Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz makkmarce #238 üzenetére

    a motorolarol, power vonalról apple váltott. Pont azért mert úgy gondolta a váltás megéri. Az ARMre való váltás is pont ilyen egy nagy difivel. Nem a motorola, ibm kezében van a siker kulcsa hanem a sajátjában. És elnézve az elmúlt 10 év "pa semi" tevékenységét a minden évben +20-30%ot és nem látom a megállás jeleit.

    "Az applénak most van annyi pénze, hogy szórakozzon"

    Ez nekem gyanúsan többnek tűnik mint vmi szórakozás. Bár lehet intelt vagy akár laptop gyártókat kéne megkérdezni mennyire érzik ezt szórakozásnak.

    "vagy nem jön ki egy éven belül valami teljesen elborult dolog, ami mondjuk az x86-ot előrébb löki 30-40%-al, azt nem tudhatjuk."

    Egy éven belűl akár a zufók is jöhetnek. Nem tudhatjuk. Az elég elborult? Azonnal írhattál volna 70-80%ot is az mégelborultabb lenne.
    mobil vonalon jön az alder lake. 10nmen. Innen sok sikert. AMD jobban áll remélhetőleg zen 3 5nmen jön le mobilra. És itt a vége. Mert ez nem segít semmin.

    közben az elmúlt 10 évben az x86-al szinte senki se foglalkozott, egészen a rizsáig.

    Én intelen lepődtem meg. Nem vártam, hogy a fiokból előhúz egy kész akármit de zen megjelenése után vagy zen2nél terveket belendülést igen. Ehez képest most 2020végén ami látszik az hogy 2021 Q1ben remélhetőleg jön a max 8magos rocket lake (helloo 5950 7nm 16mag), alder lake jövőre 10nmen (zen3 mobilon remélhetőleg 5nmen).

    Amúgy nem magában az M1 ami "rémítő". Jól sikerült. Mivel nincs Zen3 mobilon igazából nincs ellenfele. De nem fogom én se eldobni a T480at. A folyamat ami rémítő. Ha marad ami volt 5+év múlva az X86 sebességben/aksiban egy 3 kerekű trabant lesz.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák