Új hozzászólás Aktív témák

  • Ruuwa

    tag

    Csendben megjegyezném, hogy az egyetemen ahova járok, a tanárok 80%-a most sem képes minimálisnál kicsit magasabb (értsd bekapcsol, fájl másol, megnyit [bár néha még ez is probléma]) szinten kezelni a számítógépét. Abszolút meg tudom érteni őket, ez már nem az ő világuk. Nekik átállni a már így vagy úgy megszokott Microsoft világból valami másba, na az minden lenne, csak nem az oktatás fejlődése.

    Komolyan, szinte félek, hogy ha netalán egyszer én is diplomás ember leszek, abban a pillanatban amint a diplomát megkapom, informatikai analfabéta leszek.

    Az egyetemi "forrás központ" (gépterem) Sun rendszerű, és katasztrofális. Az aktuális rendszer nem képes 4GB-nál nagyobb méretű pendrive-ot kezelni. Annyira friss. (Meg ~40 egyszerre vizsgázó diákot sem..)

    A termekben lévő gépek nagy része semmilyen szinten nincs karbantartva (ehhez hozzá tartozik az is, hogy nincsen megfelelő számítógép kezelői kultúra sem [nem az asztalra mentek mindent és társai]), a számítógépek többségénél folyamatosan fönnáll az összeomlás veszélye, ezért minden kattintás után mentened kell. Persze még ekkor is előfordulhat (és rendszeresen elő is fordul) hogy a rendszer nem áll fel, így nem férsz hozzá a lementett munkádhoz, a tanár pedig megértően közli, hogy majd pót ZH-n biztos sikerülni fog.

    Édes mindegy, hogy Win vagy Linux alapú a rendszer, a legtöbb intézményben nincs kompetens munkaerő, sem a tanításra, sem a karbantartásra.

    Ennek fényében akár mindegy is lehet, hogy az állam mit szab meg vagy mit támogat az intézmények számára. De.

    Érthető módon, hiszen ez egy informatikai témával foglalkozó honlap család, kissé megfeledkeztek róla, hogy az emberek többségét nem érdekli az informatika. Untatja, ha olyan szavakat kell hallgatnia, pláne ha olyan kontextusban, amiben mi itt vígan elcsevegünk. A többség az életben maradáshoz szükséges dolgokat (ami számára fontos, pl. közösségi oldalak) már a gimnázium előtt elsajátítja, a többi pedig nem érdekli. Nekik nagyjából édes mindegy miről és mivel szól az informatika oktatás.

    Ők azt fogják használni, ami kényelmes. Márpedig minden hibája ellenére, úgy tűnik a Windows jelenleg, OS szintjén, a legkényelmesebb. Mindegy miért. Biztos vagyok benne, hogy ezzel néhányan vitába tudnátok szállni, sőt, én magam is, de ez van.

    Ennek fényében, az informatika tagozatos osztályok kivételével, az alap óraszám nem biztos hogy lehetővé teszi bármi másnak is az "oktatását", mint a Microsoft szoftverei.

    A cikk lényegére szinte alig emlékszem már, a fentiek megírásánál sokkal inkább a hozzászólások összességének hangulata dominált.

    A cikkhez pedig csak annyit, hogy a hirtelen változás sohasem tesz jót. Márpedig szerintem ebben az esetben még ha egy évvel előre rendes és többszöri tájékoztatást adnak, az sem lenne elég a normális átmenethez.

    (#191) Nowhereman: :K

    [ Szerkesztve ]

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

Új hozzászólás Aktív témák