Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • misirulez

    senior tag

    válasz ollie #73 üzenetére

    Ezek az adatok, annyira sarkított, és átértelmezett statisztikák alapján alakulnak, hogy az valami borzalmas, de az még inkább ha valaki el is hiszi ezeket. :(

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ollie #74 üzenetére

    A matematikai statisztikával bámulatos dolgokat lehet művelni, ha nincs az alkalmazójában kellő józanság, és szakértelem.

    Ha nagyon akarod addig keresgélsz, míg levezeted, hogy egy magyarországi folyó tetszőlegesen megválasztott szelvényében mért vízállások, és az afrikai elefántok halálozási aránya közt igen szoros korrelációs kapcsolat áll fent.
    Ráhúzod a közelítő eloszlásfüggvényt a tetszőleges adathalmazra, aztán addig keresgélsz a töbi adathalmaz közt míg megtalálod, ami matematikailag passzolni látszik.

    Másik példa: 2000, 1000, 200 éve senkire se mondták hogy rák vitte el, ma meg egyre többet haljuk.
    Fogom, és összekötöm a pontokat egy egyenessel, vagy X-edfokú görbével, és közhírré teszem, hogy 2100-ra minden 2. ember rákos lesz, 2150-re kihal az emberiség?
    Vagy nem a rákbetegek száma nő, hanem egyre több halottról derül ki, hogy az vitte el?
    Szerintem kössük össze a pontokat és ugorjunk le a hídról, úgyis meghalunk...

    Én jobb szeretem ha ezeket a számokat úgy közlik, hogy ilyesmi is szerepel mellettük:

    -Mi volt az utóbbi időszakban a tüdőrákosok össz darabszámának alakulása.
    -Miként alakultak a dohányzási szokások az adott időszaban.
    Pl. ha közel állandó az eladott cigaretta mennyiség, mégis monoton nő a halálesetek száma, akkor számoljunk utána...
    -Milyen tűrésű becsléssel döntik el, hogy a cigi-e az oka a betegségnek.
    Pl. ha az egész család/környék ilyen-olyan rákot vagy betegségeket kap, de csak egyikük cigizik, lehet inkább azbesztet regeliznek, ciánt isznak, vagy valami hasonló gáz van a mélyben...
    -A statisztikában hány tüdőrákos van, aki nem dohányzik.
    -A dohányzók hány %-a lesz beteg (akár össz-vissz, de inkább kimutathatóan amiatt)
    Mert ha minden 2. ember dohányzik, és évente 100-ak halnak meg, akkor azt mondom az utakon is 100-ak halnak meg, csak azt már úgy "megszoktuk, nem trendi felhozni", de a millliárdok közt mind elenyészőek. (nem arról szólva hogy kár-e értük vagy sem, de nem akkora globális probléma)

    Félreértés ne essék, hiszem, hogy valóban van kapcsolat a tüdő fölösleges füsttel való kínzása, és a betegségre való hajlam közt. De nem eszik olyan forrón ezt a kását se.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Eastman

    őstag

    válasz ollie #237 üzenetére

    Dettó!

    "...olmos eső"
    ? :DDD

    Jag az írásod engem is megütött. ...én mondjuk még megtűzném ezzel a képpel, hogy nagyobb hatása legyen.

    Egy kérdés azonban felmerült bennem - és nem emlékszem, hogy olvastam volna - azóta rá-e gyújtottál-e akár egyszer is? :U

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • shtml

    őstag

    válasz ollie #237 üzenetére

    Hajjaj, hányszor tapasztaltam én is azt, amiről írtál.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Jag

    senior tag

    válasz ollie #237 üzenetére

    Ezt csak megerősíteni tudom, mint exbagós'.
    Tuti, hogy én is az idegeire mentem sokszor másnak, pedig próbáltam odafigyelni, dehát a szelet nem lehet irányítani. De az akkor nem nagyon érdekelt. Ezzel száz, hogy más is így van...

    Eastman: úgy köbö 2 hónapja egy bulin, a 8. sör után egy negyed szálat, de azt is fogcsikorgatva. :) Egyáltalán nem esett jól, csak a megszokás. 2-3-at beleszívtam, urvaszar íze volt, aztán a többire nem emlékszem. :DDD
    3-4 sörig eszembe sem jut, utána vannak gondok, de hál istennek meg bírom állni.

  • Pisztillus

    senior tag

    válasz ollie #237 üzenetére

    Ez a baj, hogy 99% ezt csinálja. Nem is várható változás addig, amíg a dohányosok nem értik meg, hogy nekik kell(ene) alkalmazkodniuk, és alkalmazni néhány írott és íratlan szabályt. Valamint rászólni azokra a dohányosokra, akik tesznek az egészre. Csak hát ebben az országban egyszerűbb kérdésekben sem sikerül megegyezni, miért pont ez sikerülne?

    (Ja és amíg dohányoztam, soha nem álltam be cigivel a buszváróba. (Mondjuk anélkül sem.) Mindig volt nálam esernyő - de így is igyekeztem olyan helyen állni, ahonnan nem a többiek felé vitte a füstöt a szél.)

    Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

Új hozzászólás Aktív témák