Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Geller72 #15 üzenetére

    "Ha ezt valaki nem bírja, akkor menjen panelba, [...] után kész a kecó és egy darabig nem kell hozzányúlni"

    Én értem mit akarnál mondani, de attól hogy egy másik fajta pofonfa alá állsz be, és azt kezded rázni, pontosan ugyanaz lesz a vége ;]

    Üdv, a panelból :D (2016 óta érik nálam is egy hasonló blogbejegyzés a panel vásárlás/felújítás/belakás témakörben, csak még nem vagyunk kész, viszont az elejét már elfelejtettem :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Geller72 #19 üzenetére

    Tiszta sor :) Csomó ismerős építkezik, kerekedik a szemem, amikor olyan összegek röpködenek, hogy annyiból fél év alatt kitanulnám a szakmát OKJ-n, feleannyiért megcsinálnám nekik, és valószínűleg időben és pénzben is beljebb lennének, a minőségről nem is beszélve :)
    Kb. 5M-ból mi betonig vertük majd újraépítettük a panelt (szó szerint mi, a munkák ~40%-a konkrétan ránk maradt a tróger szakik miatt).

    Valóban nem is annyira az anyagiakra reagáltam főleg, hanem arra, hogy egy panellakás is ugyanúgy folyamatosan készül, kb. amíg el nem költözünk majd. Valami úgyis el fog romlani, beázik, feljön, leválik, cserélni kell, stb. Ráadásul a közös ló elve miatt gyakrabban. Egyetlen kép felrakása is másfél hét tervezés, és fél nap meló :)
    Ha családi házhoz mérhető komfortot akarnánk elérni, akkor már arányaiban is kb. hasonló összegeket kéne rálocsolni (hangszigetelés, hogy mást ne mondjak, lehet szorozgatni a 20-40e/m2 árakkal). Persze ekkora mértékű ráköltés abszolút nem jellemző itt, az emberek beletörődnek hogy sz*r, aztán jólvan :K

    "De panelban akkor sem laknék többet." Mondjuk ebben egyetértünk :D

    Ha beledöglök is, legközelebb házunk lesz, vagy az is lehet hogy hallgatok a mélyenszántó "ha nem tetszik, költözzé' tanyára" tanácsokra, mert egy háznál meg biztos kifognánk a mulatóst hallgató, kutyákat, lovakat, struccokat és malacokat IS nevelő, műanyagégető maffiózó szomszédot :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • UnA

    Korrektor

    válasz Geller72 #24 üzenetére

    "Ha a fúrószár alá odatartja az asszony a porszívó csövét"

    Így van, ez a tuti megoldás :)

  • updog

    senior tag

    válasz Geller72 #24 üzenetére

    A mi panelünk akkor különleges :D (Bp. Füredi úti, azt hiszem ezek a dán típusúak). Tisztán hallatszik (időtartam és hangszín szempontjából is) ha valaki - kivételesen, ez a ritkább - normális fúróval próbálkozik, nem egy 200 wattos tejhabosítóval :DDD

    A vezetékek falba öntött csatornában mennek, természetesen függőlegest és vízszintest nem ismerve, kb. a dobozok és a szerelvények egymáshoz viszonyított pozíciójából lehet nagyjából következtetni hogy merre, de az se mindig jön be... van egy kis B&D csipogóm ami tudja a vasat és az áram alatt lévő vezetékeket, meglepően megbízhatóan, 3-4 centi mélységig. A lyukmélységgel egyetértek, eddig a Fischer SX8 dübel (kb 40 mm-re megy be) mindent megfogott.

    Nálunk házirend szerint 8-18.00 között mehet a zajos munka hétköznap, csak az igazgatóságnak kell szólni előre, és ki kell plakátolni x idővel előre.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Geller72 #15 üzenetére

    "Ha ezt valaki nem bírja, akkor menjen panelba, ott egy glett/festés/esetleg elektromos rendszer update/fürdőszoba update után kész a kecó és egy darabig nem kell hozzányúlni.": muhahaha...
    nagyon vicces vagy, rotfl.

    A panel legfőbb tulajdonsága, hogy nem építik családi háznak. Vagyis mindig van falszomszédod, rendszerint jobb-bal-alsó-felső. A vasbeton tulajdonsága, hogy vezeti a hangot. tehát ha te megcsináltattad a lakásodat, akkor azt hallotta az egész ház. fordított irány: amikor a ház másik 111 lakásában csinálják ugyanezt, azt meg te (is) hallod.

    A panel másik tulajdonsága, hogy többségében társasházi rendszerben működik. hátrányai:
    - kell közös képviselet, amelyet a képviselők zöme egyszerűen házipénztárnak képzel el, azt hiszi, abból ő annyit vehet ki, amennyit akar. értsd: lop.
    - döntéseket elvileg közösen hoztok meg, aminek következménye, hogy a legelemibb döntésből is orbitális paláver lesz. lásd: milyen színű legyen a biciklitároló.
    - a közös költségeket elvileg közösen kell finanszírozni, de ha valaki nem fizet, behajtják a többi lakón. ez akkor kínos igazán, ha van a háznak hitele.
    - ha felújításhoz állami támogatást akarsz igénybe venni, mert milyen jól jön az a kis pénz (francokat), akkor rögtön az állami lehúzómaffiával kell dolgoztatnod, ki tudja, milyen eredménnyel. de fizesd ki a csúszópénzt előre, és a teljes összeget is minél hamarabb, hogy eltűnhessen végre a vállalkozó a garanciális igények ellen
    - járhatsz lakógyűlésre, ahol a te szakirányú diplomád nem lesz aduász pár sittes alak véleményével szemben.
    - a nagy panelben extra gépészeti rendszerek vannak, aminek az üzemeltetése és karbantartása külön költség. tipikus: lift. tudtad például, hogy a panelben folyamatosan keringtetik a melegvizet?
    - panelben mindig van lakótárs, akinél kiégett egy izzó. ha kicseréled a folyosón a világítást, másnapra elromlik.
    - ha egyszerre fordul elő az, hogy ablak alá parkoltál, és x. szomszédodnál a feleség elcseszte a vacsorát, akkor lehet, hogy reggelre ráégett kajamaradékot találsz a kocsidon. vagy kisállatok hullanak az égből.
    - panel nem nő egyedül, mindig csoportosan nő. amely kiváló alkalmat ad a helyi alfahímeknek, hogy kályhacsővé alakított kipufogó dobos motorjukkal, autójukkal keressék a sármló nőstényeket. te meg majd alszol, ha feljött a nap.
    - jó szórakozási lehetőség még, amikor leáztatnak fentről...
    - és amikor eléd raknak egy felújítási tervet, számokkal, akkor valószínűleg hátsóoldali infarktust fogsz kapni.

    sok szempont van, amik a családi házban jobb választ kapnak.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • vince

    őstag

    válasz Geller72 #24 üzenetére

    "Ha a fúrószár alá odatartja az asszony a porszívó csövét"

    Annyival egészíteném ki, hogy tapasztalatom szerint jobb hatásfokú a művelet, ha a porszívót előtte be is kapcsolják :K True story, a feleségem rendszeresen el szokta felejteni. Én nézek rá, hogy mikor fúrhatok, ő néz rám, hogy miért nem fúrok már, hiszen tartja a csövet – rendszerint hatalmas nevetés a vége :D

    [ Szerkesztve ]

    "Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

  • Lenry

    félisten

    válasz Geller72 #44 üzenetére

    vááá :DDD :C

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Chaser

    titán

    válasz Geller72 #44 üzenetére

    ( :
    azért panel és panel közt is van különbség, egyik ismerős 3 v 4 emeletesben lakik, nem is szabadott volna ezeket nagyobbra csinálni, cseréptetős, úgy átszabta belül a falakat, nem mondanád meg h panel, sose hallottam még szomszéd zajt nála
    ahol én vettem lakást - tégla épület - , ott meg a szomszédos lakások közt a 12cm-es kisméretű téglát használták lapjára, és jellemzően legalább az egyik oldalán konyha volt, no csövezés után nem sok maradt abból a falból ( :
    megvettem, örülök h milyen csendes, másik oldalról már következő ház, alattam pince, fölöttem egy nénike, két oldalról utca meg kert, osztán' kiderült, nem lakják a lakást :d vége az lett, azt is hallottam amikor beszélgettek, semmi kiabálás...onnantól jött a hangszigetelési projekt, perfekt is lett, hőszigeteléssel egyben, nénikét meg álmennyezet+parafával likvidáltam
    fél éve-éve fejeztek be egy lakást mikor vettem az enyémet, legalább fél évig csinálták, akkor kezdtek csinálni is egyet amikor vettem, mikor szinkronban fúrtunk/bontottunk annak volt egy muzsikája :d ők is kb fél évig, aztán megvették a pincét is alattam, és onnantól velük dolgoztam szinkronban :d

    szegény szomszédok kaptakapofájukba', de ezzel nem lehet mit csinálni, a lakás ki volt rohadva, amelyik nagyon abalygott, mondtam van tanya is, el lehet oda költözni ott nem lesz ilyen probléma, a kirohadt lakásomat magam részéről azért én rendbe fogom tenni, sajánlom h zajjal meg kosszal jár, én se örülök neki, de ilyen ritkán volt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák