Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    Drotnelkuli szuperegeruk mar regebben is volt: MX700 2002. oszen jelent meg, az MX300 es MX500-zal egyszerre.
    Bluetoothos tesojuk (MX900) 1-2 evvel kesobb kerult piacra.

    2005-ben piacra dobott MX1000 annyiban volt elso, hogy az volt az elso lezeres egeruk, raadasul ahhoz kellett eloszor SetPointot hasznalni, de adatatvitelre az MX700-zal bevezetett 27MHz-s fastRF technologiat hasznalta.

    90-es evekben gyartott drotnelkuli L egerekhez kepest lenyegesen gyorsabb adatatvitelt hasznaltak, de meg mindig jelentos volt a lagjuk.

    MX Revonal tertek at a 2.4GHz-s atvitelre, ami joval stabilabb, meg kisebb laggal jar, mint a regiek.

    Hogy a temahoz is hozzaszoljak:
    Eleg impressziv az MX Master featureeinek listaja, meg a koztudottan hatalmas igenyeimnek is majdnem megfelel

    DE tobb bajom is van vele:
    - Ennyiert egyertelmuen nem kell. Majd ha 20k-ert osztogatjak, mint az elodeit, akkor meggondolom, hogy kinyissam-e a bukszamat.
    Egyebkent nem csak forintban szallt el az ara, hanem USAban is 100$-os nyitoaron debutalt, mig az MX Revo anno 90$ volt.

    - Formatervet erosen szokni kell, egyelore meg nem sikerult megemesztenem.
    Mondjuk az MX Revorol sem tudtam anno elkepzelni, hogy kenyelmes lehet, aztan pozitivan csalodtam benne.
    Perf MX viszont negativ csalodas volt, annyira elbarmoltak a bal oldalat.

    Tegnap nezegettem behatobban a formatervet, meg a monitor elott forgattam az MX Revomat, annyira radikalisan nem ter el tole az MX Master: ugyanolyan magasan van a gorgo, gorgo mogotti gomb, teljesen ugyanaz a hatuk ive.
    Ami viszont nem tetszik: gorgo elott kihegyezett gombok. Finoman lekerekitve jobban bejonne.

    Amit nem tudok eldonteni, hogy jo helyen van-e az oldalso gorgo az elore gomb helyen vagy sem, meg vajon meg tudnam-e szokni, hogy az elore gomb a vissza ala/fole(?) kerult.

    Komolyabban meg kene valahol tapiznom, hogy mennyire all kezre...

    Kozben olvasgattam egy kis Logitech support forumot is: nagyon sok szoftveres problema van vele.

    Egyreszt az Optionsbol hianyzik a 4.xx-hez kepest is herelt SetPoint 6.xx funkcioinak fele, pl. nem lehet programonkent profilozni az egeret.
    Masreszt meg a Mac userek szivnak vele, mint a torkosborz, mert ha elment aludni a gep, majd felebreszted, akkor az eger darabosan mozog.

    Remelhetoleg ezek nagy reszet megoldjak a kovetkezo verziokban.

    Ja, XP+Vista userek megszivtak, mivel az Options minimum 7-et igenyel, de 7 alatt sem mukodik minden funkcioja...
    Legalabbis valami kekfogu funkciot emlegettek, hogy az csak 8.1 alatt mukodik.

    [szerk:]Csak sikerult olyan sokaig irni a hozzaszolast, hogy nem en lettem az elso hozzaszolo

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    Akkor reszletesebben is reagalnek par dologra:

    A Performance Mouse MX után az MX Mastert kézbe véve azonnal feltűnt számunkra, hogy az egér hossza csökkent, így tenyerünk alja jobban rálóg az egérpadra, de ezt viszonylag gyorsan megszoktuk, később nem volt különösebben zavaró.

    Au.

    Pont az a bajom az MX Revoval, hogy tul rovid, teljesen tenyerembe betolva ujjaim tovehez esne a gorgoje, ugy meg nem lehet kezelni.

    Míg az elődöknél a jobb és bal gomb nyomófelülete egyben volt a teljes felső borítással, addig az MX Master esetében ezen változtattak. Azt ugyan nem tudjuk, hogy erre pontosan miért került sor (talán az eltérő anyaghasználat miatt), de egy nagyobb összegben mernénk fogadni abban, hogy az ezzel kialakult rések miatt sokkal könnyebben fog koszolódni az egér belseje, illetve nehezebb is lesz tisztán tartani azt

    1. MX Revo fulei menten is bemegy a kosz, mind a gorgo elotti sliccelesnel, mint a gombok kulso szelen, ahol a gomb nem er ki az eger szeleig.
    MouseMan+-szal nem volt ilyen problema, mivel ott a gombok teljesen ralogtak az eger oldalara.

    2. Nem tudom, minek eroltettek az MX300/500/700 ota az eger hataval egybefuggo fuleket.
    Biztos dizajnos, de feleslegesen neheziti a gombok megnyomasat, mivel a muanyag ujonnan nagyon rideg, nehezen hajlik.
    ~1 ev alatt kelloen meggyengul, utana mar konnyebb lesz lenyomni a fuleket.

    Elobb emlegetett MouseMan+-szal nem volt ilyen problema, mivel annak az eger merev hatatol fuggetlen gombjai voltak, felfuggesztesuk meg ugy volt tervezve, hogy konnyen rugozzon.
    (Meg akkor meg tellett a Logitechnek japan Omron kapcsolokra. Igaz, a valamivel olcsobb OEM egereikbe mar nonameeket szereltek, legalabbis az OEM MouseManWheel-emben Zippy van.)

    A két szélső gomb szerintünk kifejezetten hangos (bal->jobb->középső), nem elegáns, ami csendes környezetben zavaró lehet, ugyanakkor az ujjainkon végigfutó visszajelzés legalább határozott. A középső gomb lenyomása nem könnyű, ráadásul a kattanásba szinte a teljes egér beleremeg, ezzel nagyjából olyan nyúlós érzést keltve, mintha az eszköz teljes belső szerkezetét le kellett volna nyomnunk. Egy szó mint száz, az egér három fő nyomógombjától egyáltalán nem voltunk elragadtatva, ilyen téren a Performance Mouse MX szerintünk jobban sikerült.

    Jaaaaaaaaaj.

    Ertem en, hogy a japan Omronok koltsegcsokkentes aldozatai lettek nagyjabol a 2000-es evek elejen.(MX500/700-ban mar kinai volt...)
    De hogy a tobbi gombot is egyre jobban elbarmoljak, az nagyon nem tetszik.

    MX Revoban meg egesz jok voltak az oldalso gombok, nem tudom miert nem birjak azt az SMD Panasonic EVQQ2 szeriat hasznalni az ujabb egereikben is.

    Perf MX gombjaival viszont nagyon nem voltam kibekulve.
    Plane a gorgo billentesre hasznalt Panasonic EVQP0, amit annyira ruhelltem mar az MS WMOban, meg az Explorerben is. :(

    Ezen újfajta kialakításnak köszönhetően az egér lágyan, csendesen, és nem utolsósorban pontosan siklik savmaratott üveg egérpadunkon

    Sima vagy a reces feluletet hasznaljatok?

    Revo teljesen csendesen siklott a savmart uveg kezeletlen oldalan, de nem talalt semmi kapaszkodot benne, eltevedt a szenzor rajta.
    Matt, rucskos oldalat mar jobban szerette, de az meg brutalisan koptatta a tappancsokat+elviselhetetlen hangja volt.

    Tettem is vissza a regi muanyag padomat.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    Szokas szerint kifutottam a szerkesztesi idobol (nem lehetne 1 orara novelni???)

    A fenti különféle gombok mellett kapott helyet a fixen beépített, 500 mAh kapacitású lítiumpolimer akkumulátor aktuális töltöttségéről tájékoztató három LED. Ez a Performance Mouse MX cserélhető, akár 2500 mAh kapacitású akkumulátorhoz képest elég kicsinek tűnik, ugyanakkor mint tudjuk, az üzemidő tekintetében a fogyasztást is komolyan számításba kell venni

    Ne felejtsd el, hogy a LiPo akku 3.6V-os, mig a NiMH ceruzaakku 1.2V-s.
    3.6V*500mAh=1.8Wh
    1.2V*2000mAh=2.4Wh

    Mondjuk igy nezve is brutalis a kapacitas csokkenes.
    MX1000-ben amugy 1800mAh (6.48Wh), MX Revoban 600mAh-s LiIon volt. (2.16Wh)

    Fogyasztasban mondjuk a Perf MX nem remekelt, egy toltessel kevesebb ideig huzta, mint a kesei, energiatakarekosabbra hangolt MX Revok.
    Nem tudom, mennyiben volt ez koszonheto az 1.2V tapfesznek, amihez teljesen uj szenzort kellett tervezni, az addig alkalmazottak helyett.

    Jut eszembe, Perf MX gyartasa kozben is koltsegcsokkentettek, anno legelso szerias Perf MX-emhez meg 2000mAh-s Sanyo Eneloop akkut mellekeltek, ami koztudottan a legjobb hosszanfriss akku, de nem a legnagyobb kapacitasu.
    Aztan 1-2 evvel kesobb atalltak a nagyobb kapacitasu GP Recykora, gondolom mert joval olcsobb volt...
    (Bolti ara alig ketharmada az Eneloopnak.)

    Bár nem állt rendelkezésünkre több hét, hogy ezt kiteszteljük, de a Logitech szerint az egy töltéssel mért üzemidő optimális esetben akár 40 nap is lehet napi hatórás használat mellett, ami biztatóan hangzik.

    Perf MXre is hasonlot marketingeltek, megis lemerult ~50 ora hasznalattol.
    Ugyanolyan Enelooppal az MS Explorerem 80 oraig ment egy toltessel.

    Munkahelyen hasznalt kekfogu, szuper energiatakarekos Revom kb. 2 hetet birt egy toltessel, nyilvan az nem volt napi 8-10 orat tologatva, kb. az is 60-70 ora lehetett.

    Most, ~ 4 eves koraban mar csak alig 30 orat bir.
    Lassan at kene epiteni bele a nem hasznalt Revo 2007 akkujat.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Psych0 #8 üzenetére

    A logitech egerek egy kategóriában jók: a 2000ft-os ban. Ahol bedugod, és egér 3 gombbal.

    Mar abban sem jok.

    Ideiglenesen kellett egy billzet, de a legolcsobb mostani L K120 billzet 3.6k-ba kerul.
    Alig 2 eve 2.5k korul osztogattak az eggyel elozo fapad billzetuket... (L Deluxe 250)

    Vegul egy random Geniust vettem 2.6k-ert.
    Minosegre ez sem tunik rosszabbnak, mint az alap Logitechek.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    Két relatíve fontos adat nem került eddig említésre, melyek közül az egyik az egér tömege, míg a másik az érzékelő felbontása. Előbbi 145 gramm, aminél ugyan vannak könnyebb megoldások is, de szerintünk a célközönséget tekintve ez az érték rendben van

    Ez pont annyi, mint az eddigi hasonlo meretu drotnelkuli egereke.

    MX Revo 148 gramm
    Perf MX: 125 gramm+akku (~147 gramm)
    MS Explorer akkuval 153 gramm

    MX700 viszont ketto ceruzaakkut cipelt, 170 grammot mutatott miattuk a merleg.
    Annyira dognehez volt, hogy inkabb ket mini ceruzaval hasznaltam, persze ugy meg 3x gyakrabban kellett tolteni...

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    2012-02-02-en irtam:
    Perf MX-es es Exploreres kaland utan felhalmoztam annyi MX Revot itthon, hogy a kovetkezo 2-3 evet kihuzom eger vasarlas nelkul. :DDD

    Jelentem, letelt a 3 ev, Revoim egyre ramatyabb allapotban vannak, viszont meg mindig nem latom, mire tudnam oket cserelni.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz dqdb #21 üzenetére

    Egy MX1100R-et en is el birnek viselni, ha SmartShiftes lenne a gorgoje.
    Formailag az kozelebb all a MouseMan+-hoz, mint a Revo/Perf/Master.

    Csak hat, amikor 2009-ben kijott a Perf MX, akkor gyorsan el kellett tuntetni a polcokrol, nehogy konkurencia legyen a nala minimalisan tobbet tudo, de ketszer annyira arazott uj egernek.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz captain81 #25 üzenetére

    Logitech K520 billentyűzet+egér. Az egér valóban málik, már undorító, bár nekem kicsit többet bír, szerintem már elmúlt 3 éves. Ha lehetne hozzá csak másik egeret venni vagy a vevőhöz hozzárendelni már cseréltem volna

    Tetszoleges Unifying egerrel paroztathatod a meglevo vevodet, be se kell dugni az uj eger vevojet.

    Kb. annyibol all, hogy elinditod a SetPointhoz mellekelt connection utilityt, meg megnyomod a connect gombot az uj egeren...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz LBandi #28 üzenetére

    Eddig meg egyik kinai Omronos egerem sem elte meg a 3 eves kort.

    Na jo, anyam MX500-a 8 eves koraig huzta, de azt vagy 5 evig nem hasznaltam, utana anyam is csak napi 1 ora FBre.

    Masodik, harmadik Revonal mar eleve ugy inditottam, hogy megvetel utan egybol szetkap, japan Omron berak.

    Egy 30k-ba kerulo egertol viszont elvarnam a tokeletes minoseget.
    Hadd ne kelljen azzal kezdenem, hogy 600Ft-ert teszek bele uj gombokat, amik tul fogjak elni az eger tobbi reszet, meg egy ezresert szabatok ra jobban csuszo tappancsokat.
    Aztan persze jol elhajtananak a garis igenyeimmel, ha teszemazt bedoglene a gorgo. :(

    Azt mondtam mar, hogy a garin is sporolnak?

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz vaakuum #42 üzenetére

    Hogy a görgő oldalra nem billenthető, az elég szomorú.

    Revonak hasznalhatatlan a gorgo oldalra billentese a nagy es nehez gorgo szerelveny+racsnit ki-be kapcsolo villanymotor miatt, nem csodalom, hogy lemondtak rola.
    Nehez ugy lenyomni a gorgot, hogy ne billenjen kozben oldalra, es ne nyomja meg a jobbra scroll gombot.

    Perfben levo, femet nyomokban talan tartalmazo gorgo mechanika sem remekelt ebben a musorszamban.
    Bar szerintem abban muanyag a gorgo, max femszinure festettek.
    Lendkerek effektusban sokkal gyengebb, mint a Revo fem gorgoje.

    MX1000 gorgojere mar nem nagyon emlekszem 7-8 ev tavlatabol, de azon sem hasznaltam a vizszintes scrollt.

    Ugyhogy engem biztosan nem zavar, ha a bizonytalanul jaro, jobbra-balra lotyogo gorgo helyett kapunk egy "minimal" gorgot, ami viszont tudja a Revo legfobb featurejat, a szoftveresen ki-bekapcsolhato lendkerekes modot.

    Perfbol az nagyon hianyzott, nagyon olcsora, nagyon bazarira sikerult a gorgoje.
    Docogos modban gyengebb erzete volt, mint a klasszikus docogos L gorgoknek, lendkerekes modban meg kb. olyan csapnivalo volt, mint az MS Explorer gorgoje.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz PCSX #55 üzenetére

    Izlesek es pofonok.

    Tegnap kenytelen voltam a 38 mm alacsony backup egeremet hasznalni, minden bajom volt tole, hogy nem lehet tenyeresen fogni, es a csuklomat teljesen vizszintesig kell forgatni, ami eleg kenyelmetlen a negyvenpar mm magas MX Revohoz rendszeresitett atlos kezhathoz kepest.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz PCSX #61 üzenetére

    szerintem ma már eleve nem lehet az olyan drága egeret komolyan venni aminek jobb oldalt nincs tartó rész a két jobb szélső ujjnak vagy a kisujjnak,

    Probaltad is oket hasznalni, vagy csak papiron jo otletnek tunik?

    Kisujjtamasz addig jo, amig nem kell megemelni az egeret, es odebbtenni.
    Utana viszont anyazni fogod az eger dizajneret, de nagyon ;]

    3 honapig probalkoztam megbaratkozni az MS Explorerrel, aminek van tamasz a jobb oldalan.

    Ugyan marha jol lehetett palmosan fogni az extra szelessege miatt, viszont amint elfogyott alola az egerpad, es vissza kellett tenni az egerpad tuloldalara, akkor a domboru kisujjtamasz miatt nem lehetett rendesen a huvelykujj es a gyurus/kisujj koze fogni az egeret, nagyon erosen kellett szoritani, kulonben kiesett a kezedbol a 150 grammos eger, es azonnal serult a fenyezese (fenyevekkel csapnivalobb volt, mint a Logitechek altalaban...)

    Emiatt folyton fajtak az inhuvelyeim.

    Aztan egyszer lemerult, igy ideigleneseb visszatettem a levaltani szandekozott elso MX Revomat.

    Akkor jottem ra, hogy annak mennyivel jobb a fogasa, mivel a keskeny hata miatt konnyeden ossze lehet csippenteni a huvelykujj es a gyurusujj koze, es fele akkora erovel sem kell szoritani, es nem fog kiesni a kezedbol odebbemeles kozben.

    Holott nagyjabol ugyanolyan nehez mindket eger. (Par poszttal feljebb irogattam a tomegeket.)

    Azota sem vettem elo az MS Explorert, helyette mar a harmadik Revot nyuzom...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    Jut eszembe, ha mar megszabadultak a hasznalhatatlan gorgobillento megoldastol, ami korlatozta a gorgo poziciojat fuggolegesre, illetve a bal es jobb gomb tengerszint feletti magassagat, akkor ennyi erovel azt is megoldhatnak, hogy lehessen vegre tenyeresen fogni az egeret.

    Ehhez az kene, hogy a bal gomb fizikailag feljebb legyen, mint a jobb, es a gorgo a ket gombot osszekoto feluletre merolegesen alljon, hogy felvegye a tenyer termeszetes ivet.

    Pont ugy, ahogy a MouseMan+-ban volt 18 eve. (khm, ez egy OEM verzio, dobozosomban japan Omron volt...)

    Meg amugy is, ekkoranak kell lennie egy kenyelmes egernek, nem olyan miniaturnek, mint az MX500/700 ota egyre rovidebb csucsegereiknek.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz PCSX #65 üzenetére

    Ertem, ezek szerint te mindig millimeter pontosan ulsz le ugyanoda a szekbe, hogy nem kell odebbrakni az egeret, hogy pont karnyujtasnyira legyen a fotel karfajatol.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Viktor81 #135 üzenetére

    Par evvel ezelott azt mondtak, hogy a cserelt termekre az eredeti termek garijabol hatralevo egesz evek szama garit adnak.
    Magyarul egy 2.75 eves egeret kicsereltek mikrokapcsolo hibaval, akkor az uj egerre egeszen pontosan nulla gari jart.

    Azota viszont nem cserelnek alapbol, hanem jott a fixites bohockodas.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Neovenator #138 üzenetére

    Eddig meg egyik napi 10-12 oran at hasznalt egerem sem huzta ki a 3 eves gariido vegeig, mert jellemzoen elobb kihalt beloluk a kinai Omron mikrokapcsolo.

    Vezeteknelkulieknel az akku oregedese, meg a dokkolo kontakthibaja sem elhanyagolhato tenyezo.
    Nyilvan cserelheto ceruzaakkus egereknel ez kevesbe problema, de ennel az egernel visszatertek a fixen beepitett egyedi akkuhoz...

    Tenyleg, hogy kaptak erre CE minositest?
    Halvany emlekeim szerint par eve elo van irva, hogy az akkus cuccoknak felhasznalo altal garivesztes nelkul cserelheto akkuval kell rendelkeznie.

    Vagy van az a penz, amiert Apple modjara leszarhatjuk az eloirasokat?

    Idovel a gorgo gumirozasa is elkopik, levalik a feluletrol, beakadhat a gorgo mechanikaba.

    Eger fenyezeset, hatan levo logot, gumirozott oldalanak kopasat most nem emlitem, mivel az max az esztetikai elmenyt rontja, eger hasznalhatosagat erdemben nem befolyasolja.
    Gondolom az MX700 izzadsag hatasara par honap alatt mattulo fenyezese egyedi ballepes lehetett, mivel azota egyik egerukon sem talalkoztam azzal a jelenseggel.
    Erdekes modon a vele egyutt kijott MX500-on tartos volt az eger hatanak festese, max a logo kopott le rola.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz KovyBoy #188 üzenetére

    Mit bírtak ezen elrontani?

    MX Revo görgőjével sosem volt ilyen probléma.

    Ez meg annak az egyszerűsített verziója, billenthető kivitel helyett fixen beépítve.
    Így megspóroltak 2 gombot, és nem lötyög vízszintesen a görgő.

    Esetleg a motor beszállítójukat is olcsóbbra cserélték? ;]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Redplee #199 üzenetére

    (más, hogy a LED nem világítania kell folyton? Csak akkor világít az enyém, ha töltőn van)

    Eddigi tölthető L egereken csak akkor gyullad fel pár másodpercre a töltésjelző, amikor pár perc tétlenség után megmozdítod, akkor láthatod csak, hogy kb. mennyire van töltve (1 piros vagy 1-3 zöld LED)

    Egy helyben állás vagy mozgás közben nem ég, ha van elég kraft.
    Ha nincs, akkor folyamatosan pirosan ég az alsó LED.

    Vagy ha fel van téve a MouseWare/SetPoint/Options/tökömtudja most éppen hogy hívják az aktuális L egér konfigurátorát, akkor abban a cordless fülön láthatod az aktuális állapotot.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz WinstonWolf #204 üzenetére

    Vevőjén lévő sorozatszámmal hogy áll?

    Emlékeim szerint az MX Revomon és a vevőjén is ugyanaz a sorozatszám állt, de már nem tudom ellenőrizni, mert elkopott az egér hasán a matrica.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Redplee #208 üzenetére

    Párszázért vehetsz rá sokkal vastagabb+jobb minőségű tappancsokat jaffánál.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák