Keresés

Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz frem1790 #34334 üzenetére

    Mennyi éjszaka van, nem gondoltam volna.

    Odett - Éjszaka

    Volt egy olyan őrhely a laktanyában, ahol át kellett menni annak, aki a virágkertészetbe igyekezett. Ez szemben volt a tiszti fogdával, ahova a katonai rendészek a részeg, duhajkodó, renitens tiszteket, tiszthelyetteseket hozták be. Ezek reggelente átmentek lébecolni, virágot szagolgatni. Az őrparancsnok szándékosan osztott be oda, mert tudta, hogy nem a csillagokat tisztelem, hanem az embert, őrségben meg nem ismerek tréfát. Eljött a reggel, hát persze, hogy pont én voltam a soros őr. Jöttek a csillagosok zsebre vágott kézzel, de kísérő őr nem volt velük. Állj, kiáltottam, kiröhögtek. Állj, vagy lövök, kiáltottam hangosabban és csőre töltve rájuk fogtam az AMD-65-öst. Megtorpantak, de elkezdtek ordibálni, én meg prózai egyszerűséggel megsértődtem, amikor egy sz*rházi az anyámat említette. Ordítva adtam ki a parancsot: Feküdj, hasra, kezeket tarkóra! Érdekes, már nem volt nagy a pofájuk, 4 tiszt és 2 tiszthelyettes kussolva feküdt a betonon. Eltelt vagy tíz perc, mikor a fogdából kijött egy őr, röhögését elfojtva mondta, hogy átveszi őket. Azt már nem, mondtam kacsintva, hívd ki az őrparancsnokot. Kihívta, jött két őrrel. Az "őrizeteseket" átadta a fogdásnak, aztán ment jegyzőkönyvet, vagy mi a frászt írni.
    Délután megvolt az őrségváltás, 5-kor volt a parancskihirdetés, ahol méltatták érdemeimet és kaptam 3 nap jutalomszabadságot.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Aktív témák