Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #99 üzenetére

    A szeretnék és a legálisan csinálni közt akad egy pici difi.... Ok, lehet, hogy nem feltétlen a bányászok hibája a nem megfelelő tájékoztatás. DE! Az, hogy valamit nem ismer valaki, nem mentesít, és simán csak tolvaj marad.
    Normál esetben, ha céget alapítasz, válalkozol vagy bármi ilyesmit teszel, azzal kezded, hogy milyen formában érdemes csinálnod, ha nyugodtan akarsz aludni is. És nem fordítva, hogy "b@szki, van egy vagyonnyi coinom.... Hogy a f@szba fogom én ezt kivenni, hogy ne szúrjon(legálisan) szemet...."
    Értem, hogy mit akarsz mondani. De a szándék semmit nem ér, főleg ha fordítva futunk neki.
    Csak halkan kérdezném meg: ha az egész szabályozva lenne, nem vesztené el a vonzerejét? Hisz pont ezt akarja mindenki elkerülni vele.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Reggie0

    félisten

    válasz tomcat78 #101 üzenetére

    Nincs difi, mert amig nem valtod at penzre nem kell adozni utana. Tehat boven kezdheted azzal, hogy turod a coint aztan majd csak lesz valahogy.
    Ez akkor lenne problema, ha munka helyett csinalnad, mert akkor a coinbol kene megelni. De amig csak munka mellett megy a hatterben es nem veszed ki a penzt, teljesen legalis.

    Amugy meg ki kell menni a nemetekhez(vagy osztrakokhoz, nem emlekszem pontosan) dolgozni, ott tartod 1 evig a coint es utana adomentesen ki lehet venni.

    [ Szerkesztve ]

  • lenox

    veterán

    válasz tomcat78 #101 üzenetére

    Csak halkan kérdezném meg: ha az egész szabályozva lenne, nem vesztené el a vonzerejét?

    Szerintem nem. Szerintem ossze van keverve, hogy milyen elonyos tulajdonsagai vannak a bitcoinnak, es az, hogy miert banyasznak sokan. Szerintem akik banyasznak azok tobbsegben a nyereseg remenyeben banyasznak, ha megeri siman banyasznak mindenfele szabalyok eseten is.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #102 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van. Már abban, hogy amíg munka mellett csinálja.
    De akkor mi a coin, ha nem fizetőeszköz? Vagy kicsit kitekerve az analógiát: ha nekem egy munka után elutalják a juttatásom, akkor addig ne adózzak utána, amíg az a bankba van? Hisz nem költöm el, sőt, a bank használja.... Csak akkor kéne adózzak, mikor manifesztálódik nálam valamiben? Remélem érted a hasonlatot. Nem hinném, hogy ne a haszon vezérelne bárkit, aki bányászni kezd. Nem vagyok álszent, én is a pénzért hajtok minden nap. Jobb, ha van. De én azután a pénz után is adózok, amit nem költök el, mert mondjuk tartom tőkének, hogy tudjam üzemeltetni amit felépítettem.
    Úgyhogy szerintem, de. Van difi. Ha bányászol, gondolom Te is azért teszed, mert hasznot remélsz belőle, mint mindenki. Biztosan nem a jótékonyság vezérel senkit a kártyák megvásárlásakor, villanyszámla fizetésekor.
    Az, hogy ez mennyire szürke zóna az adózás szempontjából, nem tudom. De ha vásárolni tudsz vele, akkor jövedelem, ami után adózni kéne.
    Teszem azt: veszel egy autót bitcoinért. Akkor az az autó adó és teher mentes, mert egy virtuális fizetőeszközzel fizettél érte? Hiszen nem váltottad forintra, dollárra, euróra.... :U

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #103 üzenetére

    HA megéri. Viszont a szabályozások hoznák a vadkapitalista módit, hogy a nagyok meg ennék a kicsiket. Bár, ahogy látom még így is ez van.
    Röviden, ahogy én látom: Amennyiben szabályoznák lényegesen nyomottabb ára lenne egy szolgáltatásnak- mert ugye alapjaiban arról beszélünk, hogy számítási kapacitást ad bérbe mindenki, aki ebbe belevág, tehát szolgáltat. Ez hozná magával idővel a kiszámítható bérezését a rendszernek. Hiszen a szabályok igyekeznének normál esetben védeni mindkét felet. Értsd jól: akinek szüksége van a számításokra és aki adja. Természetszerüleg a nagy farmok levernék az árakat, hogy tovább erősítsék a saját helyzetüket. Ezzel automatikusan a kicsik tönkre is mennének. Nem maradna vonzereje, mert vagy irreálisan hosszú lenne a megtérülés, vagy csak mert simán nem lehetne versenyezni a "nagyokkal". Stabilizálódna a juttatás, cserébe nagyságrendekkel kevesebb lenne- az amúgy jelen formában nem is kalkulálható- haszon mértéke.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • lenox

    veterán

    válasz tomcat78 #105 üzenetére

    Nem erdemes talalgatasokba bocsajtkozni. Jelenleg a hullamzasnal tartunk, tehat a nagy halak vetnek, aztan aratnak. A kicsik ha mennek az arral, akkor jol jarhatnak, meg szivhatnak is. Most epp a vetes vegenel vagyunk, nemsokara jon az aratas. Hogy utana mi lesz, majd kiderul. Szerintem ujabb iteracio.

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz LamerGyuri #64 üzenetére

    de nem ! a föld lapos !
    a tér görbült :D

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Reggie0

    félisten

    válasz tomcat78 #104 üzenetére

    Erre nehez mit mondani. Ilyen hulye orszagban elunk, ahol ilyenek a szabalyok. Itt nem ismerik el fizetoeszkoznek, se semminek.
    Ha veszel valamit belole, akkor szinten adozni kell utana. De amig csak all, addig nincs semmi.

    De gondolj bele, ha a gyerekek monopolyval jatszanak, akkor a jatekban szerzett bevetelukbol nem kell adozniuk. Viszont ha talalnak egy olyan hulyet, akik a monopoly penzert ellenszolgaltatast nyujtanak onnantol kellene nekik is. Na ugyan ez a coin jelenleg. Es ezen nem valtoztat, hogy mennyi eroforrast hasznaltak fel a jatekra.
    Apropo: online jatekban szerzett penz utan se kell fizetni, csak akkor, ha termeket vagy penzt csinalsz belole. Mint pl. a diablo3-ban az osszes kiesett targy adomentes volt, amig a marketplacen euroert nem adtad el. Volt akinek szorakozas volt, volt raallt es tobb gepen jatszva megelhetest csinalt. Na a coinnal ugyan ez van, van akinek csak egy tozsdei szimulator amig valtogat a coinok kozott. Amig nincs belole bevetele, addig csak egy jatek.

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #106 üzenetére

    Alapvetően a szabályozottként működés nem feltétlen találgatás. A piac működik így az esetek nagy részében. A mostani formájában lehet találgatni. De mint írtam is, mögöttes tartalom nélkül nekem inkább a szerencsejáték kategória.
    (#108) Reggie0: Attól, hogy nem ismerik el, még tudsz vele kereskedni, tudod bányászni, és fel is tudod használni, otthon a géped elött ülve. Ahogy most működik, jobban illik a rendszer az okoskodók elképzeléseibe. Nem a blokklánc, mint olyan. Hanem a "honoráció" része. Nincs stabil háttere, mint már itt fejtegették néhányan.
    Ha emlegetett Józsi, mint mérnök bekopog, hogy neki bérbe kell a számítási kapacitás mondjuk 3 hónapra x mennyiségű valutáért, akkor elfogadható, követhető, mindenkinek megérős üzletágról beszélünk. Lesz benne hozzáadott érték, amire jó esetben egy működőképes üzleti modellt fel lehet építeni. Hiszen, amit Józsi megtervez ennek segítségével, azt valaki majd legyártja, teszteli, stb. És végül valaki megveszi, fizet érte a kasszánál. De addig is megélhetés pl az adott termékkel dolgozóknak. Win-win szitu, azt az apróságot nem számítva, hogy a hirtelen meggazdagodás esélye gyakorlatilag a zéróhoz közelít. Viszont lehet rá mondjuk megélhetést alapozni. A mostani rendszert mi tartja fent? Tudja valaki, hogy mondjuk mire megy ez a barom mennyiségű számítási kapacitás? Meg tudja valaki konkrétan mondani, hogy konkrétan az Ő csákánya mihez járul hozzá? Szerintem nem.... És amíg csak dollár jelek pörögnek, és drukkol, hogy emelkedjen az árfolyam, addig le is szarja. Azt sem tudja mi történik a befektetett energiájával, pénzével, csak reménykedik, hogy lesz belőle haszna. Erre persze, hogy gyakorlatilag semmit nem lehet építeni.
    Ha már hoztad a monopolyt: Abban legalább gazdálkodni meg kell tanulni a szerencse mellé. Itt csak szerencse meg reménykedés van. Nincs mi alapján mondjuk kockázatot elemezni.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • #93448704

    törölt tag

    Mivel a bitcoint valós energiával lehet csak bányászni, aminek nehézsége folyamatosan alkalmazkodik a bányászatra beállított számítási kapacitáshoz, ezért mindig pont annyi energiát fogunk elégetni, amennyit megér belefektetni. Ebben nyilván benne van az, amit ma kezdhetek vele és egy jövőben remélt hasznon is.

    Ezt csak akkor érdemes betiltani, ha nagyon akut a helyzet, mert amúgy a betiltás egy rövidtávú, elkerülő megoldás.

    Az alapproblémák újra és újra megjelennek majd, ami itt úgy jelentkezik mint pl.: kapzsiság, hataloméhség, vagy a széles körben elterjedt igény, hogy lehetőleg minél kevesebb saját munkával minél több pénzhez, lehetőséghez jusson az ember. Ez szerintem belátható módon egy érték-, világ- és önismereti válság, amibe tömegesen belekerültünk.
    A pénzt amikor elköltöm akkor egyszerre két dolog is történhet. Vélhetően kapok cserébe valamit, de minden esetben támogatok vele valamit. Minden alkalommal befolyásolom a világban zajló folyamatok alakulását. Az elsővel nagyon is tisztában vagyunk és igen fájdalmas, ha nem azt kapjuk a pénzünkért, amit reméltünk. Az utóbbival nem igazán, ami azért is lehet mert sokszor lehetetlen, vagy csak nagyon sok utánajárással deríthető ki, hogy valójában mit is támogatok a vásárlásommal. pl.: árulhat úgy valaki aranyáron a bio piacon, hogy közben tönkreteszi környezetet és az egészségemet, de úgy is lehet árulni a hagyományos piacon, hogy tiszteletben tartja a környezetet, az élővilágot és a vásárlói egészségét, plusz ez ó kettő tetszőleges kombinációban és átfedésben.

    Ez szerintem ma egy eléggé aktuális problémakör, és a bitcoin ezt a folyamatot fizikailag is érzékelhetővé, valakinek egyenesen fájdalmassá teszi.

    Ennek a valódi megoldása fokozatosan, az egyének belső motivációjából fog megvalósulni, amikor az emberek egyre jobban értékelni a saját morális (önismereti) fejlődésüket, mint a képességeiknek és lehetőségeiknek az indokolatlan növelését. Ebben - egy példát kiragadva - nagy segítség lenne egy olyan oktatási rendszer, ami ezen az úton támogatja a gyerekeket!

  • lenox

    veterán

    válasz tomcat78 #109 üzenetére

    A piac működik így az esetek nagy részében.

    Tehat akkor talalgatas, ebben az esetben vagy igy mukodik, vagy nem.

    De mint írtam is, mögöttes tartalom nélkül nekem inkább a szerencsejáték kategória.

    Ok, ne vegyel benne akkor reszt. De lottot is lehet venni, tehat aki akar, az hadd szerencsejatekozzon. A lottonal matematikailag rosszabb az eselyed, megsincs betiltva.

    Meg tudja valaki konkrétan mondani, hogy konkrétan az Ő csákánya mihez járul hozzá? Szerintem nem...

    Es te expert vagy? Szerintem meg irja, hogy mit szamol, ha valakit erdekelne meg tudna mondani, csak nem erdekel senkit, mert egyreszt a banyaszott coinert csinaljak, masreszt az info ugyis ott van a blockchainben, kb. lenyegtelen, hogy a te hw-et melyik reszet szamolta.

    Itt csak szerencse meg reménykedés van.

    Ez nagyon feluletes szemlelet. Egyreszt mezei banyasz ha naponta,hetente bevaltja a coint, akkor az konkretum, semmi szerencse. Ha nem igy lenne akkor nem lennenek akkora banyak. Persze van amikor alig termeli ki a koltseget bizonyos helyeken (ahol draga az aram), van amikor meg nagyon meghaladja, de ki lehet kapcsolni, ha eppen nem eri meg. Masreszt hosszu tavon kis jatekosnal szerintem is lutri, akik nagyban jatszanak, azok viszont tudjak mozgatni az arfolyamot, es abbol penzt csinalni. Az megint nem szerencse. Miert erdekes ez? Az, hogy nem lehet kockazatot elemezni, vagy lutri az kb. semmit nem szamit. Aki kockazatosnak gondolja nem fektet bele, ezt igy kell kezelni.

    #110
    Ez szerintem belátható módon egy érték-, világ- és önismereti válság, amibe tömegesen belekerültünk.

    Eljen a kapitalizmus ugyebar... Ez nem az egyen szintjen megoldhato problema. Marmint lehet, hogy egy-egy kulonleges valaki felul tud emelkedni, de a jelenlegi vilagrend ezt tamogatja, tehat tomegesen nem lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #111 üzenetére

    Az, hogy a piac így működik, nem találgatás. Vagy tudsz valami olyan szolgáltatást nyújtani, amit kevesen, vagy nem, és jön amit írtam. Na ez utóbbi igaz a tömeges mivolta miatt a bányászatra. De igaz, hogy csak a jellemző piaci/ üzleti érdekek mentén gondolva. Akkor úgy fogalmazok, hogy elég nagy valószínűséggel ez lenne a vége. De nem is tényként írtam, hanem véleményt formáltam.
    A lottó nem illegális..... Uhhhhh, ok. Én sem azt írtam, hogy tícccsák be a coinokat. Amúgy a lottónál is van hozzáadott érték, azzal, hogy emberek pénzt( valódit) tesznek bele, amit aztán felosztanak a résztvevők között. Azt viszont valóban sérelmezem, hogy az emberek javának szempont, hogy hogyan vegye ki úgy a pénzt, hogy az ne szúrjon szemet. Ergó a szememben ebben a formában inkább a lopás kategória. Azt most tegyük félre, hogy messze nem vagyunk adó paradicsom. Az elv maga minimális adónál is idegesítő, szarf@szu gondolkodás.
    Azért tudok működő üzletet vezetni, mert érdekel mi van a másik oldalon. Így tudok megélhetés szinten értéket teremteni. És messze nem vagyok nagy cég, kicsi családi vállalkozást viszünk. Így a válaszom, igen abban amit csinálok, expert vagyok.
    Felületes szemlélet? Inkább csak máshogy látom. Amitől a szerencsére meg reménykedésre hivatkoztam, az pont az a része, amit már én is meg mások is fejtegettek. Nincs benne semmi kézzelfogható. Ok, hogy mindenki szeretne sok pénzt, minél könnyebben. De csak a pénz egy üzlethez messze kevés. A pénz/ jövedelem meghatározza valami értékét. Itt nincs mihez kötni, csak a pénz van, mint cél. Már írtam: Ha mindenki bányászik, mit kezdesz a rengeteg pénzzel? Semmit nem fogsz érte kapni, mert nem lesz aki megtermelje. Ezért írom, hogy ebben a formában- szerintem- nem fenntartható.
    Akik nagyban játszanak.... Pont ezt fejtegetem bizonyos fokig. A saját érdekeiknek megfelelően próbálják manipulálni az árfolyamot. Ez mennyiben nem kapitalista megközelítés? Te kitermeled, ha sok van kint, leverik az árakat, felvásárolnak. Nő a vásárlási kedv, emelkedik az árfolyam. Ezen túl SEMMI nincs benne, ami meghatározná egy adott coin vagy algoritmus értékét. Pont ezért volna fontos foglalkozni azzal, hogy mire megy amit bele teszel. Kézzelfogható dolgokkal vagy célokkal lehet mit kezdeni. De ez így szimpla manipuláció.
    Az etikai, morális részébe meg bele sem megyek, mert mint írtad is, senkit nem érdekel, csak dőljön a lé....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • lenox

    veterán

    válasz tomcat78 #112 üzenetére

    Amúgy a lottónál is van hozzáadott érték, azzal, hogy emberek pénzt( valódit) tesznek bele, amit aztán felosztanak a résztvevők között.

    Nekem a BTC-be is ugy tunik, hogy valodi penzt raknak be, es fel is osztjak a resztvevok kozott, akkor a te logikad szerint ott is van hozzaadott ertek.

    Azt viszont valóban sérelmezem, hogy az emberek javának szempont, hogy hogyan vegye ki úgy a pénzt, hogy az ne szúrjon szemet.

    Ezt amugy honnan tudod, nem talalgatas veletlenul? Kivancsi lennek egy statisztikara, nem olyanra, hogy 3 embertol hallottad. Mert pl. akivel en beszeltem az mind probalt utanajarni, hogy milyen adokat kell fizetni, NAV allasfoglalast is kertek tobben.
    Nyilvan itt aki afat emleget pl. az teljesen el van tevedve, masreszt remelem pl. a ceges szamlara vett tv-t (amit otthon neznek), es sok minden mast is serelmezed, mert az tenyleg afacsalas (ami viszont BTC-nel nincs).

    Így a válaszom, igen abban amit csinálok, expert vagyok.

    Rossz valasz, nem vagy expert, a kerdes ugyanis nem arrol szolt, hogy letezik-e valami, amiben expert vagy, hanem konkretan btc temaban, meg konkretabban, hogy a velemenyed, miszerint senki nem tudja megmondani, hogy mit szamol a gepe az tudason vagy talalgatason alapszik-e. Nyilvan talalgatason.

    Ez mennyiben nem kapitalista megközelítés?

    Cel, hogy minden nem kapitalista legyen egy kapitalista vilagban?

    Az etikai, morális részébe meg bele sem megyek, mert mint írtad is, senkit nem érdekel, csak dőljön a lé....

    Nem irtam ilyet, legyszi fejezd be a csusztatast, szalmababozast. De ha errol kene beszelni, akkor kerdeznem, hogy a bankba betett penznel felvetsz-e etikai, moralis kerdest, mivel ott se tudod, hogy utana mit finansziroznak vele. Tehat ez szerintem hangulatkeltes.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz hokuszpk #107 üzenetére

    Sok volt a pálinkából újfent ?
    :DD

    A tér fel van tekeredve egy gömb felületre, vagyis a föld alakja csak extra dimenziók bevonásával állapítható meg.
    ;]

  • Somatom

    veterán

    válasz #90088192 #114 üzenetére

    Ráadásul az Everest, meg a Mont Blanc kidöfik a rájuk tekert teret. Ezzel lehetetlenné teszik a Föld formájának definiálását. :DDD

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • nihill

    őstag

    válasz tomcat78 #104 üzenetére

    Mi a coin? Szerintem a coin = gazdasági tevékenység nélküli profit (lehetősége)
    A fogyasztói társadalom megkoronázása, amikor az embereknek már annyi pénze van (vagy azt hiszik hogy annyi van), hogy már nem a valós világ dolgaiba fektetik bele, mert az már nem kecsegtet elég nyereséggel, hanem virtuálisan gazdagodnak.
    Ha én valódi részvényt veszek, akár csak spekulációs célból, a sor végén azért csak van egy cég aki dolgozik is valamit, értéket teremt, amire majd a részvénye alapul. Coin esetében a mögöttes tevékenység amit az infrastruktúra végez, az maga a coin életben tartása, azért dolgoznak hogy dolgozhassanak. Mondjuk ez alapján tényleg elmondható róla, hogy hiánypótló termék, egy valós piaci rést tömött be. Csak legyen aki közben lapátolja alájuk a FIATot ezért a szent cél érdekében.
    Csak ha majd már mindenki bányászik, ki fogja megsütni a kenyeret, amit a bányászok megesznek, ahogy fentebb is ki volt fejtve, a pékek sem lesznek hülyék éjjel a kemence előtt izzadni amikor bányászni is lehet helyette. Na a coinozás is addig fog tartani, amíg a pékek éhen nem halnak. Vagy amíg az egyik nagyon nagy hal azt nem mondja, hogy ő akkor most nyereséget realizál (a 2008-as válság esetében is az első aki rájött hogy itt az idő és kiszállt, az volt előnyben, mindenki más így járt utána, mérettől függetlenül)
    Nyilván ez a pénz nem a semmiből keletkezik (FIAT oldalon), viszont a nyereséges nemiszerv rossz oldalán ugyan annyi masszív bukónak is kell lennie (legfeljebb ma még nincs realizálva a'la Hodling), mert a FIAT->Coin->FIAT áramlásnál valakinek be kell(ett) raknia azt a pénzt, amit mások profitként kivesznek a coinozásból...

    [ Szerkesztve ]

  • Zanik

    addikt

    válasz nihill #116 üzenetére

    Jó páran leírták, hogy bizony lufit látunk fújódni éppen a piacokon. Tényleg csak az a kérdés, hogy mikor pukkan. Kevesen fognak nagyon jól járni, és nagyon sokan rosszul.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #113 üzenetére

    Ahogy néztem a linkelt topicba is téma a hogyan tüntessük el a pénzt.... Ok, ez nem a coin sajátossága, csupán arra is kiterjed.
    Nem rossz válasz, mivel nem azt kérdezted, hogy coinban az vagyok e. A kérdésed így számomra alapvetően üzleti jelleget firtatott. Márpedig a saját műfajomban garantálom, hogy jobb vagyok, mint mondjuk Te. Ebből adódóan a serpenyő másik oldalán van a Te tudásod, ami más témában az enyém elött jár.
    Nem cél, mivel a jelenlegi infrastruktúrát a kapitalizmus határozza meg. Merőben mást, máshogyan csinálni rövid távon biztos bukás.
    Te írtad, hogy a coinnal foglalkozik minden bányász, és nem azzal, hogy mire megy a kapacitása. Így nem érzem csúsztatásnak. A bankos példád helytálló. Viszont ott- elviekben- azért szabályozva van a bankok tevékenysége. A coinoknál illetve bányászatnál viszont ez elvileg sem nagyon merül fel. Ami nem jelenti azt számomra sem, hogy automatikusan, mondjuk láttatlanba Kína fegyverkezési versenyét támogatná mindenki. Viszont a lukat és kételyeket számomra pont ez adja. A bankokban sem bízok! Viszont felügyeleti szervek állnak felettük, ami azért némi plusz.
    Nem szalmabábozom és a véleményezés sem csúsztatás. Nem akartalak meggyőzni, hogy ne bányássz, vagy más se tegye. Pusztán kérdéseket vetek fel és leírom a saját gondolataimat a témában. Neked is van nézőpontod és nekem is. Az, hogy a kettő nem egyezik, még senkit nem minősít. Szerintem erre való egy topic, hogy egy dolgot több szempontból meg lehessen vitatni.
    Viszont kicsit az Áfa csalás dologhoz: Ha nem pénz a Btc, akkor mi? Termék? Mert akkor simán megközelíthető Áfa köteles dologként. Hiszen pénzben kifejezett értéket rendel hozzá mindenki, kereskedik vele Már írtam, hogy a jogrendszer valószínűleg lukas a kérdésben, és olvastam a NAV állásfoglalását is. És igen, az indokolatlanul cégre vett tv tulaját is elítélem.
    Lehet én vagyok a hülye, de még a gépemen is csak jogtiszta szoftverek vannak, holott nem számítástechnikával foglalkozom megélhetés szinten. Maximum árajánkatok, projectek tervezése- amennyiben kell- a gép szerepe. Így van alkatrész, amit cégre vettem bele, de a vízhűtés pl nehezen lenne indokolható, így eszembe sem jutott cégre megépíteni. Vagy a hangkártya, stb....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz #90088192 #114 üzenetére

    "Sok volt a pálinkából újfent ?"

    nevezzuk tudomanyos kiserletnek.
    Ismet sikerult bizonyitani, hogy a ter a palinkaval gorbitheto, es a kello gorbulet elerese eseten fereglyuk keletkezik, amin siman athaladhatok.
    pl. legutobb valoszinuleg ezert nem lott le a rendor este 8 utan a hazaig vezeto uton. Eselye sem volt, hiszen a fereglyukon keresztul egyenesen hazateleportaltam.
    Csak a tudomanyos vilagnak nemsikerul elmagyaraznom ezt a nagy fizikai attorest, hummognek meg minden, de nem hozza le a Nature.

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • lenox

    veterán

    válasz tomcat78 #118 üzenetére

    Nyilvanvaloan arra kerdeztem ra, hogy a beidezett temaban expert vagy-e.

    Az etikai, morális részébe meg bele sem megyek, mert mint írtad is, senkit nem érdekel, csak dőljön a lé....

    Ez bizony definicio szerint szalmabab, hiszen nem irtam semmit etikarol es moralrol, te talaltad ki. Ami egyebkent jo alapja annak, hogy ezekben a temakban ne akarj velemenyt formalni.

    Ha nem pénz a Btc, akkor mi? Termék? Mert akkor simán megközelíthető Áfa köteles dologként.

    Nem tudom mi celja van ennek, szeretnel valami uj adot kivetni azokra, akik btc-vel barmit csinalnak? De miert? Szerintem eleg vilagosan 15% SZJA-t, es az adott evben ervenyes szochot kell fizetni maganszemelynek a nyeresege utan, amivel joval tobb az ado, mint pl. lakaskiadasnal, szoval nem tudom mire az igyekezet, hogy meg legyen tobb ado ra.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz hokuszpk #120 üzenetére

    A ket pont közti legrövidebb távolság, ha a két pont egy és ugyan azon a helyen van. Te nem teleportáltál, hanem a féreglyukat használtad. A megnyitásához szükséges a pálinka, csak a tudósok ezt nem értik, mert nem látják át a tér szerkezetét. :R

  • mandroo

    tag

    Kínával kapcsolatban...
    Náluk nincs is újabb fertőzés...
    úgy könnyű, hogy náluk van olyan tépőzárral a felkarra rögzíthető százforintos nagyságú ,5 mm vastag, a bőr felőli oldalon homorú vírusmágnes, ami odavonzza a bőr alá vírust, majd, mint egy pattanást ki lehet nyomni. Addig kell használni, amíg van mit kinyomni...nem exportálják :Y BTC bányában találták a mágneses anyagot...

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #121 üzenetére

    Pont véleményt formáltam, azzal hogy megkérdőjeleztem a kizárólag "jó" felhasználhatóságát. Nem csak azoknak az embereknek az értékrendjét kérdőjeleztem meg, akik bányásznak. Bár ugye ilyen megközelítésben a nem érdekel senkit automatikusan felvet hasonló kérdéseket, egyénekre lebontva.
    Nem azt mondtam sehol, hogy vessenek ki rá több adót! Hanem azt, hogy ebben a formában maximum az okoskodóknak kedvez a rendszer. Illetve ezek szerint annak hiányosságai. De megint ott tartunk, hogy igazából még a mibenlétét is nehéz meghatározni. Mert hisz fizetség a rendelkezésre bocsájtott számítási kapacitásért. Ami természetesen egy normál esetben elvárható juttatás. Viszont így nézve pénzért szolgáltatsz, tehát jövedelem. Ha nem veszed ki mégsem az? Ha kereskedsz vele, mégsem az? Miért? Vagy akkor fordítsunk a dolgon: Nekem miért kell minden után adózni, amit leszámlázok? Ha a bankba hagyom, akkor is. Remélem így érted a felvetésemet.
    Bánja a tököm, ha azt mondják, hogy a Btc adó mentes, mert... De jelenleg nem az, mégis sokan elkerülik, pont a rendszer hibáira építve. Ha ezeket a dolgokat tisztába lehetne tenni, cégként lehet én is profilt bővítenék. Senkitől nem sajnálom a pénzt, sőt! Legyen több mindenkinek, hogy meg tudjanak fizetni :D
    Ezért írtam azt, hogy a bekopogó tervező aki leköti a számítási kapacitásod egy áttekinthetőbb, elszámolhatóbb és nem utolsó sorban ( anyagilag) stabilabb rendszert tudna eredményezni. Tudom, hogy ez nagyon leegyszerüsített példa, de szerintem a lényeg átmegy vele. Meg ugye, mint írtam nem kizárt, hogy elveszítené a vonzerejét. Ami valóban csak feltételezés, és egészen biztosan függ a szabályzó rendszertől.
    Legyen legálisan elszámolható és elszámoltatható, kiskapuk nélkül. Szerintem ez cégként gondolkodva- ahol mások megélhetését is biztosítod- tök normális elvárás.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #90088192 #122 üzenetére

    Plusz ugye a pálinka a vírus ellen is véd, mint mellékhatás :DDD Lehet azért, mert elpusztul a férglyukban? :F :D

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • lenox

    veterán

    válasz tomcat78 #124 üzenetére

    Ha nem veszed ki mégsem az?

    Amig nem valtod penzre, addig nem penz, nem fizetoeszkoz. Magyarorszagon amikor ertekesited, tehat penzre valtod, akkor keletkezik jovedelmed, ami utan adozni kell.

    Vagy akkor fordítsunk a dolgon: Nekem miért kell minden után adózni, amit leszámlázok?

    Ne forditsunk meg semmit. Egyreszt neked is a penz utan kell adozni (bar ertem, hogy van egy kis turpissag a leszamlazott es a valoban megkapott penz kozott), meg kriptovaluta utan is akkor kell adozni, amikor penz lesz belole. Mindig a penz, jovedelem utan kell. Tok egyforma. Ha gombat szedsz se kell adozni, csak ha eladod (megjegyzem az igy befolyt jovedelem 25%-a, mint adoalap utan 15% szja-t, tehat 3.75% vs kb 30% a bitcoin jovedelem utan, szoval egy nagysagrenddel magasabb a btc adoja, mint pl. a gombanak).

    Legyen legálisan elszámolható és elszámoltatható, kiskapuk nélkül.

    Nem tudom, itt mire gondolsz, teljesen legalisan lehet mindent csinalni, es pont annyira lehet vele kiskapuzni, mintha egyeb jovedelmet pl. kulfoldi szamlara kernel. Szoval en nem latom, hogy mitol lenne mas, mint a Szlovakiaban bejegyzett cegek pl.

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #126 üzenetére

    Na jó, de akkor még mindig nyitott a kérdés, hogy a Btc voltaképp mi?
    Én abban a pillanatban adó köteles vagyok, ahogy elküldöm a számlát. Tehát ha úgy vesszük, még csak igényt támasztok pénzre egy elvégzett munka után. Már a NAV- nál van, abban a pillanatban, ahogy rá nyomok a számla elküldésére. És akkor is be kell fizessek az összeg után mindent, ha nem kapom meg, vagy késve, stb. Ja, és ugye adózás szempontjából nem is a számla kiállításának idelye számít, hanem a teljesítés időpontja.
    Pont annyira lehet vele kiskapuzni.... Ezt nem tudom, de ahogy próbáltam utána olvasni kb semennyire nem egyértelmű. Vagy rossz helyen olvastam. Vagy hülye vagyok :DDD
    Biztosan lehet legálisan csinálni. Viszont azért olvastam érdekes megoldásokat a másik oldalra is. És inkább azt látom, hogy a meggazdagodás reményén túl, bizony a kiskapuk minél jobb kihasználása az egyik érv mellette sokaknak. És ezt mondjuk egy cégvezetőtől olvasni azzal a felkiáltással, hogy adózik Ő eleget amúgy is..... Már megbocsáss, de inkább nem minősíteném. A sokak arányaiban nem tudom mit takar százalékosan, mert gondolom van aki kérdés nélkül igyekszik legális vagyont csinálni belőle. Így értelemszerüen az Ő hozzászólásaikat valószínűleg kevesebbet látom.
    A pont annyira lehet vele kiskapuzni résszel viszont nem tudok egyetérteni ebben a formában. Mivel maga az elszámoltató rendszer sem tud séma alapján mit kezdeni vele, így több a lehetőség a pénzek eltüntetésére. Akár magas szinten gondolkodva. Nem feltétlen Pistike sufniban összelapátolt pár száz eurojára gondolok.
    30%.... Na erre mit mondjak? Szted nekem mondjuk adott egységnyi pénzből mennyi marad meg tisztán? Kft-ről beszélünk, sumákolás nélkül. Ugye nem kell ecseteljem, hogy az a 70% nekem pl kánaán lenne, ha megmaradna a végelszámolásnál. Azt nem mondom, hogy kevés a 30, vagy emeljenek rajta. Épp csak senkit nem tudok sajnálni, hogy annyit be kell (kéne) fizetni.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Reggie0

    félisten

    válasz tomcat78 #127 üzenetére

    Nyilvan cel a kiskapuk kihasznalasa, mert senki sem akar penzt vesziteni feleslegesen. Az adooptimalizalas egy hetkoznapi bevett dolog, mindenkinek van ra igenye. Ha az allamot zavarja, hogy vannak kiskapuk, akkor majd hoz ra torvenyt es bezarja. De addig ami nem tiltott azt szabad.
    Olyan ez, mint a belyeggyujtes. Ha egesz eletedben csak megveszed a belyegeket es sosem adod el, nem kereskedsz vele, akkor csak egy hobbi, lehetne akar szalveta is, nem kell utana adozni, fuggetlenul attol, hogy neked egy adott belyeg felkutatasa es megvasarlasa mennyiber kerult, vagy menet kozben a belyeg mennyire ertekelodik fel a belyegpiacon. Akkor jon az adozas, ha ebbol jovedelmed lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #128 üzenetére

    Pénzt veszíteni feleslegesen???? Na ezt hogyan sikerült megszülni? Tegyük félre ennek az államnak a f@szságait. Meg ebben az esetben tegyük félre a coinokat is. Miért volna felesleges mondjuk egy jól megkreált adózási rendszer? Mégis miből szándékozol akkor egyénekre lebontva működtetni a gazdaság azon részét, amire semmi befolyásod? Mégis szerinted miből kéne finanszírozni a közterületek fenntartását, hadsereg, rendörség, tűzoltóság stb. A nálunk teljesen hazavágott egészségügyet nem veszem ide, mert ugye azt járuléknak hívnák. Ezt a baromságot jó gyorsan el kéne engedni. Értem én, hogy mindenkinek a saját zsebe a fontos ( nekem is), de azért próbáljunk már meg ésszel élni.
    Nyílván simán lop tőled, tőlem, meg mindenkitől, aki a kiskapukat használja! Ami nem tiltott, azt szabad. Igaz! Fejjel menni a falnak sem tiltott, mégsem fogod megtenni. Miért?
    Lehet tényleg az én gondolkodásommal van a baj. Csak ugye az ember magából indul ki... Lehet becsületesen is élni, megélni. És mégsem a hitelből vett autómban ülök pl. Ami kell, elmegyek, megveszem. Nincsenek "benfentes" ismerőseim, rokonaim sehol. Ok, nincs jachtom, kurva sokat dolgozom.... És az ilyen f@sszopók helyett is én (is) fizetek ezek szerint. És ez rendben van? Tudod mit? Én kérek elnézést.... :R
    Azt egy szóval nem állítom, hogy a jelenségről a coinok tehetnek! De mégis minden coinos fórumon szóba kerül, hogy rohadjon meg mindenki, aki el akarja venni tőlük a meggazdagodás lehetőségét, mert szabályokat hoznak..... Felügyeletet akarnak, mert akkor oda az egész lényege. Mégis melyik része akkor a fontos? Ja, hogy mégis CSAK és KIZÁRÓLAG a minél több, lekövethetetlen pénz? Kinek jó ez?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • lenox

    veterán

    válasz tomcat78 #127 üzenetére

    Mivel maga az elszámoltató rendszer sem tud séma alapján mit kezdeni vele, így több a lehetőség a pénzek eltüntetésére.

    Ha pont ugyanugy nem tud egyikrol sem, akkor mi a kulonbseg?

    Szted nekem mondjuk adott egységnyi pénzből mennyi marad meg tisztán?

    Ne almat hasonlitsd a kortehez. Maganszemelykent ezt kb. az arfolyamnyeresegnek felel meg, tehat 2x-eres az adoja egy reszvenyhez kepest. De ha cegben csinalod, akkor ugyanugy mukodik, mint barmi mas tevekenyseg, a tiedtol sem kulonbozik.

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #130 üzenetére

    Direkt kiemeltem, hogy cégként gondolkodva. Bizonyos tekintetben igazad van és el tudom fogadni. De! Akkor miért nem alapítanak rá céget mégsem? Hiszen elviekben jobban megérné akkor ezek szerint. Költségek elszámolása, stb. Ja, mert akkor nagyságrendekkel kevesebb maradna a kiskapu? Ohh....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Reggie0

    félisten

    válasz tomcat78 #129 üzenetére

    Tok egyszeruen: ha ugy adsz ki penzt, hogy nem lenne ra szukseg es semmivel se kapsz tobbet, akkor az felesleges. Tehat ha a szukseges minimumot fizeted es ezt legalisan ered el, akkor minden rendben van, hiszen ennyit kernek toled a torneny szerint.

    Gondolom te a gyerekek utani adokedvezmenyre sem tartasz igenyt, hiszen milyen dolog az, hogy a nagyon hasznosan es bolcsen gazdalkodo allam zsebebol kiveszed a penzt. Sot, nyilvan teszel par kort a veda kapuk alatt gyorshajtva, nehogy mar keves legyen a kozos zsebben...

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #132 üzenetére

    Rendben! Akkor mondjuk maradva csak a felsoroltaknál. Melyik fölösleges szerinted?
    Képzeld, egy gramm kedvezményt nem vettem fel semmi után.
    A véda kapukat mégis hogyan sikerült ide hozni???? :DDD Te írtad, hogy amit nem tilos.... Erre ez? Hogy? Mert ugye gyorshajtani meg tilos, vagy mi..... :U
    Nem baszki, én úgy gondolkozom, hogy tőletek nem veszem el a kibaszott pénzt, hogy nektek legyen a már emlegetett kedvezményekre pl! Ez az állam minden, csak nem bölcs. De a más hülyesége ne hozza magával automatikusan, hogy akkor én is hülye leszek!

    [ Szerkesztve ]

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • lenox

    veterán

    válasz tomcat78 #131 üzenetére

    En nem latok kiemelest, es pont azt mondom, hogy ceges adozast nem erdemes maganszemely adozasahoz hasonlitani, mint ahogy csinaltad. Es sokan csinaljak ceges keretek kozott. Azert, mert te arrol hallasz, hogy valaki 1-2 kartyaval banyaszik, keres 20k-et egy honapban vele, es azzal esetleg trukkozni probal (tehat kb. lenyegtelen, hogy ebbol mennyi adot fizet), attol meg akik sok kartyat hasznalnak, azok pl. el akarjak a koltseget szamolni, vissza akarjak igenyelni az afat, tehat igen, szerintem is jobban megeri cegben.

  • Reggie0

    félisten

    válasz tomcat78 #133 üzenetére

    Mondjuk tok felesleges a birkamenet tamogatasa, a nemzeti inzultacio, allami televiziokra es radiokra ontott penz. Tovabba: stadionok, focicsapatok, lelegeztetogepek ketharmada, politikusok juttatasainak jelentos resze, rakat bizottsagi es kamu munkahely. Esetleg tudnek eromuveket es mas penzszivattyukat is emlegetni.

    Ha a torveny szerint eloirt minimumot fizetem, akkor teljesen rendben vagyok es nincs lelkiismeret furdalasom, mert befizetem tisztesegesen amit eloir a torveny. Ahogy mas is.
    Mondom mutassal peldat es havonta parszor 30ezret sussel el veda kapu alatt peldamutatva, hogy tobbet kene befizetni, mint amit elorinak. Na?

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #134 üzenetére

    Pont az idézett mondat után írtam, hogy Kft-ként gondolkodva. Bár a kiemelésre tett utalásom valóban félreérthető volt.
    Az emlegetett topicban valaki pont cégvezetőként írta, hogy miért fizetne még ezután is, mikor amúgy fizet épp eleget.... Írtam, hogy lehet szűk a keresztmetszet, ami alapján gondolkodóba estem, de azt hiszem azon nem fogunk összeveszni, hogy létező jelenségről beszélünk.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #135 üzenetére

    Őőőőőőőő..... Már megbocsáss, de nem vagy Te kicsit szűklátókörü? Hidd el nekem, ha valaki utálja ezt a bagázst meg a hithű seggnyalóit, akkor én vastagon. Nem kevés pénzt buktam csak amiatt, hogy nem vagyok hithű narancs ezen a trágyadombon. És mit tettem? Bele kezdtem valami olyanba, amivel simán és szívfájdalom nélkül tudok még a mai magyar viszonyok között is relatíve jól élni. Egy jobb hetemen többet teszek zsebre, mint az átlag havonta. És nem azon agyalok, hogy azt hogyan tartsam meg 100%-ban. Simán csak nem vagyok kapzsi? Lehet.
    Tudod mit? Ha már lúd, legyen kövér! Versenyezzünk egy véda kapunál. Vesztes fizet. Mindenki jól jár. De akkor ne aprózzuk, ne fejenként 30e legyen a tét! Keressünk egy autópályát. Még akár nyerhetsz is (nem fogsz), de legalább a modern Robin Hood mentalitás nem szenved csorbát.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Reggie0

    félisten

    válasz tomcat78 #137 üzenetére

    Ha te szeretsz jotekonykodni az a te bajod, de ezt nem kenyszeritheted masokra, de meg az allam se, mert onnantol mar nem jotekonykodas. Marpedig az allamnak annyit kell adozni, amennyit eloir. Tobbet lehet, ha akarsz, de kevesebbet illegalis. Pont. Ha befizeted a szukseges minimumot, akkor mar mindent megtettel amit KELL.

    Nem ertem mit akarsz versenyezni, most akkor tobbet akarsz befizetni vagy nem? Velem nem fogod megjatszani azt, mint egy 5 eves gyerekkel, hogy ki lesz a gyorsabb, ezt nagyon benezted. Ha tobbet akarsz fizetni, akkor fizess, szamtalan modon megteheted, en nem akarlak ettol a lehetosegtol megfosztani. Aki meg annyit fizet, mint amennyit kell, azt hagyhatod beken, semmi jogod sincs ezert abuzalni.

    Bar az, hogy itt turkalsz masok zsebeben valoszinusiti, hogy azert megsem megy olyan jol neked...

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Reggie0 #138 üzenetére

    szerintem nagyon féleviszitek a témát. Eredetileg arról szólt ez a szál, hogy adóznak-e a btc-ben szerzett nyereségből. Erre volt az, hogy jaj hát akkor valódi pénzre váltáskor majd adóznak az ezzel foglalkozók, mert akkor realizálják a nyereséget. És erre vitte tovább a gondolatot, hogy de ha közvetlenül a btc-t költik, akkor mi van? Mert bizony akkor vagyonosodnak és elköltik. Ha teslát vesz valaki btc-ből, akkor az adóhatóság jogosan kérdi meg, hogy na ugyan ez után a vagyonosodás után mikor fizetett adót, miből is van az. Nem az áfa és hasonló terhek ilyenkor sem helyettesítik a jövedelemmel kapcsolatos adókat. De ha valaki téééényleg be akarná fizetni a tesla árára eső jövedelemadót, akkor is bajban lenne, mert nem tud felmutatni olyan dokumentumot, ami jövedelem igazolására jó, mindenképpen problémás terület.

    Egyébként az egész btc, mint pénz dolog már azon is megbukik, hogy másodpercenként 3-7 tranzakciót képes végezni átlagosan a technológia korlátai miatt. Ami egy faluban még elmegy, de világszinten használhatatlan. És erre kitalálták például a btc-cash-t... ami párhuzamos fingfűrészelés kibővített tranzakció kapacitással. Sőt, már azóta abból is kétféle van... minden bolondnak lehet saját aranya, tiszta alkímia :D

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz azbest #139 üzenetére

    Persze, akkor is kell adozni, ha btc-ben koltik el. Pont akkor kell, amikor elkolti a pillanatnyi arfolyamon elszamolva.

    Szerintem is problemas a terulet es sokan kivancsiak is, hogy ezzel mit lehet tenni.

    Szerintem a BTC nem lesz penzugyi vilagmegvaltas, csak +1 lehetoseg a penzkuldes/felhalmozas mellett. A digitalis valutak meg nagyon gyerekcipoben jarnak, ez gyakorlatilag meg csak a pilot teszt, mivel csak gyakorlati tapasztalatokat lehet szerezni, hogy egy jovobeni coinnak milyennek is kene lennie. De ezt is meg kell lepni, hogy legyen elorehaladas, a mostani penzugyi rendszer sem egyik naprol a masikra allt elo. Sulyosbitva azzal, hogy azert ez egy erosen alulrol felfele epitkezo valami, nem kozpontositott iranyitassal jott letre.

    [ Szerkesztve ]

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz #90088192 #114 üzenetére

    "A tér fel van tekeredve egy gömb felületre, vagyis a föld alakja csak extra dimenziók bevonásával állapítható meg."

    tessék, elmélet már van az extra dimenzióra :D
    a tudósok lassan megismerik a pálinkát :D

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • _cHAos_

    aktív tag

    Aki jártas az informatikában/közgazdaságtanban az tudja, hogy egy alapvetően értelmetlen/rossz dolog cyrpto mining. Ezeket a számítási kapacitásokat lehetne SOKKAL!!! előremutatóbb kutatásokba is invesztálni... Elon Musk... Gáz nagyon az új vezetés az USA-ban...

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz _cHAos_ #143 üzenetére

    Meg mindenki lehetne onkentes es akkor csillogna-villogna minden utca es busz :)

    Ha valaki informatikaban es kozgazdasagtanban jartas az tudja, hogy egy ilyen szuper otlettel, ha megvalosithato lenne, nagyot kaszalna. Akkor miert nem erre mozdul a piac?

    [ Szerkesztve ]

  • k-adi

    nagyúr

    válasz _cHAos_ #143 üzenetére

    "alapvetően értelmetlen/rossz dolog cyrpto mining"

    alapvetően az mondja ezt aki nem érti mi ez / nem szakít vele nagyokat :))

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz k-adi #145 üzenetére

    Alapvetően az is ezt mondja, aki azt látja, hogy olyanoknak jövedelmez aránytalanul sokat, akiknek rohadt mindegy lenne. Nem kell flamewar..... De próbálj meg a saját érdekeiden túl látni. Azt hiszem van, aki itt már érti az álláspontom a dolog ezen részét tekintve.... :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz k-adi #145 üzenetére

    "Az" (?) mondja, aki tisztában van a tényekkel és anyagi érdekektől mentes, objektív véleménye van. ;)

    #144 Reggie0: attól, hogy egyértelmű, jónak láttam leírni.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz _cHAos_ #147 üzenetére

    Amugy gondoltak mar erre masok is, csak eleg nehez megoldani, mert az algoritmus nem lehet akarmi es nem lehet surun valtoztatni. Volt olyan coin ami nem tudom milyen kutatashoz valo szamitasokat hasznalt, de elhalt, nem allt be moge a piac.

    szerk: grindcoin, boinc alapon.

    [ Szerkesztve ]

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz Reggie0 #148 üzenetére

    Érdekes...

    Nem írom le inkább a további véleményem a témával kapcsolatban, mert felkavaró lenne.

    Amúgy a pénzügyi informatikai biztonsági rendszerekre van "némi" rálátásom és érdekelne, hogy milyen arányban javítja teljes rendszer megbízhatóságát/sebezhetőségét ez az egész "Blockchain" feature? Hogyan vannak védve azok a gépek/rendszerek, amik előállítják a titkosító kulcsokat? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz _cHAos_ #149 üzenetére

    A titkosito kulcsokat mindenki maganak allitja elo a szamlaihoz. Amugy jo a megerzesed, a korai idoszakban voltak olyan tarca szoftverek, amelyek gyenge randomot generaltak, igy ezek a cimek torhetoek voltak. Viszont magat a blockchaint ez nem erinti, ott a blokkok egymasra fuzeset hash algoritmusokkal biztositjak, konkretan a block header reszet kepzi az elozo blokk fingerprintje, majd igy az egesz headerhez kell megtalalni azt a 32-64 bites szamot amit a PoW algoval hashelve meglesz a target az outputban(azaz minimum hany 0-val kell kezdodnie a binaris fingerprintnek).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák