Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomajer

    tag

    Rossz hírem van uraim!

    Nem válaszolgatnék egyesével, az összes mocskolódásra, mert minek?
    Néhány tényt leírok ide, aztán lehet tovább fröcsögni.

    Nna tehát: A taxirendeletek az elmúlt egy évben érdemben nem változtak. Senki nem alkotott, lexubert, meg hasonlókat.
    A rendeletekben nincs is benne az uber szó!
    Egyetlen irányban változott a rendelet: Mégpedig a kiszabható szankciókat és az ellenőrzés mikéntjét szabályozták úgy, hogy az hatásos is legyen.

    Jut eszembe. Van itt valaki, akinek eszébe jutott már úgy elkezdeni egy engedélyhez kötött tevékenységet folytatni, hogy ahhoz nem szerezte be az engedélyeket, aztán később, hisztizett, hogy a szabályokat igazítsák hozzá???

    Nna az uber ezt tette. Aztán, amikor elkezdték ellenőrizni, akkor szépen kitiltotta a rendszerből az ellenőröket.

    Jut eszembe, látott már valaki olyan vállalkozást, ahol ki van írva az ajtóra, hogy apeh ellenőr nem léphet be? :-)

    Tehát, előre tudatosan húzgálták a hatalom bajszát, és bíztak a médiahátszelükben, hogy sikerül megúszni. Nem sikerült. Mivel a szankciók olyanná váltak, hogy már nem érdemes kockáztatni, feladták.

    folyt. köv.

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz tomajer #41 üzenetére

    Nna folyt.

    Bocsánat, de fuvar volt, és tudjátok, illedelmesen köszönni, mosolyogni, nehogy lepontozzon a kedves :-)

    Tehát valahol ott tartottam, hogy a szankcórendszert és a ellenőrzési "technológiát" kidolgozták, innentől kezdve hullottak volna tömegesen a rendszámok, jöttek volna a hatkilós csekkek, és pöttyentek volna bele a kilenc pontok a jogsiba.

    De! Ez nem az ubernek szól kizárólag. A rendeletben, az engdély nélkül végzett tevékenység fogalom szerepel.
    Tehát, bármilyen néven is nevezik mostantól a dolgot, nem változik semmi.

    Mert hiába írom ki a boltomra, hogy zöldséges, ha cigit árulok benne, meg fognak cseszni, mert a dohányárusítás, ma szép hazánkban engedélyköteles tevékenység. Ha megbuktam a zöldségessel, akkor meg hiába írom ki hogy patyolat, a helyzet ugyanaz ... marad, a sarkon, mindenkinek a fülébesúgni, hogy cigi-cigi ... de ez nem túl hatékony, és a kasza persze így is leng az ember feje felett.

    Szóval rossz hírem van, mint már mondám.
    Az eddigi úberinnovatív mosolygós autóspartnere, mind kocsog taxisok lesznek. Vagy nem folytatják, ezt a szép szakmát.
    Még rosszabb hír. A leendő alkalmazások gazdái a pénzből fognak élni, tehát eszük ágában se lesz megtiltani, hogy a régi taxisok is regisztrálhassanak a rendszerükbe, tehát még azt se mondhatod hogy legalább a régi ubereseket támogatod :-)))

    Tehát, ha úgy döntötök, hogy sok sok utazással felemeltek a semmiből egy új fuvarszervezőt, az ellen nekünk nincs kifogásunk. Ha lesz ott munka, sok sok taxis fog odamenni. Nem, nyolc fővárosi taxicég lesz, hanem kilenc. Nekünk, az is nyolc :-)
    A lényeg. Aki szeretné a mi kenyerünket enni, az feleljen meg azoknak a feltételeknek, amikre minket kényszerítettek.
    Merthogy nem örömünkben sárgítottunk, cseréltünk autót, hordjuk vizsgáztatni évente, hitelesíttetjük a taxamétert (..és még sorolhatnám napestig) mi se!!!

    [IN MEMORIAM BUDAPESTI MAGÁNTAXI]

    [Videó]

    [Bővebben:]

    Nna további jó fröcsögést :-)

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz Teplic #44 üzenetére

    Lássuk be, fura haverjaid vannak .... De hát, madarat tolláról :-P

    Senki nem állítja, hogy nincs ilyen. Habár a mai ellenőrzési rendszer mellett hamar kihullik a férgese. Az új hatóság, amit szerintetek az uber ellen hoztak létre, biza minket is ellenőrizni fog. Aki csal, rácseszik.

    Nna és még valami. Bp-en, 5-6 ezer taxi, kb havi egymillió fuvart teljesít. Ugye nem gondolod komolyan, hogy lenne ennyi utasunk, ha mindenki csaló lenne??? Én személy szerint, harminc év alatt, nagyságrendileg 1.5-2 millió balesetmentes km-el, és kétszázezer elégedett utassal a hátam mögött, kikérem magamnak ezt a rágalmazást!

    És persze ki lehet próbálni! Nincs létszámkorlátozás. Egy döntés, és már csinálhatod a tanfolyamot. Szó sincs monopóliumról. Bárki, aki megfelel, a nem túl magas követelményeknek, taxis lehet.

    Hajrá!

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #71321344 #46 üzenetére

    A fuvarszervezésnek is megvannak a maga szabályai.
    A diszpécserközpontnak, elég lett volna, egy azaz egy darab telefonos kisasszony, akit a nap 24 órájában el lehet érni. Ez a szabály. Az utazóközönség érdekében. SZerintem, a csilliárdos cég költségvetésébe belefért volna.

    Ők kizárólag a sofőrök tevékenységi engedélyén buktak el. Azt nem akarták, és tudták teljesíteni, mert akkor lőttek az onlány tarifameghatározásnak.
    Higgyétek, el ami taxisok a fél kezünket odaadnánk azért a tarifarendszerért!
    Ha nincs meló, olcsó vagyok, ha van meló, szorzó van ... szilveszterkor HÉTSZERES!!!

    Korrekt! :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz szupermacs #47 üzenetére

    Vagy a szabályra gondolsz? Elvárható, hogy munkát csak az vállal, aki betartja a szabályokat. Ha nem, akkor az ellenőrök majd tesznek azért, hogy minden megfelelően működjön.

    Khmmm... a tüntetések erről szóltak. Felhívtuk a hatóságok figyelmét, hogy tegyék a dolgukat. .... hogy minden megfelelően működjön! :-)

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #71321344 #52 üzenetére

    Bocs, hogy csak szakaszosan vagyok, de még mindig szolgáltatok ... vagyis két hozzászólás között lehúzok éppen valakit :-P

    Nna fix tarifa: Erről komoly tanulmányok születtek már, nem kezdeném el idemásolni őket. Akit érdekel, a hallotaxi.hu -n minden megtalál a témában.
    Csendesen jegyzem azért meg, hogy a világ kultúrországaiban mindenhol rögzített a taxi ára! Ennek megvan a gazdasági oka. Amit nagy nehezen a budapesti vezetés is megértett.

    A tüntetéseken lévő taxisok ... háááát ... jómagam is ott voltam:-) A média valahogy szereti a "rosszarcokat" megtalálni ... :-(

    Meghát, az ilyen megmozdulásokra minden szakmából a "kemény mag" megy ki elsősorban ... háát ők ilyenek.

    Éééés akkor a megfért volna a két rendszer: Te mit szólnál, ha kitalálnák, hogy holnaptól, kizárólag vadonatúj, kétszerolyan drága eszközzel végezheted csak a munkádat, mint amilyennel ma végzed megelégedésedre... meghatároznák, hogy annak, két kilóért, sárgának kell lennie ... beültetnének pár hétre iskolapadba, a megrendelőid érdekében. Csak és kizárólag ezeknek megfelelve kapod meg az engedélyt a tevékenységed végzéséhez. Amikor ezek ellen tiltakozol, a társadalom leszarja, hisz úgy érzi ezek a szabályok érte vannak, hagy szívjanak a "szolgáltatók" (ide helyettesítsd be a te szakmád)!!!

    Amikor ezen túlvagy, minden szivatásnak eleget tettél, fellélegzel, nem döglöttél bele (te! mert sokan a kollégáid közül igen) jön egy új szolgáltató, aki mindezen feltételek teljesítése nélkül, szabályokra, engedélyekre magasról szarva elkezdi ugyanazt csinálni amit te, csak olcsóbban (az olcsóbbról ugye tudjuk, hogy nem is az, hisz a fajlagos tarifájuk magasabb volt mint a taxié)

    Ha boldogan üdvözölnéd, és úgy gondolnád megfértek egymás mellett, akkor ... nna nem minősítek inkább :-)

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    Szépjóreggeltet!

    Elnézést, hogy eltűntem, de mivel keveset fizetnek az itteni tevékenységemért, kénytelen vagyok közben pár embert lehúzni. Este meg, a szokásos bézbólütős buli volt, így nem értem rá veletek foglalkozni ... de itt vagyok, állok rendelkezésetekre. Persze csak amíg a következő potenciális áldozat nem nyitja rám az ajtót :-P

    Nem fogok egyesével mindenkinek válaszolni, de átrágtam magam magasröptű csevejeteken.

    Köszönöm, a hallotaxit dicsérő hozzászólásokat. Szerénységem, a tulajdonosa, és kvázi főszerkesztője a lapnak, így nagyon jólestek :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #95 üzenetére

    Khmmm... azt próbáld levezetni, a kedves utas mennyivel jut el modernebbül, A-ból B-be, a zuberrel? Belebújik a teflonjába, és a célnál kibújik belőle? :-P
    Nem. Egy gépkocsivezető viszi el, egy gépkocsival. Tehát, a szolgáltatás technikája pontosan ugyanaz. Nincs ló, autó, email, posta váltás. Kizárólag a fuvarszervezés módja modernizálódott.
    De. Ez a lehetőség eddig is adott volt a fuvarszervezőknél, csak a kutyát nem érdekelte!!!
    Mi az autóban most is, immár két éve online tableten kapjuk a fuvarokat, gps alapján, automatikusan a legközelebbi autóra osztva. Az utasnak, meg van lehetősége aplikáción keresztül rendelni. Csak éppen van lehetősége telefonon is. Ami elvárás, hisz a megrendelők 95%-a még ahhoz ragaszkodik.

    folyt.köv.

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz tomajer #96 üzenetére

    Hogy az aplikációink, nem egyenrangúak az uberével?
    Tény.
    Előszöriss, nem egy multimilliárdos cég fejlesztette őket, hanem a hazai ifjú és olcsó programozógárda.
    Másodszoris, nekünk, figyelembe kell vennünk a hazai törvényeket rendeleteket.

    De elméletileg kötelező minden taxiban a bankterminál, és sok cégnél van más típusú készpénzkímélő lehetőség. (tudom, tudom, van olyan kocsog taxis akié éppen lemerült, de háát, a csodás technika már csak ilyen ... valaki itt írta, hogy qrva nehéz lemeríteni ... háát, nem tudom, honnan a tapasztalat, de az enyém két éves, és kb húsz percet bír az aksija köldökzsinór nélkül. megoldható persze, hisz itt a töltő, töltjük, ha kell, de mivel hőpapíros, amihez komoly áram kell, ha padlóra merült, akkor hiába dugod a töltőre, legalább húsz perc kell neki mire hajlandó magához térni. Persze persze tudom, ne merüljön le. Nálam ált. nem is szokott. De vannak figyelmetlenebb kollégák, vagy olyan cégek ahol ritkábban van rá szükség, és egyszerűen elfelejtkeznek róla.

    Egy nincs. Nekünk nem adtok inkasszójogot a számlátokhoz, hogy akkor és annyit húzzunk le róla amennyit mi gondolunk.

    Persze tudom, nagyon innovatív, de én valahogy nem adnám meg senkinek önként ezt a lehetőséget. Mert mit csinálsz, ha valami fatális véletlen folytán lenullázza a számládat? hova fordulsz? Telefonon nem elérhetőek. És tényleg nem. Keress rá. Aztán hívd fel a számot amit a gugli kidob. Jól el fogunk beszélgetni, mert a hallonak köszönhetően, a gugli valami rejtélyes okból az én számomat adja meg az uberé helyett .... sok sok elkeseredett emberrel beszéltem, aki szerette volna elérni őket azonnal... de marad a levelezgetés, egy rejtélyes, hollandiai központtal.
    Nna pl. ezért is kötelező a diszpécserközpont. Amit, mint írtam, egy azaz 1 db a nap 24 órájában elérhető telefonos is teljesíthet. De az utazóközönségnek szüksége van azonnali elérhetőségre.

    folyt. köv.

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz szupermacs #98 üzenetére

    :-)

    Akinek humora van, mindent tud, akinek nincs, mindenre képes!

    Ezt nem tudom már ki mondta, de nagyon igaza van. Sajnállak.

    De!

    Nem fogok neked magyarázkodni. Van egy embertípus, aki alkalmatlan bizonyos típusú, bonyolultabb megfogalmazások megértésére. Sajnos én velük 8veletek) nem tudok kommunikálni. Elbeszélünk egymás mellett. Rgaszkodtok, a leírt betűkhöz, szavakhoz, fel se merül, hogy az agyatok azért van, hogy azokat összetett mondatokká, gondolatokká formáljátok és megkeressétek benne a mondanivalót.

    Tehát, mint első, hozzámszólásodban jól megtaláltad ... az én hozzázólasaimból, neked, a "lehet tovább fröcsögni" mondat szól. A többit, meg hagyd meg a többieknek, akik, ha nem is értenek velem egyet, de legalább értik amit írok :-)

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #95 üzenetére

    Hatósági ár:

    Újra megígérem, nem másolok ide huszonoldalas tanulmányokat.

    De!

    Te biztos nagyon komoly pénzügyi guru vagy, aki érti a gazdaság minden csínját bínját, a világ eddigi magukat hozzáértőnek tartó koponyái jöhetnek hozzád továbbképzésre.

    Mert ha nem így van, akkor csak el kéne gondolkozni azon, miért van mégis a világon szinte mindenhol rögzített hatósági ára a taxinak?!?
    Hülye versenyellenes amcsik, sötét németek osztrákok svájciak. (sorolhatnám még, mert szinte minden fejlett piacgazdaságban) ....mind tök hülyék hozzá, hogy évtizedek óta (nem egy kettő, hanem öt hat) a helyi hatalom kezébe tették le ennek a piacnak az árszabályozását.

    Pontosan azért, mert az önkormányzat a helyi adottságokat figyelembe véve, évente felülvizsgálva (nna ez nálunk nem valósul meg) pontosan tudja mekkora az az összeg, ami a városnak, az utazóközönségnek, és a vállalkozóknak is megfelel. nem érdek, hogy a vállalkozók a versenyben lelakják magukat, az eszközeiket, mert a színvonal romlása már se a városnak, se az utazóközönségnek nem jó!

    Lehet húsz éves szuzival is taxizni, és lehet havi 400 órát dolgozni ... neked utasnak elsőre jónak tűnik ... amíg a hulla fáradt sofőr nem a te gyerekedet üti el, amíg, a széteső szuzi nem alattad pusztul le, amikor éppen a reptérre sietsz ....

    És az évtizedes tapasztalatok mutatják, hogy a taxiszolgáltatásban nem működnek azok a fékek, hogy majd jól tönkremegy aki túl olcsó ... mert mind kénytelen túl olcsónak lenni azonnal ... és máris ott tartunk, hogy csak egy kicsit halasszuk el a gumivásárlást, vagy tegyünk rá használtat, bontóból vesszük az alkatrészt, nem cserélünk idén sem autót ....
    Más: Családi autója mindenkinek van. Az élet nehéz, a munkanélküliség nagy. Belevág a taxiba, és mindaddig csinálja jó ócsón, amíg az autó megy. Ez nagyon hosszú idő is lehet, ha egy újzerű autóval vág bele. Amikor az autó kihullik alóla, akkor széttárja a kezét, hogy nincs miből másikat venni, és odébbáll ... kvázi kirúgták az állásából, de semmi baj, hisz x évig volt munkája ... fel se merül benne, hogy nem pénzt keresett, hanem apránként odaadta a családi autót az utasoknak ajcsiba ... :-(
    És ilyenből mindig lesz utánpótlás!
    Aki meg ezt hivatásszerűen, valódi vállalkozóként szeretné csinálni, szépen (vagyishát, randán) tönkremegy ....

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz szupermacs #101 üzenetére

    Csendesen jegyezném, meg, hogy nem miattatok regisztráltam ide. Ha megnézed az adatlapomat látni fogod, hogy újoncként, vagy tíz évvel régebben vagyok itt mint te :-)
    Igaz, én eddig ezt a fórumot nem locsogásra, hanem valódi szakmai kérdésekre használtam.
    Nem tehetek róla, hogy ti itt taxisszakmai pfff... szóval elkezdtetek egy komoly fórumon a taxisokról fröcsögni, és én éppen ráértem, gondoltam segítek :-P

    De további jó .... :-)

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz szupermacs #65 üzenetére

    Hááát khmm ... elég sokat visszatekertem, és ezt találtam tőled ... remélem már válaszoltam rája?!? :-)

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    Még egyszer idetenném, mert úgy látszik még mindig nem mindenki vette a fáradtságot, hogy megnézze elolvassa, meghallgassa, az itt lévő infókat.
    Ezt a tüntetést a fővárosi rendelet előtt rendeztük. Szerénységem nem engedi, hogy eláruljam, a demót én találtam ki, én szerveztem, én voltam aki az egész menetrendet megálmodta, és én voltam a szónok is :-)

    Mindazoknak, akik azt hajtogatják, hogy a taxisok miért nem tüntettek ezek ellen a rendeletek ellen, meg hogy a taxisok akarták ezt az egészet ... és a taxisok rángatják a kormányt, az meg azt csinál amit mi akarunk ....
    Jelzem, igen minimális eredményeket tudtunk elérni. Hogy értsétek a minimálist ... 1600 cm+ helyett, Kw-ban határozták meg a teljesítményt, a kombikra külön mérőszámot adtak meg, mert vicces volt, hogy a kombik kihullottak volna mind, pont a csomagtartóméret miatt, megy ilyen nagyságrendű, kvázi technikai módosítások ....

    Akkor a cikk róla:

    Mint látható, 2012 májusában vagyunk.

    Egy videó, a beszéd egy részével, akinek nincs kedve olvasni:

    Egy hangulatos pár perces beszámoló:

    A beszéd írásban

    Aki nem nézi meg, nem olvassa el, ne kérdezzen többet a témáról, mert nincs több hozzáfűzni valóm.

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz szupermacs #105 üzenetére

    Ohh, nincsenek viták. Ide én tanulni járok.

    To'od, csak egy sötét taxis vagyok, és ha valamiben megakadok informatikai téren, akkor kérdezek. És itt, általában okos válaszokat kapok.

    Tudod, így ötven fölött, már nehezére esik az embernek, a kisujjából, kirázni egy linux telepítést, konfigurálást, hogy életbe tudja tartani a 10 éves laptopját, (legyen mivel veletek beszélgetni) meg amikor az ifjú informatikus a családban téglázza az androidját, akkor is jól jön a segítség amit az itteni profiktól lehet kapni.

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #79335424 #109 üzenetére

    Igen.

    Nem is hiszem, hogy általános. Csak életszerű ... minden aljasság nélkül. Mondjuk úgy, megesik néha. A megoldás, persze némi rugalmassággal, mindenki megelégedésére adott. Csak kell hozzá némi empátia.

    De higgyétek el, az itteni hangokkal ellentétben, mi havi milliós nagyságrendben szállítjuk az utasokat, azok teljes megelégedésére!

    Tudom, tudom, hihetetlen, de alapvetően, a Bp-i taxiszolgáltatás színvonala, a híradásokkal ellentétben bőven a világátlag felett van. Jó ... nem a német, svájci színvonalon, de az osztrák, spanyol, olasz, francia, taxisokhoz képest itt nagyságrendekkel jobb szolgáltatást kapsz olcsóbban.
    Divat minket szidni. De csak olyanok szidnak, akik vagy soha, vagy száz évvel ezelőtt, ültek taxiba... az infók nagy része a médiából, a szomszéd unokaöccsének a haverjának a nagynénjétől vannak, akit a kocsogok hogy lehúztak.
    Valamiért, a sajtó, nem írja meg, hogy tegnap is amíg itt veletek csacsogtam, 12 elégedett utast fuvaroztam el. Itt, az előző hozzászólás óta, egy kedves kismamát hoztam el az uzsokiba, megbeszéltük a meleget, és hogy mennyire várja már a szülést, meséltem neki az én két kölköm születéséről, az unokámról, és hogy milyen fura nagypapának lenni ...
    Mosolyogva stresszmentesen szállt ki, és nem félt annyira vizsgálattól, mint amikor beült ....
    Nem hír. Nem érdekel senkit, hogy a mindennapokban, hány ember ér ki időre a reptérre, mennyien érnek be mégis pontosan a munkahelyükre, pedig elaludtak .... Tesszük a dolgunkat. Ebből élünk.
    Egy bűnünk van. Szeretnénk belőle megélni.
    Ejnye! Kocsogok! méé nem visztek ingyé? Jön innen a válasz. De szerencsére, ti ugyan többen vagytok mint a "normálisak" de a normálisak tartanak el minket. A többiek, meg csak szeretnének ilyen jellegű szolgáltatást igénybe venni, de úgy gondolják, nekik az jár.
    Valamelyik itt írta: vazze, már az éjszakain is ellenőr van ... Háát igen. Mindenért fizetni kell.

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz Carasc0 #107 üzenetére

    Jahjj...

    Itt van az, hogy beszélgetünk valamiről, amiről neked fogalmad sincsen.

    Először is nincsenek állami taxisok. Mi mindannyian magántaxisok vagyunk. Egyéni vállalkozók, akik azért sárgák, mert kötelezték rá őket. Mint a lentebb belinkelt cikkben elolvashatnád, ha érdekelne, és nem csak provokálni akarnál.

    Tehát, mi "sárga taxisok" Budapesten nincs is más, mert csak sárán lehet taxis az ember, azon vállalkozók vagyunk, akik akaratunk ellenére, kiizzadtuk magunkból az állam és a főváros álltal támasztott követelményeket, hosz szabályosan végezhessük a munkánkat.

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz Carasc0 #116 üzenetére

    Bocsánat, csak megint kaszálnom kellett egy kicsinyt :-P

    Jahh, hogy a tévében mutogatták :-)

    Sajnos a média nagy úr. Bármit megtehet, elhitethet veled ..... nekem elhiheted :-)

    Az egyik ilyen eset, amikor a volt taxis (már mindenhonnan kirúgták) uberes sárga autóval ment a címre. A cím egy külvárosi kocsma volt. Mivel sárga autóval állt ott, két potenciális utasjelölt, odament hozzá, és megkérdezték elviszi e őket. Mivel utasra vár, mutatta a telefonját, hogy rendelésre jött. A potenciális utasjelöltek közül az egyik régebben taxis volt, és felismerte az uber alkalmazást. Ettől, meg az elfogyasztott alkoholtól, felbőszült, és jól elverték az embert.
    Tehát, nem taxis uberes konfliktus volt, hanem a szokásos, nem viszem el a kicsinyt gömbölyűlábú utasjelöltet, és ezen ő felhorgad és elégtételt vesz. Sajnos a mi szakmánkban ez mindennapos.
    A média, mivel a történetben volt egy úberes, és egy volt taxis, ahonnan a volt infót csendesen hanyagolhatónak ítélték hírt gyártott belőle.

    Nna de különben természetesen minden normális taxis elítéli az erőszakot. Hisz pont ezért kértük, követeltük a kormánytól, hogy tartassa be végre mindenkivel a szabályokat. (Párizsban pl egyszerűen felgyújtogatták azokat az uberes autókat amiket találtak és felismertek.)

    Meg kéne értenetek végre, hogy ha van egy munka amiből élsz, és annak megvannak a szabályai ... te betartod, jön más, aki nem csak hogy nem tartja be, de deklaráltan le is szarja őket, és ebből előnyt kovácsol magának, akkor azt a szakma művelői zokon veszik. és igen vérmérséklettől függően reagálnak rá.
    Majd ha a te gyermeked szájából húzzák ki a falatot, kíváncsi leszek a véleményedre.

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz oriic #118 üzenetére

    ééés, akkor még a béemvésekről, meg a kalapos szuzukisokról, nem is meséltetek! :-P
    :DD

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz szupermacs #114 üzenetére

    Nem. Én legalábbis nem.

    Viszont, ha az utasokat is lehetne, akkor sok kiesne :-)

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz bLaCkDoGoNe #111 üzenetére

    Ezt nevezik agyatlan zsigeri gyűlöletnek.
    Tipikus fideszes mentalitás.
    Remélem jól megsértettelek! :-)

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz szupermacs #125 üzenetére

    Biztos?
    Biiztos, hogy minden utast meg kell tartani? Biztos, hogy aki seggrészegen jampizik a barátnője előtt, hogy ő milyen nagyfiú, és emberkedik a taxissal, kell fuvarozni?
    Ezer és ezer olyan példát tudnék hozni, akinek egy normális szolgáltató soha többet nem küldene autót. Sajnos, nincs ilyen lehetőségünk, mert a fuvarszervezőknek ez nem érdeke.

    pl. lehet, hogy te is hamar kiszóródnál.... a hozzászólásaid alapján, egy kekeckedő, kihaénnem típusú embernek tűnsz ... van aki már ezért is lepontozna :-)
    És látod, ha ez szubjektív, és senki nem ellenőrzi a pontozás jogosságát, vannak veszélyei.
    Ha én nem állok meg a megállni tilosban a Margit hídon tiborc úrnak, és ezért lepontoz, igaza van neki???

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    Nahh úgy tűnik, elfogytak az érdemi témák.
    Én elmondtam mindent amit szerettem volna.
    Mély tisztelettel búcsút vennék, a társaságtól.
    Aki személyesen velem szeretne beszélgetni, netán, érdekli a másik oldal álláspontja, a hallotaxin megtalál.

    :R

    Őőőő... nem olvasok privit, csak akkor jövök ide, ha műszaki technikai problémám van.

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz nyisziati #152 üzenetére

    Igen :-(
    Végeredményben pont azért reagáltam a témában, mert a ph.-t szeretem, tisztelem. Meg voltam győződve róla, hogy itt értelmes emberek vannak, akik vevők az érdemi infókra, véleményekre.
    Tévedtem.
    A blikk, bors, stb. fórumok színvonalát tudja ütni pár ember ...
    :-)

    Persze nem érdekes. Én leírtam amit akartam, a csendes többség megértette.
    A többiek ... hááát... beszélgessenek :-P

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz nyisziati #155 üzenetére

    Pfff.... :-)
    Mi számít itt ténynek?

    A"sosem utaztam taxival, mert mind rabló"? :-P

    Idehoztam egy szakma "kvázi véleményét" egy témában ami arról a szakmáról szól, olyanoknak akik legfeljebb kívülről alkotnak véleményt ... nagytöbbségük a médiából, és urbanlegendekből.
    Tehát, tényanyagot, szinte csak én hoztam :-)

    Csak az előttemszólóból:

    Az uberesek másodban tolták. (urbanlegend)
    Nagytöbbségük, napi 12 órában csinálta, sokan már bérautón! Kvázi megosztották a bérautót, amit azért béreltek hogy megoszthassák.

    Ellenpólus.: Hiénák. Már megint. A bp-i hiénagárda nem éri el a bp-i taxistársadalom 5 (azaz öt) százalékát. Tehát, ötezer taxisól, kb 1-200, aki hiénának tekinthető.
    Igen. Baj van velük. Ez is az ellenőrző hatóságok hibája. Mármint, hogy húsz éve tevékenykedhetnek ugyanazok a figurák és valamiért még mindig nem sikerült őket eltüntetni.

    Ne mondjátok, hogy ez a mi dolgunk. Nem feladata, egy egyszerű tisztességes gépkocsivezetőnek, kemény bűnözőkkel megküzdeni!!!
    A mi kezünkben nincs eszköz ellenük. Kvázi a taxisokat is terrorizálják. :-(
    De a t. hozzászóló, őket tekinti taxisnak.

    Nesze neked tényanyag :-)

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz szupermacs #160 üzenetére

    Tehát, szerinted az uberesek keményebbek voltak mint a hiennák? :-)

    Különben, csak hogy értse mindenki. (persze úgyse fogja, de hátha)
    Mi azért demonstráltunk, hogy az ellenőrző hatóságok tegyék a dolgukat.
    Ebben a hiénák is benne vannak. Mindenki, aki a taxira vonatkozó szabályokat megsérti.
    Elméletileg, felállítanak egy taxikommandót, és komolyan fogják venni az ellenörzést ... kíváncsian várjuk, hogy ezek majd tudják e, hol kit, és hogyan kell ellenőrizni.

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz szupermacs #163 üzenetére

    Akkó?

    Miért is hasonlítod össze?

    A kedves utas akit becsapott (vagyis be akar csapni) egy hienna, miért nem veri azonnal pofán?
    Ő ott van, ő tudja ki az, és ráadásul őt éri a sérelem.
    Miért, az összes taxist szidja, ahelyett, hogy az az egy bűnözőt, intézné el, akivel neki konfliktusa van?

    Bassz, ha egy informatikus velem suttyó, nem mondom azt, hogy mind suttyó, és soha többet nem használok profik által írt programot.... :-)

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    Tényanyag:

    Szigorúbb ellenőrzésekre számíthatnak a taxisok és az Uber utóda

    A személy- és árufuvarozók működését, a jogszabályi előírások betartását ellenőrző csoportot hoz létre a fejlesztési tárca. Az ellenőrök akár 800 ezer forint helyszíni bírságot is kiszabhatnak, illetve kivonhatják az autót a forgalomból, ha engedély nélküli taxis szolgáltatót fognak.

    Ellenőrzési csoportot hoz létre a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) a fuvarozók működésének ellenőrzésére. A szervezet célzottan ellenőrzi az engedély és fuvarokmány meglétéhez kötött belföldi vagy nemzetközi közúti közlekedési szolgáltatásokat, közúti árufuvarozási és személyszállítási tevékenységeket végzőket, a megtett úttal arányos útdíjra vonatkozó szabályok betartását - közölte a szaktárca.

    A tájékoztatás szerint az ellenőrök mulasztás vagy szabálysértés esetén 10 ezer és 800 ezer forint közötti bírságot is kiszabhatnak. A csoport feladatai közé tartozik az is, hogy közreműködik a személygépkocsival díj ellenében végzett közúti személyszállítást végzőkkel szembeni szankciók (jármű kivonása a forgalomból, vezetői engedély visszavonása) érvényre juttatásában.

    Az NFM emlékeztetett arra, hogy a hatályos jogszabályok értelmében Magyarország területén személygépkocsival közúti személyszállítási szolgáltatás személytaxi-szolgáltatásként vagy személygépkocsis személyszállító szolgáltatásként végezhető, amennyiben a szolgáltatást bármilyen ellenérték fejében - ideértve az útiköltséghez való részleges hozzájárulást is - nyújtják. Ezen a két típusú személyszállítási tevékenységen kívül kizárólag szívességi alapon, ingyen lehetséges személygépkocsival személyszállítást folytatni.

    A 2016. januári adatok szerint, Magyarországon 6998 személytaxi-szolgáltató és 301 személygépkocsis személyszállítási szolgáltatást nyújtó vállalkozás működik - ismertette a fejlesztési tárca. Az Uber június 24-i kivonulása óta folyamatosan újabb személyszállítási szolgáltatók jelennek meg a piacon, legutóbb a Taxify jelentette be, hogy augusztus első felében elindul Budapesten.

    A minisztérium arról tájékoztatta az MTI-t, hogy jelenleg nem folytat tárgyalást az Uberhez hasonló szolgáltatókkal, megkeresés ez ügyben a tárcához nem érkezett. Hozzátették: a kormány támogatja az innovatív megoldásokat, de ahhoz ragaszkodik, hogy a személyszállításban részt vevő piaci szereplők egyenlő feltételek mentén, a hatályos jogszabályokat betartva, a szükséges engedélyek birtokában végezzenek személyszállító tevékenységet. (MTI)

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz Ku'leth #194 üzenetére

    Húú már megint mennyi tény :-)

    Rugóztok itt a bankkártyán. Személyes tapasztalat már megint, vagy mesélték a kocsmában?
    Nem hiszem, hogy általános lenne a kártyás fizetés visszautasítása, mert a Bkk két éve azonnali szerződésbontással díjazza. (anélkül, meg nincs szabályos taxikázás Budapesten) Tehát, elvétve lehetséges, pofavágásokat el tudok képzelni, de direkt visszautasítást, ilyen tömegével nem. (nna ezek tények)

    De fordítanék egyet a dolgon. (olyan példát kerestem, amit ti is megértetek)

    Pfújj de útálod a taxisokat, sohabenemülsz! Van még uber. (nincs, de tételezzük fel) Te a buliban, szokásosan benyomsz, és a budiba ejted a telefonodat, ami most éppen csöpög, attól amit térdelve ráeresztettél .... de bekapcsolni sajnos nem lehet.
    Mivel mész haza???

    Persze persze éjszakaival, mert ilyen pocsolyarészegen egyetlen taxis se visz el ... az az uberesek reszortja, akik fosnak, hogy lepontozod őket :-P

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz emvy #200 üzenetére

    Nem érzitek, hogy ezekkel a példákkal, magatokat járatjátok le? :-)

    Merre menjünk, mert neki nincs ideje megnézni ...
    nem az ő ideje, a te időd. Magadon segítesz szerencsétlen .... a te lóvéd megy, ha ő pötyög a gps-be. A végén persze sietsz, amikor a kártyalehúzó tököl ... (pedig az már nem kerülne a pénzedbe) bezzeg a számlára vársz, pedig az ubertől nem kellett ... hisz az uber nem adott valódi számlát. Ha azt hitted, adott, akkor majd a könyvelő, ahol el akartad számolni felvilágosít, hogy csak wc papírnak jó ... már ha kinyomtattad :-)

    - mennyit irhat a szamlara?

    tudod, van aki ad borravalót. nem kötelező, de szokás :-) És soknak akkor jut eszébe, amikor már ráírtad az összeget a számlára ... nna onnantól már a saját zsebéből adja. Tehát a taxista a te pénzedet védi a kérdéssel. /jópont. Addig nem viselkedtél úgy, hogy tudja, te nem vagy az aki borravalót fog adni! :-)/

    - kartyaleolvaso -- haaaat, lehet, hogy nem fog tudni felcsatlakozni

    És? Fel tudott? Akkor?
    Sajna tényleg lehet hogy nem tud. Van olyan. Pláne, ha a falu szélén, a völgyben lax :-)
    Csak fel akar készíteni, hogy ha nem sikerül, akkor nem az ő hibája. Jja és persze az időd ... ha sietsz, jobban jársz, ha nem tökölsz a kártyalehúzóval. Ennyi.

    Ui: ékezetes billentyűzet? Gáz lenne? :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz Csapoati #202 üzenetére

    Újjdeszép történet! :-)

    Itt is csak az előttemszóló klasszikust tudom idézni: Ezekkel a példákkal csak magadat járatod le nem tunik fel? Még ha vicces is probáltál volna lenni.

    Nna tehát: Adott egy taxis, aki a legjobb meggyőződése ellenére elvisz, kockáztatva, hogy aznapra kiesik a munkából (télen, akár két három napra is ... merthogy nem csak kipuceválni kell az autóból a vacsidat, de annak meg is kell száradnia, mielőtt nálad kulturáltabb utasokat beenged újra) ezt te azzal hálálod meg, hogy nem adsz neki borravalót.
    Gratulálok!

    Mindig döbbenten csodálkozok rá, hogy vannak akik még büszkék is rá, hogy fillérbaszó, kis gennyek, akik azt hiszik nekik minden jár ... sőt, az a minden, persze ingyen!

    ui: T modi! Ez nem személyeskedés volt, csupán, a tényálladék megállapítása! :-)))

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #206 üzenetére

    Én gyűlölném, az utasokat ? :-)

    Akkor nem csinálnám majd 30 éve.

    Nagyon szeretem a szakmámat, szeretem az utasokat is, hisz mind egy egy más ember, más történet, más világ. Megbecsülnek és megbíznak bennem. Hisz ezért ülnek be mellém. Rám bízzák az életüket, szeretteik életét, ezért megfizetnek, és nem neveznek fillérbaszónak azért, mert ebből tartom el a családom, a vállalkozásom, éééés nem utolsósorban az államot.
    Az itt megnyilvánulók, törpe minoritásnak se nevezhetőek ... és szerencsére, sose ülnek taxiba! :-)

    ... valahogy, mégis televannak friss, taxisélményekkel :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz Csapoati #208 üzenetére

    Mindegy, hagyjuk! :-)

    Jut eszembe. Az a szerencsétek, hogy én nem tekintem idiótának az informatikusokat, mint az emberek többsége! :-)
    Ezért próbálok némi fényt varázsolni, a gyengébb egyedek fejébe is.

    Kicsiny saját történelem:

    1981-ben kezdtem el dolgozni műszerészként, a néhai BRG számítástechnikai osztályán. Olyan gépeket láttam működés közben és dolgoztam rajtuk, szereltem őket, amilyeneket itt a többség csak a történelemkönyvekben látott. Azóta se szakadtam el a számítástechnikától ... megvan az első saját, C64-em, és eltettem, egy 87-es PowerMacet, ami szintén üzemképes. Csak hogy a legkedvesebb darabokat említsem meg. Az egyik gyermekem, (a lány) programtervező matematikus. Tán kicsiny érdemem ebben nekem is van.

    Nna sz'al, az én szememben egy informatikus, nem egy kockafej, aki a világ minden más dolgához tök sötét!!!
    ... csak itt néhányan :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #212 üzenetére

    Nem dehogy.

    Ő bunkózta le a taxist, aki legjobb belátása ellenére mégis elvitte őt, mert megsajnálta, hogy ott fog elrohadni az út szélén, a saját hányásában ... :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #212 üzenetére

    őőő.. szövegértés:-)

    Én nem olvastam itt egyetlen kártyaolvasóval való trükközést. (az tudomásom szerint bűncselekmény) Olyanokat olvastam, hogy nem szeretik a kollégák, a kártyával fizető utasokat. (pontosabban a kollégák egy része)
    Két dologra vezethető vissza. Van ugye, aki a király utcában szeret a legnagyobb dugóban kártyával fizetni, miközben az összes mögöttük álló autós büdös köcsög taxisozik ... a másik, egy Mária-remetei zugban próbálkozna, ahol telefonálnia is ki kell mennie az erkélyre, ....

    Az uberest megverő .mentegetésének tűnik, hogy kifejtettem, kocsmai jellegű verekedés volt, aminek mi taxisok rendszeresen áldozatai vagyunk... (érdekes módon az nem kerül a sajtóba) és az ügynek annyi köze volt a taxisokhoz, hogy az uberes is, és a verekedők egyike is valamikor régen taxis is volt.
    Csendesen jegyezném meg, hogy van Bp-en egy alapvetés. Háromféle ember létezik.
    1; aki volt taxis
    2; taxis
    3; aki majd lesz taxis (uberes)

    Tehát, a Bp-i lakosság nagy százalékának a priuszában valahol régen felfedezhető a taxismúlt! :-)

    ui: én ettől természetesen nagyon szívesen elfuvaroználak ha szükséged van rá. Csak kéretik betartani az alapvető emberi normákat.
    ... én pl. egy részeget semmiképp nem viszek el. Elnézést kérek előre is. :-P

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #216 üzenetére

    Potenciális utasokról?

    Hol olvastál itt te ilyent?

    Én csak azt olvastam, hogy sosem utazok taxival .. nem is fogok ... útálom őket, mint a sz@rt, tb.stb.

    Ez egy fórum, ahova kommunikálni (szórakozni) járunk. Ne keverjük már a munkával. Majd ha beülsz mellém az autóba, onnantól kezdődik a szolgáltatás ... ahol én is elvárom a tiszteletet, és én is megadom. Mindenkinek.
    Még annak is, akinek hamarabb fejeződik be az utazás, mint ő gondolta, mert neki nem sikerült betartania ... nagyon udvariasan kérem fel az autó elhagyására! :-)

    Rágalmazzuk? Ez ugye tudjuk, erős tényállítás. Megintcsak ugyi btk-ba ütköző cselekedet.
    Azonnal tessék engem feljelenteni!!!
    De, khmm... tényekkel alátámasztva! :-)

    ui: Itt megint előkerül a mentalitás: nekem jár minden .. ingyé is.
    Simán egy fórumon elvárnád egy szolgáltatótól, hogy kuncsaftként bánjon veled, holott, soha egy fillért nem adtál neki, nem vetted, és nem is szándékozol igénybe venni a szolgáltatását!
    ... de azért neked jár, az udvarias kiszolgálás! :-)))

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

  • tomajer

    tag

    válasz #35193216 #218 üzenetére

    Én meg többeknek leírtam a tapasztalataikra az életszerű magyarázatot, amire ti kijelentettétek, hogy egy köcsög taxis vagyok, ne hadováljak itt össze vissza:-)

    Nincs kedvem visszaolvasgatni és ide bemásolni a topic, összes, engem és a szakmámat sértő megszólalását, amire én jókedvűen, mosolyogva idejöttem, hogy kicsit a helyére tegyem az elfogult, elvakult véleményeket.

    Nem szoktam általában leereszkedni ilyen mélységekbe, de mint már írtam, a PH fórumot ennél többre tartottam.

    De nem.
    Itt is megvan az a réteg, aki meg van győződve arról, hogy ő szarta a spanyolviaszt, mert megtanult öt billentyűt leütni egy számítógépen. Aki azt gondolja, hogy ő sárbatiporhat bárkit, de ha visszaszólnak neki, fel van háborodva, hogy hogy meri ezt egy senkiházi taxis ...

    Háát, nem gyerekeim.
    Nem vagytok potenciális utasok! Nem jár nektek udvarias kiszolgálás, és mosolygás!
    Nem vagytok többek, noname kis trolloknál, /és itt visszafogtam magam, mert pattanásos kis buzikat szándékoztam írni:-)))/ akik szajkózzák a hülyeségeiket, teljesen függetlenül attól, annak van e bármiféle valóságalapja, netán elolvasnák és értelmeznék a velük vitába szállók érveit.

    Eddig szórakoztató volt itt veletek évődni, de már nem az.
    Szánalmas ....

    [ Szerkesztve ]

    hallotaxi.hu

Új hozzászólás Aktív témák