Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz viharhozo #212 üzenetére

    "hint: nem fog" - vagy mégis.
    Értem én, hogy chiphiány, meg koronavírus, meg kevés gyártási kapacitás, ezzel szeretjük magyarázni a VGA hiányt, és a bányászokat lehetőség szerint meg sem említeni, de onnan tudom, hogy a bányászat a hunyó a VGAknál, hogyha nem így lenne, hanem a fentebb megnevezett okok lennének kizárólag, akkor csak akkora hiány és drágulás lenne mint most jelenleg, alaplapból/processzorból. Esetleg mobiltelefonból.
    A másik oka, hogy amikor felröppent, hogy HDDvel is lehet bányászni, akkor a 25 ezerért vett 4TB-os HDDm ára kb 2 hét alatt lépte át az 50 ezres álomhatárt újonann. Aztán amikor kiderült, hogy ez az egész dolog nem egészen úgy megy, meg felhőbe költözik stb, akkor megint 2 héten belül 25-30 ezer ft volt a 4TB-os HDD.

    Azt simán eltudom képzelni, hogy h az ETH áttér a POS modellre, akkor majd a sok majom áttér valami más POW bányászásra és ezért nem fog leesni a VGAk ára (de attól maga a bányászat lesz továbbra is az ár fenttartó tényező), de ha most mind POS lenne vagy megszűntetnénk, nem lenne érdemes tartani a RIGeket. Mi történne?
    Előszöris nagyon sok lestrapált olcsó VGA árasztaná el a piacot, ami egyrészről a gamereknek jó lenne, a spekulánsok meg végre nagyot buknának, másrészről a gyártók érdemi fejlesztésre kényszerülnének, nem pedig ilyen ipari hulladék RX 6500 XT-k 200+ USD-s MSRP áron (amiből lesz 180-200 ezer ft mire itt tényleg kapni lehet), tetszelegnének a "szép új jövő" képében.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák