Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • syl5

    őstag

    válasz doc #22 üzenetére

    Nézd nekem ez az álláspontom, véleményem.
    Ne vetítsd ki magadra, mert én az őstermelő appról írtam ezeket! Ez egy viszonylag egyszerű app, a játék az egy egész más perspektíva. Mint írtad is grafikusok, zeneszerzők, esetleg grafikai motor is szükséges hozzá.
    A család meg megint egy más kérdés. Ha karrier kell, ha pénz kell, akkor áldozatokat kell hozni és ezt a családnak is meg kell értenie. Ha nem érti meg, akkor már az egész dolog sikeressége kétséges szerintem.

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • Rickazoid

    addikt

    válasz doc #22 üzenetére

    Ha valaki a szabadidejében nekiáll programozni, akkor viselje annak a következményeit. Ennyi. A szabadidős tevékenység azért szabadidős, mert azért nem fizet senki. Ha csinál valamit és UTÓLAG el tudja adni azt, akkor az rendben, de ne kérjen már pénzt a saját hobbijának végzéséért senki! Ez szimplán pofátlanság. Egy szabadidejében könyvet író ember se kér pénzt senkitől azért, hogy megírja a könyvet szabadidejében, csak utána keres támogatókat, ha ki akarja adni. És egy könyv ilyen formájú megírása nagyobb munka, mint a programozás, ahol az ötlet megléte esetén csak a tudás kell, míg könyvnél állandóan kellenek újabb és újabb ötletek, amire a végére ér, hogy eladható legyen. Arról nem is beszélve, hogy főállású írók sem támogatókból élnek, hanem a műveik eladásából származó bevételből. Csak a kiadáshoz kellhet támogatás.
    Alkalmazásfejlesztésnél is csak akkor működne az adománykérés, ha egy kiadón keresztül akarná értékesíteni, amihez előre kell a tőke, de amiről épp szó van, ott pont ingyenes a terjesztés, illetve ha jól gondolom fizetős programok terjesztése esetén van némi "kezelési költség", de azt meg levonják a juttatásból, így annak sincsenek előre költségei.
    Akinek meg nincs ideje a családja mellett ilyesmikre, annak pénzért se legyen rá ideje. Nem normális dolog, ha a rendelkezésre álló pénzmennyiség növekedésével arányosan több ideje van az embernek a hobbijára, mint a családjára.
    Egyedül vagy kis csoporttal meg senki sem fog nekiállni olyan mértékű alkalmazásfejlesztésbe, ami már teljes munkaidőt igényel, de mindezt mégis a szabadidőben. Azt már vállalkozásnak hívják egyébként is, főállású munkában végzendő, nem feltétlen hobbitevékenység és más szabályok érvényesek ott. Egy vállalkozó már kereshet támogatókat, de akkor főállásban kell dolgoznia, ahhoz viszont ha támogatókkal akar elindulni, állandó támogatókra lesz szüksége, ha nem akar hitelt felvenni. Ahhoz viszont k*rvajó ötlet kell, de még az sem elég, oda egy komplett szolgáltatás kell, nem egy kis telefonos program.

    Aki ezeket nem tudja vállalni, ne fogjon ilyesmikbe. Nem lesz tőle kevesebb.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák