Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz julius666 #20 üzenetére

    Nem jó ötlet csak szavak alapján behozni oldalakat. Kell valami formátum, ami egyértelművé teszi, hogy azért mégis weboldalról van szó. Most képzelj el egy szöveget (nem a neten, tehát nincs link), amiben leírja egy vállalkozó, hogy a weboldala címe JózsiKft. Ez így röhejes és sokak számára nem is lenne egyértelmű, hisz ki hall erről a "doménforradalomról"? Mi, meg még az internethasználók azon pártized százaléka, akik olvasnak ilyen témájú híreket. A többiek csak keresnék a hibát a képletben, majd vakarnák a fejüket amikor rájönnének, hogy az egy URL és nem az oldal neve.

    (#24) janos666: Te is 666? Jóvan. :) Egyébként arra reagálok, hogy a www. és a www. nélküli dolgot én se értem. Több domain nevet regisztráltam már és bármelyiknél eldönthetem, hogy www.-tal, www. nélkül vagy mindkettővel akarom-e elérhetővé tenni az oldalt, mindez nem jár plusz költséggel, pár kattintás az egész a tárhelyszolgáltatóm webes felületén. Ha tehát magánembernek ennyire egyszerűen elérhető, akkor nagy cégek miért nem oldják meg?

    (#32) attiati: ha van eszük kötelezővé teszik, hogy új domaineket xxx témában csak .xxx gTDL alá lehessen regisztrálni.

    Szerintem: felesleges. Ha magas az ára, kevesen használják és nem lesz népszerű, ha alacsony az ára, visszaélnek vele. Ráadásul ha valami meg is vesz egyet, lemond majd a .com, .eu, .akármi végződésről emiatt? Nem hinném, azokat ugyanúgy meg kell tartania, hacsak átirányítás miatt is, ha arra se használja, a használatukat attól még meg kell megakadályoznia, különben az adathalászok és a vírusterjesztők már le is csapnak a domainekre. Viszont ha nem használja, a meglévő linkek halottá válnak, az meg senkinek nem jó üzlet.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • ROBOTER

    addikt

    válasz julius666 #40 üzenetére

    A struktúra elsősorban nem az emberi asszociáció, hanem az adatbázis elosztása, annak elosztott frissítése miatt jött létre.

    Ma 200 millió domain van regisztrálva a weben. Ebből olyan 110-120 millió gTLD alatt van, a maradék főleg ccTLD alatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák