Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz bambano #271 üzenetére

    a bash nem attól jó, hogy olyan, amilyen, hanem attól, hogy mögötte a teljes unix filozófia olyan, amilyen és az ehhez szükséges, végtelenül egyszerű és hatékony toolokat is megcsinálták hozzá.

    Ebben az állításban remélem te is érzed a bullshit faktort ha nyelveket hasonlítunk össze. Ha nekem időre meg kell írnom, debuggolnom, valamit vagy más által megírt kódot értelmezni én a magam részéről tojok a unix filozófiára és csak az izgat mennyire szopat a nyelv meg miket szállít készen csomagolva a környezet. A készen csomagolt dolgok szempontjából pedig baromira nem kell elbújnia a PowerShellnek, sőt, megkockáztatom köröket ver a bashre ha azt is belevesszük hogy be lehet húzni .Net objektumokat is és velük is ügyködni.

    Powershell pl. tud objektumorientált lenni (ha nem csal a memóriám), ami önmagában egy jó dolog, de arra objektumokat meg iterátort meg hasonló dolgokat használni, amit a jó öreg grep elintézett egy ascii fájlon, az elég gáz szerintem.

    Igen, ez a lényeg, hogy objektum-orientált és nem kézzel kell stringekben turkálni. Őszintén szólva nem is értem hogyan lehet a grepezést preferálni ezzel szemben.

    visszakanyarodunk megint oda, hogy azért lett okosabb a powershell, mert a fejlesztőknek fejleszteniük kell, nem pedig azért, mert úgy jobb.

    Igazából mennyit használtál te PowerShellt?

Új hozzászólás Aktív témák