Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz updog #18 üzenetére

    ..amit te nem értesz, vagy csak félreértesz, azok az arányok..:R .Reggel fél kilenckor kaptam meg a szennyvízakna árajánlatát. 1.458.000,- ft. Ez csak az akna. Az elektromos áram vezeték újrahúzás, óraszekrény, óra, automaták - cseréje 875.000,- ft, munkadíj nélkül. Egy db 10A-s ami benne van, kis aranyos, fakeretes, üvegablakos villanyóra-szekrényben. Földig leverni mindent, most belül, aztán egyszer majd kívül. Minden nyílászáró csere. (1.200.000) Totál új fürdőszoba, totál új teljes szennyvíz és víz, fűtés, gáz. Csak az utolsó mondatomban lévő összegért válogathatnék panelek tucatjai közül helyben. Olyanokért, amik fel vannak újítva. Egy panelban eleve adott a víz, gáz és szennyvíz csatlakozás, ha nulláról nézed, akkor is. Sok helyen a távhő is. Laktam panelban, ha jól számolom négyszer életem során. Minden a töredéke egy családi háznak. Panelban két ablakunk volt, ami "kifele nézett" Négy lakás/emelet, azaz 3 oldalról nincs ablakod. A panel két ablakával szemben itt 9 lesz, és ebben nincs benne a fürdő 60x60-as, a spejz 60x60-as ablaka. Két kültéri bejárati ajtó. ..És ez csak a főépület. A kerítésem teljesen kuka. Kívülről majd szigetelni szeretném, színezni, vakolat, stb..Ez mondjuk a szigeteléssel együtt megvan, de igen komoly négyzetméter árakkal. Az összes helyiségem padlóburkolata egy kivételével kuka, rebuild.. Drágábban rakják négyzetméterét, mint amennyibe négyzetmétere kerül. :D. De legalább van, aki lerakja. Ácsot sehol nem találok szabadot, aki bármit vállalna.
    A gépészeti része megint érdekes lesz majd. A gáz sincs bent. Fűtés kályhával volt. Az a helyzet, hogy tudom, mennyire sokban lesz majd, de olyat, amihez nem kellene hozzányúlni, nagyjából 28 millióért kapnék. A panelek árai is elkezdtek felkúszni, nem egy olyan van, amit 8 éve megvettek 4.75-ért és most 9.9-ért hirdetnek. :D. Nekem eleve nincs annyi pénzem, hogy egyben megvegyek egy házat, mai kompletten készen van. Eddig sem volt, ezután sem hiszem hogy lesz. :D. Így az marad, hogy megveszel egy szerkezetileg ép házat (vagy ami annak tűnik :D) és apránként megcsinálod, évek alatt. Ha tudod. Mert itt vidéken az átlag zseton hétköznapi alkalmazotti viszonyban egy gyárban, vagy szalagon bizony nem üti meg a 150k nettót, akármit is mondanak az okosok. A párom fizuja nincs ennyi középvezetőként 25 év munkaviszony után. :D. Így ha nem mész ki külföldre soha nem leszel készen. :(. De panelban akkor sem laknék többet. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Lenry

    félisten

    válasz updog #20 üzenetére

    Egyetlen kép felrakása is másfél hét tervezés, és fél nap meló

    van az kettő nap is, legalábbis ha abból a 4-5 panellakásból indulok ki, amikben éltem, hogy bármely időpillanatban van valaki, aki épp falat fúr. MINDIG van valaki.

    egy háznál meg biztos kifognánk a mulatóst hallgató, kutyákat, lovakat, struccokat és malacokat IS nevelő, műanyagégető maffiózó szomszédot

    nálunk:
    - egyik oldalról lakatlan családi ház, a tulaj testvére jár heti pár alkalommal körbenézni, úgyhogy sok vizet nem zavar, cserébe annyira el van gazosodva ott az udvar, hogy az már nálunk okoz problémát.
    - másik oldalról egy fiatal srác lakik egyedül, mondjuk ő motorozik, amikor ott pörgetik a haverjaival nyélgázon a motort, az egy olyan dolog, ami nélkül is teljesnek érezném az életem, de azért nem túlélhetetlen
    - szemben egy ács lakik, mellette asztalos. reggeltől estig áthallatszanak a gépek, de kellően tompán és belesimul a környezeti zajokba.
    meg persze bármelyik napszakban valaki flexel vagy traktorozik, szóval falu :D

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Geller72

    veterán

    válasz updog #20 üzenetére

    Mielőtt erre a házra áment mondtam volna, megnéztem párat a falunkban. Az tény, hogy sokkal jobban meg kell nézned, hogy hova, milyen utcába költözöl, mert mondjuk 30-40 évvel ezelőtt ilyen problémád nem volt. Most viszont van. De lehet találni jó kecókat. Mondjuk a jó helyen, jó kecó, jó áron trió azért szökő évente egy akad, de a háromból ha már kettő ok, akkor az jó. :D. Találtam olyat, ami falu első utcája, az utca végén utolsó ház. Szembe szomszéd svájci, 10 évente egyszer megjelenik - talán tudja ő is, pont ezért árulja..és fogja is még egy darabig ennyiért. :D. Ott néha megjelenik valaki rendet rakni, gazt levágni, de semmi egyéb. Melletted egyik oldal ugye semmi, a kilátás pazar, ~20km-re ellátni. Tök üres terület, megművelt föld.
    A hátad mögötti szomszéd tök rendes, amióta az eszemet tudom, ismerem, és a telke ráadásul olyan, hogy nem egyből szomszédod lenne, mert volt előtte ott köztetek egy másik ház, de azt is megvette, dózer és így most gyakorlatilag 100m-re van a háza. Semmi vizet nem zavar. Az ár elviekben nem lett volna sok, mert 3 millára tartják és bent van a gáz, még ha kuka az egész mert konvektoros is, de sajna totál a földig le kell verni mindent, teljes generál, és csak egy tömésfalú ház, amit az ingatlanos hiénák vegyes falazatnak hívnak, de ha biztosítani akarod, akkor a biztosítós meg kiröhög. Mindez ~1750nm-en. tehát annyira nem is kicsi. De nem tetszett, sokat kellett volna arra is költeni és még mindig csak egy kis vályog parasztházad lenne, ami ugye mint tudjuk, soha nem lesz készen. :D. A mostani, ami végül is "meglett" az is ramaty, de szerkezetileg sokkal jobb állapotban van és fiatalabb ház, rendes, szigetelt beton alappal (ugye a tömésnek ez is a nagy baja, hogy nincs alap és folyamatosan mozog az épület, persze nem arányosan és mindig megreped valami) tégla falakkal, lényegesen nagyobb lakótérrel és nem utolsó sorban - ami nekem fontos, másnak nyűg - nagy telekkel. :D.
    Ha valaki le akar költözni falura, a városi háza árának töredékéért kaphat jó lakást. Tőlünk csupán ~25km-re van olyan falu, ahol két milla alatt lehet venni nem rossz házakat. Fürdőszobával, gázzal, gyakorlatilag összkomfortosan, kisebb-nagyobb felújításokkal. Hétvégi háznak is ideális, de azt tudni kell, hogy akkor értéket nem szabad benne tárolni, mert amint elhagytad a falu táblát, már ki is rámolták. Egy háznak az a halála, ha nem lakják, azaz hónapokra magára hagyni, egyenlő a gyors pusztulással. Valamint a legtöbb önkormányzat nem nézi el, ha méteres a gaz a tercián - jogosan. 3 milláért türhető házakat lehet venni frekventáltabb falukban, de 10 milláért már városban is elég fiatal, több szintes házakat, nyaralókat lehet kapni. Ha lenne 10 millám, vehettem volna egy olyan nyaralót, ami nincs több 35 évesnél, jó állapotban van, összkomfortos, és ha akarok, akkor papucsban átsétálok a 200 méterre lévő termálfürdőbe. De nincs. :D.

  • Geller72

    veterán

    válasz updog #22 üzenetére

    Ha a fúrószár alá odatartja az asszony a porszívó csövét, semmi nem fog félremenni. A panel/gázbeton porózus, egy nem túl drága ütvefúró is simán megoldja a problémát. A villanyvezetékekre kell figyelni, de az meg eleve adott és látszik is legtöbbször. Az a nem mindegy, hogy milyen mély lyukat fúrsz. Arra is kell figyelni. :D. 50-60mm-nél mélyebbet nem szabad és nem is kell fúrni. A panelban ahol utoljára laktunk, egy délelőtt alatt felfúrtunk mindent. A közös képviselővel megbeszéltük, hogy melyik lenne a megfelelő időpont, ez mindenki szerint hétfőn délelőtt 10-től délután négyig ok volt, így semmi gondunk nem volt. Minden hónapban kétszer volt gyűlés, ahol aki akart megjelent és elmondta a problémáit. Persze alig voltak, de a közös góré mondta, hogy ne foglalkozzak velük, volt egy hónapjuk hogy reklamáljanak. :D. Sokat melóztam anno ilyen panelekben és az akkori főnököm azt mondta, hogy reggel nyolctól délután négyig hétköznap ez nem szabad hogy problémát jelentsen. Valahol igaza van. Ha én éjszakai műszakos vagyok éppen (volt rá példa) akkor így jártam, de ez egyedi eset. :D.

  • Geller72

    veterán

    válasz updog #27 üzenetére

    Hallatszani is fog, mert ha a főfalon fúrnak (értsd a lépcsőház felőli oldal) akkor az végigmegy szépen mindenhol, elviszi a hangot. :D. A vele merőleges falak is viszik még valamennyire a hangot. A külső falak a "leghalkabbak". :D Az SX8/40 az bőven elég ilyen helyre(is). Annyi, hogy ha nincs normális csavarbehajtód (a legtöbb embernek nincs) és a csavarhúzóval meg könnyen lehet hogy a vége fele már kevés leszel, akkor jobb megoldás a beütős cucc. Igaz, az már nem jön ki olyan könnyen. :D. Képekre a 6x30-as peremes Fischer is elég.

  • Chaser

    titán

    válasz updog #27 üzenetére

    Multkor szombat v vasarnap este furtak valahol folottunk, raerzett a tag mikor hagyja abba, ket perc mulva felmegyek, vegigzorgetek mindenkit, akinel furot latok beleverem az okosfejit' a falba, ha kapok egy kis felfuggesztettet akkor is ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák