Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz ivana #250 üzenetére

    Megint csak attól függ, mire kell az a gép. Átlagjúzernek segít, ha csak netezgetni kell vagy doksit szerkeszteni (semmi hardcore cucc). Itt egy 768 MB RAM-os, 1 magos, celeronos Lenovo lapos teszi a dolgát szépen, Crunchbang fut rajta, rendszerindítás után kb. 90 MB RAM fogyasztással, szóval marad a Firefoxnak is (szerk: nyilván HD youtube-ot nem kell várni tőle.) :))

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • Fenyő

    őstag

    válasz ivana #250 üzenetére

    Azért még használható lájtos disztróval, egy antiX pl 50 mb-ot kajál be indítás után, annyi a titok, hogy ne használj reklámblokkolókat (azok durván megdobják egy böngésző ramigényét), hanem csak flashblockot (ami meg csökkenti, esetleg noscript lite még belefér mellé, de az már határeset tud néha lenni), így ha csak néhány ablak van nyitva simán lehet böngészni vele, de pl most Manjaro XFCE (de Mint XFCE előtt is kb ez lenne a helyzet) előtt ülök egy Athlon Xp-és gépen 4 ablak van nyitva a Firefoxban és összvissz 353 Mb ram foglalt mindenestül, anitX-nál egy bő 100 megát még ebből is levonhatsz, persze ahogy Spammer kolléga is írta HD videót ne várj tőle, de kb 360p-ig még megbirkózik a videókkal, de van ám smplayer/smtube egyebek is azzal már 720p sem akadály.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • #57638400

    törölt tag

    válasz ivana #250 üzenetére

    Hogy a viharba ne segítene ! Persze a legpehelysúlyúbb pöngészővel megnyitott kövér tartalmaknál tényleg nem fog segíteni semmi, de egy disztrót abszolút meg lehet úgy csinálni, hogy ellegyen fél gibivel, de akár lényegesen kevesebbel is. Jó, a mókolás, az nem mindenkinek fekszik ... de attól még lehetséges ! Ráadásul a Puppy különféle változatai, verziói különösen ajánlottak - fél gibivel nagyon jól elvannak, RAM-ba töltődnek, onnan futnak, pokolian gyorsak. (persze tanulni kell a használatát, én kb. 2 évig napi 8-18 órányit használtam, mire kiismertem annyira, h rutinból menjen) Persze ez a Puppy állandóan rootban fut, illetve nem mindenki engedheti meg magának, hogy ennyi időt szánjon rá, de a régi gépek feltámasztása tényleg nem lehetetlen. A személyes ajánlásom minimum egy P3 1,3 GHz-en, de le lehet menni egészen P2 800 MHz-ig. Szóval pusztán kijelenteni, hogy nem segít rajta semmi, az így kicsit meredek. :) Tudom, hogy értetted, de ezt muszáj volt leírnom.
    Ha valaki mégis más disztróval próbálkozna, akkor a vm.swappiness = 0 valóban segít kevés RAM-nál ! Jóval később kezdi el használni a swapet.

Új hozzászólás Aktív témák