Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Szabesz #12 üzenetére

    Azért ez egész más kategória. Mivel léteznek nyilvános felhasználásra szánt wifi hotspot-ok, egy az adó-vevőd által észlelt nyilvános hálózatról hogy tudod eldönteni, hogy az most csak egy véletlenül nyitva hagyott hálózat vagy szándékos megosztás? A beállítást végző személynek kéne gondoskodnia a hálózat védelméről, ahogy én is gondoskodni tudok arról, hogy becsukom a kertkaput. Nagyjából ugyan annyira bonyolult a kettő. Aki meg magának végzi úgy, hogy nem ért hozzá, legalább olvassa el, ami a felhasználói útmutatóban szerepel.

    Amúgy nem arra céloztam, hogy ki tudja beállítani és ki nem, meg kinek a dolga lenne, hanem hogy joggal feltételezhető a szándékos megosztás, ha nem tudod, hogy az nem véletlen.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Szabesz #12 üzenetére

    mondjuk ez nem teljesen ugyanaz, mert egy wifi hálózatról tényleg el lehet képzelni azt, hogy esetleg azért hagyták nyitva, hogy ha valakinek szüksége van rá, akkor használhassa. csak az a másik dolog, hogy sok embernek sajnos erről egyből a visszaélés jut eszébe (hát, nyilván azért hagyták nyitva, hogy onnan torrentezzem le a legújabb warez programokat).
    kicsit kanyarodva a te példád felé: mintha valaki a mosdójához hagyná nyitva az ajtót, hogy aki az utcán megy, és szüksége van rá, az el tudja végezni a dolgát. persze amilyen világban élünk nem az olyanok fognak odatalálni ebben az esetben, akik használják, lehúzzák, kezet mosnak, hanem mondjuk pár részeg, aki másnap reggelre telehányja az egészet...

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #12 üzenetére

    Ha napközben nyitva hagyod a kertkapudat és valaki bemegy, az nem számít magánlaksértésnek.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #21 üzenetére

    Mert azzal, hogy nyitva hagyod kizárod a jogellenességet (persze ez nem vonatkozik az esti órákra, mert akkor megvalósul, vagy ha bármi mást csinál bent, ami jogellenes, de nappal ilyenkor magánlaksértésért nem lehet felelősségre vonni).

    Igazából a wifi lopás ma Magyarországon dogmatikailag is vitatott, mert lopni csak dolgot lehet.
    Az áram beletartozik a lopás elkövetési tárgyába, de a wifi nem minősül dolognak.
    Illetve, ha a sértettnek korlátlan nete van, akkor tényleges kárról sem lehet beszélni+egyesek azt gondolják, hogy eleve a nyitott hálózat fenntartása kizárja a jogellenességet.

    Persze mondjuk már más a helyzet a korlátos netcsomaggal rendelkező felhasználók esetében, mert ott már lehet beszélni okozott kárról, még ha csak csekély mértékű is..

    Mondjuk én tavaly nyáron szomszéd wifijével külföldön nyaralás alatt begyüjtöttem vagy 250 gigányi adatot egy hónap alatt :D:D

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • julius666

    addikt

    válasz Szabesz #18 üzenetére

    aha, ha beülsz egy wifi hotspot kávézóba és a kávézó felett lakó gizike csak bedugta a konnektorba és a hálózatba a wifijét (és tegyük fel nem beszédesek az SSID-k, vagy gizikét Freénének hívják :D ), akkor nem csatlakozol fel? Szerintem eszedbe se jutna, hogy ez a helyzet.

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #26 üzenetére

    Nem maszlag, hanem jogi meghatározás.

