzét adja a produkcióhoz, a menedzser, a kiadó, a koncerszervező, a kereskedő, sőt - ezt csak halkan - talán még a jogvédő is.
    A keletkező bevételek elosztásának mikéntje a művészvilág saját, belső ügye, majd ők elrendezik egymás között. Ha a jelenlegi modellnél jobbal elő fognak tudni állni, majd előállnak.

    „»Mivel a nyilvános illemhely használatát nem tudod warezolni...«
    Hogyne tudnám. Pisáltál már fa mellett?”

    Az előző válaszom eredeti szövegében egy egész bekezdést szenteltem ennek a kérdéskörnek, de aztán töröltem, mert nem tartozik szorosan a tárgyhoz. Ti. amikor közterületen ürítesz, akkor nem veszed igénybe a nyilvános wc szolgáltatását (a tulajdonos beleegyezése nélkül) - ami a kompenzáció alapja lehetne.
    A nyilvános mellékhelyiségek üzemeltetőinek ugyanis nem általában az ürítések után jár a díj, hanem az ő egységükben végzett cselekmények után, amiket viszont tudnak kontrollálni - szemben például az alkotókkal.

    „Teljesen hidegen hagy »az ingeim színe«, csak nyitva van a szemem (és gyűlölöm az ingyenélőket, élősködőket az élet minden területén)...”

    Azért hoztam fel, hogy esetleg a Vörös Ördögök csapatában hokizol, mert régi kommunista doktrína az, hogy a tőzsde meg a bankok világában érintettek ingyenélők.
    Mivel te is ezt jelentetted ki, ezért kérdeztem volna, mekkora rálátással bírsz a pénz- és tőkepiacok működésére akár a befektetőket, akár az ott dolgozók által végzett munkát tekintjük, de úgy látom, hogy a topik jelentősen túlhaladt a nézeteltérésünkön, és a te kijelentésednél sokkal durvább dolgok íródtak itt le, amikhez képest te a vulgárkapitalizmus szószólójának számítasz.
    :)

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Új hozzászólás Aktív témák