Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Rickazoid #14 üzenetére

    Mivel léteznek nyilvános felhasználásra szánt wifi hotspot-ok, egy az adó-vevőd által észlelt nyilvános hálózatról hogy tudod eldönteni, hogy az most csak egy véletlenül nyitva hagyott hálózat vagy szándékos megosztás?

    Ez teljesen jogos, ezért jó egyik oldalról, hogy eltörlik a büntethetőséget. Ellenben azt sem szabad elfelejteni, hogy ettől még egyáltalán nem kertkapu kategória (nem, bonyolultságban sem) egy wi-fi lekódolása. Neked, nekem igen. Másnak nem.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Szabesz

    őstag

    válasz Rickazoid #14 üzenetére

    "Azért ez egész más kategória. Mivel léteznek nyilvános felhasználásra szánt wifi hotspot-ok"
    ...és léteznek nyílvános közterületek is. Szegény társaság honnan döntse el, hogy nem mindnenkié az a gyümölcsös? Hogy nem közterület, nyílvános park?

    "én is gondoskodni tudok arról, hogy becsukom a kertkaput"
    ...és ha olyan ártatlan lelki világod van, hogy nem is feltételeznéd, hogy nem tisztelik a magántulajdont, és rádtörnek? Hogy csak akkor mennek be, ha biztos információ birtokában vannak, hogy oda ők is hivatalosak? Vagy csak szimplán nincs kedved, sose volt rá szükséged, a fenti feltételezések miatt.

    btw, a nyílvános hotspotok SSID-jében általában erősen benne figyel a "free" vagy az "igyenes" szó, de ezen nem lovagolsz.

    sheratan: az alsó jóhiszemű példádra: ott kiírnád, hogy azért van nyitva, hogy bárki könnyíthesen magán ha szólítja a természet, nem? "Nyílvános WC" stb. De a legtöbb tudatlanul nyitvahagyott hálózat SSID-je nem tartalmaz erre utaló szöveget; legalábbis egy "SMC", "TP-LINK", "Default" nekem nem ezt súgja.

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák