Új hozzászólás Aktív témák

  • 3.Aragorn

    addikt

    Ez egy nagyon érdekes téma, én is sokat agyaltam már ilyeneken.
    Srácok: először is nem azon fognak agyalni, hogy hogyan készítsenek generátort, hanem hogy hogyan éljenek túl a szó puritán értelmében.
    Pattintott kőből készítenének lándzsahegyet, ezt felerősítenék egy kitördelt, szakócával durván megmunkált nyélre. Kötél: sok növény-fa kérge alatt megfelelő rostokat lehet találni. Természetesen egy valamire való kötéldarab elkészítése is több napos munka.
    Ha megvan a lándzsa, sok-sok próbálkozás után sikerülhet elejteni az első szarvast (pl, mérsékelt égövet feltételezve éghajlatnak), mert ugyebár hiába van a csapatban akár több hivatásos vadász is, tuti, h nem lándzsával ejtették a vadat eddig.
    A szarvast fel kell dolgozni, szükség lesz tűzre gyufa és öngyújtó nélkül nehéz csiholni, de kis türelemmel megoldható.
    A szarvas csontjaiból komolyabb eszközök készíthetők, hosszas munkával, köveken megcsiszolva.
    A favágásról annyit, hogy mi annó cserkésztáborban 12-13 évesen puszta kézzel döntöttünk ki 4-5 m magas vékonyabb fákat. A lényeg, h teljesen kiszáradt fát kell találni, jól megkapaszkodsz a törzsében és elkezded belengetni. Fizika. A száraz fa előbb utóbb eltörik. Egyedül arra kell vigyázni, hogy a tetejéről esetlegesen leszakadó darabok ne találjanak el senkit.
    Az első érceket nem bányászták, hanem a felszínen lévő érces kövekből nyerték ki. (Először nyilván véletlenül jöttek rá) Ma ilyen kőzeteket nehezebb találni, mint egy érintetlen világban lenne. Ha sikerül a fémet megolvasztani, számtalan egyszerűbb eszközt készíthetünk belőle, a baltától a nyílhegyen át a használati tárgyakig.

    Nem minden vándorút céltalan...

Új hozzászólás Aktív témák