Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz bambano #74 üzenetére

    Benne van ez a törvényben? Nem találtam meg egyelőre (mod: megtaláltam). Ugyanakkor ez alapján a szolgáltató általi felmondás érdekes kérdéssé válna, hiszen ha küld egy olyan levelet, hogy ha arra nem tetszik reagálni ellenkezőleg, akkor úgy tekintjük, mint a szerződés megszüntetésének kezdeményezését, akkor bárkitől megszabadulhatna így a szolgáltató. Nem arra vonatkozott az az állásfoglalás, hogy olyan módon lehessen megszüntetni is a szerződést, ahogy köttetett? Mert egy írásban kötött szerződést ráutalóan megszüntetni azért érdekes. Akkor ha nem fizetem be a díjat, akkor mondhatom, hogy ráutalóan megszüntettem a szerződést? Hiszen ha a díj fizetése ráutalóan elfogadja a szerződést, akkor a díj nem fizetése miért is nem szünteti azt meg? Szóval azért érdekes kérdések ezek, különösen a kis magyar rögvalóságban.

    Amúgy ha mehetne is így a szerződés megszüntetése (szerintem nagyon nem), ki lesz a felmondó fél jogilag?

    mod: Hogyan értelmezhető jogilag a szerződés ráutalásos módon történő megszüntetése?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák