Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • utomi

    senior tag

    válasz aAron_ #313 üzenetére

    Hát ha használtál már iPhone-t és HTC One S-t akkor tudod. (Egyébként tudtommal i5-t még senki se használt!) A One S mint hardver nem rossz (bár vannak minőségi problémák és a pentile qHD kijelző se a legjobb) de a rajta futó OS hagy némi kívánni valót maga után! DE nem mindenkinek. Úgy értem nekem például megbocsáthatatlanok az akadások (IGEN használtam már JellyBean-t és valóban hatalmasat fejlődött de akkor is meg tud akadni bizony műveletek során!) és szerintem a software designban sincs annyira egyben mint az iOS. Egyszerűen mindig van valami ami problémaként jelentkezik, nincs annyira egyben mint az iOS. Persze nyilván ez a nyíltság miatt van és a személyre szabhatóság miatt de én örömmel feláldoztam ezeket a sebességért és a stabilitásért. Az Appok pedig még mindig minőségileg magasan az Android-os Appok felett vannak.
    És akkor már nem is említettem a botrányos Android frissítési mizériát. Az esetenként gyenge hardveres anyaghasználatot. STB.
    Fel kellene fogni, hogy az emberek nagy részét nem érdekli se a nyíltság (ami amúgy nem igaz de ez egy másik story) se a romcsere, se a többi baromság. Az embereknek gyorsaság és szépség kell és ezt az iPhone maximálisan kiszolgálja! Tényleg azt hiszed, hogy csak azért vette meg már az a 2millió ember a telefont mert Apple mániás. Hát nem. A legtöbb azt se tudja, hogy mi az az Apple vagy max. annyit hallott, hogy ők gyártják az iPad-et és az iPhone-t meg az iPod-ot ami a tőlünk szerencsésebb országokban baromi népszerű és ezekre az emberekre erősen épít az Apple!
    Nem a hype viszi a telefont hanem az óriási elégedettség!
    És akkor már azt fel se hozom, hogy vajon miért még mindig az iPad a legnépszerűbb TAB amikor ott vannak a csodás Androidos, esetenként baromi olcsó konkurensek. Tudom hype. :W

    Szerintem a legnagyobb ok rá az vásárlók tudatlansága, nem néznek körbe a piacon, nem is értenek hozzá, ezért inkább biztosra mennek, és vesznek egy iphone-t. Meg amúgy is menő, státusz szimbólum (sok ismerősöm ezért is vett ilyet, mondták). iphone amúgy remek telefon, csak túl van árazva, és buta a SW (nekem).

    Szépen sikerült általánosítani. Gratula. Ilyen alapon akkor a Samsung Galaxy S3 is csak ezért a legnépszerűbb Androidos csoda!( Amúgy nem!) Ez a státusz szimbólum is akkor faxság. Le lehetne már erről szokni. Ja és egyébként a 200e-s Note II meg a 195e-s S3 meg a 185e-s One X megjelenésükkor nem volt túlárazva??? :W Folyamatosan egy középkategóriás telefont hasonlítasz egy meg se jelent abszolút csúcskategóriához. Nem fair. Hasonlítsd a 4S-hez vagy a 4hez. Applenél most már az a középkategória. (És mindkettő állva hagyja a One S-t! Az a telefon egy vicc!)

    [ Szerkesztve ]

  • utomi

    senior tag

    válasz llaszlo #347 üzenetére

    Sajnos szerkesztés már nem enged. Ezért az új poszt.

    utomi: Az iOS is tud akadni. Ezek szerint annak megbocsátasz?

    4S-en évente egyszer akad meg és akkor se volt már újraindítva 3-4 hónapja! Plussz a háttérben 20 app! Androidon meg a csúcs állat SGS3 ragadozó akkor is beakad ha feloldom a kijelzőzárat! Botrányos. De szerintem ne menjünk ebbe bele, csak leírtam toál szubjektívan,hogy én miért választottam mindig inkább az iOS-t és az iPhone-t !( További vitát elkerülendő volt már utoljára többek között SGS3-mam és One X-em is! Szeretem kipróbálni az új dolgokat de mindig ott volt/van állandónak a maximálisan megbízható iPhone/iOS páros!)

    kali:
    nagyon sok iphone tulajdonos meg a stabilitást és a gyorsaságot áldozza fel, amikor a jb után nyúl, hogy jobban testre tudja szabni a rendszert...

    És mégis mire mész a fene nagy testre szabhatósággal. Elmondom, hogy a userek kb. 3%-nak fontos ez. A legtöbb ember hagyja gyári állapotban a rendszert mert se ideje se kedve se tudása ezzel foglalkozni. Igen még az Androidosoknak se fontos ez. Csak vedd egyszer a kezedbe egy SGS3 tulaj telóját. Meg fogsz lepődni rajta, hogy mennyire nem foglalkozik ezzel. Hülye duma. Nem azért váltanak a legtöbben, hanem mert unják az egyik vagy a másik oldalt és szeretnének valami újat is kipróbálni. (Ebből él most meg a Windows Phone!)
    Ha valamikor váltanék iPhone-ról egy másik rendszerre az csakis a WP8 és a Lumia 920 lehetne. Erősen vonz a teló és nagyon drukkolok neki, hogy sikeres legyen. Az a teló valódi innovációt mutatott fel! (Kesztyűs kezelés, a kijelző egyéb finomságai, stb... )

    [ Szerkesztve ]

  • utomi

    senior tag

    válasz spawn21 #358 üzenetére

    Mert akkor mi a csúcskategória? SGS3 szappantartó Galaxy Mini anyaghasználattal? Vagy mi? Ha egyszerűsíteni akarok akkor egyébként Applenél most az lesz a csúcs. Hülyeségbe kötsz bele de te tudod.

    rhino666:
    A csorda tagjai Apple termékeket vesznek, én Apple ellenes vagyok mert nem jön be ez a mentalitás hogy "nyúljuk le mások ötleteit, védessük le, aztán pereljük be az eredeti értelmi szerzőt mert neki köszönhetjük hogy meggazdagodtunk rajta". Olyannyira nem, hogy az ilyen undorító magatartást súlyosan szankcionálnám. Így eléggé kilógok a csordából, nem lehetek csordatag.

    Annyira vicces, hogy felköhögöd azt a baromságot amit néhányan szajkóznak. 2007 előtt nem volt értelmes érintős telefon a piacon. Amikor az Apple kidobta az iPhone-t a konkurencia köpni-nyelni nem tudott. 2-3 év kellett mire megközelítették. Na ez az innováció barátom. Maradjunk annyiban, hogy mások csak vakargatták a fejüket.

    McSpy:
    A két megállapítást nem egymás mellett hoztam fel. Nem koherensek, felesleges kiragadni mondatokat mert így egészen más lesz az értelmük.

    2 millió telefon pedig el van adva, hiszen egyrészt az előrendelés kvázi vásárlást is jelent, plusz nyugodj meg lesz az a szám még bőven nagyobb is.

    Mr. Teddy: kövesd az eseményeket, a Nokia Lumia 820 és 920 egyik újdonsága

    Pont ilyenekre gondoltam. Bár a vezeték nélküli töltés kicsit fail szerintem. Volt nekem Palm Pré-m is Touchstone-nal de pont annyira hasznos mint a dokkoló. Bár a Nokia kicsit tovább megy és kombinálja NFC-vel is de ez majd élesben derül ki. Ez a bajom az NFC-vel is. Hogy van meg állat csak még senki se használja semmire. Nálunk ugye messze van még a Wireless Payment még az USA-ban is csak a szárnyait bontogatja. Akkor meg mire jó?
    Inkább olyanok a hasznosak mint a kesztyűs kezelés (és ez azért kicsit fejlettebbnek tűnik mint a Blackberry csúfos kudarca) vagy a Pureview (ami végső soron nem az de még így is állat), vagy a 600Nit-es fényerő vagy, hogy a színtelítettséget is képes automatikusan korrigálni. Na ezek hasznos dolgok amiket még konkurencia se mutatott fel ilyen formában. Plusz még a WP8 is bejövős. Kíváncsian várom az első fecskéket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák