Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Pala #96 üzenetére

    dohányzás != cigizés

    Akkor egy kis "élménybeszámoló" én mit szoktam csinálni (kivéve a 2 hetente esti bulis láncdohányzást, azt írtam mire jó, meg tudom értelmetlen is):

    Fogom magam, kisétálok a dohányzóba egy szál cigivel a kezemben, gyújtóval a zsebben (nem dobozostól viszem, úgyis csak 1 kell), szépen leülök és meggyújtom.
    Itt rendszerint csend van, és vagy magamban lehetek, vagy 1-2 ember van bent, akivel el lehet beszélgetni szép nyugisan szívogatva.
    Fogom a cigim, kb. 30mp-enként beleszívok egyet. Közben vagy a füst útjába tartom a nyelvem hegyét, vagy egyenesen visszahúzom a számban, aztán ha kivettem a számból cigit, akkor picit megmozgatom a nyelvem, hogy érezzem a dohány ízét.
    2-3mp-ig szünet, aztán szép lassan kifújom. Azt se csak úgy barbár módon, hanem hogy forogjon a számban, de van hogy vegyesen fújok egyszer szájon át, egyszer orron át.
    Közben játszok a cigivel, meg a hamuval, merengek pár dolgon.
    Aztán ha már csak fél centi dohány van a cigiben elnyomom (a végét már sose szívom el, annak rossz az íze sés kezd meleg lenni a füst).

    Hát, lehet kicsit szertartásosdinak érzed, annyira azért ne vedd komolyan, de nagyvonalakban így ennyi ugrott be.
    Megyek is rágyújtani. Ez ma a 2. lesz, de nem vasszabály a napi 1, ahogy az az 1 se kötelező...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Pala

    veterán

    válasz Algieba #99 üzenetére

    Ok, értem amit mondasz, de - az én szememmel nézve - az effajta racionalizmushoz már kell némi perverzió. :D
    Lehet, már ott elbaltázom a dolgot, hogy mindent meg akarok érteni.

  • válasz Algieba #99 üzenetére

    Ez tényleg így van, irigylem is a munkahelyemen a dohányzókban a cigifüstben beszélgető embreket, jó lenne bemenni csacsogni, de nem megyek, csak sóvárgok utánuk... :O És mindig lemaradok a pletykákról... Kedvenc barátnőm is cigizik, nem lehet egy jót ebédelni, mert rohan, siet, mert még el kell szívnia egy szálat, meg még kávéért is el kell mennie... :O
    Néha rámjön, beülök közéjük, de pár percnyi füstölődés után szomorúan konstallálom, h jó-jó, megvolt a napi pletyka, adtam pár tanácsot sztech ügyben, de kifelé jövet órákig érzem a füstöt a ruhámban.. :O
    Nekem ez nem érte meg, mindig megfogadom, h nem megyek be többet egyik dohányzóba se, akárki hív.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Pala

    veterán

    válasz janos666 #101 üzenetére

    Ezt értem/megértem én; mondom, nekem nincsen különösebb bajom azzal, ha valaki magában dohányzik/cigizik
    Ha jólesik, hát tegyed! De a leírásból úgy érzem, hogy ez számodra valami pótcselekvés. Ez az "nem tudom hova rakni a kezem, ezért csinálok valamit"-típusú dolog. Mint másnál a reggeli kávézás.
    Én is szoktam merengeni, meg ötpercekre kikapcsolódni, de megoldom anélkül, hogy közben mérgezzem magam (mégha egy szál cigaretta nem is küld azonnal a koporsóba).

  • Sandormaster

    aktív tag

    Jól tudom hogy 2009. január 1.től tilos lesz a dohányzás közterületeken, vendéglőkben stb?!

  • shtml

    őstag

    válasz Thunderzolee #98 üzenetére

    Azért mégis szívesebben venném, ha megadnál egy-két megbízhatónak tekinthető statisztikát, már csak azért is, hogy ugyanarról beszéljünk.

    Ami a jövedéki adót illeti, nincs róla infóm, de a nyakamat tenném rá, hogy kb. 0 (nulla) százalék +/- 0 (nulla) százalék megy belőle a dohányzás okozta egészségi károk gyógyítására. Ez az államnak semmi más, csak még egy kivetkető, beszedhetó adó. Pontosan úgy, mint a szeszes italokra kivetett jövedéki adó.

    (Ezzel nem akarom védeni a dohányosokat, főleg akkor nem, ha engem passzív dohányzásra és a bűzük elviselésére kényszerítenek.)

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag

    válasz shtml #107 üzenetére

    Azt azért szívesen megnézném, mit tenne kedvenc államunk, ha hirtelen az egész ország leszokna a bagózásról és kiesne az ebből befolyó jövedéki adó.

    Erről az jut eszembe, amikor jópár éve (ha emlékeim nem csalnak, valamikor a 90-es években) egyszer úgy tűnt, sikeres volt a benzinfogyasztás csökkentésére ösztönző állami propaganda. Az eredmény egy rendkívüli áremelés lett, melynek bevallott oka az volt, hogy a visszaesett fogyasztás miatt túlságosan csökkent a benzinből befolyt jövedéki adó mennyisége és ezt kompenzálni kellett az áremeléssel.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • total90

    veterán

    Na ez durva volt.Nekem is volt kórházas sztorim és át tudtam érezni egyes dolgokat amit írtál.Pl. amikor vizsgáltak...huhh...nekem az achilleszem szakad és a majd bex@rtam a fájdalomtól a doki megy úgy mozgatta a lábam mint ha semmi baj sem lenne ééés azt mondta előtte egy kicsit kellemetlen lesz.Hát a jó k....any...-t,érezzenek ők ilyen kis kellemetlenséget...

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

  • tocsa

    senior tag

    válasz zolikaDB #100 üzenetére

    Ja ilyen nekem is volt, hogy szilank ment a szemembe. Es eloszor en se tudtam mi tortent, azt gondoltam valami nagyon belement a szemembe, hamarosan kijon, de igazabol a szilank beagyazodott es karcolta belulrol a szemhelyamat, ahogy pislogtam, de emiatt konnyeztem es reflexszeruen meggyorsabban pislog az ember (a szervezet megprobalja ezzel a reflexxel "ki-pislogtatni" a szemedbol az idegen testet, csakhogy ez egy beagyazodott tueles szilank). Valahogyan azt a napot meg kibirtam, gondoltam masnapra elmulik, vagy hetvegen valamit kitalalok. Hat szombat reggelre nagyon nem volt jo, ugyhogy irany az ugyelet.

    Megallapitottak, hogy szilank, en is nezegettem a tukorben, de barna a szemem es ez egy sotet szinu barnas-szurkes-feketes szilnak volt a szivarvanyhartyas reszen, a latoterembe nem kerult bele, de a szivarvanyhartya mintaja rejtette.

    Szoval pont ez volt, mint mondtal, hogy egy tuvel kipszkaltak, de az nem 20cm-es, max a nyellel egyutt, nagyon finom hegybe vegzodik a csucsa. Be kellett tamasztanom a fejem egy allvanyba, majd mondta a doktorno, hogy lehetoleg most ne pislogjak, es a szememet se mozgassam egyaltalan!!!!!!!!!! Hat kosz :). Az egy termeszetes dolog, hogy mozgatgatod a szemed, ide-oda pillantasz. Ha pl folyamatosan egy helyre bamulnank, akkor kemiailag elfaradnanak a receptorok, jo par optikai csalodas ezt hasznalja ki. Ezert teljesen reflexszeru, hogy ide-oda tekintesz. Baromira kellett pislognom. Es az optikai sajatossagok miatt az egesz szivarvanyhartya reszt kb virtualisan 50cm-esre kinagyitva tukrozodve magam elott lattam az optikan kersztul, es lattam az egesz mutetet, mivel a szemem nyitva kellett tartani: jott oldalrol az evopalcikanal is nagyobb meretu tunek a vege (kinagyitva), es lattam ahogy kaparassza a szilankocskat. Kozben vegig azt sulykoltam magamnak, hogy "Nehogy pislogj most! Nehogy megmozditsd a szemed most!". Es a vege fele mar rettenetesen odebb akartam tekinteni, vagy pislogni, pedig nem tartott tovabb valszeg 1 percnel. Szep lett volna ha pl veletlenul pislogok vagy oldalra nezek aztan a tu beleszant egy kicsit a szaruhartyaba. Mondjuk begyogyul, nade akkor is.

    Majd egyszer ha nyitok blogot meselek kez ujratoresrol (erzestelenites nelkul, a szuloket figyelmeztetve h most jobb, ha elhagyjak a kortermet, mert ez nem igazan lesz szep dolog - fogalmazzunk igy), bordatores labon kihordasrol stb.
    Egyetlen egy jo ezekben, hogy mar tul vagyok rajtuk :). Mind 10-18 eves korom korul totentek, regen.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • Wyll

    őstag

    Lássuk, mikre is akartam reagálni..

    Először is én nem dohányzom. Sosem dohányoztam, és sosem fogok dohányozni. Elég helyről nyomják az emberbe, hogy mit ne csinálj, úgyhogy megfogadtam még idejében, hogy nem fogok beleesni ebbe a hálóba. Nagy ritkán persze vagányságból vagy a buli kedvéért én is kipróbáltam (kb talán 4-5x életemben) egy szál erejéig, de mindig csak újra megerősödtem a hitemben, hogy az alapelvem az jó. Az pedig az, hogy NEM. Egyszerűen NEM. Nem fogok soha rászokni. "A rohadás öljön meg", hogy soha a büdös életben nem leszek dohányos. Ez az egyik legbiztosabb dolog, ami nem fog velem megtörténni az életemben. Ez a történet is megerősített csak. És nem azért, mert félek tőle, nem is mert undorítóbbnak tartom mint egyéb rossz szokásainkat, nem is azért mert haragszom azokra akik csinálják, (inkább sajnálom őket) - szóval mindezt nem érzelmi okokból teszem. Egyszerűen csak elhatároztam, és így lesz. Kész.

    A másik, hogy én simán végigolvastam a történetet. Lehet, hogy nem voltam túl empatikus, de elfogadom, hogy ez mind mi és a természet vagyunk. Amikor valaki azt mondja, hogy én ezt nem tudtam elolvasni, nem bírom, meg milyen borzalmas, az kb olyan, mikor valaki azt mondja, hogy nem bírom nézni, mikor levágják a nyuszit - ebédre. Ismerős, nem? Mindazonáltal meg tudom érteni az embereket, és elfogadom őket olyannak amilyenek, de az ilyesmi viselkedés szerintem a valóság előli menekülés kicsit. Ettől még én is imádom a nyuszikat, mindenféle állatot és élőlényt, de "irányítom a tudatom", és próbálok józan maradni.

    Aztán a cigi. Én simán felemelném duplájára az árát. Lehet leszólni, hogy nem értek hozzá, meg minden - ezt én is tudom. Nem kell komolyan venni, ez tulajdonképpen csak egy ötlet, vagy inkább vélemény. Egy csomóan leszoknának miatta, a bevétel meg maradna, vagy emelkedne.

    És egyetértek azokkal, akik szerint a dohányzás drog, függőség. Tök mindegy ki mivel indokolja. Annak aki azt mondja, hogy le tud szokni, azt mondom, hogy akkor szokj le. Tettekben és eredményben mérik az embert.
    Sajnálom azokat, akik már benne vannak, és sok sikert kívánok a leszokáshoz. Aki meg leszokni sem akar, hát ... nem sokat profitálnak a sajnálatomból.

    Elnézést a néhol talán szélsőséges véleménnyilvánításért. Kicsit ki van fordulva ez a világ, és próbálok ragaszkodni a józan eszemhez, és a valósághoz.

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

  • marcee

    addikt

    válasz shtml #34 üzenetére

    "Végül is te tudod, mennyit ér a saját életed. Remélem, még időben rájössz, hogy az életed fontosabb a dohányzásnál."

    Az enyém nem sokat. "Se kutyám, se macskám." Inni, bagózni, zabálni szeretek. Más örömöm viszont nincs az életben. Ha belehalok az remélem gyors lesz. Ennyi.

    "De csak abban az értelemben, hogy nem részeg, hiszen a cigaretta nem tartalmaz alkoholt."

    Ez tényleg egy súlyos hiányossága a bagónak, de szerencsére lehet pótolni! ;]

    #49 3shae: Eddig ketten vagyunk akiket szórakoztatott a sztori, kellemes iróniával van átitatva!

    #51 Shodan: Mondtam egy szóval is, hogy egészséges? Tisztában vagyok vele, hogy nem az. Egyszerűen szükségem van dolgokra, amik örömet okoznak.

    59 Champipi: Én kifejezetten vigyázok rá, hogy másokat minnél kevésbé zavarjak a füsttel. Azt csak remélni tudom, hogy orvosi költségeim sem nagyon lesznek a károdra.

    #92 Thunderzolee: "...engem főként csak a cigaretta füstje zavar." Gyakran a dohányosok is rosszul viselik a más bagójának a füstjét, ezen én mindig röhögök a kocsmában, ahogy legyezgetnek, odébb ülnek, megkérnek, hogy máshogy tartsd a cigid.

    #96 Pala: "...mi értelme van!!?? :F Komolyan, egy dohányos elmagyarázhatná egyszer." Nincs értelme, jólesik!

    #101 janos666: Ejj de jól mondod, megyek én is...

    #105 Sandormaster Jesszusom, ne! Pár hete fuvaroztam kollégákat Szekszárdra és szóltak, hogy ott nem lehet közterületen dohányozni (másfél órát vártam rájuk, amíg tervzsűrin voltak), azt hittem belepusztulok, pedig olvasgatás mellett, normálisan 1-2 szálat szívtam volna csak el, de egész idő alatt nem tudtam kiverni a fejemből, hogy ezt most nem tehetem meg.

    Amúgy én úgy tervezem, hogy akkor fogok leszokni, ha lesz saját családom és értelmét látom az életnek. Persze amilyen a formám, addigra már késő lesz! :DDD

    Szerk.: Ha fel tudom elég plasztikusan idézni, akkor lehet, hogy én is megírom kórházi élményeimet, kezdve a Biohazard koncert utáni ápolással, és a megboldogult OPNI (országos pszichiátriai intézet)-ben tett látogatásommal bezárólag! Esetleg a herevarrás sem teljesen érdektelen?!

    [ Szerkesztve ]

    \m/

  • válasz janos666 #78 üzenetére

    -Mi volt az utóbbi időszakban a tüdőrákosok össz darabszámának alakulása.
    Évente 8ezren halnak meg tüdőrákban. Évekig átlag 6ezer körül állt ez a szám, az utóbbi időben növekedett.

    -Miként alakultak a dohányzási szokások az adott időszaban.
    Én sokáig dolgoztam diszkókban, és régebben is voltak dohányosok természetesen, de most azt látom, h már mindenki dohányzik. Ráadásul mivel egyre fiatalabbak járnak dizsibe, nyilván kivetíthetjük a társadalom egészére, h nemcsak, h többen cigarettáznak, de egyre fiatalabb korban kezdik.

    Pl. ha közel állandó az eladott cigaretta mennyiség, mégis monoton nő a halálesetek száma, akkor számoljunk utána...
    Nyilván, nem azonnal kap valaki tüdőrákot, de megfigyelhető volt, h a háború után a 40-es évektől kezdődött a nők egyenjogúságának harca, ami egyrészt a dohányzásnak a hölgyek körében való elterjedésében is megnyilvánult, ennek következtében 20 évvel később, az 1960-as években ugrásszrűen megnőtt a tüdőrákban elhunyt nők száma; olyannyira, h az addig vezető emlőrákot is megelőzte.
    Ezekre az összefüggésekre alapozzák azokat a feltevéseket, h a dohányzás és a tüdőrák kapcsolatban áll egymással. Nem matematikai görbéket renderelnek egymás mellé, és ha egyezik, akkor abból kiolvasnak valamit, amit épp ki akarnak.

    Bush, és tanácsadói egy része is így vélekedik a föld felmelegedéséről, szerintük nincs összefüggés az emberiség által a légkörbe juttatott oda nem illő anyagok, és a klíma megfigyelhető melegedésével kapcsolatban.
    Mások szerint meg van, és ha továbra is ilyen mennyiségben égetünk el szénhidrogéneket, pár évtized múlva komolyan bajok lehetnek. De mindez csak nézőpont kérdése, attól függ, mit akarunk leolvasni a grafikonokból.

    -Milyen tűrésű becsléssel döntik el, hogy a cigi-e az oka a betegségnek.
    Először is, az áttétek felismerésével még nem lehet tudni, h konkrétan tüdőrákról beszélhetünk-e, vagy egy másik szerv betegségéről képződtek az áttétek a tüdőn. Nyilván az előbbi a dohányosok ismérve, az utóbbi inkább a nem dohányzóké.
    De eleve nem értem a kérdést, mi oka lenne egy orovsnak azt állítani, h nem a dohányzás okozza a betegséget? biztosítási csalásra gondolsz? Többet kap a kórház, a tüdőrákos beteg után, mint a szívbeteg után? Ezért boldog-boldogtalannak tüdőrákot írnak a kartonjára?

    Pl. ha az egész család/környék ilyen-olyan rákot vagy betegségeket kap, de csak egyikük cigizik, lehet inkább azbesztet regeliznek, ciánt isznak, vagy valami hasonló gáz van a mélyben...
    Másodszor kikérdezik a pácienset életviteléről, bár még nem láttam ilyen kérdőívet, de feltételezem, h nem csak azt kérdezik, "-Cigizik?", hanem részletes családfakutatással egybekötött pszichológusi vizsgálaton esik át a páciens.

    -A statisztikában hány tüdőrákos van, aki nem dohányzik/dohányzott.
    Amint azt már Ollie is írta, a tüdőrákosok 80%-a dohányzik.

    -A dohányzók hány %-a lesz beteg (akár össz-vissz, de inkább kimutathatóan amiatt)
    A magyar lakosság 45 %-a dohányzik. Cirka 5millió.
    A halálozás körülbelül 20 százalékáért, vagyis mintegy 30 ezer ember haláláért tehető évente közvetlenül is felelőssé a dohányzás.
    Ebból 8ezer lesz tüdőrákos. Ez nem sok. (Ha erre irányult a kérdésed. ;) )

    shtml:
    "a dohányzás okozta egészségi károk gyógyítására"

    Nincs ilyen kategória, h "a dohányzás okozta egészségi károk kasszája", egyszerüen a TB-kasszába megy. Közös a nemdohányzók és a dohányzók kasszája.
    De való igaz, az eü járulék nem túl nagy, és kábé fedezi a tényleges kiadásokat, DE az elhalálozás miatti állami bevételek kiesése ennek háromszorosára, még akkor is, ha ez csak becsült érték.
    Magyarán, ha valaki cigarettázik fiatal kora óta, és ez miatt a negyvenes éveiben meghal, az 20 évnyi kieső bevétel a gazdaságnak.
    A baby boom generáció most kezd nyugdíjba vonulni, ki fogja fizetni az ő nyugdíjukat, ha a közben felnövő nemzedék elcigarettázza az életét, és nem fizet TB járulékot?
    Ne védjük már a dohányosokat.

    Egy tanulmány a sok közül:
    http://www.allamreform.hu/letoltheto/egeszsegugy/hazai/Dohanyzas_Ellenes_Nemzeti_Akcioterv_2005-2010.pdf

    A suzukiban dolgozok, mintegy 6ezer munkavállalója van a cégnek. Nem ismerem az összes üzemet, de dohányzóhelyiségek vannak kialakítva a pihenőknél; teljesen zárt, üvegezett 10-20 nm-es elszívós kényelmes dohányzóhelységek. Szünetekben ezekben zsúfolódnak a dolgozók. Nem lepődnék meg, ha kiderülne, h 5ezer ember dohányzik a 6ezerből. És senkinek eszébe nem jutna dohányzásról való leszokást elősegítő programot pesztrálni, esetleg finanszírozni. Had cigizzen a sok birka.. csinálunk nekik szép dohányzóhelységeket is.. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • Silent77

    veterán

    A legjobb barátommal is ez történt 3 éve, szerdán kilukadt neki, de még szombaton bulizni voltunk...
    Hétfőn ment el dokihoz, egyből jöttek is érte a mentők, azóta ő sem dohányzik, pedig nem sokat szívott, nem volt napi 1 doboz.
    A cigit megpróbáltam már lerakni, de mindíg visszatértem rá, gyenge vagyok :O
    Jobbulást kívánok neked, és vigyázz magadra!

    Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

  • M@trixfan

    addikt

    Lehető leghamarabbi tökéletes felépülést kívánok neked Jag! Ez nagyon komoly történet és az átélt kínok ellenére azt mondom szerencsés vagy!

    Huh... Most pedig nekem is le kell nyugodnom, ugyanis szabályosan rosszul lettem olvasás közben. Emiatt nem mentem orvosi pályára mert egyszerűen nem bírom, fizikailag rosszul leszek. Nem ájulok el és vér sem rémiszt csak bármilyen beavatkozástól egyszerűen rosszul leszek. :W

    Apám is egyik napról a másikra tette le a cigit. Meggyőződése, hogy máshogy nem lehet, a tapaszok és az "egyre kevesebbet szívok" csak önámítás. Legnagyobb nehézség nem a szokás hatalmának leküzdése volt számára, hanem a fiziológiás tünetek jelentkezése. Olyanok mint a kéz és láb "égése", csökkent kézügyesség és enyhe dekoncentráltság. Egyértelműen tapasztalható volt a megvonásnál, hogy mennyire beavatkozik a nikotin az idegrendszeri serkentő-gátló mechanizmusokba.
    DE!
    Szépen idővel elmúlt a lábégés és az átmeneti ügyetlenség. A legérdekesebb az volt, hogy úgy érezte mintha újra megtanult volna ízlelni és sokkal jobban érzi az illatokat. Megnövekedett az erőnléte is. Mondjuk fel is szedett pár kilót eközben :) Rövid idő után már neki is zavaró volt a cigaretta füstje.

    Dohányosokkal kapcsolatban csak azt kell megérteni, hogy nekik jól esik cigizni. Aki rászokott az már így érzi. Néha még most is mondogatja, hogy "még egyszer nem tudom leszoknék-e?", de olyankor mindig kijavítom, hogy "úgy érted nem tudod még egyszer rászoktál-e volna gyerekkorodban?" :) Az az egy biztos, hogy az első szál senkinek sem esik jól.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • shtml

    őstag

    válasz Thunderzolee #113 üzenetére

    Nincs ilyen kategória, h "a dohányzás okozta egészségi károk kasszája", egyszerüen a TB-kasszába megy. Közös a nemdohányzók és a dohányzók kasszája.

    Tudom.

    Ne védjük már a dohányosokat.

    Ha olvastad az itt és más topicokban is leírt véleményemet a dohányzásról és a dohányosokról, akkor fel sem merülne benned az, hogy esetleg védem a dohányosokat. Ettől azonban még korrekt akarok lenni és nem akarom elvakultan fikázni őket. Ezért nem tudom kritika nélkül elfogadni azokat az állításokat, amelyek szerint a dohányzók egészségügyi pluszkiadásait a nemdohányzók fizetik meg. Ennek ui. nem kellene feltétlenül így lennie.

    Az általad belinkelt tanulmányban ez tűnt fel nekem:

    Mivel az egészségügyi kiadások finanszírozása
    jórészt elválasztódott a költségvetéstől, ezért mindenképpen externáliák keletkeznek a
    rendszerben, amelyek kiigazítást igényelnek. Ennek az az oka, hogy a költségvetés kapja a
    dohánytermelésből és értékesítésből származó adókat, míg a költségek az Egészségbiztosítási Alapot terhelik.

    Vagyis helyesnek tűnik az a feltételezésem, hogy a bevételeket az állam lenyeli, a kiadásokat pedig a teljes lakosságra terheli. Ez igazságtalan, mert sokkal, de komolyan sokkal jobb helyzetben lenne az egészségügy, ha az állam a dohánytermékek jövedéki adóját is az egészségügynek adná, ahova azoknak kerülniök kellene. De hát mint tudjuk, az állam bendője feneketlen, meg amúgy is kell a sok pénz uram-bátyáméknak.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • tiv61us

    őstag

    minden dohanyossal elolvastatnam
    tudom szar ilyenkor ilyet mondani mert a lenyeg nem ez
    de meg irni is tudsz
    en s rettenetsen orulok hogy 4 ev letettem, es barom voltam, hogy elotte szivtam
    mer 1 joint neha vagy -2-3 -4 sor annak van ertelme, de a ciginek semmmmi!!!!
    ez FONTOS!!!!!
    egyszeruen nincselvezeti hatasa, csak raszoksz, aztan megszokasbol meg=rgezed a tudodet
    ha nem megtorten tortenet lenne hanem kitalalt azt mondanam remek iras, igy azt mondom, teljes felepulest es no more cigi

    "maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

  • Zolaash

    aktív tag

    Imádtam dohányozni. Szerettem a mozdulatokat, ahogy a finom füst szétárad a tüdőmben, azt a megnyugtató érzést... :K
    Aztán ültem a dohányzóban, szívtam a finom cigit, és eleredt az orrom vére. Éreztem, hogy kb. 2200/1800 lehet a vérnyomásom. Az volt az utolsó cigim. Ennek januárban lesz 2 éve. Már nem hiányzik. Röpke egy év alatt elmúlt a hiánya... :Y
    Szerettem dohányozni, pedig végig tudatában voltam hogy értelme egy szál se.

    Rip and tear

  • Jag

    senior tag

    Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat! :R

    Hogy ez, vagy az ilyen fajta betegség a dohányzástól van e, azt kijelenteni nem lehet. De szerintem egyik betegségre sem mondható 100%-ban, hogy a cigitől van. A dohányzás szvsz csak egy indukátor'. Egy ok, lehetőség a betegség kialakulásában, vagy a hajlam erősítésében, a kialakult betegség rosszabbodásában. E mellett nem lehet elsiklani, ezt mindenki tudja.

    Gondoljunk csak bele, füstöt juttattunk a tüdőnkbe, ahová friss levegőnek kellene jutni.
    Amikor felmész egy hegyre és veszel egy mély levegőt érzed, hogy friss, tiszta oxigén jut oda is, ahol eddig nem is tudtad, hogy lehet levegő. Egyszerűen megfojt a füst.

    Hogy honnan tudom, hogy ez a cigi miatt volt? Nem tudom, csak a fájdalomból érzem.
    Amikor sokat cigiztem éreztem azt a feszítő fájdalmat, amit a műtét után is érzek néha...

    Őszintén megmondom sajnálom, hogy abba kellett hagynom, de mégsem. :DDD
    Most, hogy lassan egy éve nem dohányzom, egyszerűen nem tudnék többet aktívan cigizni.
    Iszonyat büdös, és fojtogató a füst. Azt nem állítom, hogy nem jut néha eszembe egy-egy szálat elszívni, de elterelem a figyelmem és egy perc múlva már nem is gondolok rá.
    Így megy ez és abban igazat adok, hogy leszokni nem lehet, csak abba hagyni.

  • Hedgehanter

    őstag

    Soha nem cigiztem es tuti nem is fogok, de a cikk nagyon erdekes es tanulsagos.. Remelem a dohanyosok elgondolkodnak legalabb egy par masodpercig hogy mit is csinalnak.. :K

  • PetX

    aktív tag

    Elolvastam az írást, nagyon tetszik, nekem kicsit olyan érzésem van mintha Te magad is csak nevetnél már ezen a régi történeten. Legalábbis ez jön át nekem.
    Sajna én is dohányzok, de ideje lenne leszokni már. (Ez igazi segédeszköz volt..)
    Gondolkoztam rajta h leírom a történetemet egy cikkben hátha érdekel valakit még hasonló "kórházas" sztori. :D

    2006 februárban szívkatéter műtétem volt, akkor 22 voltam..
    Hát az sem egyszerű mivel nem alatatnak csak helyi érzéstelenítést kapsz csak.

    Ha van rá igény leírom, de nem tudok olyan jól fogalmazni mint a legtöbb cikkíró.

    Üdv!
    PETX

    Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

  • cilo9

    aktív tag

    Nah...ez kemény volt! Minden elismerésem, hogy végig tudtad csinálni, már olvasva is borzalmas volt. Pont hívtak, miközben olvastam érdekes hangon vettem fel. :DDD Kérdezték is minden rendben? Mondom, még nem tudom. Nagyon durva lehetett, tényleg leírva is szörnyű, átélve poklok pokla lehetett. Főleg ahogy folyamatosan durvult a helyzet, az állapotod.

    Én 8 éve bagózok, én is napi 1 dobozt szívtam el, ezt mostanra sikerült max félre redukálnom, és már megy a kattogás a leszokáson, csak hiányzik a belső elhatározás. De ezzel azért adtál egy újabb löketet, remélem meg lesz a hatása. Ezektől a hülye berögzött szokásoktól tudnék szabadulni, ezek gátoltak meg eddig mindig. Kávéhoz egy cigi (ami ugye ultra terhelés a szívnek, ereknek is...a kettő együtt), ebéd után, piázgatáshoz. Ezeket kéne kibírni.

    További javulást Neked, és rá ne gyújts mégegyszer, mert visszaszokás veszély azonnal!!!

    Üdv, Cilo

  • PazsitZ

    addikt

    válasz Zolaash #118 üzenetére

    Ismerőseim furcsálták, mikor hasonlókat meséltem, de látom nem csak én voltam ezzel így, hogy szerettem cigizni. :U
    De tényleg káros és egyébként tényleg nincs értelme... :(

    - http://pazsitz.hu -

  • naot

    tag

    válasz shtml #107 üzenetére

    Pár hónapja a Kossuth Rádióban volt róla szó, hogy többet költenek a dohányosok gyógyítására, mint amennyi bejön a dohányáruk jövedéki adójából. De nem csak így megemlítve volt, hanem tényszerűen 5-4 percet dumált róla valami forma.

    A cigi áremelése pedig egy érdekes dolog. Ez az egyik olyan szegmens, ahol szinte bármilyen árnövekedést tolerálnak a fogyasztók. Azt hiszem, a már fentebb említett műsorban volt szó arról is, hogy 2010-ig 400%-os emelést terveznek, amit ha az egyik napról a másikra csinálnának, még a komolyabb dohányosok is elgondolkodnának, de ha csak forintról forintra kúszik fel az ár, mindenki szó nélkül tovább vásárol.

    (#126) PazsitZ:

    Hát igen, a nem dohányzók általában azt felejtik el, hogy aki cigizik, az nem racionálisan cselekszik. Mondhatni, cigizni jó. Ez ellen pedig még a legjobb érvek is hasztalanok.

    [ Szerkesztve ]

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz v.tom #55 üzenetére

    Gondolod, ha a cigit letettem, akkor a kávét nem bírom?

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • naot

    tag

    válasz marcee #112 üzenetére

    Ezek alapján elég boldogtalannak tűnsz. Megértem, ha kellenek a kapaszkodók. De ne a cigi legyen az! Kezdj el festeni, vagy valami, hasonló alkotó hobbit gondolj ki magadnak!

  • M0RGI

    őstag

    Hát, ez brutál!
    Azt viszont nem tudtuk meg, hogy a cigi volt-e tényleg az oka, illetve ha igen, akkor mi az összefüggés. Erről esetleg írhatnál még.

    Nekem bélműtétem volt a nyáron, 2 hét kórház, 3 hónap táppénz. Amikor bekerültem, onnantól nem gyújtottam rá. Volt más, ami elterelte a figyelmem, otthon meg megváltozott a mindennapi rutin. Örülök, hogy letettem! Nem hiányzik, pedig bagóznak körülöttem. Most tudtam meg, hogy mekkora függőséget okozott és milyen alattomos kábítószer a nikotin.

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz shtml #34 üzenetére

    Nem a te adódból fizetik, hanem a dohánytermékekre rakott ún. jövedéki adóból.

    Ha ez így van, akkor feeeehhheeeelőlem...

    Marcee: a dohányzással kibaszol magaddal, a (majdani) gyerekeddel, és HA nem figyelsz oda másokra, akkor a nemdohányosokkal.

    Mellesleg volt egy ilyen extrémsportolós totyik, szidtam is őket rendesen, tudom :)

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Jag #120 üzenetére

    Minden betegség körülmények kedvezőtlen összjátékának következménye, tehát nyilván nem CSAK és KIZÁRÓLAG a bagótól van, de így barátilag, magunk közt: azért súlyosan benne van, nem...?

  • Pepe87

    tag

    Szia!

    Eloszor is sajnalatomat akarom kifejezni eleg rossz lehetett ez az elmeny annak tudataban hogy erre te 15even keresztul treningeztel hogy kialakuljon a helyzet. Nagyon sajnalom en nem dohanyzom bar meg csak 21 vagyok de nem is nagyon akarok es csak erositetted bennem az ellenallast. Koszonom szepen es kitartast!!!

    Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

  • Jag

    senior tag

    válasz marcee #112 üzenetére

    Abszolút meg tudlak érteni. Pont így gondolkodtam én is régebben. :DDD
    Aztán, jött a család és amikor már egy porcikám sem kívánta a tűszúrásnyi fájdalmat sem a kórházban, akkor azért elgondolkodtam, hogy gyors halál. Oké, de ahogy a mellékelt ábrák mutatják, a dohányosok fejére ritkán esik atombomba, inkább tüdő, gége, szájrák az, ami megtámad és hát ugye a rák nem éppen spídi gonzálesz'.

    A saját véredben fogsz megfulladni, vagy éhen halsz, mert az infúzión kívül mást nem tudsz megenni. Persze, megeshet, hogy nem leszel rákos és legyen így, de a cigivel nem a "szépen elalszok 100 évesen" eltávozást segíted elő. (nem személyeskedni akarok, félre ne értsd, csak így jött ki.) Szóval arra jutottam, hogy a cigi nem fog segíteni rajtam az tuti. :-)

    Másrészt ott az a két lény, aki számít rád, szeret és kellesz nekik és viszont.

    A kórházi írásod várjuk "szeretettel".
    A herevarróst nyugodtan kihagyhatod. :DDD

    Cerebellum: őszintén szólva biztos vagyok benne, hogy rátett egy lapáttal a cigi, ha nem attól lett az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • _ak_

    addikt

    Egyik jó barátom járt épp így, ráadásul karácsony környékén, így jóformán szinte csak arrébb tolták, h majd az ünnep után, de végül is a szilvesztert is kórházban töltötte.
    Természetesen azóta ő sem gyújtott rá, és bár nem hangzik szépen, de neki köszönhetően én is le tudtam tenni.

    Persze miután én is letettem, csak utána vettem észre, h a dohányosok mennyire nem foglalkoznak a nem dohányosokkal és igen is nagyon zavaró tud lenni, amikor egy kocsmában/szórakozó helyen szinte vágni lehet a füstöt.

    Let's begin, de gozaimasu!

  • shtml

    őstag

    válasz naot #127 üzenetére

    Egy pontos, összegszerű kimutatásnak azért jobban hinnék.

    A dohányáruk áremelése kétélű dolog, mert ha nagyon megemelik az árat, jön a csempészáru.

    Nem hallottam az említett műsort, de érzésem szerint nem a dohányáruk ára emelkedik majd 400%-kal, hanem a rájuk kivetett jövedéki adó.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • athomi

    veterán

    Már csak azért is jó az élménybeszámoló, hogy kicsit elrettentse a dohányosokat a dohányzástól. Egyébként én ennél is nyersebben fogalmaztam volna. :)

    Apu lassan a 60. életkorához közelít. Tizenéves kora óta kőkemény dohányos volt nagyjából két évvel ezelőttig. Ez úgy körülbelül 40 év aktív, kemény dohányzást jelent. Leszoknia azonban csak fizikailag tudott, szellemileg nem. Persze erről sosem beszél, de látszik rajta, hogy időnként szenved.
    Tehát azt akarom mondani, hogy aki huzamosabb ideig él a cigarettával, az csak fizikailag szokhat le róla (már ezek aránya is alacsony), szellemileg viszont az életbe sem és ezen sem pszichológus, sem más nem tud segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Sanyix

    őstag

    válasz Pala #104 üzenetére

    Nekem is vannak ilyen nemtudom hova rakni a kezem érzéseim várakozáskor. De én inkábba körmeim körül tépkedem a bőrt, vagy játszom a mobilomon.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz shtml #34 üzenetére

    dehogynem... a jövedéki adót ellopják, szétosztják a nem dolgozó orkoknak. A te adódat is, de csak részben.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Nico Toscani

    csendes tag

    Hát ez igendúrva... még most is a hatása alatt vagyok... még jó hogy nem dohányzom... talán ha két szál cigit szívtam el egész életemben eddig

  • syC

    addikt

    Hááát. Nemsemmi. :Y Meggondolandó a javallatod. :U Akkor marad csak a pia..

  • Pisztillus

    senior tag

    Jag, köszönöm, hogy ezt leírtad. Minden leszokáson hezitálónak javasolni fogom, hogy olvassa el. És értse is meg.
    Magam is hasonló cipőben járok. Szeptember 20-án munkába jövet ugyanúgy nehézlégzés, stb. fogott el, mint ahogy írtad, csak nekem ezek szerint szerencsém volt, mert nem alakult ki a légmell. Viszont azóta nem gyújtottam rá. Igaz, felugrott 10 kiló, de az így lett 115-öt könnyebben viselem, mint korábban a kevesebbet. S ha eszembe is jut, hogy jó lenne rágyújtani, akkor felidézem magamban azt a szombatot - és rögtön nem is akarok rágyújtani. Most mellé teszem ezt a történetet is - már két ok arra, hogy messzire elkerüljem a cigit.
    Még egyszer köszönöm, hogy megosztottad velünk ezt a történetet - de bárcsak ne kellett volna átélned.

    Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

  • CaNNa3IS

    senior tag

    válasz Gambit #6 üzenetére

    Hát ez ütött.
    Kemény lehetett de ahogy leírtad az nagyon funny volt.
    Köszi
    Nem tudom miért #6-ra irtam

    [ Szerkesztve ]

    Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

  • Gerisz

    addikt

    Hát most hagytam abba cigit!
    Tegnap este szakest volt szívtam mint az állat.
    Most olyan mintha még most is füst lenne bennem, olyan nehéz a levegő
    Tehát akko cigi nuku

    Még a fogorvost is utálom.
    Azóta főleg mióta nekem is azt mondta, hogy kellemetlen lesz. Én meg szorítottam a széket és izattam. Közbe bedobta poénosan, hogy ne szakítsam szét a székét. Mondom akkor megfogom a kezét jó?

    De ez kegyetlen. Simán végigolvastam de ütött!!

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    Én végigolvastam, annak ellenére hogy tudom nekem elég csak rágondolnom műtéssel, injekcióval kapcsolatos dolgokra és rosszul tudok lenni (csak nyílt törésem vagy ilyen durva műtétem ne legyen soha mert nekem ott helyben végem lesz azt hiszem.. nagyon gyenge vagyok ilyen szempontból és bár szeretnék tenni ellene, nem megy :().. hát el is fehéredtem rendesen, erre még rátett a Chemical Brothers egyik drogos hangulatú zenéje ami épp szólt a háttérben... yuck! Hát örülök hogy nem próbáltam sohasem cigit, ezután fix hogy nem is fogok. Kiraktam az írást MSN hangulatszövegbe. :U Neked meg jobbulást, bár van ez a mondás hogy mindenki saját szerencséjének pogácsa. :D

    Én meg mondjuk itt gyilkolom magam a gép előtt, lehet valami elrettentő cikk erre is kellene hogy kicsit többet mozogjak, bár végül is már az aktívabb úszás folyamatban van, de pl. hétvégénként biciklizni még mindig nem fogtam neki, pedig már annyiszor elterveztem.

    [ Szerkesztve ]

  • Jag

    senior tag

    válasz Pisztillus #143 üzenetére

    Enyém a megtiszteltetés, ha ennyit tudok segíteni a leszokáshoz, vagy elrettenteni a most rászokni készülőket. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Pisztillus

    senior tag

    válasz bazsade #148 üzenetére

    És nem is baj, én azt mondom.

    Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

  • Lali87

    csendes tag

    A legnagyobb röhej a dohányzásban, az hogy még fizet valaki azért, hogy rákot kapjon. Komolyan mondom, hogy az embernél nagyon állát nincs a világon. Ha valaki belegondol, kap bármilyen betegséget ami rálehet fogni hogy a cigitől volt, és ezért fizettet mondjuk 20 éven keresztül. Énnél nagyon hülyeséget azt hiszem nem kell keresni.

    Én úgy vagyok ezzel, ha nekem egyszer lesz valamilyen bajom, amibe netalántán belehalok, akkor legalább azt el tudom mondani, hogy nem vásároltam meg a halálomat.

Új hozzászólás Aktív témák