Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ghoosty #152 üzenetére

    a lényeget legalább sikerült kiragadnod. mintha nem lenne tökmindegy, minek nevezem. beruházok valamibe, papíron veszteség lesz. médiának is el lehet adni, mert az hogy a tőke mellette nőt, senkit nem érdekel.

    ha olyan veszteséges minden bank, mégis miért nem esik a részvényük/kötvényük árfolyama? szegény bankárt még nem láttam. de megkönnyezem a pillanatott, amikor ez bekövetkezik (az örömtől)

    [ Szerkesztve ]

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ghoosty #172 üzenetére

    attól hogy nem a tőzsdén van, még van részvénye / kötvénye, amivel ugyan úgy kereskednek. vagy éppen külföldi tulajdonban van, és talán az anyavállalat részvényeit kellene nézni...

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ghoosty #180 üzenetére

    idézek neked is, de csak egy szót: nyilvános

    Ha a magyar leányvállalat veszteséges, attól még bőven nyereséges lehet az anyacég, teljesen felesleges azt nézni.

    tisztán látszik, hogy fogalmad sincs, vagy csak nem akarod észrevenni az összefüggéseket.

    Erre csak dabadab-ot tudom idézni:
    "Aha, persze, husz evig nem jutott eszukbe eltitkolni a profitot meg mashova vinni, most, hogy a nyeresegado meg csokkent is, most bezzeg igen."

    ha megvettem kilóra azt aki ellenőrizhetne és szabályozhatna, és megúszom az egészet minimális adóval, akkro nyílván én se trükközök a számokkal, hanem kifizetem. Ha most ezután úgy alakul a helyzet, hogy megéri a trükközés, akkor pedig trükközni fogok.

    dabadab: gratulálok, sikerült megnézned 2010 elejét, ami éppen egy tüske felívelésén volt. talán érdemes lenne 2009el kezdeni, akkor láthatnád, hogy nem egy felugrási pontott kellene alapul venni. Bár mondjuk nem lepődök meg, mindig lehet olyan adatot keresni, ami a te igazad bizonyítja... a baj hogy túl sok embernek van ebben jó gyakorlata, de a még nagyobb, hogy sokan még hisznek is nekik.

    [ Szerkesztve ]

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ghoosty #187 üzenetére

    Ember, hogy lehet valaminek árfolyama, ha nem nyilvános??? Szóval mekkora most egy Cib Zrt részvény árfolyama?

    kiadok 1000 részvényt, 100ft/darab áron. legyen a neve "tuti zrt részvény". a zrt azt jelenti, hogy nem vehet bárki a részvényből, hanem csak egy bizonyos kör tagjai, akiket maga a részvény kibocsátó jelölhet ki.

    na most, 10 ember vett a tuti részvényeből, 100 darabot mind, így elköltve 100.000ftot. ezután az én tuti zrt-m vmi oltári nagy felfedezést tesz: a péncében találok egy olajkutat, amiből csak úgy ömlik az olaj. megtudják ezt a részvényesek is, mind a 10en. Sajnos egy szomorú eset miatt az egyik részvényesnek (legyen Pista bá)el kell adnia a részvényeit. ő elköltött 10.000 forintott, de ez még akkor volt, mielött kiderült volna, hogy olaj folyik a péncéből, sok az érdeklődő a részvény iránt. (mivel zrt, általában a meglévő részvényeseknek elővásárlási joga van, de ez most legyen mellékes) úgy gondolja hát a drága Pista bá, hogy ő bizony kérhet most többet is a részvényekért, mind 10.000 forint. alkudozik hát az érdeklődőkkel, akikkel végül 11.000 forintban álapodnak meg. a kibocsátó tuti zrt elfogadja az új vásárló személyét, engedélyezi az adásvételt. Mi történt a részvény árfolyamával? 10%ot emelkedett.

    Na így van árfolyama a zrt részvényeinek is.

    fogod a bolt nyereségét, szépen különböző pénzügyi műveletekkel átvezeted a másik 9be. és hopp, egyik veszteséges lett, a másik 9 meg ugyan úgy nyereséges maradt, azt meg mutassa ki bárki is, hogy a 10.-ből jövő pénz hova került.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • kokov

    tag

    válasz Ghoosty #190 üzenetére

    Az is benne van, hogy ennek nem földrajzi okai vannak. Az az oka, hogy nagyon kevés felhasználója van összesen. Viszont meg akar élni belőle, tehát magasan tartja az árait annak, ami van és nem fejleszt, de arra azért figyel, hogy a mobilnet térnyerését hátráltassa. Összességében a sok ilyen kicsi Pista versenyhátrányba hozza az országos hálózatot régi állapotokat konzerválva, átláthatatlanná teszi a struktúrát és élősködik a lakosokon. Eddig arany élete volt mégsem csinált semmit, pedig több lábon kell állni. Most kezdjem el sajnálni?
    A mobilnetes lefedettség miatt én nem érzem akkora érvágásnak, ha ezek a hiénák eltűnnek.

  • bambano

    titán

    válasz Ghoosty #180 üzenetére

    attól, hogy egy rt zártkörű, még kereskednek a részvényeivel.

    "Aha, persze, husz evig nem jutott eszukbe eltitkolni a profitot meg mashova vinni, most, hogy a nyeresegado meg csokkent is, most bezzeg igen." ez már akkor is ökörség volt, amikor dabadab írta. ismerek például olyan céget, ahol a nemzetközi vállalat nevének használatáért is egy szabad szemmel nagyon jól látható számot szerepeltettek a könyvelésben. és sok más hasonló trükkel lehet kivinni a profitot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ghoosty #197 üzenetére

    arra utalva kérdezted ezt a krédést, hogy a külföldi anyavállalat részvényi árfolyama nem releváns a hazaival szemben, mivel az lehet nyereséges még úgy is, hogy a hazai veszteséges.

    na ez a köze, mégpedig hogy úgy teszi a külföldit nyereségessé, így a részvényét befolyásolva, hogy a hazai nyereségéből csinál veszteséget. mivel papíron nem feltétlenül kell tulajdonolnia a hazai céget, így ez a veszteség nem jelenik meg nála is.

    cib zrt pontos árfolyamát nem tudom, én a nyilvánosakra utaltam. de ha megnézed a pénzügyi jelentést, láthatod, hogy nem eshetett a részvény ára (vagy csak ha nagyon hülyék a tulajok)

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ghoosty #214 üzenetére

    nem gondoltam, hogy ilyen szájbarágósan kell egy könyvelőnek(?) elmondani, de hát legyen.

    van a hazai bank, csinál 100 milliárd nyereséget. van a külföldi, az csinált 1000 milliárd nyereséget. fogja szépen a hazai 100 milliárdot, kivezeti, lesz belőle 0, vagy veszteség, vagy éppen csak látcatnak meghagy valamennyit, a maradékot meg megkapja a külföldi, így annak lesz mondjuk 1090 milliárd nyeresége. ez is 9%os emelkedést jelent, ami jelentős.

    1: külföldi cég részvényén külföldi tőzsdén látszódhat
    2: az fhb pl nem a legerősebb bankok között van, és mégse veszteséges. ebből több mint gyanús, hogy a nála nagyobb piaccal rendelkező többi bank sem veszteséges. kis logika, néha jó használni

    Nem is erről szól a hozzászólás. Arról szól, hogy eddig miért érte meg magasabb adóteher mellett helyben kimutatni a profitot és most adócsökkenés után miért nem éri meg?

    mert lehet, hogy a külföldi cégben kimutatni ugyan azt

    a: kisebb adóveszteséggel jár
    b: nagyobb előnyt eredményez, mint ami kárt a hazai veszteség okoz.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ghoosty #229 üzenetére

    4 milliárd usd kis pénz? másrészt honnan tudod, hogy nem vitték már korábban ki pénzt, és ez az, ami maradt?

    a TA meg 500millió bevételig csökkent. bankok nem tartoznak ide

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz Ghoosty #237 üzenetére

    ha az egyik vállalat nem tulajdonosa a másiknak, akkor igenis szerepe van, hogy hol a pénz. egy céget se tudok, ami szó szerinti cash-poolt használna. általában egy 3. cégen keresztül mozgatják a pénzt, és ahoz egyikből ki kell venni, hogy a másikba átrakhassa.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ghoosty #382 üzenetére

    "...Nekem van 1000 pénzem a bankban, ő kiad neked hitelben 900-at, te vásárolsz belőle, az illető beteszi a bankba, így már van a bankban 1000+900 betét..."

    Ezt gondold át. Nincs a bankban 1000+900, csak ha az adós visszafizette a hitelt - nagyon leegyszerűsítve ez okozta a 2008-as bizalmi válságot; olyan pénzt adtak ki hitelbe, ami valójában nem is volt a bankokban.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • kokov

    tag

    válasz Ghoosty #382 üzenetére

    "Az emberek nagyobb része nem adós, legalábbis hosszú távra biztos nem."

    Há dehonnem, attól függ mennyivel lóg már a születése pillanatában, hogy melyik ország állampolgárának születik. Ezt gondold át újra. Végsősoron minden a háztartásoké, az állam is, tehát amivel az állam tartozik azzal te tartozol részarányosan. Ha még külön te is felveszel hitelt az már csak hab a tortán.

    Itt nem az a kérdés, hogy ez a rendszer tökéletes és miért az, mert az már tény hogy ennek a pénzrendszernek működési problémája van globális szinten és nem lesz, hanem van és ez a probléma már társadalmi probléma is.
    Ha a bankok hitelezése megindul, akkor a vonatkozó deviza inflálása indul meg, mert nincs pénz. Egyszerűen több a rendszerben a tartozás, mint a pénz, tehát ha van pénz hitelezésre, akkor azt a pénzt a bankok hozták létre. Teljesen mindegy, hogy azt a résztartalékos rendszerben (amit magyarázni próbálsz) vagy bármilyen más ezközzel hozzák létre, mert ha ők hozzák létre akkor amögött a pénz mögött nincs értékteremtő munka, tehát csak a már forgalomban lévő pénz ad neki értéket. Azaz inflál, következésképpen mindenkit adóztat méghozzá visszaható hatállyal, mert a megtakarítást is adóztatja ha pénzben van.
    Ha elhalasztottam a fogyasztásom azaz megtakarítottam, akkor később már nem tudok annyit fogyasztani hiába költöm el az egészet, mert devizakitettségben vagyok, mert nincs ipara az országomnak és amit vásárolok annak az ára nem Ft-ban van, annak az árát átszámolják. Ez bukta. Ez a kőkemény szopóág, így nem éri meg pénzben megtakarítani 5%-os lekötésekkel hiába csak 2 hónapos. Nincs profit, hát hol van a reálérték növekedés? Ki nem tojja le, hogy miből számolják az inflációt Magyarországon, hát engem nem az érdekel. Engem az érdekel amit fogyasztani szeretnék. Annak az ára 30%-al nőtt. Akkormeg miért járok jól, ha elhalasztom a fogyasztásom?
    Ha vagyok akkora segg, hogy hitelt veszek fel Magyarországon akkor meg is érdemlem, de miért kéne nekem ebben a pénzrendszerben megtakarítani? Azt mondod hülye vagyok, ha nem kötöm le, de miért olyan nagy buli lekötni ha értéket buksz akkor, ha nem most azonnal költöd el? Miért jó elhalasztani a fogyasztást ebben az undorító helyzetben? Megszokásból?

  • kokov

    tag

    válasz Ghoosty #386 üzenetére

    "Akinek 2 millió feletti vagyonnal rendelkezőnek, nettósítva nincs hitele."

    Ez egy (nem csak) számomra értelmezhetetlen marhaság több okból.
    1, Folyamatosan veszik fel az újabb és újabb hiteleket végtére is az állampapír hozamát is neked kell kitermelni, szóval soha nem fogy el, ergó nem lehet nettósítani, mert értelmezhetetlen, mivel nem lehet meghatározni előre, hogy egy polgárnak mennyit kell törleszteni életében és azt sem, hogy mennyi lesz a szerzett jövedelme életében és azt sem, hogy mennyi a vagyona következésképpen nincs mit nettósítani.
    2, Még így sem igaz, mert a kétmillión (ami élből nem annyi, mert már régen sokkal több) kamat is van, és lesz is, méghozzá egyre magasabb, mert egyre drágább finanszírozni a piacról az országot és nincs kamatmentes rendkívüli törlesztés, tehát a kétmillió még ha annyi lenne se annyi, de nem annyi. :DDD
    3, Akinek hitele van, annak adóssága van amíg vissza nem fizeti. Ha van vagyona, ha nincs.

    Ha te azt akarod hinni, hogy az adósságod nincs hatással az életedre csak mert van vagyonod hidd azt, de ennek semmi köze a realitáshoz. Vallás kategória. Közgázos ámítás. Teljesen elbeszélünk egymás mellett.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Ghoosty #389 üzenetére

    Kevés, ennél nagyobb sértést tudnék manapság elképzelni... esetleg Pákó, vagy Jimmy... :DDD

    https://www.coreinfinity.tech

  • kokov

    tag

    válasz Ghoosty #389 üzenetére

    :DDD :P

    De moft ha aszondod nekem, hogy nekem nincs hitelem, mert egy 40 millás házban élek attól még kivetik rám a magasabb adót, amikor törleszteni kell az államadósságot, ergó ahhoz képest, hogy nincs tartozásom lazán havi szinten kimutatható, hogy mennyit törlesztek adóemelkedés formájában.

    De még ha el is fogadom a nézőpontod, már ott elakadok, hogy valakinek mennyi a vagyona. A többség mondjuk él (pontosabban készül beledögleni) egy jó esetben 10 millás panellakásba, amin van 2 milla teher, álá jelzálog, ami ha bedől akkor eladják a lakást 6-7 milláért leveszik a tartozást meg a költségeket és szélnek eresztik a faszikámat 3-4 milla kessel, amiből két évig elél albérletben aztán meg megy a rokonaihoz vagy a híd alá legjobb esetben, rosszabb esetben a ház/lakás értéke nem fedezi a tartozást ezért nulla kessel és több milla tartozással engedik szélnek a faszikámat és a faszikám perpill el van maradva a törlesztéssel. Ezt tudjuk.
    Most akkor a faszikámnak mennyi a vagyona? A lakás értéke mínusz a teher, mondjuk 8 milla vagy 4 milla vagy nulla vagy mennyi? Van a nevén egy megterhelt ingatlan. Aztán szevasz. Most ebben a helyzetben kitalálunk egy ilyet, hogy nettósítás és ezt adekvát válasznak tekintjük, aztán ha valaki szerint nem az akkor sértegetünk? A kuszaszemen legalább röhögni lehet, de ez nem vicces.

  • kokov

    tag

    válasz Ghoosty #393 üzenetére

    Érdemes elolvasni, mit írtak 2011 dec. 31.-én: ((forrás)

    "2012-ben várhatóan a lejáró adósság 3.946 milliárd forint lesz, ami 10%-kal alacsonyabb az ugyanezzel a módszerrel számított 2011-es szintnél. A forintadósság törlesztési igénye 593 milliárd forinttal, 2.538 milliárd forintra csökken 2012-ben; míg a devizaadósság törlesztési igénye 138 milliárd forinttal, 1.408 milliárd forintra nő.A lejáró forintadósság (amely 19%-kal kisebb 2011-es szintnél) közel 61%-a diszkont kincstárjegy lejárat, a törlesztésből a kötvények 29 %-kal, a lakossági állampapírok 10 %-kal részesednek. A diszkont kincstárjegyek törlesztése az OECD ajánlása szerint nem tartalmazza az éven belül lejáró adósság törlesztésének halmozódását, így a bruttó törlesztés megegyezik az év elején várhatóan fennálló diszkontkincstárjegy állománnyal."

    Törleszteni minden évben kell ha van gazdasági növekedés, ha nincs. Szerintem nekem kell törleszteni meg neked, azaz kb. 4 millió embernek és nem 10 milliónak.[link], tehát a rám eső teljes rész messze nem két milla, de szerintem még öttel is kiegyeznék, ha megtudnám, hogy valójában mennyi. Szerintem csak arra esik rész az idei törlesztésből, aki adózik. Aki nem adózik arra azért nem esik rész, mert törleszteni idén kell az idei ktv-ből, annak a bevételi oldalán az adóbevételen kívül meg nem nagyon látok mondjuk olajkitermelésből származó bevételt, de dobjatok fel és soroljátok, hogy miből fogunk az én adómon kívül törleszteni idén. A fogyasztást terhelő adókból például amit mindenki fizet. Tök jó, de végsősoron azt is én fizetem, mert a kölöknek nincs jövedelme, a nyuggernek meg nincs elég megtakarítása.
    Szerintem ha felveszünk egy hitelt és azzal kiváltunk egy másik hitelt az nem törlesztés. Ha kedvezőbb kamatozásúval váltjuk ki, akkor gondolom rá lehet mondani, hogy csökkentettük az államadósság mértékét, kvázi törlesztettünk ami tök jól hangzik, de mi indokolja, hogy egyre kedvezőbb kamatozású hitelhez jussunk?
    Szóval maradjunk csak annál az egyszerű ténynél amit még én is tudok követni, hogy idén mennyit kell kicsengetni és azt kinek kell kicsengetni.
    Azt mondod neked nem, mert "lehetőséged" van elköltözni az országból. Akkor kinek kell kicsengetni? Az államnak. Az ki az?

Új hozzászólás Aktív témák