    Ha nappal nyitva hagyod az ajtódat, és valaki bejön, de nem követ el más bűncselekményt, akkor addig, amíg nem szólítod fel arra, hogy távozzon, nem követett el bűncselekményt, mivel azzal, hogy nyitva hagytad az ajtót, kizártad a jogellenességet. Tehát ha a felszólításod után rögtön távozik, akkor sem követte el a magánlaksértést.
    Ha nappal nyitva hagyod az ajtódat, valaki bemegy és bent más bűncselekményt követ el (pl: meglop), akkor terhére nem lesz megállapítva a lopással halmazatban a magánlaksértés, csak simán a lopás, mivel nem követte el a magánlaksértést.

    Ha viszont éjjel hagyod nyitva az ajtódat, és úgy jön be valaki, akkor az már magánalaksértésnek minősül.

    Így érthetőbb?

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #28 üzenetére

    Lehet, hogy szerinted, gondolom több éves jogi tanulmányokkal a hátad mögött, elfuserált, de ez ma Magyarországon és a világ többi országában az elfogadott és követett jogi gyakorlat, ez alapján jár el a rendőrség és hozza meg az ítéletét a bíróság.

    Ha szerinted nem elfogadható, gyűjts össze megfelelő mennyiségű aláírást, és nyújts be az Országgyűlésnek egy törvényjavaslatot népi kezdeményezés formájában.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #33 üzenetére

    Azokat a jogászokat a nép választja meg 4 évente, sajnos erről szól a demokrácia (többség [akik megszavazták a hatalmon lévőket] zsarnoksága a kisebbségen [akik ellenük szavaztak]).
    A hatalom a népnél van, a népből ered, aki azt közvetett formában (országgyűlési és önkormányzati választásokon való részvét), illetve közvetlenül (népszavazás, népi kezdeményezés) gyakorolja.

    Az számít nyitottnak, ami, akárcsak résnyire nyitva van.
    Tehát, ha az ajtó be van csukva, de az elkövető lenyomja a kilincset és akkor konstatálja csak azt, hogy nyitva van, elköveti a magánlaksértést, mivel addig nem tudhatta, hogy nyitva van, amíg meg nem próbálta kinyitni.
    Tehát még egyszer: az számít nyitottnak, aminél az elkövetőnek nem kell semmit se csinálnia ahhoz, hogy bejusson rajta.
    Bármit csinál, ügyeskedik, az már kimeríti a tényállást.

    A nyilvánvalóan feltört zárnál szerinted mit ér a tolvaj szava?
    De most komolyan..
    Már a példa is hülye..
    Meg eleve, szerinted egy bűntetőper úgy zajlik, hogy áll egymással szemben a sértett és az elkövető és egymásra licitálnak baromságokat? (van ilyen része a büntetőpereknek, úgy hívják, hogy szembesítés, de lopásnál nem szokott ilyen lenni)
    Amire te gondolsz, az a polgári per, ahol az egyik fél állít vmit, ami addig igaznak számít, amíg az ellenérdekű fél be nem tudja bizonyítani, hogy nem így van.
    Egyébként büntetőperben általában szakértőt vesznek igénybe, illetve vannak a bűncselekménynek tárgyi ismérvei, amiből nagyon pontosan ki lehet következtetni, hogy mi történt.

    Az a baj, hogy túl sok amerikai filmet néztek, aminek köze nincs a magyar jogrendszerhez!:D

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • julius666

    addikt

    válasz Szabesz #26 üzenetére

    Rendben, lovagolj a részleteken kérlek.
    Akkor ha egy átlaguser, aki nem vágja a témát, a haverjához megy, a haverjánál és a szomszédban is van nyílt wifi, idióta gyári névvel mind2, akkor az átlaguser ha rossz helyre kapcsolódik akkor mocskos tolvaj mi?
    Már nem azért, de ha nem várod el az emberektől hogy titkosítsák a kapcsolatukat, akkor miért várod el tőlük hogy tudják mikor hova kell kapcsolódni? Amikor ez messze nem szükségszerűen egyértelmű.

    Ugyanilyen példákat lehetne hozni a kertkapus esettel kapcsolatban is, amikor is mind2 fél jóindulattal járt el, a te értelmezésedben viszont törvényt sértenek.

    Kis gondolkodás, mielőtt jönnél kötözködni :F

    Szerintem ha valaki hülye valamihez, és ezt nem hajlandó beismerni (értsd: nem hajlandó szakembert hívni wifi beszereléséhez pl), az vállalja a következményeket.

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #49 üzenetére

    Hidd el, ma már majdnem mindent lehet bizonyítani, és a szakértők sok mindenre képesek már.

    Arról nem is beszélve, hogy már olyan nemzetközi nyomozási módszerek és eljárások alakultak ki, amik az egyszerű tényállások bizonyítását nagyon megkönnyítik.

    Pont benne vagyok most a témában, mert csütörtökön lesz államvizsgám büntetőjogból!:D
    De emellett még sok nyomozásban is részt vettem, 6hétig, a kötelező gyakorlat részeként.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #55 üzenetére

    Most mondjam azt, hogy nálunk betörtek a nyaralóba, nagy nehezen kijött a magyar "helyszínelő", aki mondta, hogy úgyse lehet ezeket elkapni, és csak az alapanyagokat pazarolná, ha megpróbálna nyomokat venni, ezért meg se próbálja..

    Hozzáállás kérdése.

    Ugyanez Budapesten: szomszédhoz betörtek, és nem volt otthon, kihívtuk a rendőrséget, és mint hatósági tanú kellett jelen lennem a tulaj helyett, a helyszínelő minden létező nyomot rögzített, amit csak el lehet képzelni, csak magáról az ajtóról többféle lenyomatot készített.

    Mondjuk szerencsére én nem a rendőrségnél voltam gyakorlaton.

    Elviekben megvan arra a lehetőség, hogy majdnem mindent lehessen bizonyítani, csak sajnos ez idő és pénz kérdése, ez a nagy baj!
    Egy mobiltelefon szakértői bevizsgálása (ami nem is alapos, és kb semmit sem ér, sőt, még ő bassza el a benne lévő nyomokat) 25ezer ft!
    Ami annyiban merül ki, hogy berak egy sim kártyát és kiolvassa az adatokat a telefonból.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • julius666

    addikt

    válasz Szabesz #49 üzenetére

    Az viszont elvárható egy felhasználótól, hogy amit használ, ahhoz felhasználói szinten értsen, és ez igenis felhasználói szint.

    De a hálózat tulajdonosától (pontosabban "üzemeltetőjétől") meg nem várható el... :U

    Csak tessék, nyugodtan.

    Van két szomszédos családi ház, az egyikben mondjuk fodrászat üzemel, de ez kívülről nem látható, mert pl fa takarja a cégért.
    A szomszédban pedig valamilyen okból nyitva maradt a kapu. Ha tévedésből a szomszédba mész be akkor a te verziódban már jön is az álomautó, pedig az égadta világon semmit nem csináltál. Az eredeti verzióban csak akkor, ha elkezded felrugdalni a kertitörpéket, vagy a tulaj észreveszi hogy a kertjében lógatod a pélót, és többszöri felszólításra is csak állsz mint f*sz a melegvízben. Szerintem a 2. verzió sokkal reálisabb, de lehet hogy csak én vagyok ilyen hülye.

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #64 üzenetére

    A tábla nem jelent semmit, ha az ajtó nyitva :D
    Magának a tábláknak nincsen mágikus erejük :P

    Nem, a jogalkalmazó abból az egyszerű feltevésből indul ki, hogy ha nyitva az ajtód, akkor bárkit hajlandó vagy beengedni.
    Ez a vélelem addig áll fenn, amíg fel nem szólítod az illetőt a távozásra.
    Ennyi.

    Az ajtó azért van, hogy a belépést megakadályozza, ha nyitva van, akkor ennyit ér.

    Mondjuk azért a wifi lopás keretében még azt is figyelembe kell venni, hogy sokszor hozzáférés nyerhető a hálózaton lévő bekapcsolt gépek tartalmához.
    A gépeden tárolt adatok dolognak minősülnek, így azokkal szemben elkövethető a lopás, ami így sokkal súlyosabbnak minősül, mintha csak a netet lopnád.

    Ezért sem értettem, mi volt a gond a google és a wifi felmérései kapcsán.
    Bizonyítható és ők is bevallották, hogy magánlevelezéseket és adatcsomagokat is regisztráltak. Az pedig dolog, amit jogtalanul tulajdonítottak el, tehát lopás.
    Az másodlagos, hogy utána kitörölték, a lopás a birtokbavétel pillanatában befejezettnek minősül, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #66 üzenetére

    Megint buta példa.
    A vélelem addig áll fenn, amíg a tulajdonos fel nem szólít, nem szükségszerű, hogy az az ingatlanon belül történjen.
    Tehát ha te kint állsz és mondod neki, hogy ne menjen be, ám ő ennek ellenére bemegy, akkor megvalósítja.

    Ha véletlenül rögzíted, és utána rögtön törlöd, akkor nincs baj.
    De a google szándékosan rögzítette, amit el is ismert.

    Általában azért ezek az adat rögzítések és mások gépében való turkálások nem tudnak annyira "véletlenül" történni.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • julius666

    addikt

    válasz Szabesz #64 üzenetére

    Ezt ki mondta? Egy hálózat üzemeltetője hadd üzemeltessen olyan hálózatot amin kilincsre csukott ajtó van.

    Egyrészt mindenki olyan hálózatot üzemeltet, amilyet akar, másrészt a kilincsre csukott ajtó az nem a nyílt wifi, hanem mondjuk a WEP.

    A probléma az, hogy te eleve feltételezed, hogy a nem védett háló==hozzá nem értés.

    Nem, én csak azt mondtam, aki k*rvának áll ne csodálkozzon ha megb*sszák! Aki nyitvahagyja a kaput, azon úgyis bejön előbb utób valaki olyan, akit nem szeretne, ilyen egyszerű.

    Szerintem, az lenne a korrekt, hogy mind2 esetben magánlaksértés, de a jóhiszemű ember azonnal távozik sűrű bocsánatkérések közepette, amint rájön, hogy tévedett, hibát ejtett.

    Nem mindegy? Az eredmény ugyan az. Kivéve ha a ház tulaja egy barom, és akkor lenne eszköz a kezében pereskedni, így meg nincs. Szerintem így sokkal jobb.

  • julius666

    addikt

    válasz Szabesz #72 üzenetére

    Gratulálok, ismét egy zseniális párhuzam, minden elismerésem
    Nyitott WLAN -> Kurva

    Az, hogy egy közmondást nem tudsz értelmezni, szerintem nem engem minősít.
    Én itt asszem be is fejeztem a veled való vitát.

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #72 üzenetére

    az elkövetőnek nem kell vizsgálnia azt,hogy az aki mondta ezt a tulaj vagy sem, elegendő, hogy a tudomására hozták azt, hogy annak ellenér, hogy nyitva az ajtó, ő oda nem mehet be, kivéve, ha erre jogosultsága van.
    Ennyi.
    ne bonyolítsad már tovább:)

    Az adatcsomagok mindenképpen tartalmaznak személyes adatokat, még az is személyes adatnak számítanak, hogy milyen oldalakat néztél meg, vagy milyen filmet töltesz le.
    A google nagyon jól tudta, hogy ha adatot rögzít, abban személyes adatok is lesznek, sőt, egyes országokban az egész csomag személyes adatnak vagy dolognak minősül.
    Ő csak abban bízott, hogy ez nem fog kibukni.
    De ezzel nem tudja magát kimenteni.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Szabesz #80 üzenetére

    Megint más a helyzet :D
    Az, hogy kint van a tábla, az általánosságban van, amit a nyitott ajtó felülír.
    Nagyobb érdeke fűződik a társadalomnak ahhoz, hogy így legyen ez.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák