Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • body007

    addikt

    válasz Reggie0 #41 üzenetére

    Ezeket a statokat hol olvastad? Tényleg érdekelne :B

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

  • válasz Reggie0 #41 üzenetére

    A kommentelés hány millió tonna CO2? ;]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • LurkerSheik

    senior tag

    válasz Reggie0 #41 üzenetére

    Csakhogy ezek tetszik vagy sem élményt adnak, ami valahol elengedhetetlen az emberiségnek.
    a criptózást meg lehet bányászásnak hívni, de lehetne végtelen benchmark futtatásnak is nevezni.
    Semmilyen hasznos dolgot nem állít elő.
    Az egész piac a spekulációra épül.

    Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

  • UnA

    Korrektor

    válasz Reggie0 #51 üzenetére

    Az azért nem akármilyen szómágia, amikor a kapzsiság mint "élmény" jelenik meg. ;)

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz Reggie0 #51 üzenetére

    "Cryptozas is ad elmenyt, sokan szeretik is csinalni. Amugy a turizmus es a gaming sem allit elo semmit."

    A turizmus és a gaming sok embernek ad megélhetést a világon a. A cryptozás pedig segít pénzt mosni a bűnözőknek és terroristáknak.

    Vajon melyik az elítélendőbb vagy hasznosabb az emberiség számára?

  • nihill

    őstag

    válasz Reggie0 #51 üzenetére

    Attól hogy más nem állít elő semmit, meg más milyen szennyező, az még nem menti fel a bitcoint az alól, hogy lett vele egy n+1. újabb szennyező értelmetlen dolog.
    Lehet mondani hogy nade sok helyen vízenergiát stb használnak rá, hurrá, közben meg a szénerőműveken alapuló lakossági fogyasztás meg ugyanúgy tovább szennyez mindent, mert a zöld energiát elvitte a bányászat.
    Persze tudom, ez a jövő, csak én nem értem meg, bla bla bla

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz Reggie0 #62 üzenetére

    "...A cryptozas pedig mindenki szamara nyilvanossa teszi a tranzakciokat es a coinok utvonlat..."

    Szóval szerinted a hatóság pontosan tudja ki miért fizet és kinek, persze mindenki ki is fizeti a vásárlásai utána kötelező adót (áfa, személy jövedelem adó). A bányászat (cryptozás) működteti a tranzakciókat, de nem teszi láthatóvá a coinokat a hálózaton kívül, ergo csak segíti a rendszer anonim működését, a rendszeren kivúli hatóságok számára a tranzakciók totálisan anonimok maradnak.

    "...A turizmus rejtozkodesi lehetoseget es terjeszkedest nyujt a bunozoknek, a gaming pedig gyakorlasi es kommunikacios lehetoseget nyujt a terroristaknak..."

    Bocs de ennek izzadság szaga van. Ez olyan, hogy a hipo is mérgező meg a varázsfű is, ha a hipót megiszod meghalsz, de meghalsz a varázsfűtől is ha túltolod. De az egyiknek hipó van haszna is mert fertőtlenítőként is használhatod. A varázsfűnek meg csak a a diller és előállító számára termelt haszna van semmi több.

    "Vajon melyik az elitelendobb vagy a hasznosabb az emberiseg szamara?"

    Nincs elítélendőbb, meg kevésbé elítélendőbb. Minden káros és hasznos is egyben. De azért összevetésként hány embernek teremt megélhetést a turizmus sok szegény országban. Hány ember számára teremt megélhetést a gaming mint ipar világszerte. Vessük össze ezt a számot a crypto bányászattal. Ha már összevetésekről van szó.

    Ugyan nem nekem írtad de reagálnék erre a mondatra.

    "Csak meg kene probalni nem irigyseggel nezni ra, ez olyan magyaros szokas, nehogy mar
    valaki jol jarhasson, ha te lekested a vonatot vagy nagyon nem ertesz hozza."

    Senki nem sajnálja egy bányásztól sem a megkeresset pénzét én legalábbis nem, tegye csinálja szíve joga. Én a drog diller-től sem sajnálom, hogy mennyit keres csinálja bevállalta, ha elkapják majd leüli ennyi. De ne akarja már valaki grál lovagnak beállítani magát mert cryptot bányászik.

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz Reggie0 #65 üzenetére

    Hidd el ezt értem és eddig is tudtam. De most őszintén vegyük például a bitcoint mi véd meg tőle, hogy tegnap még 200 dollárt ért egy coinod, holnap 40.000 de holnap után már csak 10-et.

    Mivel a coinod egy Picasso festmény aminek annyi az értéke amennyit éppen adnak érte lehet ma 100 millió, de ha holnap meg 0. Mi garantálja, az értéket. Mert lehet, hogy a dollár, euro, forint centralizált nyomon követett, de volatilitását nézve egy coinnal szemben maga a stabilitás.

    Másrészt ideának szép, hogy majd ez leváltja a dollárt, euró-t és más jelenlegi pénzt. Ősszintén melyik állam engedné azt, hogy elvesztése a kontrolt a fizető eszköze felett, melyik nagy multi cég, banknak lenne érdek a jelenlegi rendszer megváltoztatása. Ha pedig reálisan átgondolod, a coinok alkalmatlanok a pénz leváltására. Hiszen minek akkor bank, hol az átláthatóság, az állami kontrol. Utópia és nincs realitása még nagyon sokáig ha lesz egyáltalán valaha (Saját véleményem szerint soha nem fog egyetemegesen elfogadott pénzként funkcionálni).

    "A szamladat a matematika biztositja es nem a jog, amelyet nem lehet pillanatnyi erdekek szerint szelkakasszeruen allandoan felulirni"

    Igaz részben, de a coinod értékét meg valójában spekulánsok rángatják jobbra balra teljesen alkalmatlan fizető eszköznek. Ráadásul már minden sarkon coin terem szerintem több mint 1000 féle coin létezik, mert már boldog boldogtalan kitalál egyet, ez így sehova nem vezet.

    Mindig is kiszolgáltatod leszel, hiszen lásd Mianmar(burma), úgy dönt a hadsereg mától mi irányítunk. Nincs biztonság csak annak az illúziója. A jog pedig már ha egy közösség egyetemlegesen elfogadja az ami élhetővé teszi a világot. Különben a legerősebb szolgája lennél te és én is. Hidd el egy jogbiztosítás nélküli világ maga a pokol lenne, a jog nem olyan rossz mint azt sokan hiszik. A törvények létében is meg kellene látni a jót is nem csak a rosszat. Minden anarchia hívőnek javaslom próbálja ki azt ha valaki tejhatalmat gyakorol felette úgy, hogy semmit nem tehet ellene mert anarchiában ez várna egy csoport 90%-ra és nincs garancia arra, hogy te lennél az úr és nem a szolga.

  • azbest

    félisten

    válasz Reggie0 #65 üzenetére

    És mitől decentralizált az, ha a kínaiak megszerzik a számítási kapacitás legalább 51%-át? Az a mondás, hogy a biztonságot az garantálja, hogy nem egy kézben van a kapacitás. Kínában gyártják a videokártyákat. Kínában van olcsó áram. Kínaiak a legnagyobb bányászok.

    Pesze, majd a többiek még több energiát kezdenek elégetni, hogy megint kevesebb arányú legyen a kínai kapaciás az összből. Egy végtelen verseny, hogy mindig több legyen valakinél. Az egész egy zseniális példája a fogolydilemmának. Mindenki nagyobb hasznot akar magának és ezért túllicitálja a többieket, s így mindenki rosszabbul jár.

    [ Szerkesztve ]

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz Reggie0 #67 üzenetére

    "Az azonosithatosag egy fokkal nehezebb, de az adatbanyaszat eleg konnyen beazonosithatova tudja tenni a legtobb tulajdonost."

    Ugyan vannak azok az "szervezetek"/oldalak ahova bedobod a coint majd egy kis centrifuga és kiveszed egy telejesen más ember coinját a tiéd meg megint más tárcájába jeleni meg. Mindenkinek meg lesz a coinja, csak a nyomok már kibogozhatatlanul kuszák lesznek. Vagy tök egyértelmű lesz a beazonosítás azaz, Gipsz Jakab fizet Teszt Jolánnak ennyit és ekkor és ez mindenféle adatbányászat nélkül ki lehessen szedni vagy az egész rendszer nem lesz elfogadható egy hatósági oldalról. De ha ilyen lesz és ráadásul teljes nyomkövetéssel akkor majdnem elveszti azt a coin ami ma értelme.

    "...Persze, ahogy a coinokra rahuzni a bunozest is izzadtsagszaga van..."

    Annyira nem mivel lehet fizetni a darkweb-en még működő piacokon illegális dolgokért? Nahát coinnal nem pénzzel, mit kér tőled egy zsaroló vírus, nem pénzt coint. Szerinted miben számol el ma már a kartel egy vásárlójával a drogokért coinnal. Igazából az egész Bitcoint az illegál húzta elő a sötétségből azzal, hogy a darkweb elfogadott fizetési eszköz lett. Előtte egy pizza is vagy 2000 bitcoin volt ugye már ha elfogadták mert azért sokkan nem is tudtak a létezéséről, pedig volt már "nagyon" régen.

    "...A varazsfunek pont annyi haszna van, mint a gamingnek: jo esetben jol erzed magad tole..."

    Hibás hasonlat, mert a varázsfűbe beledöglesz garantáltam, és gyorsan pár év hidd el, és jó ha nem az elsőtől. A gammingbe is haltak meg már persze ugye Dél Koreában halálra Counter Strikeoz-ta magát a csávó. Na de a gammingbe meghalnak 100000000 - 1 fő addig a varázsfűbe idő kérdése és 100-ből 100 fő. De én nem védem a gamminget csak ha már hasonlítgatunk.

    "....Miert szamit hany embernek nyujt megelhetest?...." Nem én hoztam ide Demagóg módon a turizmust, én csak rávilágítottam, hogy azért társadalmilag enyhén nem összehasonlítható dolgokat akartál összevetni. Tudod körte-alma.

    "...Senki sem allitja be magat gral lovagnak, messze nem errol van szo, hanem arrol, hogy nem helybol megbelyegezni kell az ujdonsagokat..."

    A Bitcoin (mint coin, bloklánc) nem annyira újdonság mint sokan gondolják. Van múltja fent már adtam belőle ízelítőt velünk, van már több mint egy évtizede, attól még neked másnak lehet új dolog nekem nem hidd el.

    "...fejlodesben vannak sikertortenetek es zsakutcak..."

    Így igaz maga a coin mint pénz zsákutca, de én például a másik kollégától is arra lettem volna kíváncsi, hogy vajon mire jó, esetleg a legális világban. Már velünk van egy évtizede, de nem látnám, hogy kitaláltak volna bármit azon kívül, hogy csináljunk egy újat jól spekuláljuk meg azt kasza, vagy használjuk illegális anonim fizetések elrejtésére.

    "Ha a bigott valtozatlansag-partiakra hagynank ezeket a donteseket akkor a vilag nem fejlodne sehova. "

    Ezzel maradéktalanul egyet tudok érteni

    Ettől függetlenül a coin-okkal kapcsoltban nem látom mivel is fejlődnék tovább. Ez olyan, hogy ha megnézzük az áramfejlesztésünk nagyobbik része semmit nem változott hosszú ideje hiszen máig a forgó mozgást alakítjuk árammá. Hogy a forgó mozgást szél, viz gőz, víz, idézi elő az nem nem változtat az elavult áramfejlesztési módszerünkön. Na ha itt lenne valami új az már komoly előrelépés lenne, de nem látom a coinnal kapcsolatban, hogy bármit is megváltoztatna.

    Mindenki azt bányássza és úgy ahogy akarja, joga van hozzá akár nekem is, de attól még mindig az egész jobbára csak egy illegális fizetésekre és spekulatív hazardírozásra jó piac. Amin sokat lehet keresni, de nem kellene mögé ideológiát gyártani. Egy jó üzlet kétes moralitással, és semmi több.

    De mint mondtam meggyőzhető vagyok

  • Zanik

    addikt

    válasz Reggie0 #41 üzenetére

    A fast fashion is káros, senki sem állítja hogy nem az. Ha kritizálsz valamit, az nem azt jelenti hogy más, szintén kritizálható dolgot meg dicsérsz. Rengeteg olyan iparág van ami súlyos károsanyag kibocsátással jár, de vannak az emberiség számára hasznos (alap ruházkodás) és haszontalan (fast fashion) vetületei. A blokklánc technológiának és a kriptovalutáknak is lennének hasznos felhasználási módjai. A "bányászláz" ettől még egy öngerjesztő és rendkívül pazarló jelenség, ergo kritizálható.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #67 üzenetére

    Azért maradjunk annyiban, hogy az itthoni bányászok java tesz is azért, hogy simán csak élősködőknek lássa őket egy csomó ember. Nem sok olyan a témában járatos és ezzel pénzt kereső( vagy próbáló) delikvenssel találkoztam, aki ezután hajlandó lenne mondjuk adózni. A legjobb duma volt eddig, hogy Ő viseli a kiszámíthatatlanság kockázatát, miért adózna, ha pénzt tesz bele.... WTF? Meg a költségei, meg stb.... Érdekes módon itt sem olvastam olyat senkitől, hogy becsületes jövedelemként is megállná a helyét. Vajon miért?
    Nem vagyok a haladás ellen, de az is b@szott demagóg duma, hogy aki későn szálna föl.... Mégis mire? Decentralizáltság. Ok. Anonim lopás gyakorlatilag. Mert az emlegetett turizmus, gaming, stb mérhető jövedelmet generálnak, ami után az ember leteszi amit le kell.
    Nem feltétlen a technológia a baj, vagy amit el akarnak vele érni. Hanem pont a fent fejtegetett gyökér mentalitás. Biztos tök jó otthon olvasgatva meggazdagodni fű alatt.
    Nekem is van kockázatom, költségeim, mégis fizetek iparűzési adót, Áfa-t, stb..... Hány bányász teszi meg ugyanezt? Mert bizony állambácsi leszarja, ha nekem valami nem jön össze. Én is teszek rá, hogy más abba mit tesz bele, kockáztat(?) amíg ha ezzel vagyont tud szerezni csak nettó tolvaj marad. Már amennyiben azt elhallgatja. Biztosan akadnak kivételek. Nem tudom hol a hiba, talán mégis kéne az egész mögé valami szabályrendszer? Viszont akkor ugye pont értelmét veszti....
    Csak, hogy világos legyen a problémám: a bányászat jól jövedelmez. Tök jó, hajrá. Minden dolgozó képes ember bányászni kezd, rigeket épít, hűtést tervez. Se adó, se tb, csak a kerítés kolbászból. Ki és mi fogja cipelni az egész struktúrát? Miért tanulna bárki mondjuk orvosnak, mérnöknek, st ha egyszer máshogy is meg lehet élni?
    Egyenlőre- szerintem- inkább olyan aranyláz szaga van a dolognak, amivel néhányan jól járnak, mint valódi értéke. És az értékénél félre teszek mindent, csak a rendszer fenntarthatóságát veszem! Mert az bizony így egy mesterségesen generált számokkal ellátott nulla.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #99 üzenetére

    A szeretnék és a legálisan csinálni közt akad egy pici difi.... Ok, lehet, hogy nem feltétlen a bányászok hibája a nem megfelelő tájékoztatás. DE! Az, hogy valamit nem ismer valaki, nem mentesít, és simán csak tolvaj marad.
    Normál esetben, ha céget alapítasz, válalkozol vagy bármi ilyesmit teszel, azzal kezded, hogy milyen formában érdemes csinálnod, ha nyugodtan akarsz aludni is. És nem fordítva, hogy "b@szki, van egy vagyonnyi coinom.... Hogy a f@szba fogom én ezt kivenni, hogy ne szúrjon(legálisan) szemet...."
    Értem, hogy mit akarsz mondani. De a szándék semmit nem ér, főleg ha fordítva futunk neki.
    Csak halkan kérdezném meg: ha az egész szabályozva lenne, nem vesztené el a vonzerejét? Hisz pont ezt akarja mindenki elkerülni vele.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #102 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van. Már abban, hogy amíg munka mellett csinálja.
    De akkor mi a coin, ha nem fizetőeszköz? Vagy kicsit kitekerve az analógiát: ha nekem egy munka után elutalják a juttatásom, akkor addig ne adózzak utána, amíg az a bankba van? Hisz nem költöm el, sőt, a bank használja.... Csak akkor kéne adózzak, mikor manifesztálódik nálam valamiben? Remélem érted a hasonlatot. Nem hinném, hogy ne a haszon vezérelne bárkit, aki bányászni kezd. Nem vagyok álszent, én is a pénzért hajtok minden nap. Jobb, ha van. De én azután a pénz után is adózok, amit nem költök el, mert mondjuk tartom tőkének, hogy tudjam üzemeltetni amit felépítettem.
    Úgyhogy szerintem, de. Van difi. Ha bányászol, gondolom Te is azért teszed, mert hasznot remélsz belőle, mint mindenki. Biztosan nem a jótékonyság vezérel senkit a kártyák megvásárlásakor, villanyszámla fizetésekor.
    Az, hogy ez mennyire szürke zóna az adózás szempontjából, nem tudom. De ha vásárolni tudsz vele, akkor jövedelem, ami után adózni kéne.
    Teszem azt: veszel egy autót bitcoinért. Akkor az az autó adó és teher mentes, mert egy virtuális fizetőeszközzel fizettél érte? Hiszen nem váltottad forintra, dollárra, euróra.... :U

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #128 üzenetére

    Pénzt veszíteni feleslegesen???? Na ezt hogyan sikerült megszülni? Tegyük félre ennek az államnak a f@szságait. Meg ebben az esetben tegyük félre a coinokat is. Miért volna felesleges mondjuk egy jól megkreált adózási rendszer? Mégis miből szándékozol akkor egyénekre lebontva működtetni a gazdaság azon részét, amire semmi befolyásod? Mégis szerinted miből kéne finanszírozni a közterületek fenntartását, hadsereg, rendörség, tűzoltóság stb. A nálunk teljesen hazavágott egészségügyet nem veszem ide, mert ugye azt járuléknak hívnák. Ezt a baromságot jó gyorsan el kéne engedni. Értem én, hogy mindenkinek a saját zsebe a fontos ( nekem is), de azért próbáljunk már meg ésszel élni.
    Nyílván simán lop tőled, tőlem, meg mindenkitől, aki a kiskapukat használja! Ami nem tiltott, azt szabad. Igaz! Fejjel menni a falnak sem tiltott, mégsem fogod megtenni. Miért?
    Lehet tényleg az én gondolkodásommal van a baj. Csak ugye az ember magából indul ki... Lehet becsületesen is élni, megélni. És mégsem a hitelből vett autómban ülök pl. Ami kell, elmegyek, megveszem. Nincsenek "benfentes" ismerőseim, rokonaim sehol. Ok, nincs jachtom, kurva sokat dolgozom.... És az ilyen f@sszopók helyett is én (is) fizetek ezek szerint. És ez rendben van? Tudod mit? Én kérek elnézést.... :R
    Azt egy szóval nem állítom, hogy a jelenségről a coinok tehetnek! De mégis minden coinos fórumon szóba kerül, hogy rohadjon meg mindenki, aki el akarja venni tőlük a meggazdagodás lehetőségét, mert szabályokat hoznak..... Felügyeletet akarnak, mert akkor oda az egész lényege. Mégis melyik része akkor a fontos? Ja, hogy mégis CSAK és KIZÁRÓLAG a minél több, lekövethetetlen pénz? Kinek jó ez?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #132 üzenetére

    Rendben! Akkor mondjuk maradva csak a felsoroltaknál. Melyik fölösleges szerinted?
    Képzeld, egy gramm kedvezményt nem vettem fel semmi után.
    A véda kapukat mégis hogyan sikerült ide hozni???? :DDD Te írtad, hogy amit nem tilos.... Erre ez? Hogy? Mert ugye gyorshajtani meg tilos, vagy mi..... :U
    Nem baszki, én úgy gondolkozom, hogy tőletek nem veszem el a kibaszott pénzt, hogy nektek legyen a már emlegetett kedvezményekre pl! Ez az állam minden, csak nem bölcs. De a más hülyesége ne hozza magával automatikusan, hogy akkor én is hülye leszek!

    [ Szerkesztve ]

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Reggie0 #135 üzenetére

    Őőőőőőőő..... Már megbocsáss, de nem vagy Te kicsit szűklátókörü? Hidd el nekem, ha valaki utálja ezt a bagázst meg a hithű seggnyalóit, akkor én vastagon. Nem kevés pénzt buktam csak amiatt, hogy nem vagyok hithű narancs ezen a trágyadombon. És mit tettem? Bele kezdtem valami olyanba, amivel simán és szívfájdalom nélkül tudok még a mai magyar viszonyok között is relatíve jól élni. Egy jobb hetemen többet teszek zsebre, mint az átlag havonta. És nem azon agyalok, hogy azt hogyan tartsam meg 100%-ban. Simán csak nem vagyok kapzsi? Lehet.
    Tudod mit? Ha már lúd, legyen kövér! Versenyezzünk egy véda kapunál. Vesztes fizet. Mindenki jól jár. De akkor ne aprózzuk, ne fejenként 30e legyen a tét! Keressünk egy autópályát. Még akár nyerhetsz is (nem fogsz), de legalább a modern Robin Hood mentalitás nem szenved csorbát.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • azbest

    félisten

    válasz Reggie0 #138 üzenetére

    szerintem nagyon féleviszitek a témát. Eredetileg arról szólt ez a szál, hogy adóznak-e a btc-ben szerzett nyereségből. Erre volt az, hogy jaj hát akkor valódi pénzre váltáskor majd adóznak az ezzel foglalkozók, mert akkor realizálják a nyereséget. És erre vitte tovább a gondolatot, hogy de ha közvetlenül a btc-t költik, akkor mi van? Mert bizony akkor vagyonosodnak és elköltik. Ha teslát vesz valaki btc-ből, akkor az adóhatóság jogosan kérdi meg, hogy na ugyan ez után a vagyonosodás után mikor fizetett adót, miből is van az. Nem az áfa és hasonló terhek ilyenkor sem helyettesítik a jövedelemmel kapcsolatos adókat. De ha valaki téééényleg be akarná fizetni a tesla árára eső jövedelemadót, akkor is bajban lenne, mert nem tud felmutatni olyan dokumentumot, ami jövedelem igazolására jó, mindenképpen problémás terület.

    Egyébként az egész btc, mint pénz dolog már azon is megbukik, hogy másodpercenként 3-7 tranzakciót képes végezni átlagosan a technológia korlátai miatt. Ami egy faluban még elmegy, de világszinten használhatatlan. És erre kitalálták például a btc-cash-t... ami párhuzamos fingfűrészelés kibővített tranzakció kapacitással. Sőt, már azóta abból is kétféle van... minden bolondnak lehet saját aranya, tiszta alkímia :D

    [ Szerkesztve ]

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz Reggie0 #148 üzenetére

    Érdekes...

    Nem írom le inkább a további véleményem a témával kapcsolatban, mert felkavaró lenne.

    Amúgy a pénzügyi informatikai biztonsági rendszerekre van "némi" rálátásom és érdekelne, hogy milyen arányban javítja teljes rendszer megbízhatóságát/sebezhetőségét ez az egész "Blockchain" feature? Hogyan vannak védve azok a gépek/rendszerek, amik előállítják a titkosító kulcsokat? :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák