Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    Nos, közben felment a netbookomra (a másik gépre is, de nem bootol be úgyhogy ott valószínűleg megy vissza a Win7 :( ).

    Egyrészt piros pont az MS-nek, mert sok minden TÉNYLEG gyorsabb lett. Pl. a windows intéző. Vagy a hálózati csatlakozás. Szintúgy a metrós alkalmazások is szinte pöccre mennek, bármennyit indítok el kb. (netbookról beszélünk!). Mindamellett jelenleg aksiról tolom, ahogy nézem az aksiidőre is erősen jótékony hatással volt a váltás.

    Ellenben a felület erősen problémás, pedig én aztán tényleg pozitívan álltam hozzá előzőleg, nekem alapvetően tetszik a koncepció. Nem is azzal van a gond, sőt. Egyszerűen azzal, hogy ez a mixelés nem működik. Persze idővel ahogy megszokja az ember ez biztosan javulni fog, de valahogy logikátlan, fingom sincs ha valamit csinálni akarok, azt most rendes desktopon fogom, vagy a metrón. El vagyok veszve. Illetve a metrós dolgok (nem is maga a metró felület, inkább csak az alkalmazások) mocskosul rosszul méretezettek. Sokuk kattintható felülete még talán tableten is böhöm nagy lenne, mintha kis okostelóra lettek volna kitalálva. Beszarás kényelmetlen és idegesítő rendes méretű képernyőn.

    Baromira nem illik béta alapján mély következtetéseket levonni a végső produkcióval kapcsolatban, de nem hiszem hogy olyan radikális változások fognak történni a stable verzió kiadásáig hogy ebből ne legyen Vista 2. Nagyon kár érte mert nagyon sok szimpatikus dolog van benne. :(

Új hozzászólás Aktív témák