Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #113 üzenetére

    Ahogy néztem a linkelt topicba is téma a hogyan tüntessük el a pénzt.... Ok, ez nem a coin sajátossága, csupán arra is kiterjed.
    Nem rossz válasz, mivel nem azt kérdezted, hogy coinban az vagyok e. A kérdésed így számomra alapvetően üzleti jelleget firtatott. Márpedig a saját műfajomban garantálom, hogy jobb vagyok, mint mondjuk Te. Ebből adódóan a serpenyő másik oldalán van a Te tudásod, ami más témában az enyém elött jár.
    Nem cél, mivel a jelenlegi infrastruktúrát a kapitalizmus határozza meg. Merőben mást, máshogyan csinálni rövid távon biztos bukás.
    Te írtad, hogy a coinnal foglalkozik minden bányász, és nem azzal, hogy mire megy a kapacitása. Így nem érzem csúsztatásnak. A bankos példád helytálló. Viszont ott- elviekben- azért szabályozva van a bankok tevékenysége. A coinoknál illetve bányászatnál viszont ez elvileg sem nagyon merül fel. Ami nem jelenti azt számomra sem, hogy automatikusan, mondjuk láttatlanba Kína fegyverkezési versenyét támogatná mindenki. Viszont a lukat és kételyeket számomra pont ez adja. A bankokban sem bízok! Viszont felügyeleti szervek állnak felettük, ami azért némi plusz.
    Nem szalmabábozom és a véleményezés sem csúsztatás. Nem akartalak meggyőzni, hogy ne bányássz, vagy más se tegye. Pusztán kérdéseket vetek fel és leírom a saját gondolataimat a témában. Neked is van nézőpontod és nekem is. Az, hogy a kettő nem egyezik, még senkit nem minősít. Szerintem erre való egy topic, hogy egy dolgot több szempontból meg lehessen vitatni.
    Viszont kicsit az Áfa csalás dologhoz: Ha nem pénz a Btc, akkor mi? Termék? Mert akkor simán megközelíthető Áfa köteles dologként. Hiszen pénzben kifejezett értéket rendel hozzá mindenki, kereskedik vele Már írtam, hogy a jogrendszer valószínűleg lukas a kérdésben, és olvastam a NAV állásfoglalását is. És igen, az indokolatlanul cégre vett tv tulaját is elítélem.
    Lehet én vagyok a hülye, de még a gépemen is csak jogtiszta szoftverek vannak, holott nem számítástechnikával foglalkozom megélhetés szinten. Maximum árajánkatok, projectek tervezése- amennyiben kell- a gép szerepe. Így van alkatrész, amit cégre vettem bele, de a vízhűtés pl nehezen lenne indokolható, így eszembe sem jutott cégre megépíteni. Vagy a hangkártya, stb....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák