Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92253184

    törölt tag

    válasz -Skylake- #49 üzenetére

    Személy szerint semmi közöm hozzá, de felmerült bennem egy dolog.
    Ha azt az időt és energiát, amit ebbe ölsz a tanulásba tennéd bele, lehet hogy havi 800-nál többet is kereshetnél. Úgy hogy hétvégén és hétköznap este az életedet élhetnéd, ahelyett, hogy gubasztasz egy gép előtt.
    Nekem csak ennyi a bajom az üggyel. Nagyon sok embert ismertem, aki pokerezett vagy tőzsdézet. Mind 7/24 be voltak zárva egy szobába és messze nem kerestek annyit, mint én a sima mezei munkámmal.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz bambano #71 üzenetére

    Szemben veletek, aki még soha nem nyert meg úgy pozíciót vagy állást, hogy azzal más rosszabbul járt?
    Vagy soha nem dolgoztak olyan cégnél, ami lelőtte a konkurenciát? Függetlenül attól, hogy az esetleg jobb és a társadalom számára hasznosabb terméket gyárt.
    Ne üljünk föl az erkölcsi piedesztára kommunista alapon.
    A tőzsde és a bankok szerepe a pénz ujraelosztása, az árú forgalom biztosítása. Ha nem lennének befektetők, akkor egyetlen kezdő vállalkozás sem tudna elindulni.

    [ Szerkesztve ]

  • #92253184

    törölt tag

    válasz Béééla #83 üzenetére

    Csak, ha már így "megszólítottál". Az "ügyeletes" és ez a fajta lekezelése a másiknak nem bizonyítja az igazadat. Szimplán rámutat a probléma lényegére. Az ideológiák versenyére és az észérvek helyett a csoportokra, klikkekre épített érvelésre.
    Nem bizonyítottál semmit, a példád csupán burkolt módja annak, hogy tolvajnak nevezd azokat az embereket, akik a tőzsdén dolgoznak.
    Értem, hogy aki nem kézzel jól megfogható eredménnyel járó munkát végez az csak mások munkáján nyereszkedik. Viszont valamiért a szocializmus térhódítása elmaradt. A jelenlevők között pedig elég sok az informatikus, közületek ki is tett le az asztalra kézzel fogható dolgot? Merthogy egy program attól még igenis értek, mert kézzel nem megfogható. Ugyan így értek egy vállalkozás és adott esetben egy hitel ügylet is lehet értek. Csak azért, mert nem kenyér, vaj vagy ágyú, még lehet érték.
    Ha azt mondanám, hogy lopás a filmek letöltése, akkor minimum húszan ugranának rögtön a torkomnak. Ott lehet hivatkozási alap, hogy nincs kézzel fogható kárvallottja. A tőzsdén persze más a helyzet, ott van a gonosz spekuláns és a szegény áldozat.
    A külömbség pedig, akármilyen ideológiát is próbálnak néhányan berakni mögé, az, hogy amit én teszek az mindig bocsánatos bűn. A média tartalom gyártó, mindig egy gonosz nagy cég. Akkor is, ha egy tízfős játék gyártóról van szó. A tőzsdén minden résztvevő tudatos döntést hoz, lehet, hogy az a pénz, amit a kolléga realizál az egy milliomos tőzsde spekuláns zsebéből származik. Viszont ez a végeredmény szempontjából lényegtelen is.
    A tőzsdén egy nap alatt több munkahely születik, mint száz pékségben együtt véve.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz #74018560 #112 üzenetére

    Igaz, de ezen az alapom. Nézd meg milyen viták folynak egyik másik fórumon.
    A lényeg szerintem, amúgy is az, amit fentebb írtál. Brókerből is többféle van és akkor még nem beszéltünk az egyébb ide köthető szakmákról és a sokféle hobbi tőzsdézőről, ezt mind egy kalap alá venni marhaság.
    Ugyan úgy, ahogy csak részvényből is van több típus, a többi tőzsdei eszközről, valamint az olyan még be se határolt dolgokról, mint a kriptovaluták nem is beszélve. Ez megint nem egy kalap.
    Ráadásul szerintem a bitcoin, túl kockázatos és erős kérdéseket vett fel. Viszont ez nem azonos azzal az állítással, hogy mindenki hülye, aki pénzt rak bele. Vagy, hogy eleve bukásra van ítélve, szerintem be fog szakadni, de nem én vagyok Nostradamus. Ez csak egy nézőpont.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz Béééla #116 üzenetére

    "Csak, ha már így "megszólítottál". Az "ügyeletes" és ez a fajta lekezelése a másiknak nem bizonyítja az igazadat.
    Szegényes életed lehet ha ezt lekezelésnek értelmezted."

    Csak a te kedvedért és mert ujra elkövetted Argumentum ad hominem. :D

    "Nem tolvaj mind hiszen vannak akik teljesen legitim tranzakciókat akarnak (fentebb is írtam a cégek tőkebevonása - spekuláció arányai kérdést), nem mindenki a sarki pénzváltóban akar Eurót Forintra és vissza váltani (főleg nem milliárdos tételben) csak nem is az Átlagpista fújta a dotcom lufit

    "
    Lássuk mit írtál:
    "Egy állásinterjún nem megyek oda az ellenfélhez és húzom ki a zsebéből a tárcáját egy óvatlan pillanatban vagy öntöm le az ingét paprikáskrumplival. A való életben van lehetőséged szimplán jobbnak lenni, a tőzsdén meg "mindenki beteszi amije van egy kalapba és az ügyesebbek előbb-nagyobbat markolnak". Remélem azért érzed a különbséget a legalizált átverés és az értékteremtés között."

    Az, hogy valaki szóban meghazudtolja a másikat, az egy dolog. Viszont az, hogy az interneten leírod, hogy nem azt írtad, amit írtál elég nevetséges. Explicit módon tolvajnak neveztél mindenkit a tőzsdén.

    "Kocsmai "bezzegakapálásamunka" hülyeséget meg ne adj a számba, főleg akkor ne ha másik témákban meg előszeretettel dobálózol az álintellektuális latin szavas érvelési hibákkal."

    A gondolatmenetemmel probáltál meg vitába szállni, annak pedig ez volt a kulcs motívuma és most is az. Az volt a fő kifogás a jelenlevők részéről, részedről is, hogy a tőzsde nem teremt értéket.
    Lásd:
    "Egyesek még itt is beállítják hogy a tőzsde értékteremtő, közben kb. arról van szó hogy tudják a nagyok/tapasztaltak mások kárán megszedni maguk ÉS emellett a társadalom hasznos tagjaként pózolni. Kíváncsi lennék hogy milyen arányban megy a cégek tőkebevonása és a spekulálás..."
    Tehát leírhatod, hogy te nem ezt mondtad. Ezzel csak az a gond, hogy simán vissza lehet azt olvasni.
    Igen, számos finom utalás van a hozzászólásaimban. Sajnos ezt kevesen veszik észre, de nem is azért vannak benne. Ha ez intellektuális játsszadozás vállalom, értelmiségi vagyok. ;) A latin szavakat ezzel szemben azért rakom bele, mert szakmailag így precíz. Nem kényszer, hogy elolvasd.

    Vállalkozás csak a tőzsdén nem megy csődbe. Ha egy vállalkozás csődbe megy annak számos oka kell legyen, ebből a tőzsdei válság csak egy. Szembe kell nézni vele, hogy ha egy válság elvisz egy vállalkozást, akkor azzal a vállalkozással sok más gond is volt.
    Egy csőd nem szükségszerűen jelenti munkahelyek elvesztését, ilyenkor normálisan át szerveződnek és a munkahelyek jelentős része megmarad.
    Általában egy eleve rosszul működő vállalkozás komoly elbocsájtásokat eszközöl, amikor ez egy trigger effektus hatására eljut a csődig, már régen túl van a leépítéseken.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz bambano #117 üzenetére

    A tőzsdének nincs matematikája, legfeljebb a gazdasági folyamatokat lehet matematikai módszerekkel elemezni. Esetleg lehet a tőzsde logikájáról beszélni ebben a kontextusban. Viszont arról sem hiszem, hogy volna értelme.
    Nincs kisember logikája, nincs nagy cégek logikája.
    Tehát nincs semmi, amit érthetnél.
    Emberek vannak, akik különböző szempontok alapján hoznak döntéseket. Még ha arról is beszélünk, hogy létezik a tőzsdén egy közös hozzá állás. Tudni illik, hogy mindenki pénzt akar keresni. Még ez se annyira törvény szerü, számos politikai és hatalmi szempont is motiválhat embereket. Mondjuk viszont, hogy ez tény. Ebből sem következik egyforma viselkedés.
    Tehát, amit teszel az nem több, mint az emberek, ember csoportok( igen, egy vállalkozás elsősorban emberek csoportja. Gyakran eltérő véleményekkel és érdekekkel. Olyan, hogy az Apple érdeke nem létezik.) pici dobozokba szervezése.

  • #92253184

    törölt tag

    válasz bambano #124 üzenetére

    "IN MEMORIAM DR. K. H. G.
    - Hölderlin ist ihnen unbekannt? - kérdezte dr. K. H. G., miközben a lódögnek a gödröt ásta.
    - Ki volt az? - kérdezte a német őr.
    - Aki a Hyperion-t írta - magyarázta dr. K. H. G. Nagyon szeretett magyarázni. - A német romantika legnagyobb alakja. És például Heine?
    - Kik ezek? - kérdezte az őr.
    - Költők - mondta dr. K. H. G. - Schiller nevét sem ismeri?
    - De ismerem - mondta a német őr.
    - És Rilkét?
    - Őt is - mondta a német őr, és paprikavörös lett, és lelőtte dr. K. H. G.-t."
    Örkény István
    Mindig lesz egy utolsó ütős érved, kár hogy ilyen gyengék. :DDD

  • #92253184

    törölt tag

    válasz Béééla #128 üzenetére

    Minnél kevesebb az érved annál támadóbb és agresszívabb leszel, de igazad van fölöslegesen töröm magam.
    Örülök, hogy "vitatkozhattunk". :DDD

  • #92253184

    törölt tag

    válasz bambano #129 üzenetére

    Nem érdekelnek a kérdéseid, nem bizonyítanak semmit. Nem vitatkoztál se velem, se senki mással. Hangzatos lózungokat lövöldözől, ráadásul minden témánál ugyan azt.
    Értem, te vagy a kizsákmányolt kisember, a gonosz nagyvállalatok és szuperhatalomak áldozata. Értem, csak nem érdekel.
    Majd, ha egyetlen állításodhoz csatolsz valami érvet is folytatjuk. Addig én jelentem kiszálltam. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák