Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #81 üzenetére

    A HTML5 pedig nem kényszer, hanem megváltás, értsd: A fallback már eddig is létezett Flash formájában, azt nem kell újra megírni. Az már létezik.

    :F
    Amit nem írnak újra annál persze, de azokról miért is beszélnénk? Nem is értem.

    Ahogy régen volt (és még most is) választómenü, hogy HTML vagy Flash alapú oldalt kérsz, úgy ez ugyanúgy megoldható jobb esetben feature sniffing, rosszabb esetben browser sniffing segítségével.

    Igen, pont erről beszélek hogy ezzel kell szopni továbbra is. Az MS meg megpróbálja magát az új szabványok éllovasának beállítani. Roflmao.

    És szemben a Flash-sel és a többi szeméttel, itt built-in fallback is van. Például border-radius nélkül van keret, csak nem kerekített.

    Erre nagyon gondolkodtam mit írjak, mert szerintem trollkodsz csak. Pontosan tudod a lényegi featureökre mennyire baromira nincs fallback (hacsak nem írod meg javascriptben, már amit lehet). Nem értem mire jó hogy 2 tök harmadrangú CSS3 featuret felsoroltál. :U
    Flexboxal (amit amúgy az IE9 sem támogat!) pl. mi van?

    HTML5 forms támogatás nélkül is megjelennek az oldalak

    Az más kérdés hogy ha szerveroldalon a kitöltött formelemek feldolgozás szempontjából lényegesek (amúgy mi értelme lenne?), akkor kakukk. :U

    Nem lesz 3-4 év, 1 vagy maximum 2 év múlva már itt lesz az IE10 utána pedig az IE11. Nem követik el újra ezt a hibát, amit az IE6-nál és az XP-nél, hogy kialakuljon a beteges függőség az 1.0-s userekben.

    Ehh? Pont most követi el a hibát az MS, hogy a régi rendszerén lévőket - amúgy én biztos vagyok benne hogy még legalább 5 évnek el kell telnie, az XP részesedése 20% alá menjen - hagyja ugyanúgy megrohadni mint anno az IE6-al.

    Amúgy sztem összekeversz valakivel, nem emlékszem hogy ilyet én mondtam volna.

Új hozzászólás Aktív témák