Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • keIdor

    titán

    válasz Dili006 #6 üzenetére

    Újra fel kéne találni mindent. Mert tudjuk mi a balta és a csákány, tudjuk hogy néz ki, de meg tudnánk csinálni egyet a semmiből? Fát kell kivágni a nyélhez és megmunkálni. Majd fém, azt is megmunkálni, csak mivel? Hogy kezdenénk hozzá? Mert én nem tudom a fát, amiből baltanyelet szeretnék készíteni mivel vágnám ki balta nélkül. Kő, fém ugyanez. Honnan szereznék vasat? Vagy erősebb követ és azt mivel kezdeném el megmunkálni? Csiszolás, pattintás? Mert lehetséges, csak nincs mivel csiszolni, pattintással meg soha nem lesz elég jó.

    Szerintem a mai ember kihalna.:) Egyszerűen én se tudok gondolkozni áram, üzletek, szerszámok nélkül.

    Gondoljunk bele, a hajó is tudjuk hogy néz ki, de tudnánk építeni szerszámok, mérőeszközök nélkül mondjuk egy 50 személyes csónakot? Nem. Újra fel kéne találni gyakorlatilag, mert tudjuk miről van szó, csak legyártani nem tudjuk.

    Lenry: Értelek. Mivel tudnánk nagyjából mit akarunk csinálni, így azt mondom az eredeti történelem idejét eloszthatjuk kettővel, de újra fel kéne találni a generátort. A semmiből (illetve a természetből) kéne előállítani egy működőképes darabot. Néhány generáció kéne hozzá, hogy ez el is készüljön.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Új hozzászólás Aktív témák