Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz sutszi #8 üzenetére

    Szerintem nem. Gazdasági érdek mozgat mindent. Boldog boldogtalan programozik már és még több embert akarnak bevonni. Őket nem jellezmően nem fogják tudni megtanítani, viszont a fejlesztésnek mennie kell és programnak is futnia kell. Ha már a hardveren nem tudnak gyorsítani, akkor sem a forráskódot fogják faricskálni, hanem az optimalizációra gyúrnak rá példának okaként ott van a futás idejű optimalizáció és ez még csak a kezdet.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • bambano

    titán

    válasz sutszi #8 üzenetére

    "de amit Linus mond az szerintem az első vészcsengő...": mert amikor a tesla beszállt a kamion alá, az nem volt vészcsengő? amikor a volvo elgázolta a biciklist, az se? amikor a boeing beleszállt a földbe több példányban is, az nem volt vészcsengő?
    az, hogy amióta a w10 átállt erre a fejlesztési metódusra, még egy update se jött ki balhé nélkül, az nem volt vészcsengő?

    ezer éve üvölt minden, hogy sz.r a fejlesztés...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sutszi #87 üzenetére

    "de menj el kicsit főállásba fejleszteni és lehet akkor kicsit átrendeződik pár dolog benned.": nem kell elmennem fejleszteni ahhoz, hogy analóg eseteket tapasztaljak.
    üzemeltetésben is van olyan, hogy a főnökség hülyeséget akar, és akkor az üzemeltetőn múlik, hogy mit dönt.
    saját példa: [link]
    nekem az a tapasztalatom, hogy hosszú távon jobban járok én is, meg a végfelhasználó is, ha az ember időnként bajuszt akaszt a vezetőséggel. különös tekintettel arra, hogy a vezetőségnek igen gyakran nem feladata tisztában lenni a műszaki kérdésekkel. nekem pedig jobb friss álláskeresőnek lenni, mint mindent kritikátlanul benyelni.

    "te magadnak írogatsz kis programokat, amik az üzemeltetés automatizálásban segítenek az nem egyenlő azzal, hogy bármilyen komplex rendszert fejlesztesz amit utána átadsz egy ügyfélnek...": kérdés, hogy az a full isp menedzsment rendszer, amit írtam, (web frontend 52 ezer sor jávában, 12 ezer sor php backend), az kis program-e még vagy sem.

    "Meg a legszebb, amikor nem is találják ki jó az üzleti folyamatokat": akkor kitalálod nekik, helyettük.

    "De ezt csak az tudja megérteni, akkor már volt ilyen helyzetben valaha.": én voltam már olyan helyzetben multinál, hogy rám akartak erőltetni egy nyilvánvalóan rossz döntést a külföldi központból. Tettem rá. és amikor a külföldi adatközpontjukkal probléma lett, és ebből mindenhol brutális pr katasztrófa meg kötbérezés lett, kivéve nálunk, akkor többet nem piszkáltak érte.

    továbbra is állítom: kizárólag rajtad múlik, hogy milyen kódot adsz ki a kezedből. ekvivalens állítás: kizárólag rajtad múlik, hogy mennyire hódolsz be a főnöki hülyeségnek. kizárólag te döntöd el, hogy jobb fizető állásban maradni keserű szájízzel vagy jobb nyugodt álláskeresőnek lenni. A magam részéről határozottan a második, ha egy főnök nem tűri el, hogy a hatalmának vannak határai, akkor én nem dolgozom ott.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sutszi #109 üzenetére

    nem nézhetem le a szakmát, mert rosszul járok, ha belenézek a diplomámba. ez nem zárja ki azt, hogy a szakmát művelők közül azokat, akik alkalmatlanul vannak adott helyen, ne nézhetném le.

    "Szerintem ha fejlesztői státuszban nem nyögtél végig még egy néhány hónapos projektet, akkor nem tudod milyen szituációkról beszélek...": szerintem meg tudhatom. ismétlem magam: nem csak fejlesztőknek adhatnak hülye utasítást a főnökök.

    "Szerintem itt össze vannak mosva dolgok": szerintem is. ti programozás-technológiai oldalról akartok megközelíteni egy menedzsment-emberi problémát.

    "4. éve dolgozom legacy kódon és azóta nem sikerült elérni, hogy fejlesztői idővel, mint erőforrással megtámogassák a refaktort...": hogyan oldják meg, hogy te ne azt csináld, amit akarsz?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sutszi #114 üzenetére

    és akkor a valódi biztosíték arra, hogy azt csináld, amit kiadtak, az, hogy? és akkor a valódi biztosíték arra, hogy nem javítgatod a régi kódot, az, hogy?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sutszi #116 üzenetére

    "Ezen kívül, van erre a célra megfigyelő szoftver...logolja a tevékenységed, screenshot...stb...": ez explicit törvénytelen. tehát ha erre való hivatkozással akarnak bármit is tenni, közölni kell velük, hogyha következményei vannak a program által rögzített adatoknak, akkor a rögzítés tényének is következményei lesznek.

    "A feladattal nyilván záros időn belül végezni kell...": és ki mondja meg a záros határidőt egy olyan iparágban, ahol a projektek zöme csúszik?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CsabaZz

    tag

    válasz sutszi #87 üzenetére

    EZ a valóság, amit leírtál. Persze a szakmában nem dolgozó "szakértők" könnyen bégetnek itt, hogy a programozók 99%-a alkalmatlan. Megnéztem volna a kivitelező csapat arckifejezését, ha a végső simítások alatt odament volna Eiffel, hogy "Szépnek szép, de inkább mégis legyen egy szimpla toronyház, meg tudjátok csinálni a holnapi átadásra?". Persze nem gányolva, mert akkor alkalmatlanok a feladatra, ezt innen a fotelból megmondom.

    "[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

  • Fidel76

    tag

    válasz sutszi #120 üzenetére

    Szerintem a programozást egy idegen nyelvhez lehet a legjobban hasonlítani. Sok ember meg tudja szerezni, de mégis nagy a szórás, hatalmas különbségek vannak. Angol középfok és az anyanyelvi szint és már képes "angolul" is gondolkodni ha akar. És ugye az elején mondják, hogy tud angolul. Valahogy így kezdődik, hogy tud programozni. Mindenhol, munkában, sportban a leggyengébb láncszem határoz meg mindent. Szerintem a vezető dolga a "csapatban" felismerni az egyéni képességeket és úgy beosztani, optimalizálni. Ha ez már nincs meg, akkor nem a programozók hibájáról, képességeiről van szó.

  • bambano

    titán

    válasz sutszi #120 üzenetére

    "És maradt 3-4 hónap a fejlesztésre, ami irdatlan kevés, sok kompromisszummal, de kb 1-2 hetes engedélyezett csúszással ment ki a világba a fejlesztés...": pontosan erről beszélek, mi történt volna, ha egy év múlva lesz kész a fejlesztés? semmi. a vezérkar hiába pattog, akkor se lesz kész hamarabb. ti vagytok a hibásak, hogy 3-4 hónap alatt elvégeztétek egy év munkáját, kókány módon.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák