Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    mennyit pofáztam ezért és mindig le lettem hurrogva.
    hát nem lett igazatok.

    a cikk persze nem jó, de megszokjuk.

    "egy startup vagy egy kkv nyilván nem tudná megfizetni az esetlegesen megemelt díjat, így viszont a mostani helyzethez képest versenyhátrányba kerülne": egy startup, pláne egy kkv nem generál akkora forgalmat, hogy plusz pénzt kelljen szedni utána.

    a vasút, pláne a teherszállítás (vasúton és közúton) nem ellenpélda, ott is megkülönböztetnek terhelés és mennyiség alapján.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Rayyy #6 üzenetére

    maga az origó nem sok szervert igényel, max. ha hozzávesszük a saját videomegosztó szájtjukat.
    másrészt nem is az origóról van szó, mert az ilyen origó, index, ph! ( ;] ) szintű szájtok aprócskák ehhez.

    a tecső, az igen. arról is van egyébként elsősorban szó.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dajkopali #10 üzenetére

    egy csomó ellenzői kritikát hallottam, amik mindenféle hippi szabadságharcos eszméken (szerintem: téveszméken) nyugodtak.

    én viszont azt mondtam és mondom: ahol a költség, ott a profit. nem lehet egyetlen szolgáltatót sem arra kényszeríteni, hogy beruházzon, ha nem térül meg, pontosabban a gugli kaszálja le rajta a lóvét.

    ez alapvető közgazdasági törvényszerűség. és ez az álláspontom nem az üléspontomból következik, hanem a józan paraszti észből.

    az isp-k meg úgy fognak viselkedni, hogy megnézik, honnan jön a forgalom zöme és az vagy fizet, vagy lepriorizálják. az a sejtésem (nem bizonyított), hogy a teljes forgalom 90%-a a tecsőre meg egy-két ilyen nagy cégre megy el (netflix?). tehát én indokolatlannak látom, hogy kkv-k tömegének halálát vizionáljuk, mert ilyen nem lesz. az lesz, hogy a gugli perkál, a többiek meg maradnak, ahogy most vannak.

    de az teljesen tarthatatlan álláspont, hogy az előfizető raplizik, hogy miért nem gyorsabb, de többet fizetni nem hajlandó (az áremelés híréből is háború lenne), a gugli raplizik, hogy miért nem gyorsabb, de azon kívül, hogy lekaszálja a nagy lóvét, mást nem tesz, a kettő közé meg beszorul az isp, azok meg perkáljanak a semmire. az inkumbenseket leszámítva a hálózat magántulajdon, ha az isp nem viszi át a bitet, akkor nem viszi át.

    az, hogy majd az isp cenzúrázni fog, megalapozatlan félelem. az isp sok mindent szeretne, de hogy balhé legyen és az ügyfél rásüsse az isp-re, hogy cenzor, na azt legkevésbé. másrészt meg mindig is az isp-nél volt az infrastruktúra, ha akart volna korlátozni, már régen korlátozott volna. De nem tette. Tehát neki ez nem kell. Akkor kezdtek korlátozni az isp-k, mikor a felhasználói panaszáradat túllépett egy szintet.

    A tisztelt ügyfelek sem tudják eldönteni, hogy mit akarnak... ja, ingyen netet, meg küldjön az isp sört is. de páros héten azért balhézik, hogy legyen több tecső meg torrent, páratlan héten meg azért, mert legyen gyorsabb az origó. na döntsd el, hogy pontosan mit is akar, ha ő sem tudja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Rayyy #11 üzenetére

    moving target, a "rengeteg pénzt költ szerverekre" állításról áttértél a "sok pénzt a lapcsalád üzemeltetésére" kijelentésre.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dajkopali #14 üzenetére

    a kidolgozás bonyolultságát talán árnyalja az a tény, hogy nincs mit kidolgozni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #22145024 #22 üzenetére

    a forgalom alapján történő fizetés az nem cenzorálás, ha az isp csak a forgalom nagyságát nézi, a tartalmát nem.

    ez meg arról szól, hogy az isp tartalom, pontosabban forrás alapján döntse el, mi mennyibe kerül. kétségtelen tény, ha pusztán a műszaki oldalát nézzük a dolognak, ebben vastagon benne van a cenzúrázás lehetősége. az más kérdés, hogy az isp nem hülye, nem akar ilyet, ha nem kényszerítik rá.

    a forgalom alapján történő fizetésre te nem lennél kiakadva, meg ködös emlékeimben él még egy fórumtársunk, aki a korábbi vitákban vállalta, hogy többet fizetne. magyarul vagytok ketten az országban. az összes többi user balhézna érte.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz AAAgold #25 üzenetére

    hogy emeled meg a díjat, ha az ügyfél nem hajlandó többet fizetni? hint: sehogy.

    szerk: az önmagában igaz, hogy a tartalom miatt van az ügyfél, csak ez jelen esetben úgy csapódik le, hogy egy darab tartalom miatt lenne az ügyfél? nem hiszem.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #22145024 #31 üzenetére

    "Ugyan az is igaz, hogy az ISP nem hülye, de nem is ő a "főnök". ": hát ki a főnök, ha nem az isp? az isp-nek van a hálózati eszközökhöz admin jelszava, senki másnak. akkor ki a főnök?

    én még mindig abban hiszek, hogy itt 1-2 nagy tartalommegosztóról van szó, és nem lényegesen többről. majd ha ráérek, konkrétan meg is fogom nézni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sanci777 #35 üzenetére

    amikor ezt utoljára megnéztem, (nem mostanában volt :) ) akkor nagyon durva aránytalanságok voltak. Volt olyan, hogy egy azaz 1 darab user elvitte a kapacitások 25%-át. Egy Miskolc méretű városban 5-10 ügyfél fenékberúgásával igen komoly eredményeket lehetett elérni. de ezt is meg tudom nézni :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sh4d0w #40 üzenetére

    ezen okok miatt a többi is lépni fog, mielőtt felborogatnák a hálózatukat.

    ezt elneveztem természetes kartellnek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz djculture #42 üzenetére

    de itt nem az a probléma, hogy csinálsz egy 10 gigás videót és feltöltöd, majd 3 hónap múlva megint.

    itt az a probléma, amikor valaki megveszi a 80 megabites előfizetését, és ha az egy hónap alatt letöltött adatmennyiséget elosztod a hónappal, akkor 79 megabit jön ki. nekem már volt olyan előfizetőm, aki az 512-es net korában átlagosan 443-at használt ki. ezekkel van a baj, meg azokkal a tartalomszolgáltatókkal, akik ilyen fajta fogyasztást ösztönöznek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz djculture #45 üzenetére

    mindegy, most már felpiszkáltátok a kíváncsiságomat, úgyhogy megnézem konkrétan. :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz mrhitoshi #46 üzenetére

    mit kapunk, ha a havi forgalmazott adatmennyiséget elosztjuk a hónappal (értsd a hónap hosszával)?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz mrhitoshi #50 üzenetére

    egy hónap az 30x24x3600 másodperc.
    ha a havi adatmennyiségét elosztod ezzel (*8), megkapod a havi átlagos kapacitáskihasználását, a havi átlagsebességét.

    ha 80-ra fizet elő és ebből 79-et kihasznált, ott nagyon nagy gond van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Murphistic #54 üzenetére

    te a bixben laksz? vagy a bixtől a lakásodig ip over avian carriersen megy a net?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Murphistic #56 üzenetére

    szerinted a szolgáltató saját hálózatán, ami a te lakásodba is belóg, nem okoz csúcsforgalmat a tecső túlhasználat?

    ezt az azért fizetek dumát meg hagyjuk már, eddig legalább 15 alkalommal megpróbáltam elmagyarázni, hogy miért fizet a tisztelt előfizető, soha nem ment át. hint: nem 100%-ban garantált hozzáférésed van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Murphistic #58 üzenetére

    ebben a kérdéskörben mit számít egy google-isp peering?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Murphistic #60 üzenetére

    csakhogy nem az isp-google peering drót a szűk keresztmetszet, és nem is az a legdrágább szakasz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #62 üzenetére

    "az ISP azt vallalta, hogy byte-okat kozvetit az elofizetoi meg az internet kozott.": nem, nem ezt vállalta.

    és igen, a postás túszul ejti a levelidet, ha túl sokat kapsz.

    "En nem latom, hogy ne lett volna igazam abban": korrekt megfogalmazás.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz equinox #71 üzenetére

    Azt, hogy konkrét tudomásom lenne ilyen előfizetőről, nem állítottam. Azt igen, hogy régebben, amikor még nem 80/25-ös net volt, volt olyan előfizető, aki egész hónapban majdnem csutkára kihajtotta a netet. Azt is állítottam, hogy úgy *vélem*, ma is vannak ilyenek.

    meg azt mondtam, hogy most már felhecceltétek a kíváncsiságomat és utánajárok. de azért azt vegyük figyelembe, hogy nem minden net 80-as, az ekkora netek csak a három legnagyobb szolgáltatónál vannak, és ott is a felső kategóriában.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    többeknek is válasz:

    úgy látom, az a tisztelt userek hozzáállása, hogy fizetni nem hajlandóak (tisztelet a 3 kivételnek), de több és több szolgáltatást akarnak igénybe venni. mondják, hogy emeljen árat az isp. kérdem én, hova?

    amikor elkezdődött Magyarországon a szélessávú netezés, még nem a tömegidőszak, akkor 100 rugó körül volt egy 128-300k közötti ktv-s internet, max 1G adatforgalommal. Amikor a tömeges értékesítés elkezdődött, ezt én a saját munkámban 1999. végére teszem, akkor fizettek 320/64, 1G korláttal 12 ezer forintot.

    most meg 4k alatt van (pontos számra nem emlékszem) a 80/25-ös digi, korlátlanul, csak itt nem K a mértékegység, hanem M. És nincs nagyon messze a 320/64-es upc fiberakármi, ami ha megvalósulna, pont ezerszeres sebességet jelentene. Miközben az ára lement nagyságrendileg a harmadára.

    Emeljen árat az isp? ennyit hajlandó a tisztelt fogyasztó megfizetni... valaki számoljon utána, mennyibe kerülne akkori árakon a mostani net. a módszer egyszerű: 4x akkora netért 2x akkora díjat kell számolni, ezzel már meg lehetne becsülni a mostani kapacitások akkori értékét, majd tegyél rá inflációt meg ilyeneket és akkor megkapod a mai árát.

    Ehhez képest fizetsz 2-4-6 ezer forintokat. Közben jött mindenféle sarc az isp-kre. Ezek után teljesen életszerűtlen, hogy amikor az isp nem az ügyfelet, hanem a nagy forgalom valódi okozóját akarja megsarcolni, akkor az ügyfél a saját érdekeivel szembemenve más érdekeiért harcol. Nem vagytok normálisak. A helyes eljárás az lenne, hogy ültök csendben és röhögtök a markotokba, hogy más fizeti a ti cehheteket. Az isp-nek pénzügyi szempontból teljesen mindegy, hogy a tecsőt sarcolja meg vagy az ügyfeleit, csak a kisebb isp-knél az ügyfél ott van, kézzel fogható entitás, sokszor ismerős vagy haver, a tecső meg egy világvégi láthatatlan behemót.

    szerk: a többit majd este.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sien #117 üzenetére

    gyengénlátók kedvéért én nagyon sok tisztelettel vagyok azok iránt, akikből élek, pontosan ezért próbálom az ő terheiket csökkenteni mások javára.
    ha úgy érzed, hogy tiszteletlen voltam, akkor érezd azt, hogy veled, meg néhány atom módon szűklátókörű fórumtársammal vagyok tiszteletlen (egyébként nem), akiknek a halmaza messze nem azok halmaza, akikből élek.
    azt, hogy neked személyesen nem tetszik, amit írok, ne vetítsd ki azokra, akikből élek, kb. semmi közöd hozzájuk.

    nem is értem, miért kellene a guglit tisztelnem azon emberek helyett, akik nap mint nap bejönnek az irodába és leteszik elém a pénzüket... nonszensz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Zirowe #121 üzenetére

    melyik szolgáltató hirdet garantált lakossági hozzáférést? hint: egyik sem.
    úgyhogy jelenleg az van, hogy te fizetsz, és van egy álmod arról, hogy mire fizetsz elő. a valóság az esetek zömében teljesen más, de ez nem szokott egy hőbörgő fórumtagot se érdekelni.

    erre csak egy bizonyíték, hogy páran kiszámolták, hogy mennyi ideig tart az upc 300 gigás forgalomlimitje. na az garantált net, hogy egy kiadós szellentés idejére veheted igénybe? nem. és ebben nem az upc a hibás, hanem az, aki:
    1. nem érti, hogy mit jelent a garantált net fogalma
    2. nem akarja elfogadni, hogy annak mi a piaci ára
    3. nem érti és nem is érdekli, hogy mire fizetett elő.

    a szint kb. az, mint amikor a Bryan életében elkezdik firtatni, hogy miért is kellene a rómaiakat megölni meg mit adtak nekik a rómaiak. a probléma csak annyi, hogy ez egy paródiának szánt filmben teljesen oké...

    a képlet egyszerű: több szolgáltatást akarsz igénybe venni, mint amire előfizettél, akkor lassítás, majd repülsz. legalábbis most ez az upc publikusan leírt módszere.

    Az az elméleti kijelentés, hogy arra használod, amire akarod, egy dolog miatt nem lesz igaz: ez a termék, amiről te itt álmodoztál, nincs a lakossági piacon. Mint amikor Kohnnál fele annyi a krumpli, csak nincs.

    (#122) AAAgold: az ügyfelek elsöprő többsége jól láthatóan nem olvasta el az írásokat, így írásos kötelezettségre hivatkozni, ha nagyon udvariasan akarom mondani, akkor pletyka.

    (#123) hcl: "Emelhetnek árat, ha a piac megfizeti.": az utóbbi időben történt események alapján nyugodtan ki lehet jelenteni, hogyha elindul az áremelés lavina, nulla idő alatt össze fog állni az összes isp egy természetes árkartellbe és akkor az ügyfél majd nézhet ki a fejéből, a hatósággal egyetemben. A valódi kérdés az, hogy miért nem tetszik senkinek az az erőfeszítés, ha ezt el akarják kerülni?

    (#124) szalontai: hiszed vagy sem, a világ most így működik. tehát egy adott pillanatban adott garantált béreltvonali kapacitásra kapott árajánlat elég jó közelítéssel ilyen lesz. az egy más tészta, hogy az idők során jelentős árcsökkenés volt a piacon, így egy 1999-ben ezzel a módszerrel kiszámolt ár (ami egyébként 1999-ben helytálló lett volna), ma már nem ennyi.

    (#126) Edenyke: az isp valós igények alapján végrehajtott fejlesztés eredményét árulja. a kijelentésedben az a hiba, hogy te a saját világszemléleted gondolod valódinak, az isp meg azt, amit a piac megteremtett és a kettő között nincs átfedés.

    (#127) AAAgold: "nem, az ISP-t az előfizetőitől származó bevételek illetik meg": tegyük hozzá, hogy eddig. miért ne változhatna ez később? 30 évvel ezelőtt nem volt kérdés az internet szolgáltatás, mert nem létezett. kitalálták, bevezették, okozott egy rakás gondot, megoldották. most megint újabb gondok vannak, majd megoldják ezeket is. az egy tarthatatlan elképzelés, hogy eddig valami nem volt, akkor biztosan ezután se lesz.

    (#130) Edenyke: rossz példa. a kenyérre kent libamáj az az az eset, amikor index helyett playboy.com-ot nézel. A releváns kenyeres példa meg az, hogyha eddig minden nap rendszeresen vettél 1 kiló kenyeret, majd egy idő után rendszeresen napi 120 kiló kenyeret veszel, akkor a boltos azt fogja mondani, hogy ezt nem lehet. mint ahogy nem lehetett raspberry pi-ből sem annyit rendelni, amennyi tetszene, szifonból is korlátozások voltak az akciókban, villanyáramot se használhatsz akármennyit, stb. az életben egy csomó helyen van mennyiségi korlát.

    (#131) Kopi31415: "az ISP hálózatfejlesztésébe beszáll a netflix is, meg mindenki: a havi előfizetési díján keresztül": tévedés. a netflix a saját gerinchálózati csatlakozását fizeti meg, sem azt nem fizeti meg, hogy miatta esetleg újabb kábelt kell lerakni london-new york közé, sem azt, hogy csajágaröcsögén bővíteni kell a hálózatot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #134 üzenetére

    mi lenne, ha nem trolloznál le, ahelyett, hogy értelmesen érvelnél?

    "Van törvényes polgári szerződés jelenleg az ISPk és az ügyfeleik között, törvényes módokon arra, hogy a hálózatfejlesztéshez szükséges pénzt beszedjék, és fejlesszenek.": így van, az isp megoldja, hogy a szerződésben leírt forgalom esetén a beszedett pénzből a szerződés szerinti szolgáltatás minőséget előállítja. Ehhez képest jön az ügyfél, és 50x akkora szolgáltatást akar, 1/50-ed áron. Na ez nem megy.

    A tartalomszolgáltató veszteségét akkor kellene nekem finanszírozni, ha én a tartalomszolgáltató befektetője lennék, és/vagy a nyereségére fájna a fogam. de erről szó sincs, én a saját veszteségemért, költségnövekedésemért akarok kártérítést kapni. Ha paraszt beletolat az autódba a céges verdájával, akkor ott se arról szól a történet, hogy ha nyereséges a cége, fizessen, ha veszteséges, akkor még utánahajítasz egy köteg ötszázast, hanem arról, hogy neked konkrét károd van, térítse meg, állítsa vissza a baleset előtti állapotot.

    (#135) AAAgold: a tartalomszolgáltató nem az általam üzemeltetett isp-hez csatlakozik. a Földön egynél több isp van. én sem a szállított áru értéke alapján akarom megállapítani a díjat, az brutális bukta lenne, ha ezt kellene tennem (van rá egyébként példa, a brutális bukta kifejezés passzol rá.). Én a mennyiség alapján akarom megállapítani, akár spektrumot nézel rajta, akár zs kat horrort.

    (#137) AAAgold: melyik isp kínál 7x24 maxot? mondd már, én is odaköltözöm. ilyet még a bixbe települt hostingosok se kínálnak.

    (#143) Kopi31415: teljesen mindegy, a cég mit hirdet, mit ír a szerződésbe, mindig lesz pár torrenthuszár, akinek ez kevés. akkor is így volt, amikor 1999-ben 320/64-gyel elindultunk, meg most is így van, amikor 240/60-at vehetsz. a júzerek egy kis részének soha semmi nem elég, de legalább ők a leghangosabbak.

    (#146) dchard: miért, a maximum és a garantált sávszélesség, mint paraméter a kábeles hálózatokban mire jó? semmire. teljesen értelmetlen, már ha így magunk között beszélünk róla.

    (#150) EclipseGT: "A tartalomszolgáltatók is kifizetik azt az összeget a netért, amit a kedves isp kiszabott": tényleg ekkora logikai feladat megérteni, hogy nem ugyanarról az isp-ről van szó?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    egyébként tudtátok, hogy az a fajta garantált szolgáltatás, amiről álmodoztok, például a sürgősségi mentőszolgálatnál sincs?

    ha azt dobják fent, hogy bevágott egy szívroham, akkor vagy megjön a mentő időben és túléled, vagy nem és akkor az éneklő menet elején végzed. pedig ez fontosabb, mint hogy nem jött le a torrent aznap. és mégsincs garantált szolgáltatás rá.

    ejjj ejjj, hogy mik vannak...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #153 üzenetére

    nem lenne facebook? hogy miért nem szóltál időben, tényleg csak ennyit kellett volna tennem, hogy a költségek táblába belevésni egy bazi nagy számot? a francba...

    egyébként neked is javaslom tanulmányozni az időbeliség fogalmát. ha 10 évvel ezelőtt az isp ezt meg azt csinál, ha meg 20 évvel ezelőtt... ja akkor még nem voltak isp-k...

    (#157) AAAgold: ha a reklám szerinted nem helyes, perelj. egyébként meg a reklám a nagy isp-k esetén sugallhatott nem valós dolgot, ezért lett bevezetve a garantált (ami nem úgy garantált) és annak kötelező feltüntetése a reklámokban.

    "ha meg a hálózatbiztonságot veszélyezteti valaki, ki kell dobni": a hálózatbiztonságot ne keverjük ide, az teljesen más tészta.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dchard #167 üzenetére

    A garantált és a maximum mérési metódusa az, hogy a bix-ig kell mérnie a szolgáltatói minőségbiztosításnak.
    Az ügyfelek viszont nem olyan szolgáltatásra akar előfizetni, hogy x mega a bixig, hanem olyanra, hogy x mega az indexig, az origóig, az újmagig, a ph-ig.

    tehát ez egy olyan minőségi jellemző, aminek valós haszna nincs az ügyfél számára. Amit mérek, az kb. senkit nem érdekel, aki ért is ahhoz, hogy miről van szó.

    (#169) sien: itt valójában arról van szó, hogy én a nyers tényeket írom, te meg álmodozol valamiről, és ha valaki fel meri nyitni a szemed, az, *szerinted*, arrogáns. persze olyan is van, hogyha valakinek huszadszor is el kell ugyanazt magyarázni, és láthatóan huszonegyedszerre sem ment át, akkor kevesebb a türelem a 22. magyarázatra, ezt elismerem.

    még annyit, hogy nincs közöm a nagyokhoz, hogy ők mit linkelnek a reklámjaikban, azt ne az én szememre hányd.

    (#170) Kopi31415: "A trollozással ha nem tűnt volna fel az aláírásodra utaltam." rendben :)

    "És akkor miért az a megoldás, hogy fürdős kurva módjára rinyál": mert itt az ügyfél rinyál, nem az isp. nekem annyira mindegy, hogy mi megy a hálózaton, engem az érdekel elsősorban, hogy ne csengjen a telefon, mert ez szoros összefüggésben van az ügyfél elégedettségével. és mindig az a helyzet, hogy van sokezer ügyfeled, akinek megfelel a szolgáltatás, meg van mondjuk 10 ezer ügyfelenként 3, aki minden fórumon raplizik és veri a tamtamot, hogy így nem jó úgy nem jó, drága, mikor lesz már ócsóbb és miér nem adod az ingyen kábelnet mellé még azt a 22 pornócsatornát, amit ő kiválasztott. nyugodtan számold össze, hányan hangoskodnak például itt a ph!-n, miközben a magyar helyhezkötött internet előfizetői tábor több milliós, és lassan mobilnet is lesz minden telefonon.

    (#176) HSM: téves. "Gondold végig, a user fizet a netért az ISP-nek. A tartalomszolgáltató fizet a netért az ISP-nek.": tényleg akkora probléma megérteni, hogy sok isp van? Egy sarkított példa: tecső fizet a sprintlinknek, user meg fizet a tarr kft-nek. Az, hogy a tartalomszolgáltató fizetett egy amcsi isp-nek, a tarr kft problémáját nem oldja meg. Számomra teljesen hihetetlen, hogy ilyen minimális rendszerszemlélet sincs meg egy-két emberben.
    "Csak halkan szólok, hogy az általad ismertetett módszer nem működik a gyakorlatban wifi hálón.": ez jó ötlet, hogy halkan szólsz, mert tévesen.

    (#177) hcl: "De ha a szolgáltatónak gáz, ha valaki havi sok-sok Gb-ot forgalmaz, akkor miért teszi neki lehetővé? Ha lehetővé tette, miért sír?" mert ez az ország minden kérdésben úgy működik, hogy próbálnak valami normálisat csinálni, ami jó lehetne, de az átlagember rögtön a kiskapukra fekszik rá és nekiáll kijátszani. Következő lépésben hozzáfognak bezárni a kiskapukat, amire jön megint egy garnitúra új kicselezés. És ez így megy mindaddig, amíg az adóbevallásod 170 oldalra hízik, egy tekercs wc papír vásárlásához szükséges szerződés több, és többet ér, mint a wc papír maga, egy bankkártya szerződés értelmezhetetlenné válik, a hatóság meg olyan szabályokat támaszt, hogy a 90%-a nettó hülyeség.

    csak mert jószándékkal indult és korbács lett a vége.

    "Amúgy azzal mi van, hogy a T pl. saját videotékát üzemeltet, az is hatalmas forgalmat generál, meg az IPTV is": amikor tv-zel, le is lassul a net... az upcnál meg más hardveren megy a kábelnet meg a digitális tv.

    "Melyik írta, hogy nem?": például amikor az upc 300 gigát emleget, az ez?

    (#178) sien: te meg bementél egy suzuki szalonba, vettél egy suzukit, ráragasztottál egy gyorstankoló matricát meg két monsterr energy reklámot, és azt hiszed, hogy bmw-ben ülsz.

    (#180) hcl: "De a szolgáltatók választották a garantáltat/ígértet, mert úgy találták, hogy az lesz az üzleti stratégia.": nem, nem a szolgáltató választotta, hanem a hatóság. és teljesen mindegy, mert a garantált is overbookolva van, nem is lehetne másképp.

    (#184) sien: "egyértelmű hogy nem értjük meg egymást.": így van, és csak neked nem egyértelmű, hogy kinek van igaza (hint: nem neked). a micu az evóra 3 év garanciát ad akkor is, ha üvegeled.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sien #188 üzenetére

    én írtam le először a kartell szót ebben a topicban, de nem kartellről, hanem természetes kartellről beszéltem.
    ezt a nevet arra találtam ki, amikor egy döntésről egyértelműen, előre látszik, hogy mi lesz rá a válasza az isp-knek, és ezt meg is lépik. Ez nem kartell, mert egyrészt nem összebeszélés alapján történik, másrészt meg nem lehet senkit sem hibáztatni, ha az alapvető érdekeinek megfelelően önállóan cselekszik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #192 üzenetére

    "A tarr kft jogviszonyban a többi hozzá kapcsolódó ISP-vle, BIX-szel, stb. áll, valamint a saját előfizetőivel.": és ennek a világ végéig így kell maradnia? szerintem nem, és a bíróság emlegetett ítélete alapján jogilag sem lehetetlen, hogy ez a helyzet változzon.

    "Tehát a tamtamverő ügyfél tájékoztatása helyett": úgy érted, hogy minden isp minden lépését be kellene jelentse neked? hint: folyik az ügyfelek tájékoztatása, te nem azért nem tudsz róla, mert nincs, hanem azért, mert nem vagy része a beszélgetésnek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #196 üzenetére

    miért pont az isp legyen az egyetlen, aki nem sírhat a törvényalkotóknál?
    mi a probléma azzal a szemlélettel, hogy aki a dugulást okozza, az járuljon hozzá a megoldáshoz?

    teljesen irreális ez a szemlélet, ami minden port az isp-n akar elverni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz AAAgold #208 üzenetére

    "ha nincs YT, Netflix, több vagy kevesebb előfizetőre (bevételre) számíthat az adott ISP?". ebben az állításban explicit vagy implicit két tévedés is van.
    1. az egyik tévedés, hogy nem általában a tartalomszolgáltatókkal van a baj, hanem egy-két tartalomszolgáltatóval. következményként fel kell tenni a kérdést: mennyit változik a net hasznossága, ha két tartalomszolgáltatót ledurrantunk róla és már csak kismillió-2 marad? hint: nullát.
    2. következmény: több vagy kevesebb előfizetőre számíthatok? kevesebbre biztos nem, a hasznosság nem csökkent, akkor nem lesz kevesebb. hogy több lesz-e, az kérdés, szerintem igen, mert egy gyorsabb, jobb minőségű szolgáltatást tudok adni, ha kirakom a túlfogyasztókat, tehát a bankja, az emagyarország feltöltése, a nav cucca *sokkal* gyorsabb lesz attól, hogy pár másik ügyfél elment. tehát lehet, hogy emelkedni fog az előfizetői létszám.

    3. több vagy kevesebb bevételre számíthat az isp? ebben a kontextusban a kutyát nem érdekli. nem az számít, hogy a bevétellel mi van, hanem az, hogy a bevételek és kiadások különbsége hogy alakul. az pedig teljesen egyértelműen nőni fog, mivel pénzügyi szempontból az a túlhasználó, aki nem fizet be annyit, mint amennyit felhasznált, tehát veszteséget termelt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #210 üzenetére

    egy-két nagy forgalmú tartalomszolgáltató letiltása még nem nemzethalál.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz AAAgold #220 üzenetére

    "azokkal a tartalomszolgáltatókkal van a baj, akik a legnagyobb érdeklődést váltják ki": ez csak a te véleményed. a facebook sokkal nagyobb érdeklődést vált ki, mint a tecső és kevesebb forgalmat generál.

    "ha az igényeket nem tudod kiszolgálni, akkor hiába gyors a hálózat, sokak számára nem fogja nyújtani az élvezetet ": ilyen véleményt az ír, aki a teljes 220 hsz-es threadet ignorálta eddig és most akar világotmegváltani.

    "meg fognak jelenni azok a konkurensek": sok szeretettel várunk tetszőleges konkurenst, akik arra alapozzák a stratégiájukat, hogy most hirtelen építenek egy nagy hozzáférési hálózatot és azon sokkal olcsóbban email hozzáférést fognak árulni. ez annyira valószerűtlen állítás, hogy még kiröhögni se érdemes.

    "fel kellene kicsit nőni": bagoly mondja verébnek...

    "az fog kaszálni, aki bevállalja a fejlszetést": az isp-k jól láthatóan nem így működnek. a fejlesztési döntést gazdasági megfontolások alapján hozzák, és ha az jön ki, hogy olcsóbb elveszíteni 5% előfizetőt, akkor vidáman hagyják elmenni. ez a "hapcizott a júzer, fejlesszünk rögtön hálózatot" hozzáállás csak a kibiceknél megy, szakmán belül nem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz AAAgold #222 üzenetére

    és akkor következik azon isp-k felsorolása, akiknek van tisztességes lefedettségű országos mobilinternet szolgáltatása, ahol nincs forgalom limit és nem nulla a garantált sávszélesség:
    --- lista kezdete ----
    --- lista vége ----

    amikor ilyeneket írsz, eszedbe juthatna, hogy nem egy kolis netről van szó, és nem egy kolis költségszintről...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Ivy.4.Ever #252 üzenetére

    az internet nem egyenlő a webbel.
    nagyon nem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák