Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #22145024

    törölt tag

    válasz bambano #23 üzenetére

    Ez nekem nem jött le világosan a cikkből, de akkor így már érthető(bb)

    Ugyan az is igaz, hogy az ISP nem hülye, de nem is ő a "főnök". Szal minnél később tesznek a kezébe egy ilyen fegyvert, annál később fogják számonkérni tőle a "főnökök" a használat elmulasztását.

  • vadcoca

    tag

    válasz bambano #23 üzenetére

    Jelen.

    És továbbra is azt gondolom, hogy az utolsó km-t csak úgy lehet hosszú távon fenntartani, ahogy azt a villanyszerelők már feltalálták. Vagyis alapdíj a max. sávszélesség/áramerősség alapján + x Ft a forgalom/fogyasztás alapján.

    Szerintem még eladni sem lenne nehéz, mert Manyi néni sem szereti a szomszéd nyugdíjas esztergályos (még nem ipari mértékű) villanyszámláját átalányban kifizetni. Én sem szeretném a szomszéd Vér 3TB Pistike forgalmát finanszírozni.

    Ha az említett 300GB/hó-val és 3-4-5e Ft havidíjjal számolok, akkor az max. 10-en pár Ft/GB-ra jön ki. Az hogy a 3TB meg több 10000, hát így járt.
    Viszont, ha a 300GB sem vállalható, akkor a hálózat valóban alulméretezett...

    A reklám dolgot viszont igenis a reklámozó és az összes közbeeső isp között kell rendezni. Pont mint ahogy a fuvarozó sem fog ingyen reklámot "szállítani" a nyergesvontató oldalán. És ez nem 10 Ft/GB (vagy 1 Ft/kg szokott lenni, a reklámot alkotó festék súlyával számolva), mint a többi árunál, hanem nagyságrendekkel több.

    A netsemlegesség így látszólag sérül. De csak látszólag, mert a reklám egyáltalán nem olyan áru, mint a többi (ezért sem a festék kilójával számolva adják meg a reklámozásért fizetendő összeget :) ).

    (#165) HSM
    Ha publikus wifin nem oldják meg, amit egy otthoni router-rel is lekezelhetsz, pl. Gargoyle (OpenWRT származék) default tudja csak kattintgatni kell, akkor ott előbb utóbb torrentezés lesz. Megfelelő, nem is túl drága antennával akár km-ekről is.

    6x9 = 42

Új hozzászólás Aktív témák