Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • redgreg

    tag

    válasz #35193216 #72 üzenetére

    Az, hogy neked nem éri meg... De mivel idáig nem gondolkozol, ezért nem is érdekel téged, h 10 év múlva ott állsz kocsi nélkül... Elvben ezzel lehet védeni a hatósági árat. (illetve ugye, hogy egy minimál szolgáltatást fenn lehessen tartani, ami nem a szakadt ladát jelenti) Gyakorlatban szerintem nem hatósági ár kéne, hanem minimum ár, ami alatt nem lehet szolgáltatni, mert az előírt minőséget nem lehet teljesíteni ha az nincs meg. Hogy ezen felül a Józsi and co fapados lesz minimum árral, a burzsujge meg Limót küld érted két könnyűvérű nővel 5000 Ft/km-ért már az ő döntésük. Kiderül melyik nyer.

    A következő kommented meg már tényleg el kéne felejteni... Az UBER teleportál? Vagy mi a technológiai ugrás a taxihoz képest?
    Ja semmi...

  • redgreg

    tag

    válasz #35193216 #76 üzenetére

    """Az Uber újítása az app, amely gyakirlatilag a teljes utazásszervezést és a fizetési rendszert lefedi. Arra kényszeríteni, hogy emellett legyen díszpécser szolgálat, CB rádió, bankkártya terminál és kp-s fizetési lehetőség pontosan olyan, mint ha elvárnád, hogy a dízelmozdonyban is legyen gőz motor, vagy a taxi előtt ló, esetleg minden e-mailt kötelező legyen postán is feladni."""

    Nem, nem azt jelenti. De mindegy. És nincs cb rádió a taxikban.

    """Az sem érv, hogy jajj, dr nem számolja az amortizációt, és kiszorítja a piacról addig azokat, amik számolják, hiszen ez a pékségnél is igaz"""

    Kenyeret naponta veszel, autót 10 évente. Azért azt vegyük már észre, hogy 10 év alatt kicsit több kárt lehet okozni azoknak akik nem számolják, mint egy-két hét alatt.
    Amúgy a pékségeknél is kötelező minimál ár kéne. Baromira élvezik a pékek, hogy az nagyáruházak az kenyér veszteségét máshonnan fedezik. Persze tudom szabadverseny. Te szabadon versenyezhetsz a trabantoddal a Forma 1-es versenyautó ellen. Csak hosszútávon ez mindenkinek szívás.

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #95 üzenetére

    Khmmm... azt próbáld levezetni, a kedves utas mennyivel jut el modernebbül, A-ból B-be, a zuberrel? Belebújik a teflonjába, és a célnál kibújik belőle? :-P
    Nem. Egy gépkocsivezető viszi el, egy gépkocsival. Tehát, a szolgáltatás technikája pontosan ugyanaz. Nincs ló, autó, email, posta váltás. Kizárólag a fuvarszervezés módja modernizálódott.
    De. Ez a lehetőség eddig is adott volt a fuvarszervezőknél, csak a kutyát nem érdekelte!!!
    Mi az autóban most is, immár két éve online tableten kapjuk a fuvarokat, gps alapján, automatikusan a legközelebbi autóra osztva. Az utasnak, meg van lehetősége aplikáción keresztül rendelni. Csak éppen van lehetősége telefonon is. Ami elvárás, hisz a megrendelők 95%-a még ahhoz ragaszkodik.

    folyt.köv.

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #95 üzenetére

    Hatósági ár:

    Újra megígérem, nem másolok ide huszonoldalas tanulmányokat.

    De!

    Te biztos nagyon komoly pénzügyi guru vagy, aki érti a gazdaság minden csínját bínját, a világ eddigi magukat hozzáértőnek tartó koponyái jöhetnek hozzád továbbképzésre.

    Mert ha nem így van, akkor csak el kéne gondolkozni azon, miért van mégis a világon szinte mindenhol rögzített hatósági ára a taxinak?!?
    Hülye versenyellenes amcsik, sötét németek osztrákok svájciak. (sorolhatnám még, mert szinte minden fejlett piacgazdaságban) ....mind tök hülyék hozzá, hogy évtizedek óta (nem egy kettő, hanem öt hat) a helyi hatalom kezébe tették le ennek a piacnak az árszabályozását.

    Pontosan azért, mert az önkormányzat a helyi adottságokat figyelembe véve, évente felülvizsgálva (nna ez nálunk nem valósul meg) pontosan tudja mekkora az az összeg, ami a városnak, az utazóközönségnek, és a vállalkozóknak is megfelel. nem érdek, hogy a vállalkozók a versenyben lelakják magukat, az eszközeiket, mert a színvonal romlása már se a városnak, se az utazóközönségnek nem jó!

    Lehet húsz éves szuzival is taxizni, és lehet havi 400 órát dolgozni ... neked utasnak elsőre jónak tűnik ... amíg a hulla fáradt sofőr nem a te gyerekedet üti el, amíg, a széteső szuzi nem alattad pusztul le, amikor éppen a reptérre sietsz ....

    És az évtizedes tapasztalatok mutatják, hogy a taxiszolgáltatásban nem működnek azok a fékek, hogy majd jól tönkremegy aki túl olcsó ... mert mind kénytelen túl olcsónak lenni azonnal ... és máris ott tartunk, hogy csak egy kicsit halasszuk el a gumivásárlást, vagy tegyünk rá használtat, bontóból vesszük az alkatrészt, nem cserélünk idén sem autót ....
    Más: Családi autója mindenkinek van. Az élet nehéz, a munkanélküliség nagy. Belevág a taxiba, és mindaddig csinálja jó ócsón, amíg az autó megy. Ez nagyon hosszú idő is lehet, ha egy újzerű autóval vág bele. Amikor az autó kihullik alóla, akkor széttárja a kezét, hogy nincs miből másikat venni, és odébbáll ... kvázi kirúgták az állásából, de semmi baj, hisz x évig volt munkája ... fel se merül benne, hogy nem pénzt keresett, hanem apránként odaadta a családi autót az utasoknak ajcsiba ... :-(
    És ilyenből mindig lesz utánpótlás!
    Aki meg ezt hivatásszerűen, valódi vállalkozóként szeretné csinálni, szépen (vagyishát, randán) tönkremegy ....

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #206 üzenetére

    Én gyűlölném, az utasokat ? :-)

    Akkor nem csinálnám majd 30 éve.

    Nagyon szeretem a szakmámat, szeretem az utasokat is, hisz mind egy egy más ember, más történet, más világ. Megbecsülnek és megbíznak bennem. Hisz ezért ülnek be mellém. Rám bízzák az életüket, szeretteik életét, ezért megfizetnek, és nem neveznek fillérbaszónak azért, mert ebből tartom el a családom, a vállalkozásom, éééés nem utolsósorban az államot.
    Az itt megnyilvánulók, törpe minoritásnak se nevezhetőek ... és szerencsére, sose ülnek taxiba! :-)

    ... valahogy, mégis televannak friss, taxisélményekkel :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #212 üzenetére

    Nem dehogy.

    Ő bunkózta le a taxist, aki legjobb belátása ellenére mégis elvitte őt, mert megsajnálta, hogy ott fog elrohadni az út szélén, a saját hányásában ... :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #212 üzenetére

    őőő.. szövegértés:-)

    Én nem olvastam itt egyetlen kártyaolvasóval való trükközést. (az tudomásom szerint bűncselekmény) Olyanokat olvastam, hogy nem szeretik a kollégák, a kártyával fizető utasokat. (pontosabban a kollégák egy része)
    Két dologra vezethető vissza. Van ugye, aki a király utcában szeret a legnagyobb dugóban kártyával fizetni, miközben az összes mögöttük álló autós büdös köcsög taxisozik ... a másik, egy Mária-remetei zugban próbálkozna, ahol telefonálnia is ki kell mennie az erkélyre, ....

    Az uberest megverő .mentegetésének tűnik, hogy kifejtettem, kocsmai jellegű verekedés volt, aminek mi taxisok rendszeresen áldozatai vagyunk... (érdekes módon az nem kerül a sajtóba) és az ügynek annyi köze volt a taxisokhoz, hogy az uberes is, és a verekedők egyike is valamikor régen taxis is volt.
    Csendesen jegyezném meg, hogy van Bp-en egy alapvetés. Háromféle ember létezik.
    1; aki volt taxis
    2; taxis
    3; aki majd lesz taxis (uberes)

    Tehát, a Bp-i lakosság nagy százalékának a priuszában valahol régen felfedezhető a taxismúlt! :-)

    ui: én ettől természetesen nagyon szívesen elfuvaroználak ha szükséged van rá. Csak kéretik betartani az alapvető emberi normákat.
    ... én pl. egy részeget semmiképp nem viszek el. Elnézést kérek előre is. :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #216 üzenetére

    Potenciális utasokról?

    Hol olvastál itt te ilyent?

    Én csak azt olvastam, hogy sosem utazok taxival .. nem is fogok ... útálom őket, mint a sz@rt, tb.stb.

    Ez egy fórum, ahova kommunikálni (szórakozni) járunk. Ne keverjük már a munkával. Majd ha beülsz mellém az autóba, onnantól kezdődik a szolgáltatás ... ahol én is elvárom a tiszteletet, és én is megadom. Mindenkinek.
    Még annak is, akinek hamarabb fejeződik be az utazás, mint ő gondolta, mert neki nem sikerült betartania ... nagyon udvariasan kérem fel az autó elhagyására! :-)

    Rágalmazzuk? Ez ugye tudjuk, erős tényállítás. Megintcsak ugyi btk-ba ütköző cselekedet.
    Azonnal tessék engem feljelenteni!!!
    De, khmm... tényekkel alátámasztva! :-)

    ui: Itt megint előkerül a mentalitás: nekem jár minden .. ingyé is.
    Simán egy fórumon elvárnád egy szolgáltatótól, hogy kuncsaftként bánjon veled, holott, soha egy fillért nem adtál neki, nem vetted, és nem is szándékozol igénybe venni a szolgáltatását!
    ... de azért neked jár, az udvarias kiszolgálás! :-)))

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #218 üzenetére

    Én meg többeknek leírtam a tapasztalataikra az életszerű magyarázatot, amire ti kijelentettétek, hogy egy köcsög taxis vagyok, ne hadováljak itt össze vissza:-)

    Nincs kedvem visszaolvasgatni és ide bemásolni a topic, összes, engem és a szakmámat sértő megszólalását, amire én jókedvűen, mosolyogva idejöttem, hogy kicsit a helyére tegyem az elfogult, elvakult véleményeket.

    Nem szoktam általában leereszkedni ilyen mélységekbe, de mint már írtam, a PH fórumot ennél többre tartottam.

    De nem.
    Itt is megvan az a réteg, aki meg van győződve arról, hogy ő szarta a spanyolviaszt, mert megtanult öt billentyűt leütni egy számítógépen. Aki azt gondolja, hogy ő sárbatiporhat bárkit, de ha visszaszólnak neki, fel van háborodva, hogy hogy meri ezt egy senkiházi taxis ...

    Háát, nem gyerekeim.
    Nem vagytok potenciális utasok! Nem jár nektek udvarias kiszolgálás, és mosolygás!
    Nem vagytok többek, noname kis trolloknál, /és itt visszafogtam magam, mert pattanásos kis buzikat szándékoztam írni:-)))/ akik szajkózzák a hülyeségeiket, teljesen függetlenül attól, annak van e bármiféle valóságalapja, netán elolvasnák és értelmeznék a velük vitába szállók érveit.

    Eddig szórakoztató volt itt veletek évődni, de már nem az.
    Szánalmas ....

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • camper

    csendes tag

    válasz #35193216 #247 üzenetére

    Szerinted ilyen esetben nem ugyanúgy rendőrségi feljelentést teszel, függetlenül attól, hogy Uber vagy taxi? Az Uber rendszeréből meg könnyedén lenyomozható, ki volt az elkövető. Taxitársaságnál meg igyekeznek eltussolni, de jó esetben sincs extra eszközük az Uberes esethez képest.

    Rendőrségi feljelentést? Ki ellen ember? Mit mondasz a rendőrnek, itt ülök a .... (ki mellett? haverod vagy ki mellett? írd már be a pontok helyére) és megcsöcsörészte a csajomat! - És..? Uram, szálljon ki tőle, ezért kár volt hívni a rendőrséget.
    Mit mondasz, hogy ki mellett ülsz, mondd már meg. Nincs ilyen, hogy uber, nincs ilyen szolgáltatás, nincs mit elvenni sem tőle, sem a cégtől.

    Mivel nincs engedélye nem lehet keretek közé szorítani sem, nem lehet rábírni semmiféle elvárást. Az a pontozós rendszer egy számodra készített illúzió, szerepe éppen az, hogy a cég legnagyobb hiányosságát fedje el előled. Semmit nem tud kezdeni a gyerekkel akit te ott pontozgatsz, sejtelme sincs hogy van e jogosítványa vagy erkölcsije vagy azt már rég elvették tőle, ez nem egy auditált cég aki hivatalos értesítést kap az érintett szervektől, most ezt tényleg nem érted?

    Csak a cég érdeke a fontos, annak csak az illúzióját teremti meg számodra, hogy itt te vagy a lényeg. Te, a megrendelő és az összes autós partner eldobható ebben a sztoriban, a céget csak a statisztika érdekli, semmi más.
    Gondolod ha nincs elég autós partnere akkor érdekelni fogja hogy te milyen csillagokat nyomkodtál és kinek, azt képzeled, hogy ki fogja őket zárni és lehúzza a rolót? Vagy hogy a nulla pontos csóka nem tudja használni a haverja elérését? Ezzel a pontozással csak a te lustaságodra épít semmi másra. Mint mikor a csövinek adsz egy százast a lámpánál, igy vásárolva meg magadnak azt az illúziót hogy te segítesz a szegényeken.

    És ezt a rendszert állítod követendő példaként a taxisok elé, akiknél még a kocsiban ülve felhívod a diszpécsert és még aznap úgy megrángatják a te érdekedben a sofőrt, hogy csak pislog. ennek az anyagi vonzatait pedig nem ecsetelem, mert akkor már te pislognál.
    Meg a taxivállalat megpróbálja eltusolni? Egyszer hallottál valami horrorsztorit valakitől? Miért tusolná el, ki a tököm az a taxis, a James Bond vagy mi?

Új hozzászólás Aktív témák