Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dili006

    csendes tag

    Eredetileg ezt úgy beszéltük, hogy nagyvonalakban őskori állapot, a mai tudással. Tehát az éghajlat azért nem a mostani (tehát nincs globális felmelegedés, sivatagodás, meg az évszakok még rendesen megvannak, stb.)

  • Dili006

    csendes tag

    válasz danih #1 üzenetére

    Eredeti "történet" alapján, abban egyeztünk meg, hogy nem tudja az ember hogy hol van. Kb. a növények állatok, minimális részben a táj alapján tájékozódhatunk. Ilyenek lehetnek pl. növényi génközpontok (ha paprika vagy kukorica van, akkor rájöhetünk, hogy Amerikában vagyunk, ha kengurut látunk, akkor meg tudjuk, hogy Ausztrália, stb).

    Mi egyébként ilyen kérdésekbe mentünk bele, hogy hogyan vágnál ki egy fát, hogyan kezdenél el bányászni, stb.

  • Dili006

    csendes tag

    Nem kellene mindent újra feltalálni, csak meg kellene őket alkotni. Mivel a csapatodban, vannak minden szakterületről emberek, ezért vannak fizikusok, mérnökök, stb., magyarán tudod hogy működik egy generátor, és tudod hogy kell megépíteni, csak előbb meg kell alkotni a részeit. Ehhez fém kell, amit ki kell bányászni, a bányászathoz meg minimum csákány kell, amit megint csinálni kell valahogy (csontból, kőböl ilyesmi). Ez a nagy kérdés, hogy a legalapvetőbb szerszámokat hogy csinálod meg.

    Mi tényleg 2 napja azon gondolkozunk, hogy hogyan vágnánk ki egy fát.
    Pattintott, vagy csiszolt kő? Nem jó, mert ha kézben fogva elkezded ütögetni a fát, szerintem nem hatékony, valami nyélre kell rátenni, akkor már talán tudsz akkorát ütni, hogy megérezze a fa. De mivel rögzíted a nyélhez? Odakötöd? Mivel? Valamivel vésel a nyélbe egy vájatot? Mivel? Mi ezeken a kérdéseken akadtunk le nagyon.

    Kb addig jutottunk el, hogy hajból, bőrdarabokból talán minimális mennyiségű "kötelet" elő tudsz állítani, amivel odaköthetsz a nyélhez egy követ. Másik lehetőség valami kihegyezett csonttal vésni a fa nyélbe egy lyukat/vájatot, amibe beleszorítod a követ.

    Csákányra még ötletünk sincs. :-)

  • Dili006

    csendes tag

    Mi azért indultunk el a bányászat irányába, mert ha már van vasad, az már elég jó indítás. Ha más nem agyagból készítesz valami öntőformát, aztán kiégeted és abba már tudsz önteni formát. Az alapvető szerszámokat így talán meg is lehetne csinálni (fejsze, ásó, lapát, kés, véső, kalapács, szög (!), eke). Tehát szerintem ha megvan a vas, akkor már egy kora középkori társadalmat meg lehet valósítani.

  • Dili006

    csendes tag

    Fáknál karvastagságig nincs probléma, mert 3-an 4-en rácsimpaszkodunk egy faágra, aztán mocorgunk, vagy rugózunk, akkor szerintem azt le lehet már törni. Ilyen elnagyolt "darabolást" meg lehet úgy, hogy ahol vágást akarsz, ott meggyújtod a fát, és a kívánt részt kiégeted.

  • Dili006

    csendes tag

    Elkezdtem a témában kutakodni, és azt találtam, hogy a bányászatot elő lehet segíteni úgy, hogy a sziklákon tüzet rakunk, aztán mikor megmelegszik, akkor vizet öntünk rá, így a hőtágulás miatt szétrepednek a nagyobb kövek. Persze ettől még ugyanúgy szét kell verni a kisebbeket, de azért mégis.....

  • Dili006

    csendes tag

    Szerintem a mezőgazdaságnál még nincs olyan probléma, hogy nagyon nemesítgetni kell. A nemesítés fő célja, hogy növeljék a termésátlagot, vagy ellenállóbb legyen az adott környezetben. Mivel esetünkben még nincsenek ide-oda átszállítva a növények, így az ellenállóságot nem kell javítani, mert az a növény van ott, amelyik bírja. A termésátlagot sem kell annyira javítani, mert szerintem a szóban forgó "kolónia" olyan 2-3000 emberből megvan.

    Katonákra megint nincs szükség, mert egyrészt, ha 2-3000 ember van a világon, akkor nem kell még megharcolni a nyersanyagokért. Másrészt, nem hinném, hogy a szűkös nyersanyagokat háborúzásra használnák fel.

    Ilyen jog, meg bíróság, meg ezek kezdetben megint felesleges, mert lefektetnek minimális erkölcsi szabályokat (tehát ilyen 10 parancsolat szinten, hogy ne ölj, ne lopj, stb), és meg van oldva. Kineveznek mellé pár "rendőrt", aki betartatja, és meg is vagyunk.

    Szerintem a tudás átadással sincs akkora probléma. Mivel szórakozási lehetőség szinte semmi nincs, ezért az emberek vagy dolgoznak, vagy alszanak, vagy tanulnak, nem? Kb. ez a három dolog amivel el tudod ütni az időt (esetleg még felfedezés, meg ismerkedés a többiekkel). Az, hogy a következő generációnak ismeretlen az elektromos áram, attól még tanulhatnak róla. Ma is amikor sejtekről, meg áramról, meg történelemről, meg szinte bármiről tanulunk, nem ellenőrzöd, hogy tényleg úgy van-e, csak megtanulod. Törit is meg tudod tanulni, pedig nem élted át. A sejtekről, vagy baktériumokról is tanulsz, pedig nem látod őket. Áramról is annyit tudsz, amennyit megtanulsz, és elhiszed, hogy úgy van. Vagy nem?

  • Dili006

    csendes tag

    Vallásokkal kapcsolatban, meg szerintem max annyi lenne, amennyit az adott emberek visznek magukkal. Elvégre a vallásoknál azért sok olyan dolog volt, ami azért alakult ki, mert nem tudták, hogy mi miért van. Gondolok itt például a villámok = Zeusz mérges ránk, stb dolgokra.

    Mérgező növényekkel megint nincs baj, emrt vannak biológusaid akik megmondják,h ogy mérgező-e vagy sem? Ha már kipusztult növény, akkor meg megfigyeled, hogy az állatok eszik-e vagy sem?

Új hozzászólás Aktív témák