Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz updog #20 üzenetére

    Egyetlen kép felrakása is másfél hét tervezés, és fél nap meló

    van az kettő nap is, legalábbis ha abból a 4-5 panellakásból indulok ki, amikben éltem, hogy bármely időpillanatban van valaki, aki épp falat fúr. MINDIG van valaki.

    egy háznál meg biztos kifognánk a mulatóst hallgató, kutyákat, lovakat, struccokat és malacokat IS nevelő, műanyagégető maffiózó szomszédot

    nálunk:
    - egyik oldalról lakatlan családi ház, a tulaj testvére jár heti pár alkalommal körbenézni, úgyhogy sok vizet nem zavar, cserébe annyira el van gazosodva ott az udvar, hogy az már nálunk okoz problémát.
    - másik oldalról egy fiatal srác lakik egyedül, mondjuk ő motorozik, amikor ott pörgetik a haverjaival nyélgázon a motort, az egy olyan dolog, ami nélkül is teljesnek érezném az életem, de azért nem túlélhetetlen
    - szemben egy ács lakik, mellette asztalos. reggeltől estig áthallatszanak a gépek, de kellően tompán és belesimul a környezeti zajokba.
    meg persze bármelyik napszakban valaki flexel vagy traktorozik, szóval falu :D

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Geller72

    veterán

    válasz updog #20 üzenetére

    Mielőtt erre a házra áment mondtam volna, megnéztem párat a falunkban. Az tény, hogy sokkal jobban meg kell nézned, hogy hova, milyen utcába költözöl, mert mondjuk 30-40 évvel ezelőtt ilyen problémád nem volt. Most viszont van. De lehet találni jó kecókat. Mondjuk a jó helyen, jó kecó, jó áron trió azért szökő évente egy akad, de a háromból ha már kettő ok, akkor az jó. :D. Találtam olyat, ami falu első utcája, az utca végén utolsó ház. Szembe szomszéd svájci, 10 évente egyszer megjelenik - talán tudja ő is, pont ezért árulja..és fogja is még egy darabig ennyiért. :D. Ott néha megjelenik valaki rendet rakni, gazt levágni, de semmi egyéb. Melletted egyik oldal ugye semmi, a kilátás pazar, ~20km-re ellátni. Tök üres terület, megművelt föld.
    A hátad mögötti szomszéd tök rendes, amióta az eszemet tudom, ismerem, és a telke ráadásul olyan, hogy nem egyből szomszédod lenne, mert volt előtte ott köztetek egy másik ház, de azt is megvette, dózer és így most gyakorlatilag 100m-re van a háza. Semmi vizet nem zavar. Az ár elviekben nem lett volna sok, mert 3 millára tartják és bent van a gáz, még ha kuka az egész mert konvektoros is, de sajna totál a földig le kell verni mindent, teljes generál, és csak egy tömésfalú ház, amit az ingatlanos hiénák vegyes falazatnak hívnak, de ha biztosítani akarod, akkor a biztosítós meg kiröhög. Mindez ~1750nm-en. tehát annyira nem is kicsi. De nem tetszett, sokat kellett volna arra is költeni és még mindig csak egy kis vályog parasztházad lenne, ami ugye mint tudjuk, soha nem lesz készen. :D. A mostani, ami végül is "meglett" az is ramaty, de szerkezetileg sokkal jobb állapotban van és fiatalabb ház, rendes, szigetelt beton alappal (ugye a tömésnek ez is a nagy baja, hogy nincs alap és folyamatosan mozog az épület, persze nem arányosan és mindig megreped valami) tégla falakkal, lényegesen nagyobb lakótérrel és nem utolsó sorban - ami nekem fontos, másnak nyűg - nagy telekkel. :D.
    Ha valaki le akar költözni falura, a városi háza árának töredékéért kaphat jó lakást. Tőlünk csupán ~25km-re van olyan falu, ahol két milla alatt lehet venni nem rossz házakat. Fürdőszobával, gázzal, gyakorlatilag összkomfortosan, kisebb-nagyobb felújításokkal. Hétvégi háznak is ideális, de azt tudni kell, hogy akkor értéket nem szabad benne tárolni, mert amint elhagytad a falu táblát, már ki is rámolták. Egy háznak az a halála, ha nem lakják, azaz hónapokra magára hagyni, egyenlő a gyors pusztulással. Valamint a legtöbb önkormányzat nem nézi el, ha méteres a gaz a tercián - jogosan. 3 milláért türhető házakat lehet venni frekventáltabb falukban, de 10 milláért már városban is elég fiatal, több szintes házakat, nyaralókat lehet kapni. Ha lenne 10 millám, vehettem volna egy olyan nyaralót, ami nincs több 35 évesnél, jó állapotban van, összkomfortos, és ha akarok, akkor papucsban átsétálok a 200 méterre lévő termálfürdőbe. De nincs. :D.

Új hozzászólás Aktív témák