Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz BiP #15 üzenetére

    Az a gond, hogy ti még nem láttatok ilyet : )
    Én anno a Discoveryn vagy hol néztem ezeket a küzdelmeket.
    És hidd el, a dolog sokkal komolyabb, mint amilyennek láccik.

    Általában egy egész (4-5 főből álló) csapat, hónapokon át dolgozik a gépezeteken.
    Egy középiskolásnak esélye sincs ilyet építeni. Részben anyagi, részben technikai vonzata miatt.
    Szal ha egy ilyet kisvasút motorokkal építesz meg, akkor még az akadálypályát se fogod túlélni, nem hogy az 1vs1 küzdelmet. Általában speckó bika motorok, szervók, és akksik vannak az ilyenben. Egyénileg tervezett és kivitelezett áttétellel, mechanikával, pneumatikával.
    Ráadásul azok a versenyek, amiről beszélek, ami a TV-ben is ment, ott több lépcsőfok van, mire eljut az ember az 1vs1 ig. Több féle akadálypályát kell teljesíteni. Van, amikor üveglapot, betonon tömböket, téglatömbökön kell áttörni, és ott a sebesség számít.

    Tehát nem csak arról szól a játék, hogy baszd szét a másikat.
    Úgy kell megépíteni a gépet, hogy elég erős legyen áttörni az üvegfalon, a beton tömbökön, tégla rakáson. És mindez után persze át is kell menni a törmeléken! Sokan véreztek már el ott, hogy fennakadtak a téglamaradványokon. Aztán az akadály pályán ugye gyorsnak kell lenni, mozgékonynak. Jól irányíthatónak, ami nem mind1.
    Majd ha jól tudom jön az 1vs1, amit már ismerünk.

    Szal nem úgy van ám, hogy a 17 éves kissrác szétszedi a régi kisvasutat és elkezd barkácsolni valamit...
    Szal az építésnél egy gépbe kell mindezt belezsúfolni! Aztán hajrá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák