Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz updog #18 üzenetére

    ..amit te nem értesz, vagy csak félreértesz, azok az arányok..:R .Reggel fél kilenckor kaptam meg a szennyvízakna árajánlatát. 1.458.000,- ft. Ez csak az akna. Az elektromos áram vezeték újrahúzás, óraszekrény, óra, automaták - cseréje 875.000,- ft, munkadíj nélkül. Egy db 10A-s ami benne van, kis aranyos, fakeretes, üvegablakos villanyóra-szekrényben. Földig leverni mindent, most belül, aztán egyszer majd kívül. Minden nyílászáró csere. (1.200.000) Totál új fürdőszoba, totál új teljes szennyvíz és víz, fűtés, gáz. Csak az utolsó mondatomban lévő összegért válogathatnék panelek tucatjai közül helyben. Olyanokért, amik fel vannak újítva. Egy panelban eleve adott a víz, gáz és szennyvíz csatlakozás, ha nulláról nézed, akkor is. Sok helyen a távhő is. Laktam panelban, ha jól számolom négyszer életem során. Minden a töredéke egy családi háznak. Panelban két ablakunk volt, ami "kifele nézett" Négy lakás/emelet, azaz 3 oldalról nincs ablakod. A panel két ablakával szemben itt 9 lesz, és ebben nincs benne a fürdő 60x60-as, a spejz 60x60-as ablaka. Két kültéri bejárati ajtó. ..És ez csak a főépület. A kerítésem teljesen kuka. Kívülről majd szigetelni szeretném, színezni, vakolat, stb..Ez mondjuk a szigeteléssel együtt megvan, de igen komoly négyzetméter árakkal. Az összes helyiségem padlóburkolata egy kivételével kuka, rebuild.. Drágábban rakják négyzetméterét, mint amennyibe négyzetmétere kerül. :D. De legalább van, aki lerakja. Ácsot sehol nem találok szabadot, aki bármit vállalna.
    A gépészeti része megint érdekes lesz majd. A gáz sincs bent. Fűtés kályhával volt. Az a helyzet, hogy tudom, mennyire sokban lesz majd, de olyat, amihez nem kellene hozzányúlni, nagyjából 28 millióért kapnék. A panelek árai is elkezdtek felkúszni, nem egy olyan van, amit 8 éve megvettek 4.75-ért és most 9.9-ért hirdetnek. :D. Nekem eleve nincs annyi pénzem, hogy egyben megvegyek egy házat, mai kompletten készen van. Eddig sem volt, ezután sem hiszem hogy lesz. :D. Így az marad, hogy megveszel egy szerkezetileg ép házat (vagy ami annak tűnik :D) és apránként megcsinálod, évek alatt. Ha tudod. Mert itt vidéken az átlag zseton hétköznapi alkalmazotti viszonyban egy gyárban, vagy szalagon bizony nem üti meg a 150k nettót, akármit is mondanak az okosok. A párom fizuja nincs ennyi középvezetőként 25 év munkaviszony után. :D. Így ha nem mész ki külföldre soha nem leszel készen. :(. De panelban akkor sem laknék többet. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák