Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz julius666 #266 üzenetére

    a powershellt hiába emlegeted, ha nincs meg hozzá a többi cucc, illetve a megfelelő környezet, akkor nem alkalmas arra, amire a unixos rendszer.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz julius666 #270 üzenetére

    a bash nem attól jó, hogy olyan, amilyen, hanem attól, hogy mögötte a teljes unix filozófia olyan, amilyen és az ehhez szükséges, végtelenül egyszerű és hatékony toolokat is megcsinálták hozzá.

    hiába tud többet a powershell, ha például a konfigok nem ascii szövegfájlban vannak, akkor már használnod kell a powershell többlet-tudását és ettől bonyolultabb lesz a szkripted. Powershell pl. tud objektumorientált lenni (ha nem csal a memóriám), ami önmagában egy jó dolog, de arra objektumokat meg iterátort meg hasonló dolgokat használni, amit a jó öreg grep elintézett egy ascii fájlon, az elég gáz szerintem.

    kb. mint az autók. egy régi szívódízel kiment a világból anélkül, hogy hozzányúltál volna, a cr/pdtdi meg olyan bonyolult, hogy mezei szerelő hozzá se tud szagolni. ha megrohad a pdtdi, akkor az tréleres mese lesz, miközben mindkét autónál az a végeredmény, hogy eljutottál a-ból b-be 90km/h csúcssebességgel, 60km/h átlaggal.

    visszakanyarodunk megint oda, hogy azért lett okosabb a powershell, mert a fejlesztőknek fejleszteniük kell, nem pedig azért, mert úgy jobb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #270 üzenetére

    "A pythonban meg a tabulálás [...] szvsz több a hátránya mint az előnye, de attól még nem lehet eltagadni az előnyeit."

    Egyszerű kipróbálni... Írj át Python kódokat úgy, mintha C-szerűen {...}-t használna a nyelv, és vesd össze az eredetivel. Szerintem sokkal olvashatóbb a Python-féle módszerrel.

  • lapa

    veterán

    válasz julius666 #278 üzenetére

    tegyük hozzá csendben, hogy a poweshell már több éve rtm, és hogy ha nem lett volna bash, akkor attól még ps ugyanúgy.

    vagy nem.

    upd: pfff lásd #280, hogy még nem is rtm, ha igaz hogy a 8-ban lesz csak 100%.

    én hülye vagyok bashhoz is meg minden máshoz is, szóval a 300.000-szer több gugliból kopipésztelhetős snipplet miatt nálam a bash nyert. megtanulni egyiket se fogom csak azért, hogy azt a 30-50 féle specifikus feladatot egyszer összehekkeljem.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz julius666 #278 üzenetére

    "megkockáztatom köröket ver a bashre ha azt is belevesszük hogy be lehet húzni .Net objektumokat is és velük is ügyködni": ez valóban kockázatos kijelentés, de csak azt mutatja, hogy nem érted a lényeget. a lényeg az, hogy nem azt kellene figyelni, hogy melyik shell mit tud, hanem azt, hogy melyik feladatra milyen eszközöket kell használnod.

    ha a shellt nézed, az tényleg jó dolog (nem), hogy a powershell .net cuccokat is be tud húzni, az meg pláne, hogy objektumokat kezel. a probléma az, hogy neked objektumokat KELL kezelned meg .net cuccokat KELL magad alá húzni, hogy ugyanazokat a feladatokat meg tudd oldani, amiket egy unixban greppel meg seddel simán elintézhetsz. Ha én be akarok verni egy szöget az ajtófélfába, veszek egy kalapácsot és beverem. Neked nincs kalapácsod, mert az ajtófélfád nem olyan, ezért neked lézervezérlésű atommeghajtású lánctalpas szögberobbantó ketyerét kell használnod, amit két szupermen kezel. Mire te felkonfiguráltad a .net objektumaidat, én már a büfében fűzöm a pultoscsajt.

    az objektumorientált stringműveletektől mentsen meg engem Backus és Naur.

    másik hsz-ben: "Linux alatt éppen hogy gyakori az hogy nincsen választás, mert nincs GUI valamihez": és ez jó. nem csak azért, mert nem lehet minden feladatra gui-t csinálni, még a gyártónál felmerülőkre se, hátmég azokra, amik kint a felhasználóknál felmerülnek, hanem azért is, mert a gui például üzemeltetésre nem jó. Nem lehet elvárni, hogy mindig ott üljön egy ember a gui előtt és klikkeljen folyamatosan.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz julius666 #364 üzenetére

    "Ne próbáld már bemesélni hogy a kézzel gépelésnek jobb a hibaaránya mint a GUI mögé rejtett config editoroknak, mert hanyatt vágom magam."

    Mondjuk nem egészen ezt mondta. Minél több réteget vágsz fölé, annál nagyobb a hibalehetőség. A végén már követni sem tudod mi történik. Ez a guizás.

    Jó példa erre a hang: pulseaudio és alsa. Időnként egymásnak dobálják a labdát, közben meg fogalmuk sincs miért van a bug, de azért ottmarad.

    Ha meg valami elírtál, az a logból általában első indításnál kiderül.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    válasz julius666 #364 üzenetére

    "Ne próbáld már bemesélni hogy a kézzel gépelésnek jobb a hibaaránya mint a GUI mögé rejtett config editoroknak": emlékeim szerint ilyet nem akartam bemesélni, de tőlem oda hajigálod magad, ahova akarod.

    Az állításom az volt, hogy a saját magad kézzel begépelt konfigban gyorsabban megtalálod a hibát, mint egy gui-s szuttyadékos konfigurátorban. Most ha nem grafikus felületről beszélünk, hanem hálózati konfigról, akkor én pl. nagyon sokkal hamarabb megtalálom a hibát egy hálózati konfigban és javítom meg kézzel, mint javítom meg grafikus felület és network manager daemon használatával. Soha nem fogod megtudni, hogy éppen milyen elmeroggyanás járt a gui gyártó fejében, amikor éppen futott. ámokot.

    fallbackel? egyrészt vannak olyan programok, amik ezt megteszik, nem eszik meg az új konfigot, ha hibás és futnak tovább a régivel, pl. emlékeim szerint a postgres meg a dhcp szerver ilyen. másrészt az itt emlegetett X is fallbackel normálisan összerakott disztribben, karakteres felületre. Tudsz logot olvasni, mert van, tudod javítani, újraindítani csak a karakteres felületet. Ha végképp nem boldogulsz, akkor letörlöd a konfigot és üressel indítva kapsz egy alap grafikus cuccot, amit utána lépésről lépésre finomíthatsz és akkor kiderül, hol nyúltál mellé. teljesen jól meg van ez csinálva, csak érteni kell hozzá.

    a feketemágia az, amikor valamit rendesen megcsinál a program fejlesztője (upstream, ahogy itt mondani szokás) és utána jön az űrhajóérték és bandája, majd addig okoskodnak a rendszerrel, míg kiirtanak belőle mindent, ami értelmesen volt benne. Egyrészt azért, mert valaki valamit nem tudott megcsinálni ubuntuban, még nem biztos, hogy nem is lehet, másrészt attól, hogy valamit nem lehet megcsinálni rendesen ubuntuban, még nem biztos, hogy minden linux disztróban is rossz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ddekany

    veterán

    válasz julius666 #386 üzenetére

    Nálam épp 7M-át mp3 lejátszás közben. (Ami az UI-t illeti, valószínűleg van legalább annyira használható mint sok más csicsa média lejátszóé... Azt a sok giccses gagyi Photoshop UI-t, hogy utálom...)

Új hozzászólás Aktív témák