Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    FTeR: volt szerencsem munkajelleggel hasznalni win 2003-at, most win 2k7 van, es otthon pedig OOO. A win 2k3 tetszett, nem votl rossz, az OOO nekem konyebben hasznalhato, a 2k7 meg gyalazat. Sok csicsat elohoztak, mas egyszerubb dolgokat meg ugy eldugtak, hogy nagyon komolyan kell keresni, mire megtalalom. Olyan fetureket, amiket ritkan hasznalok, de amikor kellene, akkor nagyon kellene. Szamomra csak lassitotta a munkat. Ahogy a sok felajanlott mindenele fuggveny is, mert tudom nekem mi kell, amikor beirom. A kulon csoportositasa, meg nagy legordulomenuzese megint idegesit, sokkal jobb, amikor csak siman beirom amit akarok. Regebbi excelben amikor hosszu szoveget illesztettem egy cellaba, akkor az egesz szoveget lattam a cella erteket mutato savban, tudtam szerkeszteni, hogy melyik sortores folosleges, melyik nem. most gorgethetek, eas nem latom az egesz szoveget. Hurra. Megint nagyon hatekony lett a munkam. A diagramkeszitore meg nem tudok mast modnani: fasz.
    A linkek kezelese megint gyalazatos, regebbi dokumentumokban belso linket nem updatel automatikusan, es linket beilleszteni doksin belulrol is siralmas pl excelben. Jol elbasztak az egeszet billeknel.

    Szamomra az OOO elleneben eddig egyedul a trendlines ami pluszt ad win officeban, ha az lenne, azonnal atternek arra ahol tehetnem.

    Egyebkent ahogy olvasgattam eleg sok uj dolog a 2k7-ben az OOO-bol jott. Es az legalabb nem csicsas.

    Masik tema: ez az 1/3 dolog: ezt mire alapozod? Szerintem egyaltalan nincs igy, eleg sok dolgot tudok unixon a megfelelo programmal megcsinalni gyorsabban, min a progi eredeti kornyezeteben winen.

    A hatalamas Ie foleny meg nem kinabol van: a cegeknel szinte kizarolagos a win hasznalata, es ezert mas bongeszo nem is van a gepeken.Es hogy meg sokkoljalak is egy kicsit: IE6. Telepiteni meg amikor a kozponti akarat szereti majd, akkor lesz 7. de eddig meg nem nagyon talalkoztam olyan rendszergazdaval, aki szerette a wint. Gondolom nem ok dontottek a kerdesben, hogy lehessen mas, avagy sem.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz FTeR #34 üzenetére

    tudtommal a cellaertek szerinti szinezes is OOO eredetu. Legalabbis ezt regeltek anno, mikor 2k7 megjelent es ujdonsagakent emlegettek.

    A problemam: sok esetben kell hosszu, pdf-bol doc-bol kimasolt szoveget beillesztenem excelbe, egyetlen celaba, hogy attekinthetoen osszevethessek egy halom eltero formatumu, eltero megfogalmazassal megaldott doksit. Es itt amikor fel oldalakat kell bepakolnom valahova a kijelolesnel az ujsorokat is hozza, es beilleszti. Na ezeket aztan kezzel kell kigyomlalnom, mert tlejesen mashol vannak, mitn majd a vegleges formaban nekem kell. Ezt 2k3 alatt konnyu volt megnezni, mert amikor raalltam egy adott cellara, akkor a tartalmat a menusor alatti helyen megjelenitette teljes valojaban, lattam a komplett szoveget sortoresekkel egyutt. Na msot ez nincs, helyette van ket kis nyil ilyen esetben a mezo vegen, es ott kene gorgetni. Na ez marha nagy szopatas. Egyebkent probalkozom billkombinaciokkal is dolgozni, es a regi rendszerben sokkal koynebben ment. A linkelos dolgok meg igazak, hiaba veded. Szerintem gyalazatosan sikerult ez a verzio, de latvanyosat kellett teremteni a Vista melle. Szamomra ket ertelmes tulajdonsaga akad az uj officenak: a live preview, es amikor mas office dokumentum elemet illesztem be vhova abban is tudom szerkeszteni, megnyitja onmagan belul. Ennyi, semmi tobb. A maradekot inkabb gyulöolom, mint szeretem. Es mar tobb honapnyi hasznalat utan sem tudtam raallni gondolkodasilag.

    Azt az 1/3-ot meg akkor igy kellett volna modnanod, hogy fejlesztesi ido, tenylegesen dolgozo embernek, aki nem programozik nagy esetben semmivel sem gyorsabb a dolog.

    Ja, OOO-s eredetu a helyi menubeli halom formazasi lehetoseg is wordben. 2k3-ban eleg szegenyes, lassucska, ez talan elorelepes a 2k7-ben, de nem szeretem hasznalni, inkabb billentyuzok. Es ezt OOO-ban hamarabb lattam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák