Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Joachim21 #67 üzenetére

    Az Intel üzletpolitikájára már nem lehet fogni, de nem is hiszem, hogy ez vezetett Dirk Meyer távozásához. Mellesleg régen volt már az a dolog, aki most mérgelődhet az az NV, mert az Intel elbánt velük nagyon csúnyán. Persze látszólag nem mérgelődnek, hanem szarnak az IBM PC-re, és csinálják a saját platformjukat. Komolyan mondom marketingben az NV az isten. :D Láttad volna a CES-en az előadást. Ott volt három gép, és a PC-s játékra fintorgott mindenki, majd előkerült a Tegra 2-es handled kütyü és mindenkinek fülég ért a szája. Ez a játékok új generációja! Azóta is borulok az egészen. Annyira jól fel volt építve, hogy miért szar a PC meg az asztali konzol, és miért jó a handled. ;] Persze gondoltam, hogy nem azt fogja az Nv mondani, hogy a PC-s játék szar, mert ott nincs jövőnk, de ennyire jól felépített dologra nem gondoltam. Gyakorlatilag én érzem magam kellemetlenül, mert PC-n játszok. :DDD

    Amúgy ide vezethető vissza Meyer távozása is. Szerintem egy hibás döntése volt. Eladta az ATI mobil GPU üzletágát a Qualcommnak. Gyakorlatilag most kell csinálni egy mobil GPU-t, csak az nem olyan könnyű. A jelenlegi architektúrát nem 1 watt alatti fogyasztásra tervezték, így nem jó az okostelefonokba. Nem is tudják úgy lebutítani, mert egy csomó minden másképp működik. Az persze rendben van, hogy a Brazos IGP-je 10-szer gyorsabb, mint egy PowerVR SGX540, ami a leggyorsabb mobil megoldás, de ennyivel többet is fogyaszt.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák