Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csongi

    veterán

    válasz #32839680 #37 üzenetére

    Pontosan!
    Es ott van a zene is es minden tartalom. Betoljak a radioba egy eloado zenejet, mgveszem az albumot, es egy szam ami tetszik, a tobbi csapnivalo. Akkor mi van? Igy jartam a szerzok meg jol kerestek, penzt vissza nem kapok. Talan eloszor tisztazni kellene ezeket es utanna pereskedni. Latszik a lobbi, a sok semmire kello ingyen elo kiado, es jogvedonek alcazott verszivo, akik a dijakbol elnek meg mert onalloan eltkeptelenek. Lassan ebred a vilag. Ha egy eloado ugy erzi jigserelem tortent, akkor adjon egy megbizast es lehet pereskedni, de altalanos jogvedelem maszlaggal informaciokat lopni, ne adj isten megfigyelni embereket, illetve pereskedni, szanalom. Es ezek a karokoztt szamolasoktol hanyok. Azt nem szamoljak, hogy mekkora plusz profitot szakitanak, mert 11dalt kell megvenni mikozben egyet hallgatok csak? szamomra a tobbi dalba belefleccelt munka, ido, es egyebek ertektelenek, es nem is tartok ra igenyt. Csak ha lemez kiadok szegenyek eheznek, mert eddig a semmitevesert kaszaltak kartelezve gusztustalanul. Erdekes , ez nem bun. A felhotaroloba mi van benne? Mi koze az uzemeltetonek hozza? A hasznalo szemely feleljen erte, jah hogy sok milio fiok van es meghaladja a kapacitast, hogy ellenorizheto legyen, illetve az is jogserto. Akkor latvanyosan a tulajdonost kivereztetik. Itt tartunk, de remelem felnyilik lassan az emberek szeme. Szerintem telejesen jol gondolod.

  • csongi

    veterán

    válasz Polllen #152 üzenetére

    Nem ragadtam sehol. :"Egyedul a cd esetben.....
    Es ott van meg az lp, ami ujra divatba jon. Es meg mindig a lemez kiadok csinaljak a cirkusz java reszet. A hatterben ok vannak, plusz az ado terhek amikkel kepesek terhelni a termekeket. Itthon az adat tarolokon is dij van. Azert is fizetsz, pedig, lehet sosem lesz rajta jogdij koteles adat. Es sorolhatnam :).
    A CD pelda volt. A lenyege, hogy jelenleg keves a kulon megvasarolhato zene, illetve kevesen engedelyezik ezt a format. Legalabbis a vilag zenei mennyisegehez kepest. A lenyeg az elven van. Eddig zsirosra kerestek magukat, most alkalmazkodni kellene de nem akarnak, inkabb bekjo es vas kalap a szemlelet.
    Valahol megertem, valahol nem ertem ezeket. A leghangosabbak a piocak, akik eletukben egy alkotast tudtak lerakni es kesz. Aki kepes megujulni es iranyt teremteni, azok teszik a dolgukat, es nem cirkuszolnak. Lasd U2 legutolso lenezuk ingyenes, elsokent leptek be a szamokkenti ertekesitesbe itnues.Rajottek valamire amire sokan meg nem. :). De a ketlemezes pistula joska aki ebbol a ket alkotasabol akar elete vegeig megelni illetve adott esetben a jogutotja, nem akarok Magyar zenei muveszeket megnezni inkabb, verik a a nyalukat a legjobban. :).
    Nekem is van alkotasom, megsem verem a melkasom, es sajnos mar szembesulok vele, hogy lenyultak, kar volt startup oldalon beadnom. :). Mindegy, nem cirkuszolok meg pereskedem, arra oszpontositok, mivel lehetne elojonni ami egy retek nagy baromsag, megis adnanak ra penzt. Ettol fuggetlenul valaki mar jol leirta, lassan az is jogdijas lesz es fizetni kell, ha hangosabban szol a zene a kocsiba es masok is halljak. :).
    Ertem, a CD-re reagalasod, csak sajnos meg mindig eletszeru es valosagos a helyzete ennek az adat tarolonak.

    szupermacs: Oo Istenem, :) anno a Star Warst vettem fel kazira, akkkor az jogserto volt? :).
    Amugy tisztaban vagyok vele, letezik a shazam hasznalom is, es egyes eloadoknak utanna nezek, mit is alkotnak. Szerencsere van you tube. :) De ha ezeken a xar arcuakon mulna akkor buntudatom kellene higy legyen mert megnezem es meghallgatom, INGYEN!! Es nem csak azt amit a diktatura es iranyitott kulturalis rendszeruk engedne. :D
    Szemet egy dolog ez a tecsö, itt szerettem bele a szimfonikus zenebe ami a kulturalis hanyatlasom resze . :O

Új hozzászólás Aktív témák