Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz neverDell #405 üzenetére

    Nem tudom felétek ez hogy megy, de nálunk a cégek közötti kommunikációban 98%-ban lezárt PDF-eket küldünk/kapunk, ha szerkeszthető dokumentum kell abban a 2%-ban akkor leegyeztetjük hogy mi kell, ráadásul már elég sok (most pontos számot nyilván nem tudok, de olyan 30%) esetben az odt vagy rtf lesz.

    De pont a múltkor szaladtam bele abba hogy az egyik bazinagy szállítmányozó cég küldött egy szállítási szerződést (német office volt a forrás, gondolom a céges policy/beszerzés miatt), de szétcsúszott a táblázatkezelés a dokumentumon belül mikor megnyitottam magyar office2007-el, általuk pdf-be exportálva viszont tökéletesen nézett ki, tehát nem az ügyintézőjük küldte hibásan.

    Én azt figyeltem meg hogy az office leginkább addig tökéletesen kompatibilis amíg ugyanolyan verziójú és nyelvi változatot használsz. Nem vitatom, hogy jobb eset mint a korai openoffice változatoknál mikor a saját maga által mentett dokumentum újra megnyitva már másképp nézett ki, de azért ezen már elég régen az is túllépett.

    Szóval nekem ne mondja senki hogy azért kellene milliárdokat költeni egy cég szoftverének az oktatására mert az annyira megkerülhetetlen. Most már a nyílt szoftverek fejlettsége egyértelműen elérte azt a szintet hogy reális alternatíva szintjén számba vehetőek, legalábbis az általános oktatás és a sztenderd munkahelyi kommunikáció által igényelt kereteken belül. Én is tizenévig használtam office-t, majd én is verem magam hogy nem vagyok hajlandó mást megtanulni közel 40 éves fejjel, pedig nekem is kényelmesebb lenne. Csak mondjuk ha még x ezer forint adót kellene befizetnem csak emiatt az viszont érint. Mert ha kifizetik az MS-nek ne legyen illúziód, hogy azt tőled fogják beszedni, méghozzá adózókra visszaosztva már nem is annyira elhanyagolható összeg fejenként, pláne ha minden évben ki kell fizetni.

  • Syl

    nagyúr

    válasz neverDell #405 üzenetére

    A szegedi önkormányzat például évek óta OpenOffice-t használ és valahogy nem láttam közalkalmazotti sztrájkot ez végett.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Új hozzászólás Aktív témák