Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OgreImre

    senior tag

    válasz lenox #32 üzenetére

    De lehet az a baj, hogy nem SI-ben adta meg...na az sem kWh.

    "And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz lenox #55 üzenetére

    Melyik egyes pontban és miért?

    1. A coin anonimitása és ezért illegális szervezetek pénzmosásra való használata...

    vagy

    1. Nettó energia pazarlás. Valódi hasznosság...

    Én elhiszem, hogy nincs igazam csak bizonyítékot kérnék.

    A fegyverkereskedelem mármint az illegális pedig pont jó példa arra miért is van szükség anonim fizető eszközre.

    A károsság kérdése most mi köze van a coin bányászat ergo a rendszer működtetése és a dohányzásnak és az alkoholizálásnak. Ami tény mindkettő egészség károsítóbb a személyre nézve mint a coin bányászat ez tagadhatatlan de irreleváns az általam leírtakhoz.

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz lenox #58 üzenetére

    A decentralizáltság mint működési forma bizonyos esetekben hasznos, máskor viszont a centralizáltság az üdvözítő.

    De ez egy tulajdonsága a coinak. Olyan mint amikor azt mondjuk egy takaróról, hogy puha. De ez csak egy tulajdonsága a takarónak és nem a létezésének értelmes célja.

    Mert maguk a coinok decentralizáltak oké ez önmagában értelmes felhasználásúvá teszi magát a coint és a bányászatát?

    Egy konkrét értelmes célt mondj nekem a coinokkal kapcsolatban ami, nem az anonimitás, lenyomozhatatlanság (ergo hatóságok ellen való alapos indokkal való rejtőzködés) mint pénz átadását segítő eszköz.

    A coinokkal való spekuláció nem cél hanem lehetőség csak a miheztartás véget.

    Meggyőzhető vagyok hidd el, egy mondattal is akár.

    "kb. laposfold hivo vagy..........." Oké ezt mondjuk viszont rólad is elmondhatnám. Mert a Föld gömbölyűségére rengeteg bizonyíték van, a laposságára mondvacsinált kétes magyarázatok tények nélkül. Akár a coinok fentitől eltérő értelmére.

    [ Szerkesztve ]

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz lenox #61 üzenetére

    "...Eloszor irod, hogy bizonyos esetekben hasznos, aztan megcafolod magad...."

    Nem értelek mivel cáfolom magam. "A decentralizáltság mint működési forma bizonyos esetekben hasznos, máskor viszont a centralizáltság az üdvözítő." Nem cáfoltam magam sehol.

    "Mondom, elso lepeskent fogadd el, hogy van, akinek ez erdekes...." Rendben akkora coin bányászat egy hobbi, mint a horgászat ugye? Rendeben na ez már egy válasz második még egy ok a bányászatra, hobbi, de ez még mindig csak a bányászatra magyarázat arra pedig van még ezer egy hiszen lehetne mondani haszonszerzés, megélhetés soroltam is már párat eddig is. Haladunk de még mindig nincs válasz az alap kérdésre.

    "...amig nem fogadod el, hogy van akinek hasznos, addig laposfoldhivo..." Elfogadom, hogy hasznos hiszen le is írtam, nagyon is hasznos abban, hogy illegális dolgokért anonim módon fizess, nagyon hasznos pénzek mozgásának hatóságoktól való elrejtésére, ennek ellenkezőjét nem is mondtam. A "törvényes" legális hasznosságra gondoltam.

    Mondok egy példát: Torrent -> illegális tartalmak decentralizált megosztása (egyik illegális hasznosság, ugye) Torrent -> Működési elv bevezetése Windows frissítések decentralizált terjesztése egy lokális hálózatban ezzel tehermentesítendő a frissítésért felelős centralizált szervert és gyorsabb terjesztés. (legális hasszánosság)

    Na ilyen példát pl egy coinra.

    Nem én vagyok demagóg hanem akik többet akarnak beleláttatni valamibe amibe nincs más. Mondom meggyőzhető vagyok.

    Mondom te mért nem vagy lapos földhívő, hiszen te sem tudsz egy egyszerű mondattal szolgálni, hogy mi más értelme van egy coinnak, mint az anonim eszköz.

    Még egyszer kifejtem a torrent/coin decentralizáltsága egy tulajdonság mert önmagában az, hogy valami centralizált vagy decentralizált csak tulajdonság. Mint a takaró puhasága.

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz lenox #68 üzenetére

    "...Nem cáfoltam magam sehol. vs De ez csak egy tulajdonsága a takarónak és nem a létezésének értelmes célja.

    Szoval hasznos valakinek, de ez nem ertelmes celja. Hanem? ...."

    Bocs de ez most nekem zavaros szerintem nem érted amit mondok, vagy játszod az értetlent, legalábbis remélem, hogy játszod az értetlent. Ha ezután sem érted mit mondok, értelemtelen a további ragozása a témának.

    coin takaró

    Decentralizáció = puha <- tulajdonság
    ????? = ne fázzak az ágyban. <- cél

    Te mint célt definiálod a decentralizáltságot mikor az csak egy tulajdonság. De a decentralizáltság önmagában értelmezhetetlen mint cél.

    ???? => helyére várnék valamit amin nem az, hogy anonim módon tudjuk fizetni valamiért úgy, hogy a tranzakcióm a hatóságok elől rejtve maradjon. Lásd torrentes példám.

    "Elfogadom, hogy hasznos hiszen le is írtam, nagyon is hasznos abban, hogy illegális dolgokért anonim módon fizess, nagyon hasznos pénzek mozgásának hatóságoktól való elrejtésére, ennek ellenkezőjét nem is mondtam.

    Demagogia, es megint cafoltad magad."

    Lovagolsz a szavakon de legyen akkor, hogy ne tudj tovább trollkodni: legális hasznossága nincs. (Lásd torrent példám) Ha van kérek egy választ!

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz lenox #72 üzenetére

    Értem mire célzol csak nem mondod, ki így én mondom ki akkor helyedet a nekem szánt választ:

    A coin (a coin helyére tetszölegesen beszekezsthetsz bármelyik létező coin nevét) legális felhasználási lehetősége a jelenleg használ valuta/deviza (dollár, euro, stb...) leváltása a fehér/normál (nem illegális) kereskedelemben.

    Értem miért nem mondtad ez így ki mert ez jelenlegi formájában esélytelen és az is marad. Erről is beszélhetünk mert bőven meg tudom magyarázni miért is nem lesz a jelenlegi coinokból soha a már ismert pénz leváltó fizető eszköz.

    De mondok egy legális felhasználást helyetted, a bankok közötti pénzek mozgatását helyettesítő egyetemlegesen (világ) szinten elfogadott köztes fizetési eszköz. Na ez még elképzelhető is egy azért elég távoli jövőben ismerve az emberiséget és annak mentalitását.

    De ha lesz ilyen akkor az egy olyan coin lesz amit senki nem bányászhat, majd a bankok erre szolgáló szervertermeiben duruzsolnak a gépek és "bányásznak". Mezei embernek ebbe becsatlakozni se esélye se lehetősége nem lesz a bankok nem fogják hagyni. A mindenki által bányászható coinok meg megmaradnak annak amik.

    Ide is csak magamat idézem a jelenlegi coinokkal kapcsolatban:

    "Mindenki azt bányássza és úgy ahogy akarja, joga van hozzá akár nekem is, de attól még mindig az egész jobbára csak egy illegális fizetésekre és spekulatív hazardírozásra jó piac. Amin sokat lehet keresni, de nem kellene mögé ideológiát gyártani. Egy jó üzlet kétes moralitással, és semmi több."

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #103 üzenetére

    HA megéri. Viszont a szabályozások hoznák a vadkapitalista módit, hogy a nagyok meg ennék a kicsiket. Bár, ahogy látom még így is ez van.
    Röviden, ahogy én látom: Amennyiben szabályoznák lényegesen nyomottabb ára lenne egy szolgáltatásnak- mert ugye alapjaiban arról beszélünk, hogy számítási kapacitást ad bérbe mindenki, aki ebbe belevág, tehát szolgáltat. Ez hozná magával idővel a kiszámítható bérezését a rendszernek. Hiszen a szabályok igyekeznének normál esetben védeni mindkét felet. Értsd jól: akinek szüksége van a számításokra és aki adja. Természetszerüleg a nagy farmok levernék az árakat, hogy tovább erősítsék a saját helyzetüket. Ezzel automatikusan a kicsik tönkre is mennének. Nem maradna vonzereje, mert vagy irreálisan hosszú lenne a megtérülés, vagy csak mert simán nem lehetne versenyezni a "nagyokkal". Stabilizálódna a juttatás, cserébe nagyságrendekkel kevesebb lenne- az amúgy jelen formában nem is kalkulálható- haszon mértéke.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #106 üzenetére

    Alapvetően a szabályozottként működés nem feltétlen találgatás. A piac működik így az esetek nagy részében. A mostani formájában lehet találgatni. De mint írtam is, mögöttes tartalom nélkül nekem inkább a szerencsejáték kategória.
    (#108) Reggie0: Attól, hogy nem ismerik el, még tudsz vele kereskedni, tudod bányászni, és fel is tudod használni, otthon a géped elött ülve. Ahogy most működik, jobban illik a rendszer az okoskodók elképzeléseibe. Nem a blokklánc, mint olyan. Hanem a "honoráció" része. Nincs stabil háttere, mint már itt fejtegették néhányan.
    Ha emlegetett Józsi, mint mérnök bekopog, hogy neki bérbe kell a számítási kapacitás mondjuk 3 hónapra x mennyiségű valutáért, akkor elfogadható, követhető, mindenkinek megérős üzletágról beszélünk. Lesz benne hozzáadott érték, amire jó esetben egy működőképes üzleti modellt fel lehet építeni. Hiszen, amit Józsi megtervez ennek segítségével, azt valaki majd legyártja, teszteli, stb. És végül valaki megveszi, fizet érte a kasszánál. De addig is megélhetés pl az adott termékkel dolgozóknak. Win-win szitu, azt az apróságot nem számítva, hogy a hirtelen meggazdagodás esélye gyakorlatilag a zéróhoz közelít. Viszont lehet rá mondjuk megélhetést alapozni. A mostani rendszert mi tartja fent? Tudja valaki, hogy mondjuk mire megy ez a barom mennyiségű számítási kapacitás? Meg tudja valaki konkrétan mondani, hogy konkrétan az Ő csákánya mihez járul hozzá? Szerintem nem.... És amíg csak dollár jelek pörögnek, és drukkol, hogy emelkedjen az árfolyam, addig le is szarja. Azt sem tudja mi történik a befektetett energiájával, pénzével, csak reménykedik, hogy lesz belőle haszna. Erre persze, hogy gyakorlatilag semmit nem lehet építeni.
    Ha már hoztad a monopolyt: Abban legalább gazdálkodni meg kell tanulni a szerencse mellé. Itt csak szerencse meg reménykedés van. Nincs mi alapján mondjuk kockázatot elemezni.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #111 üzenetére

    Az, hogy a piac így működik, nem találgatás. Vagy tudsz valami olyan szolgáltatást nyújtani, amit kevesen, vagy nem, és jön amit írtam. Na ez utóbbi igaz a tömeges mivolta miatt a bányászatra. De igaz, hogy csak a jellemző piaci/ üzleti érdekek mentén gondolva. Akkor úgy fogalmazok, hogy elég nagy valószínűséggel ez lenne a vége. De nem is tényként írtam, hanem véleményt formáltam.
    A lottó nem illegális..... Uhhhhh, ok. Én sem azt írtam, hogy tícccsák be a coinokat. Amúgy a lottónál is van hozzáadott érték, azzal, hogy emberek pénzt( valódit) tesznek bele, amit aztán felosztanak a résztvevők között. Azt viszont valóban sérelmezem, hogy az emberek javának szempont, hogy hogyan vegye ki úgy a pénzt, hogy az ne szúrjon szemet. Ergó a szememben ebben a formában inkább a lopás kategória. Azt most tegyük félre, hogy messze nem vagyunk adó paradicsom. Az elv maga minimális adónál is idegesítő, szarf@szu gondolkodás.
    Azért tudok működő üzletet vezetni, mert érdekel mi van a másik oldalon. Így tudok megélhetés szinten értéket teremteni. És messze nem vagyok nagy cég, kicsi családi vállalkozást viszünk. Így a válaszom, igen abban amit csinálok, expert vagyok.
    Felületes szemlélet? Inkább csak máshogy látom. Amitől a szerencsére meg reménykedésre hivatkoztam, az pont az a része, amit már én is meg mások is fejtegettek. Nincs benne semmi kézzelfogható. Ok, hogy mindenki szeretne sok pénzt, minél könnyebben. De csak a pénz egy üzlethez messze kevés. A pénz/ jövedelem meghatározza valami értékét. Itt nincs mihez kötni, csak a pénz van, mint cél. Már írtam: Ha mindenki bányászik, mit kezdesz a rengeteg pénzzel? Semmit nem fogsz érte kapni, mert nem lesz aki megtermelje. Ezért írom, hogy ebben a formában- szerintem- nem fenntartható.
    Akik nagyban játszanak.... Pont ezt fejtegetem bizonyos fokig. A saját érdekeiknek megfelelően próbálják manipulálni az árfolyamot. Ez mennyiben nem kapitalista megközelítés? Te kitermeled, ha sok van kint, leverik az árakat, felvásárolnak. Nő a vásárlási kedv, emelkedik az árfolyam. Ezen túl SEMMI nincs benne, ami meghatározná egy adott coin vagy algoritmus értékét. Pont ezért volna fontos foglalkozni azzal, hogy mire megy amit bele teszel. Kézzelfogható dolgokkal vagy célokkal lehet mit kezdeni. De ez így szimpla manipuláció.
    Az etikai, morális részébe meg bele sem megyek, mert mint írtad is, senkit nem érdekel, csak dőljön a lé....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #113 üzenetére

    Ahogy néztem a linkelt topicba is téma a hogyan tüntessük el a pénzt.... Ok, ez nem a coin sajátossága, csupán arra is kiterjed.
    Nem rossz válasz, mivel nem azt kérdezted, hogy coinban az vagyok e. A kérdésed így számomra alapvetően üzleti jelleget firtatott. Márpedig a saját műfajomban garantálom, hogy jobb vagyok, mint mondjuk Te. Ebből adódóan a serpenyő másik oldalán van a Te tudásod, ami más témában az enyém elött jár.
    Nem cél, mivel a jelenlegi infrastruktúrát a kapitalizmus határozza meg. Merőben mást, máshogyan csinálni rövid távon biztos bukás.
    Te írtad, hogy a coinnal foglalkozik minden bányász, és nem azzal, hogy mire megy a kapacitása. Így nem érzem csúsztatásnak. A bankos példád helytálló. Viszont ott- elviekben- azért szabályozva van a bankok tevékenysége. A coinoknál illetve bányászatnál viszont ez elvileg sem nagyon merül fel. Ami nem jelenti azt számomra sem, hogy automatikusan, mondjuk láttatlanba Kína fegyverkezési versenyét támogatná mindenki. Viszont a lukat és kételyeket számomra pont ez adja. A bankokban sem bízok! Viszont felügyeleti szervek állnak felettük, ami azért némi plusz.
    Nem szalmabábozom és a véleményezés sem csúsztatás. Nem akartalak meggyőzni, hogy ne bányássz, vagy más se tegye. Pusztán kérdéseket vetek fel és leírom a saját gondolataimat a témában. Neked is van nézőpontod és nekem is. Az, hogy a kettő nem egyezik, még senkit nem minősít. Szerintem erre való egy topic, hogy egy dolgot több szempontból meg lehessen vitatni.
    Viszont kicsit az Áfa csalás dologhoz: Ha nem pénz a Btc, akkor mi? Termék? Mert akkor simán megközelíthető Áfa köteles dologként. Hiszen pénzben kifejezett értéket rendel hozzá mindenki, kereskedik vele Már írtam, hogy a jogrendszer valószínűleg lukas a kérdésben, és olvastam a NAV állásfoglalását is. És igen, az indokolatlanul cégre vett tv tulaját is elítélem.
    Lehet én vagyok a hülye, de még a gépemen is csak jogtiszta szoftverek vannak, holott nem számítástechnikával foglalkozom megélhetés szinten. Maximum árajánkatok, projectek tervezése- amennyiben kell- a gép szerepe. Így van alkatrész, amit cégre vettem bele, de a vízhűtés pl nehezen lenne indokolható, így eszembe sem jutott cégre megépíteni. Vagy a hangkártya, stb....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #121 üzenetére

    Pont véleményt formáltam, azzal hogy megkérdőjeleztem a kizárólag "jó" felhasználhatóságát. Nem csak azoknak az embereknek az értékrendjét kérdőjeleztem meg, akik bányásznak. Bár ugye ilyen megközelítésben a nem érdekel senkit automatikusan felvet hasonló kérdéseket, egyénekre lebontva.
    Nem azt mondtam sehol, hogy vessenek ki rá több adót! Hanem azt, hogy ebben a formában maximum az okoskodóknak kedvez a rendszer. Illetve ezek szerint annak hiányosságai. De megint ott tartunk, hogy igazából még a mibenlétét is nehéz meghatározni. Mert hisz fizetség a rendelkezésre bocsájtott számítási kapacitásért. Ami természetesen egy normál esetben elvárható juttatás. Viszont így nézve pénzért szolgáltatsz, tehát jövedelem. Ha nem veszed ki mégsem az? Ha kereskedsz vele, mégsem az? Miért? Vagy akkor fordítsunk a dolgon: Nekem miért kell minden után adózni, amit leszámlázok? Ha a bankba hagyom, akkor is. Remélem így érted a felvetésemet.
    Bánja a tököm, ha azt mondják, hogy a Btc adó mentes, mert... De jelenleg nem az, mégis sokan elkerülik, pont a rendszer hibáira építve. Ha ezeket a dolgokat tisztába lehetne tenni, cégként lehet én is profilt bővítenék. Senkitől nem sajnálom a pénzt, sőt! Legyen több mindenkinek, hogy meg tudjanak fizetni :D
    Ezért írtam azt, hogy a bekopogó tervező aki leköti a számítási kapacitásod egy áttekinthetőbb, elszámolhatóbb és nem utolsó sorban ( anyagilag) stabilabb rendszert tudna eredményezni. Tudom, hogy ez nagyon leegyszerüsített példa, de szerintem a lényeg átmegy vele. Meg ugye, mint írtam nem kizárt, hogy elveszítené a vonzerejét. Ami valóban csak feltételezés, és egészen biztosan függ a szabályzó rendszertől.
    Legyen legálisan elszámolható és elszámoltatható, kiskapuk nélkül. Szerintem ez cégként gondolkodva- ahol mások megélhetését is biztosítod- tök normális elvárás.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #126 üzenetére

    Na jó, de akkor még mindig nyitott a kérdés, hogy a Btc voltaképp mi?
    Én abban a pillanatban adó köteles vagyok, ahogy elküldöm a számlát. Tehát ha úgy vesszük, még csak igényt támasztok pénzre egy elvégzett munka után. Már a NAV- nál van, abban a pillanatban, ahogy rá nyomok a számla elküldésére. És akkor is be kell fizessek az összeg után mindent, ha nem kapom meg, vagy késve, stb. Ja, és ugye adózás szempontjából nem is a számla kiállításának idelye számít, hanem a teljesítés időpontja.
    Pont annyira lehet vele kiskapuzni.... Ezt nem tudom, de ahogy próbáltam utána olvasni kb semennyire nem egyértelmű. Vagy rossz helyen olvastam. Vagy hülye vagyok :DDD
    Biztosan lehet legálisan csinálni. Viszont azért olvastam érdekes megoldásokat a másik oldalra is. És inkább azt látom, hogy a meggazdagodás reményén túl, bizony a kiskapuk minél jobb kihasználása az egyik érv mellette sokaknak. És ezt mondjuk egy cégvezetőtől olvasni azzal a felkiáltással, hogy adózik Ő eleget amúgy is..... Már megbocsáss, de inkább nem minősíteném. A sokak arányaiban nem tudom mit takar százalékosan, mert gondolom van aki kérdés nélkül igyekszik legális vagyont csinálni belőle. Így értelemszerüen az Ő hozzászólásaikat valószínűleg kevesebbet látom.
    A pont annyira lehet vele kiskapuzni résszel viszont nem tudok egyetérteni ebben a formában. Mivel maga az elszámoltató rendszer sem tud séma alapján mit kezdeni vele, így több a lehetőség a pénzek eltüntetésére. Akár magas szinten gondolkodva. Nem feltétlen Pistike sufniban összelapátolt pár száz eurojára gondolok.
    30%.... Na erre mit mondjak? Szted nekem mondjuk adott egységnyi pénzből mennyi marad meg tisztán? Kft-ről beszélünk, sumákolás nélkül. Ugye nem kell ecseteljem, hogy az a 70% nekem pl kánaán lenne, ha megmaradna a végelszámolásnál. Azt nem mondom, hogy kevés a 30, vagy emeljenek rajta. Épp csak senkit nem tudok sajnálni, hogy annyit be kell (kéne) fizetni.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #130 üzenetére

    Direkt kiemeltem, hogy cégként gondolkodva. Bizonyos tekintetben igazad van és el tudom fogadni. De! Akkor miért nem alapítanak rá céget mégsem? Hiszen elviekben jobban megérné akkor ezek szerint. Költségek elszámolása, stb. Ja, mert akkor nagyságrendekkel kevesebb maradna a kiskapu? Ohh....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz lenox #134 üzenetére

    Pont az idézett mondat után írtam, hogy Kft-ként gondolkodva. Bár a kiemelésre tett utalásom valóban félreérthető volt.
    Az emlegetett topicban valaki pont cégvezetőként írta, hogy miért fizetne még ezután is, mikor amúgy fizet épp eleget.... Írtam, hogy lehet szűk a keresztmetszet, ami alapján gondolkodóba estem, de azt hiszem azon nem fogunk összeveszni, hogy létező jelenségről beszélünk.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák