Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz julius666 #35 üzenetére

    Szerintem ha valaki hülye valamihez, és ezt nem hajlandó beismerni (értsd: nem hajlandó szakembert hívni wifi beszereléséhez pl), az vállalja a következményeket.

    Na most nem azért, de amikor én megvásároltam a routeremet, akkor senki egy szóval nem említette, hogy kódoljam le, mert vannak csúnya népek, akik azzal szórakoznak, hogy megállnak az ajtóm előtt, és letöltik az összes Stargate-et, ami valaha ki lett adva. Ha én ezt magamtól nem tudom (és ez sem a reggeli kávéval szállt a fejembe), akkor nem tudom, mert nem vagyok tájékoztatva.

    Szóval teljesen reális az, hogy egy ember nem feltétlenül tudja, hogy mire szabad illetve nem szabad kapcsolódnia. Ellenben ne hülyézzük le már azokat, akik mindehhez nem értenek, mert még mindig nem kötelességük hozzáértőnek lenni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz julius666 #35 üzenetére

    Azt azért tegyük hozzá, hogy aki a te példád szerint ennyire hülye, hogy nem tudja rendesen beállítani a wifijét és nem hív szakembert se, az feltehetőleg nem fogja észrevenni azt, hogy vki rövid időre kapcsolódott a hálózatához és használta azt.

    Egyébként a hülyeség nem mentesít!:D
    Általános mérce a tőle elvárható gondosság :D
    Tehát, ha vki nem ért a wifihez, elvárható tőle az, hogy szakembert hívjon, aki beállítja neki azt.

    De igazából itt nem is azokat szokták büntetni, akik pár percre felmennek vkinek a wifijére és updatelik a gmail fiókjukat, mivel ilyenről nem gyakran hallani itthon sem, hanem arra megy ki, aki csatlakozik más nyitott wifijére, és azon keresztül követ el bűncselekményt.
    Mert ilyenkor a hálózat tulaját fogják felelősségre vonni az elkövetett bűncselekmény miatt, mivel a nyomok hozzá vezetnek. Szakértő bebizonyítja, hogy nem az ő gépéről követték el, viszont a hálózat tulaja gondatlanul hagyta nyitva a hálózatát, amit aztán bűncselekmény elkövetésére használtak, így őt is felelősségre fogják vonni vmi miatt.
    Erre nem szokott senki sem gondolni.

    Tudom, hogy extrém példa, de illik ezt is figyelembe venni.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Szabesz

    őstag

    válasz julius666 #35 üzenetére

    "Akkor ha egy átlaguser, aki nem vágja a témát, a haverjához megy, a haverjánál és a szomszédban is van nyílt wifi, idióta gyári névvel mind2, akkor az átlaguser ha rossz helyre kapcsolódik akkor mocskos tolvaj mi?"
    Átlagusernek is van szája, kérdezzen.

    "Már nem azért, de ha nem várod el az emberektől hogy titkosítsák a kapcsolatukat, akkor miért várod el tőlük hogy tudják mikor hova kell kapcsolódni?"
    Ez nem ugyanaz. Nyitott titkosítás nélküli hálózatt még nem felkérés feléd, hogy nyugodtan használd. (ugye itt élve Edenyke okfejtésével, a kliens gép kezdeményezte a kapcsolatot a routerrel, tehát tennie kellett a bejutásért, default egyik rendszer sem csatlakozik mindenféle hálózathoz, és nem is úgy működik a rendszer, hogy amint hatótávba ért, már használja is a csatornát).
    Az viszont elvárható egy felhasználótól, hogy amit használ, ahhoz felhasználói szinten értsen, és ez igenis felhasználói szint.

    "Ugyanilyen példákat lehetne hozni a kertkapus esettel kapcsolatban is, amikor is mind2 fél jóindulattal járt el, a te értelmezésedben viszont törvényt sértenek."
    Csak tessék, nyugodtan.

    Edenyke: Ez nekem még mindig nem tiszta, mégis hogy lehet az egyes pontokat bizonyítani.

    ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák