Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz bambano #118 üzenetére

    "ez explicit törvénytelen. tehát ha erre való hivatkozással akarnak bármit is tenni, közölni kell velük, hogyha következményei vannak a program által rögzített adatoknak, akkor a rögzítés tényének is következményei lesznek."

    Erre van valami nyilatkozatuk személyesen valami adatvédelmi ombudsmantól...

    "és ki mondja meg a záros határidőt egy olyan iparágban, ahol a projektek zöme csúszik?" Nézd, azt nem tudtam elérni, hogy a fejlesztők részt vehessenek az időbecslésben... Ki van adva, hogy élesítési dátum december 12. Akkor ez eddig kb annyit jelentett, hogy 1 év fejlesztési időből kb 6-7 hónapot vakarózott az üzlet, aztán további 1 hónapig összedobáltak valamit, mert szólva lett nekik, hogy ennyi idő alatt az IT nem fogja tudni megcsinálni. Aztán további 1-2 hónap mire az üzleti igényeket átfordították feladatokra. És maradt 3-4 hónap a fejlesztésre, ami irdatlan kevés, sok kompromisszummal, de kb 1-2 hetes engedélyezett csúszással ment ki a világba a fejlesztés...

    Egyébként, néha van, hogy a fejlesztési vezető beül melléd pair programming módba aztán próbál "segíteni" :DDD

    Nem akarom tovább részletezni, de szerintem besírnál ha látnád mi megy és megtudnád, hogy hol... egyébként ez nem az anyacégem...ez egy ügyfél ahol kint vagyok kölcsönbe...

    Az anyacég az más, ott sokkal jobban mennek a dolgok...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák