Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Geller72 #19 üzenetére

    Tiszta sor :) Csomó ismerős építkezik, kerekedik a szemem, amikor olyan összegek röpködenek, hogy annyiból fél év alatt kitanulnám a szakmát OKJ-n, feleannyiért megcsinálnám nekik, és valószínűleg időben és pénzben is beljebb lennének, a minőségről nem is beszélve :)
    Kb. 5M-ból mi betonig vertük majd újraépítettük a panelt (szó szerint mi, a munkák ~40%-a konkrétan ránk maradt a tróger szakik miatt).

    Valóban nem is annyira az anyagiakra reagáltam főleg, hanem arra, hogy egy panellakás is ugyanúgy folyamatosan készül, kb. amíg el nem költözünk majd. Valami úgyis el fog romlani, beázik, feljön, leválik, cserélni kell, stb. Ráadásul a közös ló elve miatt gyakrabban. Egyetlen kép felrakása is másfél hét tervezés, és fél nap meló :)
    Ha családi házhoz mérhető komfortot akarnánk elérni, akkor már arányaiban is kb. hasonló összegeket kéne rálocsolni (hangszigetelés, hogy mást ne mondjak, lehet szorozgatni a 20-40e/m2 árakkal). Persze ekkora mértékű ráköltés abszolút nem jellemző itt, az emberek beletörődnek hogy sz*r, aztán jólvan :K

    "De panelban akkor sem laknék többet." Mondjuk ebben egyetértünk :D

    Ha beledöglök is, legközelebb házunk lesz, vagy az is lehet hogy hallgatok a mélyenszántó "ha nem tetszik, költözzé' tanyára" tanácsokra, mert egy háznál meg biztos kifognánk a mulatóst hallgató, kutyákat, lovakat, struccokat és malacokat IS nevelő, műanyagégető maffiózó szomszédot :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák