Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Geller72 #15 üzenetére

    "Ha ezt valaki nem bírja, akkor menjen panelba, [...] után kész a kecó és egy darabig nem kell hozzányúlni"

    Én értem mit akarnál mondani, de attól hogy egy másik fajta pofonfa alá állsz be, és azt kezded rázni, pontosan ugyanaz lesz a vége ;]

    Üdv, a panelból :D (2016 óta érik nálam is egy hasonló blogbejegyzés a panel vásárlás/felújítás/belakás témakörben, csak még nem vagyunk kész, viszont az elejét már elfelejtettem :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Geller72 #19 üzenetére

    Tiszta sor :) Csomó ismerős építkezik, kerekedik a szemem, amikor olyan összegek röpködenek, hogy annyiból fél év alatt kitanulnám a szakmát OKJ-n, feleannyiért megcsinálnám nekik, és valószínűleg időben és pénzben is beljebb lennének, a minőségről nem is beszélve :)
    Kb. 5M-ból mi betonig vertük majd újraépítettük a panelt (szó szerint mi, a munkák ~40%-a konkrétan ránk maradt a tróger szakik miatt).

    Valóban nem is annyira az anyagiakra reagáltam főleg, hanem arra, hogy egy panellakás is ugyanúgy folyamatosan készül, kb. amíg el nem költözünk majd. Valami úgyis el fog romlani, beázik, feljön, leválik, cserélni kell, stb. Ráadásul a közös ló elve miatt gyakrabban. Egyetlen kép felrakása is másfél hét tervezés, és fél nap meló :)
    Ha családi házhoz mérhető komfortot akarnánk elérni, akkor már arányaiban is kb. hasonló összegeket kéne rálocsolni (hangszigetelés, hogy mást ne mondjak, lehet szorozgatni a 20-40e/m2 árakkal). Persze ekkora mértékű ráköltés abszolút nem jellemző itt, az emberek beletörődnek hogy sz*r, aztán jólvan :K

    "De panelban akkor sem laknék többet." Mondjuk ebben egyetértünk :D

    Ha beledöglök is, legközelebb házunk lesz, vagy az is lehet hogy hallgatok a mélyenszántó "ha nem tetszik, költözzé' tanyára" tanácsokra, mert egy háznál meg biztos kifognánk a mulatóst hallgató, kutyákat, lovakat, struccokat és malacokat IS nevelő, műanyagégető maffiózó szomszédot :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Lenry #21 üzenetére

    "aki épp falat fúr. MINDIG van valaki." Ne is mondd. Mikor nekiállnak a teszkós fostalicska csettegővel, és órákon át fúrnak, visít mint a disznó... Én 15.000-ért vettem egy 5.5J-os fúrókalapácsot emagról, 0 erőkifejtéssel megy betonon/kavicson át, ha a fúrófej minőségibb lenne, vinné a vasat is, kb. 10 mp. vele egy lyuk.

    Nem ez a baj, hanem hogy előtte mindent el kell pakolni, letakarni, és/vagy ipari porszívót bérelni, mert egy lyukból annyi por lesz hogy garantált a szilikózis még a szomszédnak is, meg ugye asszonnyal háromszor össze kell veszni hogy itt nem úgy van hogy beverjük a szöget, és ha nem tetszik, átrakjuk máshova, ilyenek :D

    Többek közt ezért nincs fent három év után még egy kép sem...

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Geller72 #24 üzenetére

    A mi panelünk akkor különleges :D (Bp. Füredi úti, azt hiszem ezek a dán típusúak). Tisztán hallatszik (időtartam és hangszín szempontjából is) ha valaki - kivételesen, ez a ritkább - normális fúróval próbálkozik, nem egy 200 wattos tejhabosítóval :DDD

    A vezetékek falba öntött csatornában mennek, természetesen függőlegest és vízszintest nem ismerve, kb. a dobozok és a szerelvények egymáshoz viszonyított pozíciójából lehet nagyjából következtetni hogy merre, de az se mindig jön be... van egy kis B&D csipogóm ami tudja a vasat és az áram alatt lévő vezetékeket, meglepően megbízhatóan, 3-4 centi mélységig. A lyukmélységgel egyetértek, eddig a Fischer SX8 dübel (kb 40 mm-re megy be) mindent megfogott.

    Nálunk házirend szerint 8-18.00 között mehet a zajos munka hétköznap, csak az igazgatóságnak kell szólni előre, és ki kell plakátolni x idővel előre.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák