Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    Nem tudom, hogy az olvasmányok mennyire befolyásolják, mi lesz később az emberből, de nálam nem igazán volt ilyesmi. Pedig jellemzően sokkal komolyabb könyveket olvastam, mint a korosztályom. Ráadásul apám esti mese gyanánt már 3-4 éves koromban a Tüskevárt, az Egri csillagokat, meg a Toldit olvasta fel. :D
    Az első könyvek, amiket elolvastam kb. 7 évesen, Széchenyi Zsigmond vadászkalandjai voltak és mégsem lettem vadász.

    Az viszont érdekes, hogy mennyire utáltam verseket bemagolni, meg a verselemzéseket és 16-17 évesen mégis elkezdtem verseket írni.

    Prózára sosem gondoltam, míg Vakegérke nem mondta, hogy a játék során elkezdett történetet érdemes lenne folytatni és abból lett Pityu naplója, ami mostanra 56 A4-es oldal, tehát gyakorlatilag egy kisregény! Mondjuk az is igaz, hogy az minden, csak nem egy komoly irodalmi mű! :DDD

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz philoxenia #33 üzenetére

    Ahogy korábban írtam, nekem Fekete István már pici gyerekként esti mese volt. Ami meghatározó, az a Téli Berek. Még nem voltam iskolás és az után magyarázta el apám, hogy mi a halál. Talán ezért nem félek a haláltól és tartom az élet részének.

    #36 Somatom
    + Meggyi001
    Azok a gyerekes vackok nekem is kimaradtak, de Tarzan megvolt. Most is itt van a polcon közel 20 Tarzan könyv. :D Mondjuk tényleg az első 5-6 ami jó (volt gyerekként, szerintem már gagyinak minősíteném).
    Viszont Edgar Rice Burroughs nem a Tarzannal, hanem a Mars sorozattal alkotott igazán nagyot. Az első könyvből filmet is csináltak [John Carter 2012], ami ugyan bukás volt, de szerintem csak azért mert senki sem ismerte és nem tudták hova tenni.

    Amúgy a Mézga Aladár Különös kalandjai is itt van a polcon. 1974-es, gondolom első kiadás.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák