Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    Most akkor a szerencsétlen Microsoft nem rakta be az IE9-et Win7 update-be vagy mi a rák? Néztem is mi az istenért nem jön magától megjelenés után (amiről írok Win7 jelenleg még mindig vár hogy az RC leváltásra kerüljön, legális, bekapcsolt updates verzióról beszélünk). Már ott szívtam a fogam amikor az SP1-et képesek voltak nem sokkal az IE9 előtt kiadni nem hogy kicsit vártak volna, az új böngésző is belekerülhessen. Még 10 év múlva is az IE8-al fognak a webfejlesztők szopni ha ez így folytatódik.

    Ehhez csak gratulálni tudok az illetékeseknek, így kell ezt. :((( :((( :(((

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #56 üzenetére

    Már ha neked nem érdeked, hogy az XP minél előbb kihaljon. De ez szerintem minden gondolkodó embernek érdeke, mert ilyen őskövület rendszer mégegy nem lesz, ahogy remélhetőleg az IE6-ot sem ismétlik már meg és ki fognak adni 2 évente új OS-t és évente/kétévente új IE-t.

    Meg lehetett volna úgy is oldani a dolgot, az IE8 motorjába belehegesztik a HTML5-öt is, a csili-vili featureöket pedig (amik miatt amúgy "állítólag" nem akartak az XP-s verzióval szopni - mint pl. a hardveres gyorsítás) hagyják a fenébe, és kidobnak az XP-seknek egy IE8 frissítést. Ugyanis abban igazad van, hogy az új, jobb beépített böngésző nyilván nagyobb vonzerő (bár megkockáztatom aki ilyesmivel törődik azoknak a többsége rég nem IE-t használ), ellenben ha egy HTML5-ös honlap ha nem jól jelenik meg, akkor az átlag f*szparaszt nem a régi ostoba böngészőjét fogja okolni, hanem az oldalt. Mi következik ebből? A HTML5-öt, aminek te is nagy szószólója szoktál lenni a webfejlesztők még évekig a hajukra kenhetik és maradnak a demók amikre csorgathatjuk a nyálunk (illetve az oldalak egy része megír mindent majd normálisan meg IE-kompatibilisan mint eddig).

    Persze már megszoktuk a dolgot MS-től, igazából én annyira az IE9-től sem vagyok elájulva. Habár a jelenlegi igényeket elég jól kielégíti, a webfejlesztők 3-4 év múlva ugyanúgy prüszkölni fognak rá, miután a webalkalmazásokat (amik az elkövetkező időszakban erősen fel fognak futni) jelentős mértékben visszahúzza a hiányzó featureivel.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #81 üzenetére

    A HTML5 pedig nem kényszer, hanem megváltás, értsd: A fallback már eddig is létezett Flash formájában, azt nem kell újra megírni. Az már létezik.

    :F
    Amit nem írnak újra annál persze, de azokról miért is beszélnénk? Nem is értem.

    Ahogy régen volt (és még most is) választómenü, hogy HTML vagy Flash alapú oldalt kérsz, úgy ez ugyanúgy megoldható jobb esetben feature sniffing, rosszabb esetben browser sniffing segítségével.

    Igen, pont erről beszélek hogy ezzel kell szopni továbbra is. Az MS meg megpróbálja magát az új szabványok éllovasának beállítani. Roflmao.

    És szemben a Flash-sel és a többi szeméttel, itt built-in fallback is van. Például border-radius nélkül van keret, csak nem kerekített.

    Erre nagyon gondolkodtam mit írjak, mert szerintem trollkodsz csak. Pontosan tudod a lényegi featureökre mennyire baromira nincs fallback (hacsak nem írod meg javascriptben, már amit lehet). Nem értem mire jó hogy 2 tök harmadrangú CSS3 featuret felsoroltál. :U
    Flexboxal (amit amúgy az IE9 sem támogat!) pl. mi van?

    HTML5 forms támogatás nélkül is megjelennek az oldalak

    Az más kérdés hogy ha szerveroldalon a kitöltött formelemek feldolgozás szempontjából lényegesek (amúgy mi értelme lenne?), akkor kakukk. :U

    Nem lesz 3-4 év, 1 vagy maximum 2 év múlva már itt lesz az IE10 utána pedig az IE11. Nem követik el újra ezt a hibát, amit az IE6-nál és az XP-nél, hogy kialakuljon a beteges függőség az 1.0-s userekben.

    Ehh? Pont most követi el a hibát az MS, hogy a régi rendszerén lévőket - amúgy én biztos vagyok benne hogy még legalább 5 évnek el kell telnie, az XP részesedése 20% alá menjen - hagyja ugyanúgy megrohadni mint anno az IE6-al.

    Amúgy sztem összekeversz valakivel, nem emlékszem hogy ilyet én mondtam volna.

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #90 üzenetére

    Mi lenne? A dobozok ott vannak, a tartalmuk olvashatók, csak a sorrend változik.

    Pontosabban: teljesen szétesik a design. Lehet hogy neked, meg még pár "kockának" jó az úgy (van akinek a Lynx is elég), de az átlagfelhasználó többet vissza se néz az oldalra, mert csak valami katyvaszt lát. A honlapkészítő cég dönthet majd, melyik fáj jobban: rakat látogatót veszteni/megdobni a költségeket az extra-optimalizációval/amit csak lehet hagynak a francba. Pont mint eddig.

    Ugyanúgy, ahogy a Multicolumn Layoutnál sincs több oszlop, de a szöveg olvasható.

    Az pont megint egy viszonylag lényegtelen feature.

    De akkor pl. ott van az (hogy ne csak a design említsük), hogy a honlap mondhassa meg a böngészőnek mit cacheljen. Ezt még az IE9 se tudja. Az offline webalkalmazások élből kilőve. Gondolom nincs a dolgon mit ragozni.

    Nem látom a párhuzamot. Az IE6-tal azért történt meg ez, mert nem volt 6 évig alternatíva.

    Már hogyne lett volna. Netscape? De az IE6-al nem is az elején volt a baj, hanem a vége felé. Akkor pedig már volt tényleg konkurencia.

    Az XP-seknek NINCS új böngészőjük. Pont ugyan úgy nincs, mint amikor csak IE6 volt. Ja, nem, rosszabb, mert lehet tudni hogy nem is lesz. Persze lehet mondani, hogy váltsanak oprendszert, meg váltsanak böngészőt, de mindketten pontosan tudjuk hogy mi a valóság. És tudják a Microsoftnál is, ezért g*ciség amit csináltak.

  • julius666

    addikt

    Na zsír, közben kijött az új IE updateban, csak emlegetni kellett :P
    Kíváncsian várom majd a statisztikák alakulását.

  • julius666

    addikt

    válasz netpeti98 #123 üzenetére

    Mindenképp. A sebességkülönbség valószínűleg ég és föld lesz.

    Amúgy hogy működik a 3.6 194 mega ramon? Milyen oprendszer?

Új hozzászólás Aktív témák