Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dajkopali #10 üzenetére

    egy csomó ellenzői kritikát hallottam, amik mindenféle hippi szabadságharcos eszméken (szerintem: téveszméken) nyugodtak.

    én viszont azt mondtam és mondom: ahol a költség, ott a profit. nem lehet egyetlen szolgáltatót sem arra kényszeríteni, hogy beruházzon, ha nem térül meg, pontosabban a gugli kaszálja le rajta a lóvét.

    ez alapvető közgazdasági törvényszerűség. és ez az álláspontom nem az üléspontomból következik, hanem a józan paraszti észből.

    az isp-k meg úgy fognak viselkedni, hogy megnézik, honnan jön a forgalom zöme és az vagy fizet, vagy lepriorizálják. az a sejtésem (nem bizonyított), hogy a teljes forgalom 90%-a a tecsőre meg egy-két ilyen nagy cégre megy el (netflix?). tehát én indokolatlannak látom, hogy kkv-k tömegének halálát vizionáljuk, mert ilyen nem lesz. az lesz, hogy a gugli perkál, a többiek meg maradnak, ahogy most vannak.

    de az teljesen tarthatatlan álláspont, hogy az előfizető raplizik, hogy miért nem gyorsabb, de többet fizetni nem hajlandó (az áremelés híréből is háború lenne), a gugli raplizik, hogy miért nem gyorsabb, de azon kívül, hogy lekaszálja a nagy lóvét, mást nem tesz, a kettő közé meg beszorul az isp, azok meg perkáljanak a semmire. az inkumbenseket leszámítva a hálózat magántulajdon, ha az isp nem viszi át a bitet, akkor nem viszi át.

    az, hogy majd az isp cenzúrázni fog, megalapozatlan félelem. az isp sok mindent szeretne, de hogy balhé legyen és az ügyfél rásüsse az isp-re, hogy cenzor, na azt legkevésbé. másrészt meg mindig is az isp-nél volt az infrastruktúra, ha akart volna korlátozni, már régen korlátozott volna. De nem tette. Tehát neki ez nem kell. Akkor kezdtek korlátozni az isp-k, mikor a felhasználói panaszáradat túllépett egy szintet.

    A tisztelt ügyfelek sem tudják eldönteni, hogy mit akarnak... ja, ingyen netet, meg küldjön az isp sört is. de páros héten azért balhézik, hogy legyen több tecső meg torrent, páratlan héten meg azért, mert legyen gyorsabb az origó. na döntsd el, hogy pontosan mit is akar, ha ő sem tudja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák